Férfi kézi NB I: 71 gólos csatát nyert meg a Ferencváros

R. P.R. P.
2022.05.07. 20:15
Értékes győzelmet aratott az FTC (Fotó: fradi.hu)
A férfi kézilabda NB I 23. fordulójában a Ferencvárosi TC nagy csatában 36–35-re legyőzte idegenben a Csurgót. A Kecskeméti TE ismét kikapott, de most a Dabas elleni vereség egyben az élvonaltól való búcsút is jelenti egyben. Az Eger is kiesik az élvonalból, miután elveszítették a Gyöngyös elleni csatát. A Tatabánya hat góllal verte meg a Komlót.

A Fradiban elsősorban Bognár Alex és Nagy Bence remekelt, mindketten kilenc góllal járultak hozzá csapatuk győzelméhez.

A Kecskemét győzelmi kényszerben lépett pályára Dabason, de nem sikerül megnyerniük a létfontosságú találkozót, így matematikailag biztossá vált, hogy a Kecskemét búcsúzik az élvonaltól.

Hasonló sorsra jutotta az Eger is, miután a Gyöngyös négy góllal jobbnak bizonyult kettejük összecsapásán. A hevesiek pontszámban még beérheti a Veszprémi KKFT-t, azonban az egymás elleni eredmények a veszprémi csapatnak kedveznek, így az egriek sem kerülhetik el a kiesést.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I, 23. FORDULÓ

NEKA–Fejér-B.Á.L. Veszprém 28–25
Balatonboglár, 400 néző. V: Bócz, Wiedemann.
NEKA:
PALASICS – Kiss A., TEMESVÁRI 5, Mikita B. 1, PAPP T. 3, Bendicsek 2, Krakovszki B. 5 (3). Csere: ALEKSZA (kapus), DELY 2, Kecskés, STRANIGG 6, Szabó Á. 1, Simotics, Sisa 3. Edző: Sótonyi László
VESZPRÉM: Borbély Á. 1 – TÓTH P. 4, Széles 2, FAZEKAS G. 3, Vajda H. 1, Éles B. 2, Hári 5. Csere: Podoba (kapus), Bugyáki, Tóth József 1, Kristóf M. 1, Somogyi 3, Szmetán 1, Seregi 1. Edző: Éles József
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–2. 9. p.: 5–4. 14. p.: 5–7. 19. p.: 7–11. 26. p.: 8–13. 34. p.: 11–16. 40. p.: 16–18. 43. p.: 19–18. 50. p.: 20–20. 55. p.: 25–24. Kiállítások: 10, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 3/0
Sótonyi László:
– Nagyon boldog vagyok, a bennmaradás kiharcolása mellett megmutattuk, hogyan tudunk kézilabdázni, hiszen az idényben sokszor nüanszok döntötték el a mérkőzéseinket.
Danyi Gábor: – Az első félidőben védekezésben nagyon jót nyújtottunk, és a támadójátékunk sem volt rossz. A második félidőben a hazaiak kapuscseréjét követően elbizonytalanodtunk, sokat hibáztunk, elfogyott az előnyünk.

Csurgói KK–Ferencvárosi TC 35–36
Csurgó, 500
néző. V: Felhő F., Öcsi T.
CSURGÓ: Füstös – TÓTH Á. 7 (2), Herceg M. 5, Rotim 3, GÁBOR M. 8 (1), Bazsó 1, Ács P. 2. Csere: Konyicsák (kapus), Gebhardt 1, Vasvári, Borsos 3, Krecic 4, A. Kovacevic 1, Kerkovits, Szeitl L.
Edző: Baranyai Norbert
FTC: Zernovic – BUJDOSÓ 4, BOGNÁR 9 (1), Andjelics, Debreczeni, NAGY B. 9 (1), Kovacsics 3. Csere: Győri (kapus), Imre B. 2, Mikita J, Ónodi-Jánoskúti 4, Pordán 1, Füzi 4, Prainer, Bohács, TURÁK
Edző: Horváth Attila
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–3. 11. p.: 7–7. 22. p.: 11-16. 28 .p.: 14–19. 36. p.: 20–25. 41 .p.: 25–29. 47 p.: 27-31. 52. p.: 29-39. 56. p.: 32–34. Kiállítások: 12, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 3/2
Baranyai Norbert:
– Ezúttal a támadásunk volt a jó, a védekezésünk most nem volt acélos. Sajnos nem jöttek a védések sem. Bár a mérkőzés végére sikerült felzárkóznunk, és a pontszerzésre is felcsillant a remény, de olyan hibák, mint amiket elkövettünk, nem férnek bele egy ilyen mérkőzésbe. Örülök, hogy küzdött a csapat az utolsó pillanatig.
Horváth Attila: – Nagyon akartuk ezt a győzelmet, és ezért mindent meg is tettek a fiúk. Végig vezettünk, és bár a vége szoros lett, megérdemelten nyertünk. Hosszú évek óta nem sikerült elvinnünk innen a pontokat, de most megtört a jég, izgalmas, jó mérkőzésen győztünk.

Dabas KC VSE–Kecskeméti TE 31–25
Dabas, 1000 néző. V: Andorka M., Hucker R.
DABAS:
Pallag – ÁCS 5, Török 3, Garajszki, Szöllősi Sz. 2, TARABOCHIA 8, LAURINYECZ 5. Csere: HOLLÓ (kapus), VÁCZI M. 4, Győrvári, Zatureczki 1 (1), Horvat 3 (1), Katona, Kende. Edző: Tomori Győző
KECSKEMÉT: DEMÉNYI ‒ Enomoto 2, Országh 1, KARAI 5, Vetési 3 (2), Simon B. 2, Horváth A. 1. Csere: Szél, Marczika (kapusok), Mazák L., HIRAMOTO 4, Csordás 1, Szeverényi, Forgács, MENYHÁRT 6 (4). Edző: Bencze József
Az eredmény alakulása.
6. perc: 4–2. 18. p.: 9–6. 25. p.: 11–9. 35. p.: 16–12. 48. p.: 23–19. 56. p.: 28–23. Kiállítások: 4, ill. 6 perc. Hétméteresek: 4/2, ill. 7/6
Tomori Győző:
– Nehéz mérkőzésre számítottam, mert nagy volt a tét számunkra, és mivel mindenhol jól alakultak az eredmények, így a győzelem mellett a bennmaradásnak is örülhetünk. Köszönöm a szurkolóinknak, hogy egész évben kitartottak mellettünk, és hogy ma is fantasztikus hangulatot varázsoltak a csarnokba.
Bencze József: – Kevesen vagyunk, és el is fogytunk a végére, így a Dabas megérdemelten nyerte meg a mérkőzést. Többször kellett mennünk az eredmény után, aminek a végére fejben is elfáradtunk.

SBS Eger–HE-DO B.Braun Gyöngyös 32–36
Eger, 700 néző. V: Horváth P., Marton B.
EGER:
Balogh T. – Lezák 2 (1), Szuharev, MACHÁC 9, Kiss G., Eszteki 7, Tóth R. Csere: Seprős (kapus), Molnár B. 2, Tóvizi 1, Gavidia 2, Bernatonis 6, Pulay 2 (1), Lakosy, Száva 1, Szepesi N. Edző: Tóth Edmond
GYÖNGYÖS: Nagy Benedek – Gábori 2, MARKEZ 7, DURIS 6, Hegedüs M. 2, UBORNYÁK 3, VARSANDÁN M. 6 (2). Csere: Tomics, Merkovszki (kapus), Gerdán, Vilovszki 3, HAMIDOVIC 5, Papp B. 2. Edzők: Kiss Dániel, Sándor Ákos
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–4. 12. p.: 4–8. 18. p.: 8–12. 24. p.: 12–15. 36. p.: 18–23. 42. p.: 23–26. 48. p.: 26–30. 54. p.: 27–33. Kiállítások: 6, ill. 8 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 2/2
Tóth Edmond:
– Nem tudtuk megfékezni a Gyöngyös lendületes játékát. A védekezésünk nem érte el azt a hőfokot, ami kellett volna a bravúrgyőzelemhez. Sajnos a többi pályán sem alakultak kedvezően az eredmények, így matematikai esélyünket is elveszítettük a bennmaradásra.
Kiss Dániel: – Nálunk mindhárom kapus hozzá tudott tenni a mérkőzéshez, míg egri oldalon ez hiányzott. A siker másik kulcsát az jelentette, hogy támadásban sokkal kevesebb hibával játszottunk, mint a hazaiak.

Sport36-Komló–Grundfos Tatabánya KC 26–32
Komló, 1000 néző. V: Nagy F., Turóczy.
KOMLÓ:
Granic – Melnyicsuk 1, Sunajko F. 1, Jóga 2, Szöllősi O., Jerkovics 3, Orbán B. 2. Csere: Pásztor I. (kapus), Vaskó 1, TAKÁCS B. 6 (1), Grünfelder, Zobec 2, Radic 1, HOFFMANN J. 5 (2), Urbán E. 2. Edző: Kilvinger Bálint
TATABÁNYA: BARTUCZ – Hornyák 3, Ancsin G. 3, Stojnic 3, JUHÁSZ Á. 3, L. Urban 1, Sunajko S. 3 (1). Csere: Wyszomirski (kapus), Fotache, ZDOLIK 8, Usal 2, BALOGH ZS. 5 (2), Fekete D., Bodor, Bognár N. 1. Edző: Dragan Djukics
Az eredmény alakulása. 9. perc: 3–4. 19. p.: 8–12. 43. p.: 18–22. 49. p.: 20–28. Kiállítások: 14, ill. 14 perc. Hétméteresek: 5/3, ill. 5/3
Kilvinger Bálint:
– Az utóbbi időben jól játszó Tatabányával szemben túl sokat hibáztunk ahhoz, hogy szorosabb meccset tudjunk játszani. Küzdöttünk, küszködtünk, de ma sajnos csak ennyire tellett.
Dragan Djukics: – Jó mérkőzést játszottunk, remekül koncentráltunk mind védekezésben, mind támadásban. Jó formában vagyunk, de a következő meccs lesz számunkra igazán fontos.

1. Szeged 25 22 1 2 875–637 +238 45
2. Veszprém 23 21 2 817–607 +210 44
3. Balatonfüred 23 15 2 6 701–638 +63 32
4. Tatabánya 23 14 2 7 673–646 +27 30
5. FTC 23 14 9 723–686 +37 28
6. Komló 23 11 3 9 661–672 –11 25
7. Gyöngyös 23 11 1 11 657–680 –23 23
8. Budakalász 24 9 4 11 642–700 –58 22