Férfi kézi NB I: 40 gólig jutott a Szeged az újonc ellen

2021.09.10. 19:58
A Szeged biztosan nyert az újonc ellen (Fotó: Török János/Délmagyar)
A címvédő Pick Szeged 40–22-re nyert hazai pályán az újonc NEKA a férfi kézilabda NB I első fordulójában, a két csapat első egymás elleni tétmérkőzésén. Az FTC a másik pénteki meccsen hét góllal bizonyult jobbnak Kecskeméten.

A Szeged a két előrehozott meccs után az újonc NEKA-t látta vendégül. A Pickben Bodó Richárd meggyógyult és sérülése után Borut Mackovsek is rendelkezésre állt, hiányzott azonban kisebb sérülése miatt Rosta Miklós, míg Bogdan Radivojevicsnek pihenőt adott Juan Carlos Pastor.

Az első NB I-es mérkőzését vívó NEKA valószínűleg elfáradt a második félidőre, míg hazai oldalon a portugál Miguel Martins biztató formát mutatott a Bajnokok Ligája jövő heti rajtja előtt. A norvég szélső, Alexander Blonz mind a hét kísérletét gólra váltotta.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
1. FORDULÓ
PICK SZEGED–NEKA 40–22 (25–14)
Szeged,
800 néző. V: Bujdosó, Horváth V.
SZEGED: Alilovic – SOSTARIC 5, GARCIANDÍA 5, Gaber 1, Bánhidi 3, Bodó 3, BLONZ 7 (2). Csere: MIKLER (kapus), Bombac, Szilágyi Benjámin 2, Frimmel 4, MARTINS 4, Mackovsek 3, Henigman 1, Tönnesen 2, Hegedűs P. Edző: Juan Carlos Pastor
NEKA: PALASICS – Krakovszki Zs. 1, Dely 2, Mikita B., Papp T. 2, BENDICSEK 5, Sisa 3 (2). Csere: Aleksza (kapus), Kecskés L., Szeitl L. 2, Temesvári 2, Tárnoki, Kiss A. 3, Krakovszki B. 1, Simotics 1. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–2. 9. p.: 9–4. 15. p.: 13–9. 21. p.: 19–12. 26. p.: 22–13. 35. p.: 30–15. 41. p.: 32–18. 47. p.: 35–18. 52. p.: 39–18. 57. p.: 40–20
Kiállítások: 10, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 2/2
Juan Carlos Pastor:
– A hozzáállással és az eredménnyel elégedett vagyok, végig jól támadtunk, a szünet után pedig a védekezésünk is rendben volt.
Sótonyi László: – A Szeged és az edzője egyaránt példakép számunkra. A mérkőzés előtt voltak céljaink, amelyekből sajnos keveset tudtunk megvalósítani, csupán felvillanásokra futotta.

KECSKEMÉTI TE-PIROSKA SZÖRP–FTC 24–31 (10–12)
Kecskemét
, 800 néző. V: Rontó, Szanyi
KECSKEMÉT: DEMÉNYI – Csordás 5, Országh 2, Simon B. 1, Karai 2, Sipeki, Menyhárt 5 (4). Csere: Marczika (kapus), Mazák L., Szrnka 1, FÜSTÖS A. 5, Vetési 1 (1), Enamoto, Horváth A. 1, Hiramoto 1. Edző: Bencze József
FTC: Zernovic 1 – BUJDOSÓ 10 (2), J. Mikita 2, Füzi 3, NAGY BENCE 8, Bognár A., Kovacsics 2. Csere: Győri K. (kapus), Debreczeni 2, Prainer, ANDJELICS 2, Turák, Pordán 1. Edző: Horváth Attila
Az eredmény alakulása: 7. perc: 2–3. 18. p.: 5–5. 26. p.: 8–10. 34. p.: 11–16. 42. p.: 16–20. 49. p.: 20–25. 55. p.: 23–27
Kiállítások: 14, ill. 12 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 3/2
Bencze József:
– Gratulálok a Fradinak, sokkal jobb csapat nálunk. Deményi Xavér nagyon jól védett, sokáig meccsben tartott bennünket. Az elején a védekezésünk és a támadásunk is kritikán aluli volt, még az sem mentesít minket, hogy ez volt az első hazai mérkőzésünk.
Horváth Attila: – Mindig nagyon nehéz az első bajnoki, főleg ennyi kihagyás után, újra nézők előtt. Nehezen indult, sok hibával játszottunk, többször saját magunkat hoztuk nehéz helyzetbe. Később viszont fokozatosan növeltük az előnyünket és végül megérdemelten nyertünk. A győzelemnek örülünk, legközelebb majd a jó játék is párosul.