Férfi kézi El: öttel vezetett, de kikapott az FTC idegenben

K. Zs.K. Zs.
2022.11.22. 20:18
Nagy Bence hat gólt lőtt az FTC-ben (Fotó: Török Attila – archív)
Az első félidőben öt góllal is vezetett az FTC (12–7), a szünet után is volt háromgólos előnye, mégis kikapott 33–30-ra a francia PAUC Handball vendégeként a férfi kézilabda Európa-liga keddi játéknapján.

Bár Bohács Sándor és Lékai Máté hiányzott a keretükből, a meccs elején a ferencvárosiak tempóban és pontosságban is felvették a versenyt a franciákkal, sőt a találkozó első harmadában egy 6–1-es sorozatot produkáltak, így a 21. percben már 12–7-re vezettek – írja a magyar Távirati Iroda.

A kiváló védekezés mellé hatékony támadásbefejezések társultak, és bár a PAUC 4–1-es szériával felzárkózott, a sokkal hatékonyabban lövő Ferencváros a szünetben háromgólos előnyben volt.

A második félidő elején újabb 4–1-es sorozattal egyenlített a PAUC, ám Borbély Ádám két büntetővédésének is köszönhetően ismét ellépett a magyar csapat (19–22). A házigazdák 38 perc után visszavették a vezetést, és 7–2-es sorozattal eldöntötték a meccset. Ekkor még több mint tíz perc volt hátra, de a franciák magabiztosan őrizték az előnyüket, és hat kihagyott büntetőjük ellenére győzni tudtak.

Az egy győzelemmel és két vereséggel álló FTC egy hét múlva a spanyol Benidormot fogadja.

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR
3. FORDULÓ
B-CSOPORT
PAUC HANDBALL (francia)–FTC 33–30 (14–17)
Aix-en-Provence, 703
néző. V: Jurinovic, Mrvica (horvátok)
PAUC: Pardini – Loesch 4, Silva da Borges 4, BEN ALI 5, Babarskas, TARRAFETA 5, Labigang. Csere: Romero (kapus), Camarero 2, ONG 7 (3), Lagarde 3, Rodríguez 1, Barthelemy, Claire 2, Vergely. Edző: Thierry Anti
FTC: GYŐRI K. – Bujdosó 1, Ónodi Jánoskúti 4, Bognár A. 2, Debreczeni 2, Prainer 2, KOVACSICS 5. Csere: Borbély Á. (kapus), Füzi 3, Balogh Zs. 3 (3), Csörgő 2, NAGY B. 6, J. Mikita, Imre. Edző: Pásztor István
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–2. 10. p.: 4–5. 16. p.: 6–8. 21. p.: 7–12. 25. p.: 12–14. 35. p.: 18–18. 38. p: 18–21. 44. p.: 23–23. 49. p.: 26–24. 54. p.: 30–27
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 9/3, ill. 4/3
Pásztor István:
– Feszesen kezdtük az első félidőt, tulajdonképpen minden úgy ment, ahogyan szerettük volna. Jól védekeztünk a beállóval szemben is, és a támadások is eredményesek voltak. A második félidőben már több hiba csúszott a játékunkba, úgy tűnt, kicsit ötlettelenné váltak a fiúk, és bár Borbély Ádám tartotta a lelket a kivédett hetesekkel, ez kevésnek bizonyult.