Férfi kézi: nagy fordítás után a Kiel nyerte a Német Kupát

2013.04.14. 15:45
A THW Kiel – ez a csapat lesz a Veszprém ellenfele a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében – 33–30-ra legyőzte a Flensburgot a férfi kézilabda Német Kupa vasárnap kora délutáni hamburgi fináléjában, és története során kilencedszer kupagyőztes lett.

Az első félidő java részében fej fej mellett haladtak a csapatok, aztán a Flensburg zsinórban hat gólt lőtt, és jelentős előnyt szerzett a szünetre (12–16).

A fordulás után a Kiel percei következtek: 9–1-es részhajrával a címvédő nemcsak egyenlített, de jelentős előnyt is szerzett (21–17), és mint utóbb kiderült, ezzel meg is babonázta ellenfelét.

Az elmúlt két évben is ez a két csapat vívta a finálét, és rendre a Kiel győzött (30–24, 33–31). A THW kilencedik alkalommal hódította el a trófeát, az utóbbi hét kiírásból hatot megnyert.

A Kiel–Veszprém BL-negyeddöntő első felvonását jövő vasárnap rendezik meg a német városban.

FÉRFI KÉZILABDA NÉMET KUPA, DÖNTŐ
THW Kiel–SG Flensburg-Handewitt 33–30 (12–16)

Gólszerző: Sigurdsson 7, Narcisse 6, Pálmarsson 5, Jícha 5, Vujin 5, Sprenger 3, Ahlm 2, ill. Mogensen 9, Weinhold 5, Djordjics 4, Svan Hansen 4, Kaufmann 3, Eggert 3, Knudsen 2