Férfi kézi NB I: a sereghajtó Dabas legyőzte otthon a Gyöngyöst

CS. M.CS. M.
2021.02.21. 20:08
Sokáig kellett várni, de összejött a Dabas első sikere (Fotó: Balogh Ákos – archív)
A férfi kézilabda NB I vasárnapi játéknapján a sereghajtó Dabas megszerezte első győzelmét a 2020–2021-es idényben, miután 32–26-ra legyőzte a Gyöngyöst. Az Eger 30–26-ra nyert hazai pályán a Cegléd ellen, míg a Balatonfüred 29–23-ra győzte le a Veszprémi KKFT-t.

Az Eger sorozatban negyedszer győzött: ezúttal a Cegléd ellen, négy góllal. A Balatonfüred ennél simábban, hattal tudott nyerni a Veszprémi KKFT felett, míg a legnagyobb meglepetést vasárnap a Dabas és a Gyöngyös összecsapása szolgáltatta.

Az eddig nyeretlen dabasiak a mérkőzés túlnyomó részében vezettek az immár öt bajnoki óta nyeretlen Gyöngyös ellen, és 32–26-ra nyertek is.

FÉRFI KÉZILABDA NB I

BALATONFÜREDI KSEVESZPRÉMI KKFT 29–23 (15–12)
Balatonfüred, zárt kapuk mögött. Vezette: Altmár, Horváth M.
BALATONFÜRED: BŐSZ – RODRÍGUEZ P. 6, Varga M. 2, TOPIC 7, Dénes J., SZÖLLŐSI B. 5, Bóka 2. Csere: Lovistyek (kapus), Szmetán M., Kőhegyi 1, Ág, MALINOVIC 5, Szűcs B. 1, Brandt, Draskovics, Határ. Edző: György László
VESZPRÉM: BORBÉLY – Szmetán P. 3, Tóth A. 1, FAZEKAS G. 4, Szeitl 3, ÉLES B. 8 (4), Seregi. Csere: Miklós G. (kapus), Tóth P., Somogyi, Füleki, HÁRI 4 (2), Kristóf M., Tóth M., Bugyáki, Szakály. Edző: Tombor Csaba
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–1. 9. p.: 3–4. 15. p.: 6–6. 20. p.: 7–8. 26. p.:13–10. 35. p.: 17–13. 40. p.: 19–17. 46. p.: 23–17. 51. p.: 26–18. 55. p.: 26–21. 59. p.: 29–21
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/–, ill. 8/6
György László: – Nagyon küzdelmes mérkőzés volt, fegyelmezetten játszottunk, jó védőmunkával és kapusteljesítménnyel sikerült nyernünk. Gratulálok az egész csapatnak.
Tombor Csaba: – A különbség reális, jobban játszott és jobb erőkből áll a Füred. Próbáltuk játszani a saját játékunkat, de szoros állásnál a második félidőben sok ziccert hibáztunk, a helyzetkihasználásban még javulnunk kell.

SBS-EGER–CEGLÉDI KKSE 30–26 (14–11)
Eger, zárt kapuk mögött. Vezette: Andorka M., Hucker R.
EGER: BALOGH T. – LEZÁK 8 (5), SZUHAREV 4, TÓTH R. 3, MACHÁC 4, SCHMID 4, Holdosi 2. Csere: KISS G., Kovács M., Bernatonis 3, Rédei 1, Száva 1. Edző: Tóth Edmond
CEGLÉD: Tamási – Pásztor Á. 3, Kállai 2, Teleki 1, Juhász K. 3, NÉMETH B. 5, Szepesi I. 3 (2). Csere: Kránitz (kapus), Vranac, SPEKHARDT 4, Mazák 1, Gyene 2, Zakics 1, Kiss R. 1. Edző: Nagy Károly
Az eredmény alakulása. 6. perc: 0–3. 12. p.: 6–5. 18. p.: 9–6. 24. p.: 12–9. 36. p.: 17–13. 42. p.: 20–16. 48. p.: 24–19. 54. p.: 27–21
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 3/2
Tóth Edmond: – Két napunk volt arra, hogy felkészüljünk és regenerálódjunk. Ez sem könnyű. Amikor belemelegedtünk a meccsbe, olyan teljesítményt nyújtottunk, ami hozta magával a sikert. Kihasználtuk az erényeinket.
Nagy Károly: – Hosszú ideje nem játszottunk, nem tudtam, ez miként csapódik le a mérkőzésen. Úgy terveztük, hogy sokat forgatjuk a csapatot, de ez csak részben valósult meg. Hektikus meccs volt, a kiélezett szituációkban hiányzott az a plusz, ami kell az előnyszerzéshez.

DABASI KC VSE–HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS 32–26 (14–9)
Dabas, zárt kapuk mögött. Vezette: Rontó Á., Szanyi P.
DABAS: HOLLÓ – Tóth Á. 4 (1), FEKETE B. 6, GARAJSZKI, KOLLER 8, SZÖLLŐSI SZ. 4, Laurinyecz 2. Csere: PODOBA (kapus), Váczi M., Antal Sz., Kurucz 1 (1), TÖRÖK 7, Katona, Kende. Edző: Tomori Győző
GYÖNGYÖS: Tóth M. – Urbán, Markez, Duris 3, Vilovszki 1, Herceg, Németh T. 1. Csere: Merkovszki (kapus), HALÁSZ 7, Jaros 2, Papp B., UBORNYÁK 7 (4), Hegedüs 3, Gábori 1, Gerdán, Gráf 1 (1). Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása: 9. perc: 6–2. 19. p.: 12–5. 25. p.: 12–7. 35. p.: 17–11. 49. p.: 25–18. 56. p.: 28–22
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 6/5
Tomori Győző: – Nagyon boldogok vagyunk. Most végre voltak olyan egyéni teljesítmények is a jó csapatvédekezésünk mellett, amelyek hozzásegítettek bennünket az első győzelmünkhöz. Ezen az úton szeretnénk haladni tovább.
Konkoly Csaba: – Mélyen tudásunk alatt teljesítve játszottunk ma is. Keressük az okokat.

1. Veszprém 15 14 1 540–332 +208 29
2. Szeged 11 9 2 375–282 +93 18
3. FTC 15 9 6 425–401 +24 18
4. Csurgó 14 6 2 6 377–380 –3 14
5. Gyöngyös 15 6 1 8 406–415 –9 13
6. Balatonfüred 10 5 3 2 257–267 –10 13
7. Eger 13 6 1 6 359–402 –43 13