Ezúttal egy góllal alulmaradtunk Németországban

2022.03.20. 17:04
A németek megnyerték a második meccset (Fotó: MKSZ/Sascha Klahn)
A szombati döntetlen után újra megmérkőzött egymással a német és a magyar férfi kézilabda-válogatott. A helyszín ezúttal Kassel volt, és ezúttal az első félidő gyengébb játéka miatt nagy hátrányba került Magyarország. A második félidőben visszajött a meccsbe, sőt öt másodperccel a vége előtt egyenlítenie is sikerült, de az utolsó szó a németeké volt, akik 30–29-re nyertek.

KÉZILABDA
FÉRFI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
NÉMETORSZÁG–MAGYARORSZÁG 30–29 (17–13)
Kassel
, 3011 néző. V: Fonseca, Santos (portugálok)
NÉMETORSZÁG: A. WOLFF – KASTENING 5, Wiede 2, Ernst, GOLLA 4, KÜHN 5, Witzke 3. Csere: Klimpke (kapus), Schiller 1 (1), Zechel 3, Knorr 2, Kohlbacher 1, Mertens 2, D. Schmidt 2, Köster. Szövetségi kapitány: Alfred Gíslason
MAGYARORSZÁG: Mikler R. – Bujdosó 1, Ancsin G. 2, Juhász Á. 1, TOPIC 6, Nagy Bence, Szita 2. Csere: Székely, Borbély Á. (kapusok), Sipos A. 1, Balogh Zs. 4 (3), Ligetvári 1, Kovacsics 2, Leimeter 1, Hanusz, Szöllősi Sz. 3, RODRÍGUEZ P. 4, Fazekas G. 1. Szövetségi kapitány: Chema Rodríguez
Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–3. 10. p.: 7–4. 14. p.: 10–5. 19. p.: 13–6. 26. p.: 16–9. 38. p.: 18–17. 44. p.: 22–19. 49. p.: 25–22. 56. p.: 29–25
Kiállítások: 10, ill. 4 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 4/3
Chema Rodríguez:
– Amellett, hogy nem játszottunk jól az első félidőben, a bírók sem voltak a helyzet magaslatán. Kár, mert jól kezdtünk, utána viszont hullámvölgybe kerültünk. A második játékrészben látottakkal már elégedett vagyok, főleg a küzdéssel, a hozzáállással. Remekül szolgálta a felkészülésünket az Izrael elleni világbajnoki selejtezőre ez a két meccs, és egyébként is egész héten jól dolgoztak a srácok, büszke vagyok rájuk. Azon leszünk, hogy minél hamarabb kijavítsuk a hibákat.

A szombati 31–31 után a Gummersbachtól 230 kilométerre lévő Kasselben mérkőzött meg ismét egymással a német és a magyar válogatott. A mieinknek nem sok idejük volt a regenerálódásra, a lefújást követően szinte egyből buszra ültek, így az egészségügyi stábnak a második felkészülési meccs helyszínén kellett kezelésbe venni őket.

A Bundesliga-hatodik Melsungen otthonául szolgáló 4300 férőhelyes Rothenbach-Halle nem véletlenül nem viseli az aréna nevet, mivel tulajdonképpen egy ipari park szélén álló rendezvénycsarnok, amelynek szomszédságában a találkozó napján régiségvásárt tartottak, tűzoltók gyakorlatoztak, a közeli parkba pedig táncos-sütögetős mulatságra gyűlt össze a helyi indiai közösség.

A kezdő hetesünket részben a kényszer szülte, hiszen az egyetlen balszélsőnk, Kovacsics Péter végigjátszotta a gummersbachi összecsapást, így a helyén ezúttal a balátlövő Szita Zoltánnal próbálkoztunk – kevés sikerrel. Pedig Topic Petar és Ancsin Gábor révén rögtön megugrottunk kettővel, miközben Mikler Roland is hamar letudta az első védését, ám ezzel gyakorlatilag ellőttük az összes puskaporunkat.

A folytatásban ugyanis rendre rosszul váltottunk, lemaradtunk hátul, Johannes Gollát állandóan szabadon hagytuk beállóban, míg elöl pontatlanok és sokszor tanácstalanok voltunk – érződött nálunk az összeszokottság hiánya. Ha ez nem lett volna elég, még a portugál játékvezetők sem fogadtak a kegyeikbe: Topic látványos lerántásért nem ítéltek hétméterest, Timo Kastening lépéshibájánál csak mosolyogtak, és majdnem egy nyilvánvaló sarokdobást is elnéztek – nem hiába pörölt velük folyamatosan Chema Rodríguez szövetségi kapitány.

Negyedóra elteltével már ötgólos hátrányban voltunk (5–10), úgyhogy jött is az időkérés, és vele együtt a sorcsere. Andreas Wolffnak eleinte alig kellett mozdulnia a hazaiak kapujában, a félidő második részében azonban demoralizált a védéseivel: Balogh Zsolt hetesét a füle mellől rúgta ki, Leimeter Csaba közeli bombájába pedig beletette a fejét (vagy nem volt ideje elhúzni előle).

Végül Szöllősi Szabolcs törte meg a rossz szériánkat, majd azzal, hogy az utolsó perceket megnyomtuk, összekaptuk magunkat kicsit hátul, és szereztünk néhány labdát, kozmetikázni tudtunk az eredményen (17–13).

A második játékrészt harmadik számú kapusunk, Borbély Ádám bravúrjai nyitották, és annak ellenére, hogy a német átlövőkről továbbra is lekéstünk, mintha varázsütésre felkeményedett volna a védekezésünk. Borbély ráadásul kiválóan indította az első mérkőzésen parádésan játszó Pedro Rodríguezt, aki nem hibázott, ahogy Ancsin sem, így hirtelen kettő lett közte, és Alfred Gíslasonnak időt is kellett kérnie.

Topic üres kapus gólja után még közelebb lopództunk, ám ekkor megtört a lendületünk, mert a túlbuzgó Sipos Adriánt kiállították, szélsői révén pedig erőre kapott Németország. Mindenesetre ebben a periódusban már mi is üzemi hőfokon égtünk, a kipattanókat egyre többször levadásztuk, támadásban és védekezésben egyaránt mutattunk jó dolgokat, ültek a figuráink, vagyis pariban voltunk a németekkel.

Balogh higgadtan értékesítette büntetőjét, Szöllősi majdhogynem fekve talált be, így az 59. percben a mínusz egyért mehettünk. Leimeter ugyan rontott, de Szita már nem, mi meg gyakorlatilag elkönyveltük az egygólos vereséget. Csakhogy Rodríguez Pedro a semmiből labdát lopott, Chema pedig gyorsan időt kért. 11 másodperc volt hátra, hogy egyenlítsünk – és meg is tettük, Szita védhetetlenül bombázott a hálóba! De még mindig volt hátra néhány másodperc, és a hamar reagáló Golla az üres kapuba vágta a labdát, amivel Németország 30–29-re megnyerte a második felkészülési meccset.

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, nyertek a németek. 30–29

60. perc: Az utolsó pillanatban még maradt ideje Gollának, hogy gyors középkezdés után az üres kapuba lőjön... 30–29

60. perc: Szita 5 másodperccel a vége előtt egyenlített, hét a hat elleni játékban. 29–29

60. perc: Kb. 20 másodperccel a vége előtt labdát szereztünk, jött is az időkérés.

60. perc: Leimeter tört be, a nagy lövését védte a kapusá, majd Szita lőtte ki a jobb alsót. 29–28

59. perc: Passzívig játszottak a németek, majd Székely védte Witzke lövését.

58. perc: Schmidt lövése a jobb kapufáról jött ki, jöhetett a magyar támadás. Szita lövése kijött a kapufáról, de ott volt Szöllősi, aki összeszedte, és a bal alsóba pattintott. 29–27

57. perc: Német időkérés.

57. perc: Fazekas passzából Leimeter tört be nagy erővel, és a jobb felsőt választotta. 29–26

56. perc: Kastening küzdötte ki magának a lövőhelyzetet, és Székelyt becsapva belőtte. 29–25

55. perc: Ancsin tört be középen, lerántották, hetes és két perc. A hetest Balogh a jobb felsőbe vágta. 28–25

54. perc: Wiede pattintott átlövése kötött ki a bal felsőben. 28–24

54. perc: Fazekas lopott labdát, végigfutott a pályán, és szépen belőtte. 27–24

54. perc: Rodríguez kapott nagy labdát, óriási helyzetből a kapu fölé lőtt.

53. perc: Hihetetlen, hogy Kohlbacher milyen könnyen megkapta két ember között, és a jobb felsőbe lőtt. 27–23

52. perc: Witzke mutatta, hogy nagyon fájt neki az arca, Leimeter pedig mehetett pihenni két percre.

51. perc: Fazekas lőtte el a szaggatottról, Klimpke kivédte a labdát.

50. perc: Witzke lövésére nem sikerült jól reagálni, persze hogy bement. 26–23

49. perc: Labdaszerzés után Rodríguez indult meg előre, kapta is a labdát, és bevágta a ziccert. 25–23

49. perc: Fazekas passzából Kovacsics lőtt gyönyörű cundergólt. 25–22

48. perc: Schmidt már-már elesett, de így is bepattintotta. 25–21

47. perc: Ancsin szép passzát Topic a kapu közepébe vágta. 24–21

47. perc: Schmidt most jött be, máris lőtt egy nagyot, be a kapuba. 24–20

46. perc: Ancsin lövését blokkolták a védők, ezért kár volt.

46. perc: Kühn átlövését majdnem megfogta Borbély, de csak majdnem... 23–20

45. perc: Juhász a bal szélről szerzett ügyes gólt. 22–20

44. perc: Rossz német bejátszás után jöhettünk volna, de mi is eladtuk, Mertens lecsapott rá, és bedobta a ziccert. 22–19

44. perc: Rodríguez kapta a labdát a jobb szélen, és ezúttal a rövid sarokba lőtt. 21–19

43. perc: Emberelőnyből növelték előnyüket a németek, Mertens a bal szélről remekül kanyarodott fel, és a bal felsőbe lőtt. 21–18

43. perc: Sokáig támadtunk, végül Ancsin alulról engedte el, de a kapus könnyen védett.

42. perc: Kastening kapta a labdát a jobb szélen, és ügyesen perdített a kapuba. 20–18

41. perc: Sipos későn engedte el Gollát, kiküldték két percre.

41. perc: Ügyes labdaszerzés után Topic kapta a labdát, majd két lépés után az üres kapuba lőtt. 19–18

39. perc: Emberelőnybe kerültünk, de elég hosszan támadtunk, aztán Ancsinnál belemenést fújtak.

38. perc: Knorr futott el a védőfal előtt, majd kegyetlenül bevágta. 19–17

37. perc: Borbély hatalmas bravúrral védett, a másik oldalon Szita passzából Topic lőtt szép gólt. 18–17

37. perc: Kölcsönös rontások után német időkérés.

35. perc: Ancsin tört be két védő közé, és nagy lendülettel a hálóba lőtt. 18–16

35. perc: Passzívnál lépték el a németek, majd Kühn nem engedte elvégezni a szabaddobást, kiküldték két percre.

34. perc: Rodríguez elég éles szögből ugrott be, de így is bevágta a jobb felsőbe. 18–15

33. perc: Most már Kühn bedobta, egymás után ritkán hibázik átlövést. 18–14

32. perc: Maradt a labda a németeknél, de nem sokáig, gyorsan indultunk, Rodríguez mehetett ziccerben, és a jobb alsóba lőtt. 17–14

31. perc: A németeké volt az első támadás a második játékrészben, Kühn nagy betörés után lőtt, Borbély védett, majd a kipattanót Golla lőtte rá, de ezt kis kifogta Borbély.

31. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, sok a hiba, biztosan vezetnek a németek. 17–13

30. perc: Witzke kapufát lőtt, a kipattanó a miénk lett, gyorsan indultunk, és Sipos belőtte az üres kapuba. 17–13

30. perc: Szöllősi befordult, lerántották, emberelőny és hetes. A hetest Balogh a bal alsóba pattintotta. 17–12

29. perc: Zechel beállóban ráfordult, és a jobb alsóba lőtt. 17–11

28. perc: Újabb elrontott német támadás után támadhattunk, Balogh passzát Szöllősi üggyel-bajjal összeszedte, és a kapus lába között lőtte be. 16–11

27. perc: Úgy tűnt, labdát vesztünk, de Bujdosó összeszedte, betört, és belőtte az első gólját. 16–10

26. perc: Kovacsics elrontotta a lövést, a németek megjátszották Zechelt, aki beállóból biztosan belőtte. 16–9

26. perc: Áááá! Kastening nagyon pimasz lövéssel szerzett újabb találatot. 15–9

25. perc: Wiede rontott, a másik oldalon Ligetvári lövése jutott a hálóba. 14–9

24. perc: Balogh átlövését Wolff és a kapufa együttes erővel mentette.

24. perc: Knorr alulról hirtelen megeresztett egy lövést, be is ment a jobb alsóba. 14–8

23. perc: Labdát szereztünk, Leimeter tört be, és fejbetalálta a kapust...

23. perc: Német időkérés.

21. perc: Wiede eladta a labdát, Ligetvári átlövése a blokkról ment mellé. Maradt a labda nálunk, Balogh befutott a résbe, kapta a labdát, és a bal felsőbe lőtt. 13–8

20. perc: Balogh óriási passzát Szöllősi lőtte beállóból a kapuba. 13–7

19. perc: Hiába védett Székely nagyot, már hetest kaptak a németek, amelyet Schiller belőtt. 13–6

18. perc: Hanusz harcolt ki hetest egy betöréssel. A hetest Balogh a bal felsőbe irányította, Wolff azonban kivédte.

17. perc: Ki lőjön gólt átlövésből? Mondjuk Kühn. Egyszerűen nem tudjuk megakadályozni. 12–6

17. perc: Hanusz úgy passzolt, hogy pont egy német játékos kezébe adta a labdát...

16. perc: Magyar időkérés.

16. perc: Julius Kühn kegyetlen, pillanatok alatt szerzett újabb átlövésgólt. 11–6

15. perc: Sipos labdaszerzése után Kovacsics indult, és az üres kapuba lőtt. 10–6

15. perc: Ancsin rossz lövése semmilyen gondot nem okozott Wolffnak.

14. perc: Zechelt kiküldték két percre, de Juhász eladta, így aztán Kastening a ziccert a bal alsóba lőtte. 10–5

13. perc: Zechel mellett nem maradt védő, így aztán belőtte a jobb alsóba. 9–5

13. perc: Szita próbálkozott kissé jobbról, de Wolff kifogta a kapu bal oldalába tartó labdát.

11. perc: Kühn a szaggatottról ugrott fel, és mivel nem védekeztek előtte, jött a gól a bal alsóba. 8–5

11. perc: Topic kérte jó helyzetben a labdát, kapta is, és remekül dobta el a kapus mellett a hálóba. 7–5

10. perc: Topic lövését védte Wolff, jött az újabb német gyors akció, amelynek a végén Witzke talált be.

9. perc: Golla maradt egyedül beállóban, be is vágta kegyetlenül. 6–4

9. perc: Ancsin nem túl erős lövését könnyen védte Wolff.

8. perc: Kastening kapott labdát a jobb szélen, és kegyetlenül belőtte a jobb felsőbe. 5–4

8. perc: Nagy Bence lövése a kapusról pattant mellé.

6. perc: Kühn rossz passza után jöhetett a magyar támadás. Ancsint lesáncolták, majd a lábára pattant a labda. Gyorsan támadtak a németek, Golla megint egyedül maradt, be is dobta. 4–4

5. perc: Juhász harcolt ki hetest, amelyet Balogh a jobb alsóba lőtt. 3–4

4. perc: Eladtuk a labdát, gyorsan indult Golla, kapta is a labdát, a ziccer ujjgyakorlat volt neki. 3–3

4. perc: Witzke kedvét nem szegte az előző hibája, maost Mikler lába között talált be. 2–3

3. perc: Nagy Bence lövése kijött a kapusról, de Topic összeszedte, és a bal alsóba lőtt. 1–3

3. perc: Elég gyorsan jött a válasz, Wiede futott be az üres területbe, és könnyű gólt szerzett. 1–2

2. perc: Itt az újabb gól, Ancsin keverte be magát helyzetbe, és megtalálta a rést. 0–2

2. perc: Mikler remek védése akadályozta meg Witzkét a gólszerzésben.

1. perc: Ancsin adott jó labdát Topicnak, aki beállóból szépen bedobta a bal alsóba. 0–1

1. perc:Elkezdődött a találkozó, a magyar csapat tiszta fehérben, a német tiszta feketében játszik.

ELŐZMÉNYEK

„Büszke vagyok a srácokra, mert a hiányzók ellenére, néhány napos gyakorlással a hátunk mögött nagyon jó eredményt értünk el Németországban– mondtaSzékely Márton, a magyar válogatott kapusa.– Fazekas Geri révén fiatal újoncot avattunk, Juhász Ádi végre megmutathatta Chemának is, hogy mit tud, Szöllősi Szabit pedig nagyon jó megint a válogatottban tudni. Sokszor lemaradtunk védekezésben, de támadásban is rengeteget kell még fejlődnünk. Figyelnünk kell, hogy a jövőben időben tegyük fel a kezünket hátul, és nem szabad fejvesztve kilépnünk mélységből. Ez a két meccs remekül szolgálja a felkészülésünket az áprilisi világbajnoki selejtezőkre.”

„Nem az eredményre összpontosítottunk, hanem arra, hogy betartsuk, amit kértek tőlünk: küzdjünk, harcoljunk a végsőkig, próbáljuk ugyanazokat a dolgokat megcsinálni, amiket az edzéseken gyakoroltunk– értékeltKovacsics Péter, a magyar válogatott balszélsője.– Tudtuk, hogy lesznek hibák, de még csak néhány napja dolgozunk együtt. Jöttek a labdák a szélre, ez azonban nem a mi érdemünk, hanem a belső embereké, akik lepasszolták nekünk. Játszottuk azokat a figurákat, amiket megbeszéltük, ezért futottam be középre olyan sokszor én is. Néhányunkból sokat kivett ez a mérkőzés, de a háromórás utazást követően szeretnénk gyorsan regenerálódni.”

„Azzal viccelődtünk apuval, ha lesz időm, megkeresem a régi házunkat Gummersbachban– árulta elFazekas Gergő, a magyar válogatott irányítója.– Nem vagyok ideges típus, de amikor pályára léptem, hevesebben vert a szívem, mégiscsak először szerepeltem a felnőttválogatottban. Különleges nekem ez a helyszín, itt töltöttem a gyerekkorom egy részét, megismerkedtem a sportággal, eldöntöttem, hogy én is válogatott kézilabdázó leszek. Nagyon furcsa, hogy éppen itt vált valóra az álmom, hihetetlen! Nem fáradtam el, remélem, vasárnap is kapok lehetőséget. Édesapám azt mondta, bármennyire küldenek be, élvezzem minden percét – így tettem.”

KÉZILABDA
NÉMETORSZÁG–MAGYARORSZÁG 31–31 (17–16)
Gummersbach, 2480
néző.V:Fonseca, Santos (portugálok)
NÉMETORSZÁG:A. Wolff – Zerbe 1, WIEDE 9, Witzke 2, GOLLA 4, KÜHN 5, Mertens 1.Csere:Klimpke (kapus), Ernst, Köster 2, Kohlbacher, Zechel, Schiller 2 (1), Schmidt, Kastening 1, KNORR 4.Szövetségi kapitány:Alfred Gíslason
MAGYARORSZÁG:Mikler R. – HANUSZ 3, Ancsin G., Sipos A., Topic 1, Szita 3, Kovacsics 4.Csere:SZÉKELY (kapus), P. RODRÍGUEZ 7, Balogh Zs. 2 (1), Leimeter 2, SZÖLLŐSI SZ. 2, Ligetvári 2, JUHÁSZ Á. 4, Fazekas G. 1.Szövetségi kapitány:Chema Rodríguez
Az eredmény alakulása. 7 perc:5–2.11. p.:7–5.13. p.:8–8.19. p.:10–11.24. p.:15–12.37. p.:22–20.43. p.:23–24.48. p.:27–25.51. p.:28–28.56. p.:30–31
Kiállítások:12, ill. 8 perc
Hétméteresek:1/1, ill. 2/1

A MAGYAR VÁLOGATOTT TAVASZI PROGRAMJA

Világbajnoki selejtezők
Április 13.: Izrael–Magyarország
Április 16.: Magyarország–Izrael
A párharc győztese jut ki a 2023. januári, lengyel–svéd közös rendezésű világbajnokságra.