Férfi kézi El: két másodperccel a vége előtt bukott el az FTC

2022.11.29. 18:54
A házigazda Ferencváros két másodperccel a vége előtt kapott góllal 33–32-es vereséget szenvedett a spanyol Benidormtól a férfi kézilabda Európa-liga csoportkörének negyedik fordulójában. Kikapott a Fejér B.Á.L.-Veszprém és a Balatonfüred is.
Rémálom az utolsó pillanatban (Fotó: Földi Imre) – a galériához kattintson a képre!

A hazaiak keretéből Prainer Viktor és Bohács Sándor hiányzott, a pont nélküli vendégek pedig mindössze 11 mezőnyjátékossal érkeztek.

A Benidorm előszeretettel alkalmazza a létszámfölényes támadójátékot és a nyitott védekezést, de már az első percektől látszott, hogy a Ferencváros remekül felkészült ellenfele stílusából. A 12. percben három góllal vezetett a magyar csapat, amely a folytatásban is magabiztosan kézilabdázott, és a hibák ellenére két találatot megőrzött az előnyéből a szünetig.

A második félidő elején már néggyel is vezetett a taktikusan, összeszedetten játszó Ferencváros, Borbély Ádám továbbra is remekül védett, de a spanyolokat mindezek ellenére sem sikerült leszakítani. A színvonalas meccs vége előtt tíz perccel még 30–26-ra vezetett az FTC, ám a hajrában egy 6–2-es sorozattal egyenlített a vendégcsapat. Az utolsó hazai támadás Lékai Máté rossz átadásával ért véget, a záró spanyol akciót viszont Iván Rodríguez Martínez góllal fejezte be, így a Benidorm győzött.

A vendégek csupán kétszer vezettek az egész mérkőzésen: az ötödik percben 3–2-nél, és az utolsó pillanatban 33–32-nél.

A ferencvárosi játékosok közül Ónodi-Jánoskúti Máté és Debreczeni Dávid öt-öt, Nagy Bence, Balogh Zsolt és Lékai Máté négy-négy gólt lőtt, Borbély Ádám 13 lövést védett. A túloldalon Ivan Nikcsevics kilenc, Iván Rodríguez és Eduardo Calle Redondo hat-hat találattal járult hozzá a sikerhez, Roberto Rodríguez pedig tízszer védett.

Az egy győzelemmel és három vereséggel álló FTC egy hét múlva az izlandi Valur Reykjavíkot fogadja a második számú európai kupasorozatban.

Fejér B.Á.L.-Veszprém–Montpellier HB

Az A-csoportban a Fejér B.Á.L.-Veszprém a negyedik csoportmeccsét is elveszítette a Montpellier-vel szemben. A kisebbik veszprémi együttesnek hazai pályán sem volt sok esélye a francia alakulat ellen, igaz, az NB I-ben kiesőhelyen álló hazaiak keretéből Bugyáki Dávid, Fercsik Dániel, Kristóf Mátyás, Simon Machac, Miklós Gergő és Széles Ákos is hiányzott. A vendégeknél nem játszott az olimpiai bajnok balszélső, Hugo Descat, aki nyártól a Telekom Veszprém színeiben folytatja.

A Montpellier-ben Yanis Lenne nyolc gólt dobott, ezzel a mezőny legjobbja lett, míg a magyar csapatban Stranigg János hat találatot ért el.

A Montpellier gyakorlatilag végig vezetve 39–31-re nyert, és így megtartotta százszázalékos mérlegét a csoport élén, míg a B.Á.L. továbbra is pont nélkül állt az utolsó helyen.

Sporting CP (portugál)–Balatonfüredi KSE

A nap harmadik magyar csapata, a Balatonfüred sem járt jobban. A Balaton-partiak szintén idegenben szenvedtek vereséget a portugál Sportingtól.

Remekül kezdett a BKSE, a hatodik percben már 4–1-re vezetett, és a folytatásban is hatékonyan támadott. A vendégek védekezése nem működött tökéletesen, mert a visszafutások nem voltak kellően gyorsak. A 19. percben még a fürediek voltak 12–10-es előnyben, innen viszont a Sporting egy 6–1-es sorozattal fordított. Ezzel azonban nem törte meg a magyarokat, az első félidő utolsó három gólját az előző idény bajnoki bronzérmese szerezte, így a szünetben döntetlen volt az állás.

A második félidőt sorozatban négy góllal kezdte a lisszaboni együttes, György László füredi vezetőedző időt kért, majd csapata visszazárkózott 21–20-ra. A 48. percben egyenlítettek a vendégek, és ekkor úgy tűnt, egy bravúros győzelemre is lehet esélyük, de a hazaiak egy 4–1-es sorozattal megint elléptek, és a hajrában is magabiztosabbak voltak, így 35–32-re győztek.

A hazaiaknál Salvador Salvador hét, Francisco Costa hat gólt lőtt, a túloldalon Milan Gosztovics tíz, Sztevan Szretenovics hat találattal, Andó Adrián nyolc védéssel zárt.

KÉZILABDA
FÉRFI EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR
4. FORDULÓ
A-CSOPORT
Fejér B.Á.L.-Veszprém–Montpellier HB (francia) 31–39 (16–25)
Veszprém Aréna, 800
néző. V: E. Vitaku, A. Vitaku (koszovóiak).
FEJÉR-B.Á.L. VESZPRÉM: Balogh – Szmetán P. 2, GÁL 4, Szrnka 3, ÉLES B. 5 (1), STRANIGG 6, Hári 3 (2). Csere: Podoba (kapus), Pulay 1, Tóth P. 2, Ludmán 2, Vetési 1, Molnár B. 2, Szatmári, Preszter. Edző: Konkoly Csaba
MONTPELLIER HB: BONNEFOI – Y. LENNE 8, Porte 3, Skube 2, Nacinovic 2, Villeminot 4 (1), PELLAS 5. Csere: Desbonnet (kapus), SIMONET 6, Berthier 2, A. Lenne 1, Panic 1, Jensen 3, Moscariello 1, Cornette 1. Edző: Patrice Canayer
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–4. 11. p.: 4–10. 19. p.: 10–13. 25. p.: 13–20. 37. p.: 20–28. 41. p.: 21–31. 53. p.: 28–35. 57. p.: 30–38. Kiállítások: 2, ill. 4 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 2/1
Konkoly Csaba:
– Az első félidő nagyon nem úgy sikerült, ahogy elterveztük, a második ugyanakkor bizonyította, hogy a taktikai fegyelem és a türelmes játék eredményre vezethet. A szünetben többpasszos játékot kértem a tanítványaimtól, amit betartottak, és lám, a fordulás után kiegyenlítettebb is lett a játék. A a visszarendeződésünket sokkal jobban meg kell szerveznünk.
Patrice Canayer: – Az első félidővel elégedett vagyok, a másodikkal egyáltalán nem, jelentős előnyünk birtokában nem koncentráltunk eléggé.

B-CSOPORT
Ferencvárosi TC–TM Benidorm (spanyol) 32–33 (16–14)
Riz Levente Sport- és Rendezvényközpont, 1050
néző. V: Boricic, Markovic (szerbek)
FTC: BORBÉLY Á. – Bujdosó 1, ÓNODI JÁNOSKÚTI 5, Lékai 4, DEBRECZENI 5, Nagy Bence 4, Kovacsics 3. Csere: Győri K. (kapus), J. Mikita 1, Balogh Zs. 4 (2), Bognár A. 1, Füzi 1, Pordán, Imre 3 (1). Edző: Pásztor István
BENIDORM: R. Rodríguez 1 – Martinez 4 (1), Serrano 1, Vainstein 3, Grau Cussac, CALLE REDONDO 6, NIKCEVIC 9 (4). Csere: Ibanez (kapus), Lignieres 1, Barcelo, I. RODRÍGUEZ 6, Soljic 2, S. Perez
Edző: Fernando Latorre Gomis
Az eredmény alakulása. 4. p.: 2–3. 12. p.: 9–6. 21. p.: 13–9. 26. p.: 15–12. 36. p.: 20–16. 39. p.: 21–19. 43. p: 24–22. 46. p.: 27–24. 50. p.: 30–26. 53. p.: 31–28. 56. p.: 32–30.
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 7/5

C-CSOPORT
Sporting CP (portugál)–Balatonfüredi KSE 35–32
(17–17)
Lisszabon, 400 néző. V: Tzaferopoulosz, Bethmann (görögök).
SPORTING: Gaspar – Tavares 1, F. COSTA 6, Ruesga, Silva Oliveira 1, SALVADOR 7 (2), MOCQUAIS 4. Csere: Maciel (kapus), Araujo, Suárez 1, Walczak 1, Vág, GASSAMA 4, Folques 2, M. Costa 4, José 4. Edző: Ricardo Costa
BALATONFÜRED: Andó – BRANDT 4, GOSZTOVICS 10 (3), SZMETÁN 3, SZŰCS B. 4, SZRETENOVICS 6, Bóka 1. Csere: Tóth Mihály (kapus), Kemény 1, Varga M. 1, Németh B. 2, Dénes J., Ág. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–4. 11. p.: 5–6. 16. p.: 8–10. 21. p.: 13–12. 28. p.: 17–14. 34. p.: 21–17. 41. p.: 23–22. 49. p.: 26–26. 54. p.: 30–28. 57. p.: 32–31. Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 4/3
Ricardo Costa:
– Készültünk a Füredből, de nem számítottunk rá, hogy ilyen kiválóan fog játszani. Nagyon meg kellett izzadnunk a győzelemért, elismerésem a vendégcsapatnak.
György László: – Nagyon jó, mindvégig kiélezett mérkőzést játszottunk a Sportinggal. Sajnos sok a sérültünk, így nem tudtunk a mérkőzés végén cserélni, ezért a végjátékban alulmaradtunk. Egy rossz szavam sem lehet a fiúkra, mert nagyon küzdöttek, és tisztességgel helytálltak.