Férfi kézi NB I: a Szeged és a Veszprém is nyert

Cs. B.Cs. B.
2021.10.24. 19:16
A Csongrád-Csanád megyeiek a szünetben két góllal vezettek, végül 38–29-re nyertek (Fotó: Török Attila)
A Szeged a Fejér-B.Á.L. Veszprémet (38–29), a Telekom Veszprém a Balatonfüredet győzte le (36–29) a férfi kézilabda NB I 6. fordulójában.

A Szeged csekély, mindössze kétgólos előnnyel vonulhatott a szünetre a Fejér-B.Á.L. Veszprém ellen, azonban a második játékrész már kevésbé volt izgulós, a Szeged végül simán, kilenc góllal nyert. A vendégek egymást követő harmadik meccsükön szenvednek vereséget.

A Telekom Veszprémnek nem okozott problémát legyőzni a balatonfüredieket, a szünetben négy góllal vezettek a bakonyiak.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
PICK SZEGED–FEJÉR-B.Á.L. VESZPRÉM 38–29 (19–17)
Szeged, 1000 néző. V: Kiu G., Kiu T.

PICK SZEGED: Alilovic – Sostaric 1, TÖNNESEN 4, MARTINS 4, IFJ. ROSTA M. 12, MACKOVSEK 4, Frimmel 3 (1). Csere: Mikler (kapus), Bodó 2, B. Radivojevics 2 (1), Garciandía 2, Blonz 3, Henigman, Radvánszki, Varga Mihály 1, Ludmán. Edző: Juan Carlos Pastor
VESZPRÉM: Podoba – Tóth P., Széles 3, Bugyáki, VAJDA 6, FAZEKAS G. 7, Hári. Csere: Miklós G. (kapus), Somogyi B. 3, Szmetán P. 1, Éles B. 6, Kristóf 1, Seregi 1, Tóth Márton, Tóth J. 1. Edző: Tombor Csaba
Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–3. 10. p.: 4–8. 17. p.: 10–10. 25. p.: 16–12. 33. p.: 19–19. 44. p.: 28–20. 51. p.: 33–23. 58. p.: 35–28. Kiállítások: 4, ill. 2 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 1/0
Juan Carlos Pastor: – Lehetőséget adtunk azoknak, akik kevesebbet szoktak játszani. Az első félidőben nem volt meg a kellő stabilitás a csapatban, illetve előjött megint az utóbbi idők problémája, hogy az első játékrész végén sok gólt kapunk. A szünet után azonban rutinos embereink segítségével sikerült feljavulnunk a jól felkészített Veszprém ellen.
Tombor Csaba: – Noha nem győzni jöttünk Szegedre, azért voltak céljaink, amelyeket hellyel-közzel sikerült is elérnünk. Játékosaim mindent megtettek, harcoltak, és harmincöt percig pariban is voltak. Azt követően viszont jött egy rövidzárlat, ami miatt kialakult a nagyobb különbség.

TELEKOM VESZPRÉM–BALATONFÜREDI KSE 36–29 (18–14)
Veszprém Aréna, 2225 néző. V: Bócz, Wiedemann.
VESZPRÉM: Cupara – Gasper Marguc 2 (1), J. Omar, Sipos, B. BLAGOTINSEK 4, Lauge 1, STRLEK 5. Csere: Lékai, Maqueda 4, A. Nilsson 1, LIGETVÁRI 4, LUKÁCS P. 5 (2), MAHÉ 6 (1), Ilic Z. 3, Dörnyei 1. Edző: Momir Ilics
BALATONFÜRED: ANDÓ – P. RODRÍGUEZ 8, MALINOVIC 5, Németh B. 2, TOPIC 3, Szöllősi B. 4, Ág. Csere: Bősz (kapus), Kemény 1, Gosztovics 4 (1), Dénes, Szűcs B. 1, Brandt, Határ 1. Edző: György László
Az eredmény alakulása: 5. perc: 4–2. 9. p.: 5–5. 16. p.: 10–7. 21. p.: 15–9. 28. p.: 18–12. 35. p.: 21–15. 41. p.: 23–20. 48. p.: 27–23. 52. p.: 30–24. 58. p.: 33–28. Kiállítások: –, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 1/1
Momir Ilics: – A koncentráció nem volt megfelelő ezen a meccsen, éreztük még a hétközi Bajnokok Ligája-mérkőzés fáradalmait. Próbáltam megosztani a játékperceket, hogy mindenki lehetőséghez jusson. Már készülünk az újabb BL-találkozónkra a Bukarest ellen.
György László: – Tisztességesen helyt álltunk. Az első félidőben négy, a másodikban három gól lett a különbség. Nagy nyomást helyezett ránk a Veszprém a gyors ellentámadásaival, de ezeket a szünet után valamelyest sikerült megszűrnünk. A támadásokkal elégedett lehetek, huszonkilenc lőtt gól biztató a jövőre nézve és voltak jó egyéni teljesítmények is, a kapuban Andó Arián remekül tette a dolgát.

1. Szeged 8 8 299–193 +106 16
2. Veszprém 6 6 218–150 +68 12
3. Balatonfüred 6 4 1 1 178–159 +19 9
4. Gyöngyös 6 4 1 1 165–150 +15 9
5. FTC 6 3 3 174–166 +8 6
6. NEKA 6 3 3 157–171 –14 6
7. Budakalász 7 2 2 3 168–188 –20 6
8. Komló 6 2 1 3 167–188 –21 5