Férfi kézi: Lesújtó elveszíteni a döntőt – Rasmus Lauge

K. B./V. SZ.K. B./V. SZ.
2022.06.11. 22:03
A Pick Szeged a hazai vereség után a bajnoki döntő második mérkőzésén győzni tudott a Telekom Veszprém otthonában, és idegenben szerzett több góllal ismét megnyerte a férfi kézilabda-bajnokságot. A találkozó után a két vezetőedző, valamint egy-egy játékos, Rosta Miklós és Rasmus Lauge nyilatkozott a történtekről.
Most is végigharcoltuk a találkozót és a meccsben tartottuk magunkat, volt tartása a csapatnak – Juan Carlos Pastor (Fotó: Tumbász Hédi) – A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA ÉRHETŐ EL

Momir Ilics: – Fáj ez a vereség, két hónap alatt három győztes meccset játszottunk a Szeged ellen, de a negyediket, a legfontosabbat nem tudtuk megnyerni. Most nem volt szerencsénk, bár igaz, Szegeden meg éppen mi jöttünk ki jobban a küzdelemből. A játékosaimra egy rossz szavam nem lehet, remek idényen vagyunk túl, büszke vagyok rájuk, és bár sajnos most nem győztünk, van még egy hetünk, mert fontos mérkőzések jönnek a Bajnokok Ligájában.

Juan Carlos Pastor: – Azokon a találkozókon, amelyeket az idén a Veszprém ellen vívtunk és elveszítettünk, jobban játszottunk, mint az eredmény mutatta, több gólhelyzetünk volt, de sosem tudtunk nyerni. Most is végigharcoltuk a találkozót és a meccsben tartottuk magunkat, volt tartása a csapatnak, bár megint nem úsztuk meg a piros lapot, ami lassan már szokássá válik. Rosta Miki eddigi pályafutása legfontosabb meccsén nagyot játszott, és megmutatta, miért van rá szükség Szegeden.”

VÉLEMÉNYEK

Rosta Miklós, aSzeged beállója:– A döntő mindkét mérkőzése küzdelmes, harcos volt, úgy jöttünk Veszprémbe, hogy megteszünk mindent a győzelemért az idény utolsó meccsén. Persze szerencsénk is volt, de ki tudtuk javítani az előző találkozón elkövetett hibákat, jobban ment a hetesek és a ziccerek értékesítése is, ez volt a győzelem kulcsa.

Rasmus Lauge, a Veszprém balátlövője: – Lesújtó elveszíteni a döntőt, főleg, mert ez az idény jobb volt, mint az előző. A szurkolók elképesztő hangulatot teremtettek most is, csalódottak vagyunk, de nincs idő búsulni, hétfőn még nem megyünk vakációra, hanem készülünk a Bajnokok Ligája négyes döntőjére, amelyen meglepetést akarunk okozni.

FÉRFI KÉZILABDA NB I

DÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
Telekom Veszprém–Pick Szeged 29–30 (14–14)

Veszprém, 5100
néző. V: Bócz, Wiedemann.
VESZPRÉM: Corrales – Gasper Marguc 3, Jahja Omar 2, B. Blagotinsek 1, LIGETVÁRI, LAUGE 5, Strlek. Csere: Cupara (kapus), MAHÉ 7 (2), Maqueda 1, A. Nilsson 2, Manaszkov 2, Nenadics 5, Sipos 1. Edző: Momir Ilics
SZEGED: MIKLER – B. Radivojevics 4 (4), Tönnesen 3, BOMBAC 6, Gaber 1, Mackovsek 2, Frimmel. Csere: Alilovic (kapus), Henigman 1, Bánhidi 1, Bodó 2, Garciandia, MARTINS 4, ROSTA M. 6. Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–0. 7. p.: 4–4. 15. p.: 6–8. 20. p.: 11–10. 25. p.: 13–12. 38. p: 17–20. 47. p.: 23–24. 53. p.: 26–26. 56. p.: 27–28. Kiállítások: 2, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4/2, ill. 4/4
Bajnok: a Szeged, 58–58-as összesítéssel, idegenben lőtt több góllal