Férfi kézi NB I: a Szeged Budaörsön, a Veszprém Komlón nyert

2022.12.03. 19:53
Rosta Miklós hat gólt dobott (Fotó: Török Attila, archív)
A címvédő Szeged 39–30-ra nyert az újonc Budai Farkasok otthonában a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján. A Telekom Veszprém 41–23-ra győzött Komlón.

Jól kezdett és tíz perc után már 8–2-re is vezetett a tabella utolsó helyén álló, számos játékosát nélkülöző Budai Farkasok vendégeként a Pick Szeged. A kényelmes előny tudatában viszont alábbhagyott a Tisza-partiak lendülete, miközben a játékot tudatosan lassító hazaiak rendre megtalálták a réseket a vendégek védelmén. Az első félidő utolsó tíz percében pedig Koi Endre együttese le is dolgozta hátrányát (17–17), de fordítani már nem tudott.

A második játékrészt is nagyobb lendülettel kezdte Juan Carlos Pastor csapata és a 40. percre már hét góllal vezetett (20–27), innentől kezdve pedig már nem adta ki előnyét és a vártnál nagyobb energiákat mozgósítva 39–30-ra győzött.

A továbbra is százszázalékos Veszprém fehérorosz légiósa, Mikita Vajlupov 14-szer volt eredményes a Komló otthonában, a Telekom 18 góllal legyőzte vendéglátóját.

A Ferencváros 25–25-ös döntetlent játszott a Budakalász otthonában. A hazaiak megnyerhették volna a mérkőzést, de Koncz András lövését az utolsó másodpercben Borbély Ádám kivédte. A válogatott kapus 19 hárítással zárt.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
BUDAI FARKASOK-RÉV GROUP–PICK SZEGED 30–39 (17–18)
Budaörs, 400
néző. V: Hajdu T., Halász A.
BUDAI FARKASOK:
Merkovszki – Valler 1, ENOMOTO 5, Vuleta 3, KVASTEK 4, Nagy Sz. 1 Holdosi 1. Csere: Nánási (kapus), Rédai 2, Németh A. 4 (3), Szövérdffy 2, Turák 1, Nurelden 4, Kecskeméti T. 1, Puskás M., Kovács Á. 1. Edző: Koi Endre
SZEGED:
Alilovic – SOSTARIC 5, Tönnesen 2, Bombac, BÁNHIDI 5, Szita 4, Frimmel 6 (5). Csere: L. Krivokapics (kapus), Gaber, Blonz 3, ROSTA M. 6, Bodó 2, GARCIANDIA 6. Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 7. perc:
1–6. 10. p.: 2–8. 15. p.: 7–11. 20. p.: 9–15. 24. p.: 13–16. 28. p.: 17–17. 33. p.: 18–21. 40. p.: 20–27. 47. p.: 23–30. 51. p.: 26–33. 57. p.: 28–38
Kiállítások:
6, ill. 10 perc
Hétméteresek:
3/3, ill. 6/5
Koi Endre:
– Az első félidőben nagyon jól játszottunk, és komoly hátrányt sikerült ledolgoznunk egy Bajnokok Ligájában szereplő csapat ellen, ezért mindenképp dicséret illet minket. A harminc lőtt gól is hízelgő ránk nézve. Külön örülök annak, hogy mindenki pályára lépett, és annak is, hogy ilyen környezetben tudtunk fogadni egy ilyen csapatot.
Juan Carlos Pastor:
– Jól kezdtünk, de a hatgólos előnyünk után elkezdtünk hibázni, és az ellenfél visszajött. A második harminc percre ritmust váltottunk, ezzel lezártuk a mérkőzést.

SPORT36-KOMLÓ–TELEKOM VESZPRÉM 23–41 (14–25)
Komló, 1000
néző. V: Haskó, Natkai
KOMLÓ: Pásztor U. – Urbán 2, Kovács D. 1, Csányi, Jerkovic 3, SZUHAREV 4, Hoffmann 1. Csere: Szilágyi Benjamin, GRANIC (kapusok), Szunajko F. 1, MELNYICSUK 10 (6), Takács B. 1, Bazsa, Orbán, Szöllősi O., Vaskó. Edző: Kilvinger Bálint
VESZPRÉM: CORRALES – VAJLUPAU 14 (1), J. OMAR 5, Mahé 1, A. Nilsson 4, ed-Dera 3, Elísson 3 (1). Csere: CUPARA (kapus), Ligetvári 3, Strlek 2, Lukács P. 1 (1), PESMALBEK 5, Ilic Z., Sipos. Edző: Momir Ilics
Az eredmény alakulása. 5 perc: 0–5. 10. p.: 4–7. 15. p.: 8–11. 25. p.: 12–20. 35. p.: 15–27. 40. p.: 18–32. 45. p.: 20–36. 53. p.: 21–39
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 4/3
Kilvinger Bálint: – Nekünk továbbra is gondot okoz a sok sérült, és most egy klasszis csapat volt az ellenfelünk, ennyire volt elég.
Gulyás Péter, másodedző: – Jól reagálta le a csapat a zágrábi vereséget, nagy tempóban játszottunk, a Komlón megszokott remek hangulatban.

CYEB BUDAKALÁSZ–FERENCVÁROSI TC 25–25 (12–14)
Budakalász, 300
néző. V: Nagy F., Túróczy
BUDAKALÁSZ: DJORDJESZKI – Varjú 1, SINKOVITS 5, Mihalin 5, Kiss B. 1, JURIC-GRGIC 5, KOVÁCS D. 1. Csere: Váczi D., Bíró B. (kapusok), Tyiskov 2, DÁVID M., Maracskó 1, Koncz 2, TÓTH R., Papp B. 2, Berényi. Edző: Csoknyai István
FTC: BORBÉLY – Imre B. 2, ÓNODI-JÁNOSKÚTI 4, J. Mikita 1, DEBRECZENI 4, NAGY BENCE 5, Kovacsics 1. Csere: Győri K. (kapus), Bognár A., Füzi 1, Balogh Zs. 3 (1), Török, Prainer 2, Lékai 1, Csörgő, Bujdosó 1. Edző: Pásztor István
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–4. 20. p.: 9–11. 25. p.: 10–13. 34. p.: 14–14. 49. p.: 20–21. 56. p.: 24–23
Kiállítások: 12, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/0, ill. 1/1
Csoknyai István: – Sikerült jól felkészülnünk a Fradi játékából, amelyet próbáltunk lassítani. Stabil volt a védekezésünk, amihez jó kapusteljesítmény párosult. Boldogok vagyunk, hogy egy nagyon jó csapattól sikerült pontot szereznünk és továbbra is őrizzük hazai pályán a veretlenségünket.
Pásztor István: – Azt kaptuk, amire számítottunk, hiszen egy nagyon jó formában lévő, nagyon jó kézilabdát játszó Budakalász ellen játszottunk. Ami a mi problémánk, az az örömünk is egyben, hiszen nehéz jól felkészülni egy héten két meccsre, hozzá kell szokni a kettős terheléshez.

CSURGÓI KK–HE–DO B. BRAUN GYÖNGYÖS 30–27 (17–12)
Csurgó, 700
néző. V: Fekete T., Tóth D.
CSURGÓ: HOLLÓ – GEBHARDT 5, KRSZMANCSICS 6 (4), Gábor M. 4, Rotim 1, BORSOS 3, Spruk 3. Csere: Füstös Á. (kapus), Tóth Á., KRECIC 6, Markez 1, Szeitl L., Szeitl E.1, Skol, Vasvári. Edző: Baranyai Norbert
GYÖNGYÖS: A. TOMICS – Gábori 2, SCHӒFFER 4, Potisk 2 (1), Hegedűs M., Halász 2, VARSANDÁN M. 4 (1). Csere: Gyánti (kapus), LAKOSY 9, Bura 1, Schmid 1, Gráf 1. Nkousa, GERDÁN, Jóga, Menyhárt 1. Edző: Bíró Balázs
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–2. 18. p.: 13–7. 24. p.: 15–9. 27. p.: 17–9. 35. p.: 18–15. 41. p.: 22–17. 46. p.: 25–21. 52. p.: 27–22. 56. p.: 29–25
Kiállítások: 14, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 3/2
Baranyai Norbert: – Örülök, hogy sikerült az utolsó hazai mérkőzésünket győzelemmel zárni és szépen elköszönni szurkolóinktól. Az első félidőben sok lerohanásból szerzett gólunk volt, egy kicsit kiengedtünk és elkezdett felzárkózni a Gyöngyös. Helyén volt a csapat szíve, sikerült újra összpontosítani és kézben tartani a mérkőzést, így megérdemelten győztünk egy nagyon jó csapat ellen. Még két mérkőzés áll előttünk, azokon is szeretnénk tisztességgel helytállni
Bíró Balázs: – Meglepetésre készültünk, de ez volt a realitás. Az első félidőben a technikai hibáinkat rutinos ellenfelünk kihasználta. Mint minden mérkőzés, ez a találkozó is nagyon tanulságos volt, így bízom benne, hogy hasznunkra fog válni és építkezni tudunk belőle.

HSA NEKA–FEJÉR-B.Á.L. VESZPRÉM 31–30 (16–17)
Balatonboglár, 300
néző. V: Hargitai, Markó
NEKA: Deményi – Krakovszki Zs. 3, Temesvári 3, Dobi 1, Papp T. 1, Kovács T. 1, KRAKOVSZKI B. 4. Csere: Palasics (kapus), DELY 5, Karai 1, Fekete D., SZTRAKA 6, ÁCS P. 2, Sisa 1, Szilágyi Benjámin 3 (1). Edző: Sótonyi László
VESZPRÉM: Podoba – Tóth P. 2, Pulay 3, STRANIGG 7, GÁL D. 5, ÉLES B. 6 (3), Hári 1. Csere: Balogh T., Miklós G. (kapus), SZRNKA 1, Molnár B. 3, Ludmán, Szatmári, Vetési, Szmetán P. 2. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–1. 9. p.: 4–8. 15. p.: 6–13. 20. p.: 11–14. 25. p.: 13–16. 36. p.: 18–18. 42. p.: 19–21. 47. p.: 22–21. 54. p.: 26–26. 58. p.: 30–28
Kiállítások: –, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 3/3
Sótonyi László: – Az mérkőzés jó hírverése volt a magyar kézilabdának. Nagyon rosszul, bénultan kezdtünk, s bár a hét a hat elleni játékot szeretjük, nem azt csináltuk, amit tudunk. A csapat mentális erejét jól mutatja, hogy a hétgólos hátrányából talpra tudott állni. El kell ismerni, nem játszottunk jól, de most csak a győzelem számított.
Konkoly Csaba: – Az első félidőben meggyőző teljesítményt nyújtottunk, majd indokolatlan hibákat követtünk el, nem tudtuk megakadályozni a hazaiakat a felzárkózásban. A második játékrészre úgy jöttünk ki, hogy tartsuk meg az előnyünket, építkezzünk belőle, de sajnos megnőtt a technikai hibáink és az elkapkodott lövéseink száma. Mindent megpróbáltunk, talán egy pontot megérdemeltünk volna.

1. Veszprém 11 11 440–310 +130 22
2. Szeged 12 11 1 440–331 +109 22
3. Tatabánya 11 9 2 340–305 +35 18
4. Csurgó 11 7 1 3 313–310 +3 15
5. FTC 11 6 1 4 381–344 +37 13
6. Balatonfüred 12 5 2 5 341–332 +9 12
7. Budakalász 11 5 2 4 301–317 –16 12
8. Dabas 12 6 6 334–354 –20 12