Magyarország megnyerte a kézilabda Eurokupát

VINCZE SZABOLCS (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)VINCZE SZABOLCS (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)
2021.05.01. 13:56
Máthé Dominik hat góljával a legeredményesebb játékosnak bizonyult (Fotó: Dömötör Csaba)
A magyar válogatott Eurokupa-mérkőzésen, a 6. fordulóban négygólos győzelmet aratott Veszprémben Horvátország ellen. Mivel pontegyenlőség esetén az egymás elleni eredmény számít, és hazai pályán mindkét csapat négy góllal nyert, az idegenbeli több gólt szerző Magyarország nyerte meg az Eurokupát.

FÉRFI KÉZILABDA EUROKUPA
6. FORDULÓ

MAGYARORSZÁG–HORVÁTORSZÁG 26–22 (9–10)
Veszprém, zárt kapuk mögött. V:
Baumgart, Wild (németek)
MAGYARORSZÁG: Mikler – RODRÍGUEZ P. 5, MÁTHÉ 5 (1), Lékai, BÁNHIDI 3, Bodó 2, Bóka 1. Csere: Bősz (kapus), Sipos, Szita 1, Ligetvári, TOPIC 4, Hanusz 1, Leimeter 3, Kovacsics P. 1. Szövetségi kapitány: Gulyás István
HORVÁTORSZÁG: PESIC – Cupic 5 (5), Sebetic 3, KUSAN 3, Lucin 3, D. Mandic 2, PAVLOVIC 4. Csere: Mihic, Godec, Nacinovic, Matanovic 2. Szövetségi kapitány: Hrvoje Horvat
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–1. 10. p.: 4–5. 15. p.: 5–8. 23. p.: 8–8. 38. p.: 12–15. 44. p.: 16–16. 49. p.: 19–19. 55. p.: 23–19. 57. p.: 24–21
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 5/5

Két férfi kézilabda-válogatottnak volt még esélye a végső győzelemre az Eurokupa-sorozatban, a magyar és a horvát együttesnek, és azt tudni lehetett, hogy a két gárda szombati, egymás elleni találkozója jó eséllyel el is döntheti a kérdést – a győztes mindent visz.

Az első találkozót a horvátok nyerték meg négy góllal, és még nem veszítettek meccset a sorozatban, Gulyás István együttese azonban az Európa-bajnoki címvédő spanyolok elleni idegenbeli siker után érkezett a veszprémi találkozóra, amelyen az is lehetőséget kínált a revansra, hogy a vendégek nem a legerősebb keretükkel érkeztek.

„A SZÜNET UTÁN MINTHA EGY MÁS CSAPAT LÉPETT VOLNA PÁLYÁRA”

Máthé Dominik, a magyar válogatott jobbátlövője: – Nagyot harcoltak a horvátok, főleg az első félidőben, de a másodikban is nehéz volt átjátszani az öt egyes nyitott védekezésüket, ráadásul a kapusuk, Ivan Pesic is remekül védett. A szünet után mintha egy más csapat lépett volna a pályára, egyre inkább át tudtuk őket játszani, így megfordítottuk a meccset. Nagyon örülünk az Eurokupa-győzelmünknek, ez különösen jó felkészülés volt a januári hazai Európa-bajnokságra, a lényeg, hogy minél több meccset tudjunk együtt játszani.

Lovro Mihic, a horvát válogatott balszélsője: – Harcoltunk az utolsó másodpercig, próbáltuk a legjobbat kiadni magunkból, de a magyar csapat megmutatta, hogy most jobb nálunk. Fantasztikus mérkőzés volt, és négy góllal ugyan kikaptunk, de ne feledjük, hogy a vírus ás sérülések sújtottak minket, ezért különösen büszke vagy a csapatomra, mert megmutattuk, hogy mekkora a szívünk.

Ehhez képest az első negyedóra után már három találattal vezettek a pontatlanul játszó magyar csapat ellen. Az akarattal nem volt gond, de az első tizenkét hazai lövésből csak öt ment be, amihez nemcsak Ivan Pesic hárításai járultak hozzá, hanem például az is, hogy az amúgy megbízható Máthé Dominik és Szita Zoltán sem találta el a kaput.

A magyar együttes azonban remekül váltott, ami előbb egy négy és fél perces teljes gólcsendben nyilvánult meg, aztán abban, hogy négy perc alatt egyenlítettünk – a horvátok ebben a kilenc percben egyáltalán nem szereztek gólt. A félidő végére kiegyenlítetté vált a játék, egyik alakulat sem tudta kihasználni a másik hibáit, pedig lett volna lehetősége.

A második játékrész elején újra a horvátok kerültek előnybe, a védelmük keményebb lett, és mintha az önbizalmuk is visszajött volna. Más kérdés, hogy ha a hazaiaknak nem is ment a játék, azt azért nem engedték, hogy az ellenfél elhúzzon, így annak ellenére is nyílt maradt a mérkőzés, hogy ötven százalék körül maradt a dobáshatékonyság.

A második félidő 17. percében a magyar csapat mintegy negyven perc hátrány után átvette a vezetést, az egygólosból rövid idő alatt négygólos előnyt faragott, ami lélektanilag is remekül jött a hajrá előtt, ráadásul másfél perccel a vége előtt meglett az áhított ötgólos vezetés is. Erre a horvát válasz az volt, hogy agresszív nyitott védekezéssel igyekezték már korán megfojtani a magyar támadásokat, kevés sikerrel. Az ötből négy gólt sikerült megtartani, 26–22 lett a vége, ami azt is jelentette, hogy több idegenben szerzett góljának köszönhetően a magyar válogatott már biztosan megnyerte az Eurokupa-sorozatot!

AZ EUROKUPA ÁLLÁSA
1. MAGYARORSZÁG651181–151+3010
2. Horvátország541142–128+148
3. Spanyolország413115–111+42
4. Szlovákia55106–154–480

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, és ez a négygólos győzelem azt jelenti, hogy a magyar csapat megnyerte az Eurokupát. 26–22
60. perc:
Harmincöt másodperc volt hátra a meccsből, kijöttek zavaróra a horvátok, Bánhidi viszont eladta, de visszaszereztük, és az idő lepergett.
60. perc: Magyar időkérés.
60. perc: Lucin lőtt alulról nagy gólt. 26–22
59. perc: Pedro labdát lopott, végigszaladt, majd bedobta a ziccert. 26–21
58. perc: Bodó passzt imitált, majd óriási dugót ragasztott a kapuba. 25–21
57. perc: Nacinovic került helyzetbe, és ezúttal belőtte. 24–21
56. perc: Rontottak a horvátok, Pedro viszont a jobb szélről ma nagyon tud. 24–20
56. perc: Hetest a másik oldalon is, Bánhidi harcolta ki, Máthé viszont kihagyta...
55. perc: Hetest kaptak a horvátok, Cupic megint belőtte. 23–20
54. perc: Szita szerzett labdát, majd Hanusz passzából Leimeter lőtt a kapu jobb oldalába. 23–19
52. perc: A horvátok rontottak, a másik oldalon viszont Topic szerzett újabb gólt. Nagyon megy neki. 22–19
52. perc: Újabb horvát időkérés.
52. perc: Leimeter került helyzetbe, és be is lőtte. 21–19
50. perc:
Folyamatosan hét a hat ellen támadtak a horvátok, rendkívül hosszan, majd két blokk is kellett, hogy elvegyék tőlük a labdát.
49. perc: Máthé nagy lövése talált utat a bal alsóba. 20–19
49. perc: Kínaiból szerzett szép gólt Pavlovic, de azért kár volt érte. 19–19
48. perc: Előbb Pavlovic talált be, aztán Topic gyors középkezdés után. 19–18
47. perc: Hibáztak támadásban a horvátok, így történhetett, hogy Topic újabb mesteri húzásával ismét vezetést szereztünk. 18–17
46. perc: Bodó kiváló passzát Topic váltotta gólra beállóból. 17–17
45. perc: Hét a hat ellen jöttek a horvátok, Lucin pedig kiharcolt egy hetest. A hetest Cupic Bősznek is belőtte. 16–17
44. perc: Horvát időkérés.
44. perc: Újabb jó védekezés után Pedro egészen éles szögből lőtt látványos gólt a jobb szélről. 16–16
43. perc: Bodó
pillanatok alatt ellőtte, de a kapufát találta el.
42. perc: Bánhidi szépen lehalászta a levegőből a labdát, és a léc alá lőtt. 15–16
41. perc: Sebetic lövése kijött a kapufáról, megint támadhattunk az egyenlítésért. Hanusz azonban eladta, Mandic végigszaladt, és belőtte. 14–16
40. perc: Pedro labdát szerzett, Bánhidi Kovacsicshoz játszott, aki most belőtte a helyzetét. 14–15
39. perc: Végre! Pedro kapta a jobb szélen, és remekül lőtte ki a jobb felsőt. 13–15
38. perc: Nem elég, hogy hetest kaptak a horvátok, még Lékait ki is küldték két percre reklamálásért. A hetest Cupic persze belőtte. 12–15
38. perc: Kovacsics
került ziccerbe, de annyira helyezni akarta, hogy ellőtte a kapu mellett.
37. perc: Újabb támadást szórakoztunk el, szerencsére belemenést fújtak az ellenfélnél, majd Sebeticet küldték ki két percre.
36. perc: Elpasszoltuk a labdát, Kusan indult, és belőtte a helyzetet. 12–14
36. perc: Hetest kaptak a horvátok, és bár Mikler beleért, mégis gól lett belőle. 12–13
35. perc: Máthé viszont nem sokáig vacakolt, az átlövése utat talált a jobb alsóba. 12–12
35. perc: Úgy tűnt, mintha Sebetic „óriákig” lett volna a levegőben, mégis belőtte a bal alsóba. 11–12
34. perc:
Az előző akció után Lucint kiküldték két percre a bírók.
34. perc: Pavlovic lövését mentette a magyar blokk, de nem indultunk gyorsan, inkább megjáratott labda után Kovacsics maradt egyedül, a ziccerét azonban kifogta Pesic.
33. perc: Bodó tűnt fel a bal szél közelében, és pattintva szerezett gólt. 11–11
32. perc: Óriási játék volt, sajnos a horvátoktól... Végül Kusan csavart a kapuba. 10–11
31. perc: A horvát támadást kivédekeztük, aztán Bánhidi hetest harcolt ki. A hetest Máthé a léc alá lőtte. 10–10

31. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, vezetnek a horvátok. 9–10
30. perc:
Elrontották a horvátok, sajnos Bánhidi is elrontotta...
29. perc: Passzívig játszottunk, majd Szita lövését szedte ki a jobb felsőből Pesic.
28. perc: Pavlovicmost már megtalálta a rést, nagyon bevágta a bal felsőbe. 9–10
27. perc: Pavlovic
lőtt fölé, Mikler megcélozta az üres kaput, de a kapufát találta el.
26. perc: Bánhidi szépen kotorta össze a labdát, és a kapufa segítségével a jobb alsóba lőtt. 9–9
25. perc: Lucin
lövését védte Mikler.
25. perc: Szita
rossz bejátszása a horvátoknak volt jó, az emberelőnyünk elszállt, mint a madár.
24. perc: Nacinovic maradt egyedül, és ügyesen lőtt a kapu jobb oldalába. 8–9
23. perc: Megint emberelőnybe kerültünk, de a horvátok támadhattak, és időt kértek.
23. perc: Mikler hasán keresztül nem lehet gólt lőni, Pesic lába között viszont igen, Hanusz talált be. 8–8
22. perc: Mikler
remek védése után támadhattunk az egyenlítésért, de Szita a kapufát döngette meg.
20. perc: Szita eladta, de a horvátok is, így jöhettünk előre. Hanusz lövését védte a kapus, mégis maradt nálunk, Szita pedig végre betalált a jobb alsóba. 7–8
20. perc:
Elvették a labdát a horvátoktól, majd kaptak egy kétperces büntetést is, Sebetic révén.
19. perc: Bóka lövése megint nem ment be, de maradt a labda nálunk, Leimeter pedig szépen lőtt a bal alsóba. 6–8
18. perc: Mikler védésével tartotta a lelket a csapatban, majd jött a magyar időkérés.
17. perc: Bóka
végre labdát kapott, de Pesic kifogta a lövést.
16. perc: Máthé megint csak mellélőtt, de Mandic ejtése a kapufáról jött ki.
15. perc: Máthé lövése a kapufáról jött ki, de mivel lerántotta őt Nacinovic, maradt a labda nálunk, ráadásul a horvátot is kiküldték két percre.
15. perc: Hanusz hozott össze a horvátoknak egy hetest, magának meg egy kétperces büntetést. A hetest Cupic belőtte. 5–8
14. perc:
Az előző magyar támadás után Lékai megsérült, az öltözőben ápolják tovább. Szájsérülése van.
14. perc: Bodó lövése lelassult a sáncon, így védhetett Pesic.
13. perc: Lékai
belemenése után Mikler védte Pavlovic próbálkozását.
12. perc: Hihetetlen, hogy Pavlovic milyen könnyedén tudott begyalogolni helyzetbe, és be is lőtte. 5–7
12. perc: Szita
került lövőhelyzetbe, de nem találta el a kaput.
11. perc: Lucinra nem lépett ki időben Ligetvári, így aztán be is lőtte a jobb alsóba. 5–6
11. perc: Bánhidit ketten is ráncigálták, de így is belőtte, pedig nem volt könnyű. 5–5
10. perc: Bodót kiküldték két percre, sokáig támadtak a horvátok, míg végül Kusan maradt egyedül a hatoson, és be is pattintotta. 4–5
9. perc: Ezúttal Lucin került helyzetbe, és nem sikerült megakadályozni az újabb horvát gólt. 4–4
8. perc: A másik oldalon Máthé lőtt őrületesen nagy gólt a jobb felsőbe. 4–3
8. perc: Elrontott magyar akció után megint csak Sebetic került helyzetbe, és ezúttal is betalált. 3–3
7. perc: Sebetic szép átlövésével jöttek fel egyre a horvátok. 3–2
6. perc: Passzívig támadtak a horvátok, egészen egy belemenésig. Bóka gyorsan indult, és az üres kapuba lőtt. 3–1
5. perc: Viszonylag sokáig támadhattunk, végül Pedro a jobb szélről tekert a kapuba, ráadásul emberelőnybe is kerültünk. 2–1
4. perc: Mandic a szélről egészen kivételes mozdulattal ejtett a hosszú felsőbe. 1–1
3. perc: Szép labdaszerzés után Bodó indult, de Pesic védett. Maradt a labda nálunk, Máthé pedig a jobb szélre kikeveredve szépen lőtt a léc alá. 1–0
2. perc: Bánhidit csak szabálytalanul tudták megállítani, de nem kaptunk hetest, aztán Bodó nagy lövését lesáncolták. Sarokdobás. Lékai gyorsan ellőtte, de mellé.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a magyar csapat tiszta pirosban, a horvát tiszta fehérben játszik.