Férfi kézi NB I: a Szeged 21 góllal nyert Dabason

M. D.M. D.
2022.05.27. 19:39
(Fotó: Karnok Csaba/Délmagyarország – archív)
A Pick Szeged 38–17-re nyert Dabason a férfi kézilabda NB I utolsó fordulójában. A Budakalász az Eger vendégeként (28–23), a Gyöngyös otthon a NEKA ellen győzött (30–25).

Utolsó alapszakasz-mérkőzésén ebben az idényben a Szeged már a 18. percben tíz góllal vezetett Dabason (13–3), és az első félidő végéig meg is maradt ez a differencia a két csapat között (10–20). A fordulás után a vendégek tovább növelték előnyüket, s végül húszgólosnál is nagyobb különbségű győzelmet arattak. A szegedieknél Rosta Miklós és Alexander Blonz is hat gólt szerzett.

A Tisza-parti együttes jövő pénteken (június 3.) otthon játssza a bajnoki döntő első meccsét a Telekom Veszprémmel.

A Budakalász huszonnyolc találatából 16-ot Koncz András (8) és Sinkovits Benjámin (8) lőtt a kieső Eger ellen (28–23), míg a Gyöngyös a NEKA elleni győzelemmel (30–25) fejezte be a bajnokságot.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
DABAS KC VSE–PICK SZEGED 17–38 (10–20)
Dabas, 1000
néző. V: Kovács T., Mándli
DABAS: HOLLÓ – Váczi M. 4, Ács 2, Garajszki 2, Kende 5, Horváth L. 2, Laurinyecz. Csere: Pallag, SZIKORA (kapus), Győrvári, Zatureczki, Kollonay, Katona 2. Edző: Tomori Győző
SZEGED: Mikler – Sostaric 3, Tönnesen 4, GABER 5, Bombac 1, Mackovsek 3, Frimmel 1 (1). Csere: ALILOVIC (kapus), Bodó 3, Martins 2, Henigman, Radivojevics 2 (1), Radvánszki, Garciandía 2, ROSTA M. 6, BLONZ 6. Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–4. 18. p.: 3–13. 25. p.: 7–17. 35. p.: 13–22. 48. p.: 15–31. 56. p.: 17–36
Kiállítások: 0, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/0, ill. 3/2
Tomori Győző:
– Nagyon kevesen voltunk, így nem tudtunk méltó ellenfelei lenni a Szegednek. A fiataljaink kitettek magukért, és köszönöm a közönségünknek, hogy egész évben támogatott bennünket.
Juan Carlos Pastor: – A Dabas nem játszott teljes kerettel ellenünk, így az volt a célunk, hogy sokat rotálva, sérülés nélkül készüljünk a bajnoki döntőre.

SBS-EGER–SCHIESZL-BUDAKALÁSZ 23–28 (9–13)
Eger, 300
néző. V: Fekete T., Tóth D.
EGER: Balogh T. – Lezák 2, Pulay, TÓTH R. 7 (2), Machác 5, Bernatonis, Száva 1. Csere: SEPRŐS (kapus), SZUHAREV 5, Kiss G., Szepesi N., Eszteki 1, Lakosy 1, Molnár B. 1, Tóvizi. Edző: Tóth Edmond
BUDAKALÁSZ: VÁCZI M. – Varjú, Schmid 1, Dávid M., Mikalin 1, KONCZ 8, Holpert 3. Csere: Djordjeszki (kapus), SINKOVITS 8 (1), Maracskó 1, Tyiskov 1, Kovács D. 2, Kiss B. 3, Juric-Grgic, Fórizs, Vrhovina. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–3. 12. p.: 2–7. 18. p.: 6–9. 24. p.: 7–11. 36. p.: 12–17. 42. p.: 14–19. 48. p.: 16–20. 54. p.: 21–24
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/3, ill. 5/1
Tóth Edmond:
– Nagyon szerettünk volna nyerni, függetlenül attól, hogy milyen állapotban vagyunk, mert a közönségünk megérdemelte volna a sikert. Amikor megtaláltam azt a csapatot, amely kellőképpen motivált volt, visszakapaszkodtunk, de fordítani már nem sikerült.
Csoknyai István: – Egy pontra volt szükségünk a biztos nyolcadik helyhez. A kiváló kapusteljesítmény megalapozta a védekezésünk hatékonyságát, ami a kulcsa volt ennek a győzelemnek.

HE–DO B.BRAUN GYÖNGYÖS–NEKA 30–25 (16–11)
Gyöngyös, 1000
néző. V: Hargitai, Markó
GYÖNGYÖS: A. TOMICS – Gábori 1, MARKEZ 5, Hegedűs M., DURIS 7, Ubornyák 3, Varsandán M. 2. Csere: Merkovszki, Nagy Benedek (kapusok), Gerdán, HAMIDOVIC 4, VILOVSZKI 6, Papp B. 1 (1), Vaszics 1. Edző: Kiss Dániel
NEKA: Palasics – Szabó Á., Simotics 3, Dely 2, Stranigg 2, Temesvári 3, KRAKOVSZKI B. 8 (3). Csere: Aleksza (kapus), Mikita B., KECSKÉS 1, Bendicsek, Fekete D. 1, Kiss A. 2, SISA 3, Jajic. Edző: Sótonyi László
Kiállítások: 2, ill. 2 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 3/3
Kiss Dániel:
– Ismét egy nagyon jó mérkőzést játszottunk, végig kezünkben tartottuk az összecsapást. Voltak hullámvölgyeink, de ez méltó befejezése és lezárása volt az együtt töltött időszaknak.
Sótonyi László: – Nagyon hosszú és fárasztó szezonon vagyunk túl. Most következik az a feladat, hogy újratervezzük a csapatot. Az alapjátékosainkkal sikerült megegyeznünk, a stábunk is egyben marad.

1. Veszprém 25 23 2 894–660 +234 48
2. Szeged 26 23 1 2 913–654 +259 47
3. Balatonfüred 25 16 2 7 771–700 +71 34
4. FTC 25 16 9 794–748 +46 32
5. Tatabánya 25 15 2 8 746–713 +33 32
6. Gyöngyös 26 14 1 11 751–759 –8 29
7. Komló 25 11 3 11 720–736 –16 25