Férfi kézi NB I: a Tatabánya egy félidőt bírt a Szeged ellen

V. Á.V. Á.
2022.02.19. 18:52
A Pick Szeged 27–21-re győzött a Grundfos Tatabánya ellen a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján. A Telekom Veszprém a Ferencvárosnál bizonyult jobbnak kilenc góllal (39–30).
A kék mezben játszó Szeged nyerte a Bányász elleni találkozót (Fotó: Szabó Miklós) – A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK

Az első félidőben tapadt a Tatabánya a házigazda Szegedre, a remekül védő Bartucz Lászlónak is köszönhetően. A Tisza-partiak 13–12-re vezettek a szünetben. A második játékrész elején hamar meglépett a Szeged (18–13, 36. perc). A 46. percben Ancsin Gábor talált be, ezzel háromra zárkózott a Bányász (20–17). Ennél közelebb azonban nem került már riválisához a vendégcsapat, a Szeged magabiztos győzelmet aratott. 27–21

KÉZILABDA
FÉRFI NB I

BUDAKALÁSZ KC–DABAS KC VSE 31–28
(16–13)
Budakalász, 180
néző. V: Bóna, Földesi.
BUDAKALÁSZ: VÁCZI D. – Varjú 1, Schmid 3, I. Perisics 2, MIHALIN 4, Juric-Grgic 4 (3), Holpert 3. Csere: Djordjeszki (kapus), Dávid M., MARACSKÓ 2, TYISKOV 3, Fórizs, Kiss B. 2, Kovács D., KONCZ 5, SINKOVITS 2. Edző: Csoknyai István
DABAS: Pallag – Ács, Horvat 4 (3), Garajszki, KOLLER 5, SZÖLLŐSI SZ. 7, Laurinyecz 3. Csere: Holló (kapus), Váczi M., Horváth L., Tarabochia 2, TÖRÖK 7, Katona, Hutvágner, Kende. Edző: Tomori Győző
Az eredmény alakulása. 8. perc: 4–4. 17. p.: 9–7. 25. p.: 13–10. 37. p.: 21–15. 49. p.: 25–23. 57. p.: 29–26.
Kiállítások: 8, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/3
Csoknyai István: – Óriási küzdelemben csak a második félidőben tudtunk kisebb előnyt kovácsolni, ami kitartott a találkozó végéig, de a végjáték még így sem volt könnyű. Védekezésben a beálló körüli játékot nem tudtuk úgy megoldani, ahogy elterveztük. Dicséret illeti a fiúkat a küzdeni tudásukért, de a játékban fejlődnünk kell.
Tomori Győző: – Az első félidő feléig jól tartottuk magunkat, majd jött egy hullámvölgy, amiből nem tudtunk kijönni és átvittük a második félidőre is. Az előző mérkőzésünkhöz képest játékban előreléptünk, ami, remélem, a jövőben eredménnyel és pontokkal párosul.

PICK SZEGED–GRUNDFOS TATABÁNYA KC 27–21 (13–12)
Szeged, 2800
néző. V: Fekete T., Tóth D.
SZEGED: Alilovic – B. Radivojevics 3 (1), Garciandía 3, Bombac 3, Bánhidi 3, Bodó 2, Blonz. Csere: MIKLER R. (kapus), Gaber, Henigman, Mackovsek, Rosta M. 2, Martins 3, Frimmel 3 (1), SOSTARIC 4, Szilágyi Benjámin 1. Edző: Juan Carlos Pastor
TATABÁNYA: Bartucz – Hornyák B., Ancsin 2, Stojnic 1, L. Urban 1, ZDOLIK 7, Fekete D. Csere: Perényi (kapus), Győri M. 4 (3), Juhász Á. 4, Balogh Zs., Bodor 1, Fotache 1. Edző: Dragan Djukics
Az eredmény alakulása: 4. perc: 2–3. 9. p.: 6–4. 19. p.: 9–9. 26. p.: 13–11. 37. p.: 18–13. 47. p.: 20–17. 55. p.: 25–18.
Kiállítások: 2, ill. 2 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/3.
Juan Carlos Pastor: – Már az első félidőben nagyobb különbséggel vezethettünk volna, de a lerohanásaink nem sikerültek. A második játékrészben rengeteget segített Mackovsek, amikor fenn van a pályán, teljesen más képet fest a védekezésünk. Igyekeztünk minél többet rotálni, játszottunk hét a hat ellen is, mert csak egyetlen jobbátlövőre számíthattam. Tovább nehezíti a helyzetünket, hogy Bombac megsérült.
Dragan Djukics: – Úgy érzem, a hazaiak jól reagáltak a zágrábi vereségükre. A negyvenötödik percig mutatott játékunkkal elégedett voltam, de nem sikerült úgy forgatnom a játékosokat, mint ahogy szerettem volna. Bízom benne, hogy a következő héten mindkét csapat sikeresebb nemzetközi mérkőzéseket játszik.

SBS-EGER–NEKA 29–29 (14–12)
Eger, 700
néző. V: Felhő, Öcsi.
EGER: Balogh T. – Lezák 3, Pulay 2 (2), Tóth R., MACHÁC 4, ESZTEKI 8, Molnár B. 2. Csere: Seprős (kapus), KISS G., GAVIDIA, BERNATONIS 9, Kovács M. 1. Edző: Tóth Edmond
NEKA: ALEKSZA – Krakovszki Zs. 1, PAPP T. 4, DELY 4, Tárnoki 2, Fekete D. 1, KOVÁCS G. 6 (3). Csere: Takács Á. (kapus), Krakovszki B. 3, Draskovics 1, Mikita B., Buri 1, TEMESVÁRI 3, Kiss A. 1, Sisa 2, Stranigg. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–2. 12. p.: 6–5. 18. p.: 8–7. 24. p.: 11–10. 36. p.: 15–17. 42. p.: 18–20. 48. p.: 21–23. 54. p.: 26–23.
Kiállítások: 2, ill. 0 perc.
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/3
Tóth Edmond: – A hajrában már a kezünkben volt a mérkőzés, a végén mégis csalódnunk kellett. A hozzáállással maximálisan elégedett vagyok, de fej nélkül nehéz kézilabdázni. Vereséggel felérő döntetlen ez nekünk.
Sótonyi László: – Fiatal játékosaim kezdenek felnőni, hihetetlen mentális erőről tettünk tanúbizonyságot. Ilyen hangulatban kevés csapat lett volna képes hasonló végjátékra. Ez a pont hitet és önbizalmat adhat a folytatásra.

HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS–CSURGÓ KK 32–31 (19–16)
Gyöngyös, 850
néző. V: Bócz, Wiedemann.
GYÖRGYÖS: A. TOMICS – Gábori 4, MARKEZ 8 (3), Duris 3, HEGEDŰS M. 5, HAMIDOVIC 6, Varsandán M. 2. Csere: Merkovszki (kapus), Gerdán, Rosta B., Ubornyák 3, Jaros 1, Gráf. Edző: Konkoly Csaba
CSURGÓ: Tatai 1 – Gebhardt 1, KRECIC 3, Vasvári, Borsos, ROTIM 4, A. Kovacevic 2. Csere: Füstös Á. (kapus), MLADEN KRSZMANCSICS 9 (5), Herceg 5, Schäffer 2, Kerkovits, Tóth Á. 2, Gábor M. 2. Edző: Baranyai Norbert
Kiállítások: 10, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 3/3, ill. 5/5
Konkoly Csaba: – Nagyon motiváltan vártuk a hazai mérkőzést, amely nagyon kemény első tíz perccel kezdődött, ez kétperces kiállításokban mutatkozott meg leginkább. Még az első félidőben elkaptuk a fonalat, ami nagyon kellett a győzelemhez. A második félidőben motiváltan, szívvel-lélekkel küzdött a csapat azokért a játékosokért is, akik ma valamilyen okból nem léphettek pályára.
Baranyai Norbert: – Minden alkalommal a végletekig kiélezett meccset játszunk a Gyöngyössel. Az első félidő sajnos nem úgy sikerült, ahogy terveztük, a védekezésünk és a kapusteljesítményünk megpecsételte a sorsunkat. Nem tudtuk megállítani a hazaiak átlövőit, amelyen nagyon sok múlt. A második félidőben már szép megoldásaink voltak, küzdöttünk, ameddig az erőnk bírta.

TELEKOM VESZPRÉM–FERENCVÁROS 39–30 (20–14)
Veszprém, 1450
néző. V: Nagy F., Túróczy.
VESZPRÉM: Cupara 1 – Gasper Marguc 3 (1), Jahja 5, MAHÉ 4, B. Blagotinsek 3, LAUGE 5, Strlek 4. Csere: Corrales (kapus), Nenadics 3, A. NILSSON 4, Ligetvári, Lukács P., ILIC Z. 3, DÖRNYEI 2, Lékai 1, Sipos 1. Edző: Momir Ilics
FERENCVÁROS: Győri K. – BUJDOSÓ 5, Ónodi-Jánoskúti 1, DEBRECZENI 5, FÜZI 4, Kovacsics, Nagy Bence 4. Csere: Zernovic (kapus), Turák, Bognár A. 2 (1), Imre B. 3 (1), Andjelics 1, BOHÁCS 5. Megbízott edző: Ocsovai Zsolt
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–2. 10. p.: 6–4. 14. p.: 10–5. 19. p.: 13–10. 27. p.: 18–14. 36. p.: 24–15. 44. p.: 29–19. 51. p.: 34–23. 55. p.: 37–25.
Kiállítások: 4, ill. 2 perc.
Hétméteresek: 3/1, ill. 4/2
Momir Ilics: – Egyáltalán nem vagyok kibékülve csapatom hozzáállásával, a játékosok viselkedésével. Ez egyáltalán nem fér bele egy olyan klubnál, amely mögött ilyen szurkolótábor áll. A második félidőben a játék már jobban tetszett, de a harminc kapott gól nagyon sok. Át kell állítani az agyakat, mert jön a Barcelona elleni mérkőzés, és ennél sokkal-sokkal több kell.
Ocsovai Zsolt: – Megérdemelten nyert a Veszprém, ám úgy vélem, tisztességgel helytálltunk. Sok hiányzóval érkeztünk, ráadásul az első percben megsérült az egyik meghatározó emberünk, ami tovább nehezítette a helyzetünket. Összességében azonban elégedettek lehetünk.

1. Szeged 17 16 1 610–426 +184 33
2. Veszprém 15 14 1 536–379 +157 29
3. Balatonfüred 14 9 1 4 432–388 +44 19
4. FTC 15 9 6 466–442 +24 18
5. Komló 15 7 2 6 421–429 –8 16
6. Budakalász 16 7 2 7 420–460 –40 16
7. Gyöngyös 15 7 1 7 427–431 –4 15
8. Tatabánya 15 6 2 7 406–436 –30 14