Férfi kézi NB I: a Szeged 12 góllal nyert, a Tatabánya ikszelt

K. T. I.K. T. I.
2020.09.05. 21:45
A férfi kézilabda NB I 1. fordulójának szombati játéknapján a Szeged 12 gólos sikert ért el a Budakalász vendéglátójaként. A Komló az Egert, a Gyöngyös az Orosházát verte meg öt góllal. A Veszprémi KKFT a Dabas otthonában fordított, Grundfos Tatabánya pedig kilencgólos hátrányból felállva játszott döntetlent Balatonfüreden.
Remek védekezés mellett, magabiztos sikert aratott a Szeged (Fotó: Karnok Csaba – Délmagyarország, archív)

A Szeged 3–0-s rohanással kezdett a Budakalász ellen, és a folytatásban is csak elvétve csökkent három gól alá a különbség. Negyedóra elteltével 10–5-re vezetett a házigazda, a szünetben pedig 19–7 állt az eredményjelzőn – Mikler Roland több mint 15 perc alatt csupán két gólt kapott a budakalásziaktól!

A fordulás után már Mirko Alilovic védte a hazai kaput, utóbbi 4/16-os védési hatékonysággal, Mikler 5/12-vel zárt a neki jutó játékidőben. Kellett ehhez az is, hogy a Szeged a második félidő közepén kicsit kiengedjen – mindez az eredményt illetően annyit jelentett, hogy 24–15-nél egyszer még tíz gólon belülre engedte a Budakalászt.

A vége Bodó Richárd parádés játékával – kilenc kísérletből kilenc gól –, sima, 34–22-es Szeged-siker.

A házigazda esélyeshez méltóan a játék minden elemében jelentősen fölé nőtt a Budakalásznak, 75 százalékos lövő- és 29 százalékos védési hatékonysággal dolgoztak a játékosai, szemben a vendégek 55 és 19 százalékos mutatóival.

A Szegeddel és a Budakalásszal ellentétben a Komló és az Eger, valamint a Gyöngyös is első meccsét játszotta a 2020–2021-es idényben – közülük a két házigazda, a Komló és a Gyöngyös örülhetett. Mindketten ötgólos győzelemmel indították az évadot, utóbbi az előrehozott mérkőzésén épp a Szegedtől kikapó Orosházát verte meg.

Eközben a Dabas és az újonc Veszprémi KKFT fordulatos összecsapásán a házigazda hiába vezetett három góllal a szünetben, a vendégcsapat a második játékrészben felzárkózott, majd az utolsó két és fél percben a maga javára fordította az eredményt – 29–27-re nyert.

A Balatonfüred hazai pályán remekül kezdett, az első félidő végén már kilenc góllal vezetett a Tatabánya ellen. A szünetre hétgólosra olvadt a hazaiak előnye, a második félidőben pedig nagyot fordult a játék képe, a vendégek fordítottak, sőt az 52. percben már két góllal vezettek. A hajrában mind a két csapat kiharcolhatta volna a győzelmet, ez azonban egyik félnek sem jött össze, így 27–27-es döntetlennel zárult a mérkőzés.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
1. FORDULÓ

MOL-PICK SZEGEDBUDAKALÁSZ34–22 (19–7)
Szeged, zárt kapuk mögött. V:Horváth Z., Simó
SZEGED:MIKLER – B. Radivojevics4 (1),Kaspárek3,Bombac, Bánhidi2,BODÓ9,Källman3. Csere:Alilovic (kapus), Henigman1,Canellas, ZSITNYIKOV4,M. Gaber, Kecskés3 (2),MACKOVSEK4,ifj. Rosta M.1,Bajus. Edző:Juan Carlos Pastor
BUDAKALÁSZ:Váczi D. – Varjú2,Prokop2,Dávid M., Rotim3,KONCZ5 (1),HOLPERT3. Csere:Boros T. (kapus)1,Radnic1,I. Perisics3 (1),Fórizs, Ceranic , Simányi, Tyiskov1,Kiss B.1. Edző:Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 3. perc:3–0,9. p.:5–3.12. p.:9–4.18. p.:13–6.24. p.:16–6.32. p.:20–9.38. p.:23–12.44. p.:26–15.50. p.:30–19.56. p.:32–21
Kiállítások:10, ill. 8 perc
Hétméteresek:5/3, ill. 3/2
Juan Carlos Pastor:– Több variációval is kísérleteztünk, szünet után a hét a hat elleni játékkal próbálkoztunk. Egyelőre a bajnokságra összpontosítunk, a Bajnokok Ligája mérkőzéseire még nem gondolunk.
Csoknyai István:– Elégedett vagyok a látottakkal.

HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖSOROSHÁZI FKSE-LINAMAR 28–23 (14–9)
Gyöngyös, 400néző.V:Altmár, Horváth M.
GYÖNGYÖS:Tóth M. – Urbán, Markez1,VILOVSZKI4,Gerdán, Varsandán M.2,DURIS4. Csere:Nagy B. (kapus), Halász L., UBORNYÁK6,Hegedűs M.2,Gábori1,Rosta B., HERCEG6,Gyallai, Gráf2 (2). Edző:Konkoly Csaba
OROSHÁZA:ÖZMUSUL1– Kiss A.2,Sakic2,TÓTH K.3,USAL3,Lele Á.4,Németh L.2 (1). Csere:Majdán (kapus), Csányi, Lászlai, Pásztor M.1,Kancel, Döme1,PESKOV3,Bella1. Edző:Ratko Djurkovics
Az eredmény alakulása. 6. perc:0–2,12. p.:4–5.18. p.:8–5.24. p.:11–6.36. p.:18–10.42. p.:18–13.48. p.:22–17.54. p:25–20
Kiállítások:12, ill. 14 perc
Hétméteresek:5/2, ill 1/1
Konkoly Csaba:– Kellemetlen stílusú, nehéz ellenféllel szemben, nehezen találtuk meg a győzelemhez vezető utat. A második félidőben a magabiztos előny birtokában játszhattunk volna eredményesebben is. Az ellenfél kapusa extra teljesítményt nyújtott.
Ratko Djurkovics:– Az első félidőben hiányzott a kreativitás a támadójátékunkból. A Gyöngyös jó csapat, hosszú kispaddal rendelkezik, folyamatosan friss tudott maradni.

SPORT36-KOMLÓSBS-EGER32–27 (13–13)
Komló, 500néző.V:Bócz, Wiedemann
KOMLÓ:GRANIC1– Vaskó4,ZOBEC10 (1),BALÁZS S., JERKOVICS6,GRÜNFELDER1,Csomor1. Csere:Djurdjevics (kapus), TAKÁCS B.5 (2),Szkokán, Sunajko F.3,Oláh T.1,Jóga, Hoffmann J., Kovácsevics, Metcz. Edző:Kilvinger Bálint
EGER:Balogh T. – LEZÁK4 (3),Szuharev5,TÓTH R.3,MACHÁC7,Schmid2,Holdosi3. Csere:Moscoso (kapus), Kovács M.2,Tóvizi T., Rédei, Száva1,Mándy. Edző:Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 7. perc:4–2.14. p.:7–7.22. p.:9–10.35. p.:18–13.38. p.:18–16.48. p.:27–19
Kiállítások:6, ill. 12 perc
Hétméteresek:3/3, ill. 3/3
Kilvinger Bálint:– Szép bányásznap! Tipikus első mérkőzést játszottunk, amilyet szoktunk, még sok hibával, amelyeken javítani kell, de örülök, hogy győzelemmel kezdtük a bajnokságot.
Tóth Edmond:– Annak örülünk, hogy végre bajnokit játszhatunk, de ehhez a szinthez még sokat kell fejlődnünk.

DABASI KC VSEVESZPRÉMI KKFT27–29(15–12)
Dabas, 800
néző.V:Fekete T., Tóth D.
DABAS:HOLLÓ B.1– TÓTH Á.6 (4),Kurucz2,KOLLER5,Hajdú, Szöllősi Sz.3,Laurinyecz1. Csere:Podoba (kapus), Győrvári, Garajszki, Váczi M.3,Antal Sz.1,TÖRÖK Á.5,Ács, Kiss P., Kende. Edző:Tomori Győző
VESZPRÉM:Borbély Á. – Szmetán2,Tóth A.1,SZEITL5,FAZEKAS G.5,Éles B.4 (1),Hári4 (2). Csere:MIKLÓS G. (kapus), Szakály3,Somogyi B., Füleki, Kristóf M.2,Tóth M.3,Bartha, Bugyáki, Vajda H. Edző:Tombor Csaba
Kiállítások:14, ill. 22 perc
Hétméteresek:5/4, ill. 4/3
Tomori Győző:– Megérdemelten viszi haza ellenfelünk a két pontot. Egy új csapat építésének az elején járunk, tanulnunk kell a hibákból és gyorsan javítani, mert a sűrű menetrend miatt szerdán már újabb mérkőzés vár ránk.
Tombor Csaba:– Két jó és csupa magyar játékosokból álló csapat találkozott egymással. Végig kiélezett mérkőzésen ezúttal mi voltunk a szerencsésebbek. A játékosaim a maximum közelében, néhányan pedig még afelett is teljesítettek.

BALATONFÜREDI KSEGRUNDFOS TATABÁNYA KC27–27 (18–11)
Balatonfüred, 600néző.V:Bíró Á., Kiss O.
BALATONFÜRED:BŐSZ – P. Rodríguez1,Malinovic3,Szöllősi Balázs4,Topic1,VARGA M.7,BÓKA5. Csere:Andó (kapus), KEMÉNY L.3,Pulay2 (2),Dénes J., Ágh, Szűcs B.1,Brandt, Draskovics, Határ. Edző:György László
TATABÁNYA:Konecny – Hornyák P., Ancsin3,SIPOS A.2,Győri M.3,S. SZUNAJKO5,JUHÁSZ Á.7. Csere:WYSZOMIRSKI (kapus)1,Molnár B., Bognár N., NEMES R.2,Hornyák B., Ilyés, Balogh Zs.2 (1),Debreczeni1,Zdolik1. Edző:Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 6. perc:1–3.10. p.:4–3.16. p.:8–6.21. p.:12–7.28. p.:17–8.36. p.:19–15.41. p.:21–17.48. p.:23–23.53. p.:24–26.59. p.:27–27
Hétméteresek:4/2, ill. 2/1
György László:– Két ellentétes félidőt láthatott a szépszámú nézőközönség. Végül igazságos döntetlen született egy igazi közönségszórakoztató mérkőzés volt.
Vladan Matics:– Hosszú kihagyás után jó volt ismét tétért játszani, az első félidőt sajnos túlpörögtük, sokat hibáztunk és jelentős hátrányba kerültünk. Fordulás után minden megváltozott, hoztuk megszokott formánkat, végül a Füred nagyon jó csapat, innen elvinni egy pontot dicséretes teljesítmény.