Férfi kézi NB I: a Szeged magabiztos győzelme a Csurgó ellen

Cs. B.Cs. B.
2022.05.03. 18:29
A szerb válogatott Bogdan Radivojevics 12 góllal vette ki a részét a Szeged sikeréből (Fotó: Török Attila)
A Pick Szeged 33–20-ra győzött a Csurgó otthonában a férfi kézilabda NB I keddi játéknapján.

A 18. percben még 9–9 volt az állás, ám a szünetig hátralévő időben a somogyiak már csak kétszer találtak be.

A mezőny legeredményesebb játékosa a vendégek szerb jobbszélsője, Bogdan Radivojevics volt, aki 13 lövésből 12 gólt szerzett.

CSURGÓ:
FÜSTÖS Á. – Tóth Á. 5 (4), Herceg 1, ROTIM 2, Gábor M., Bazsó 1, Ács P. Csere: KONYICSÁK (kapus), Gebhardt 1, Vasvári, BORSOS 5, Krecic, A.Kovacevic 2, Kerkovits, Kozina 1, Szeitl L. 2. Edző: Baranyai Norbert
SZEGED: MIKLER – Sostaric 2, Tönnesen 1, Martins, Henigman, Mackovsek, BLONZ 6. Csere: Alilovic (kapus), B. RADIVOJEVICS 12 (5), Bombac 2, ROSTA M. 4, Bodó 3, Garciandía 3, Radvánszki. Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 7. perc: 1–2. 11. p.: 4–5. 22. p.: 9–9. 28. p.: 10–16. 36. p.: 12–20. 41. p.: 13–22. 47. p.: 15–25. 52. p.: 20–28. 56. p.: 20–30. Kiállítások: 2, ill. 10 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 5/5
Baranyai Norbert: – Kevés felkészülési időnk volt a tatabányai meccs után, de arra törekedtünk, hogy amíg tudjuk, tartsuk a lépést a Szegeddel. Ez a huszadik percig sikerült. A mérkőzés elején sok helyzetet kihagytunk, így a kapusaink hiába védtek jól, ez nem látszott meg az eredményen. A végjáték megint nem úgy sikerült, ahogy szerettük volna, így van bennem hiányérzet.
Juan Carlos Pastor: – Köszönet a Csurgónak, hogy segítségünkre volt februárban és megtaláltuk a mai időpontot a mérkőzés lejátszására. Fontos meccseken vagyunk túl, ma kicsit nehezebben pörgött fel a csapatom, Mikler Roli jól védett, de elöl szokás szerint bele-bele hibáztunk. Vezethettünk volna többel is, de most így jött ki a lépés. Fejben már a Füred elleni találkozóra készülünk.

1. Szeged 24 21 1 2 843–614 +229 43
2. Veszprém 22 20 2 783–579 +204 42
3. Balatonfüred 22 15 2 5 678–606 +72 32
4. Tatabánya 22 13 2 7 641–620 +21 28
5. FTC 22 13 9 687–651 +36 26
6. Komló 22 11 3 8 635–640 –5 25
7. Budakalász 23 9 4 10 614–666 –52 22
8. Gyöngyös 22 10 1 11 621–648 –27 21