Férfi kézi: Kicsit meglepett minket Pastor távozása – Bánhidi

P. V.P. V.
2022.11.24. 09:52
Bánhidi Bencére többhetes kihagyás után a Celje elleni, 36–27-re megnyert mérkőzésen számíthatott újra a Pick Szeged a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában. A klasszis beálló amellett, hogy megosztotta az NSO Tv-vel, miként érezte magát ismét a pályán, azt is elmondta, hogyan fogadta a csapat Juan Carlos Pastor idény végi távozásának hírét. Továbbá beszélgettünk egy kicsit a Katarban zajló futball-vb-ről is.

„Egy konditermi edzés után jöttek be hozzánk és jelentették be, hogy az idény végén távoznak, s új edző váltja őket. Kicsit meglepett minket, még ha tény és való, volt, aki erre már számított, de nem tudtuk, hogyan dönt a klub. Azzal kell majd együtt dolgoznunk, aki érkezik a kispadra” – idézte fel Bánhidi Bence, amikor megtudta a csapat, hogy Juan Carlos Pastor vezetőedző és segítője, Marko Krivokapics tíz év után az idény végén távozik a Pick Szegedtől.

Videónkban azokra a hírekre is reagált, melyek szerint maradhat a spanyol vonal, ésa jelenleg a PSG-t irányító Raúl Gonzálezérkezhet a Tisza partjára. Emellett természetesen beszélt arról is, hogy a több mint egy hónapos kihagyás után milyen volt visszatérnie a pályára, és szóba került a Katarban zajló futball-vb is.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
B-CSOPORT,7. FORDULÓ
PICK SZEGED–RK CELJE (szlovén) 36–27 (18–12)
Szeged,
4000 néző.Vezette:Nikolov, Nacsevszki (macedónok)
SZEGED:ALILOVIC 1 – Sostaric 3, TÖNNESEN 6, BOMBAC 5, Gaber 1, Mackovsek 1, Szita.Csere:L. Krivokapics (kapus), B. Radivojevics 1, FRIMMEL 6 (4), BÁNHIDI 7. Bodó 2, Garciandia 3, Blonz, Rosta M., Molnár R.Edző:Juan Carlos Pastor
CELJE:Bojic – G. Marguc, MARTINOVIC 5, Zabic 2, Ivankovic 3, Mazej 1, STRMLJAN 4.Csere:Belkaied (kapus), Vlah 4, Suholeznik 1, Knez, Cokan 3 (1), Janc 4 (3), Muhovic, Antonijevic.Edző:Alem Toszkics
Az eredmény alakulása.4. perc: 1–3. 9. p.: 3–3. 13. p.: 6–7. 17. p.: 10–9. 20. p.: 13–11. 28. p.: 17–11. 33. p.: 20–14. 37. p.: 22–15. 44. p.: 26–16. 48. p.: 27–20. 53. p.: 31–25. 57. p.: 34–26
Kiállítások:8, ill. 14 perc
Hétméteresek:5/4, ill. 7/4
Juan Carlos Pastor:
– Idegesen kezdtünk, negyedóra elteltével azonban érvényesítettük akaratunkat. A védekezésünk és a támadásunk rendben volt, azonban az egy az egy elleni játékunk nem volt elég hatékony. A második játékrészben jó játékkal a javunkra tudtuk eldönteni a mérkőzést. Külön öröm, hogy a sérüléséből visszatért Bánhidi Bence és Mirko Alilovic klasszis teljesítményt nyújtott.

Alem Toszkics:– A két, egyaránt kétpontos együttes alsóházi rangadóján a rutinos Szeged megérdemelt győzelmet aratott. Az első negyedóra rendben volt, utána azonban sok technikai hibát vétettünk, azon kívül a helyzetkihasználásunk is gyatra volt. Nem tudtuk kétségessé tenni vendéglátóink győzelmét.