Férfi kézi El: megvan az első veszprémi siker, nagyot mentett a Fradi

R. P.R. P.
2022.12.06. 18:37
A férfi kézilabda Európa-liga csoportkörében a Fejér B.Á.L.-Veszprém 30–28-ra legyőzte a Tatran Presovot, míg a Ferencváros 33–33-as döntetlen játszott a Valurral, míg a Balatonfüred az Alpla Hard otthonában ikszelt.
Hatalmas csata volt (Fotó: Árvai Károly) – a képre kattintva galéria nyílik!

Fejér B.Á.L.-Veszprém–Tatran Presov

A meccset megelőzően mindkét csapat pont nélkül állt. Bár a félidőben a szlovák együttes vezetett hárommal, a kisebbik veszprémi gárda remekjátékkal fordított. Éles Benedek kilenc góllal vette ki részét a sikerből. Ezzel a győzelemmel tehát a B. Á. L. kétpontos, és az ötödik helyet foglalja el az A-csoportban – a legjobb négybe kell kerülni a továbbjutáshoz.

Ferencvárosi TC–Valur Reykjavík (izlandi)

Döntetlennel ért véget a találkozó, de eleinte nem úgy tűnt, hogy pontot szereznek a zöld-fehérek. A Valur többször is vezetett hét góllal a második félidőben, de az utolsó 20 percben a Fradi nagyot küzdve felzárkózott. Bár a vezetést nem sikerült átvenni, az időn túl értékesített hétméteres egy pontot ért Pásztor István csapatának. Az FTC így hárompontos, és az ötödik helyen áll a csoportban.

Alpla HC Hard (osztrák)–Balatonfüredi KSE

A Hard és a Balaton-partiak is pont nélkül álltak a meccs előtt. Végül úgy alakult, hogy mindketten szereztek egyet. Bár a félidőben és a második félidő nagy részében a Füred vezetett, nagy különbség nem alakult ki. Végül a hazaiak megmenekültek a vereségtől (30–30).

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-LIGA
CSOPORTKÖR, 5. FORDULÓ
A-CSOPORT
FEJÉR B.Á.L.-VESZPRÉM–TATRAN PRESOV (szlovák) 30–28
(13–16)
Veszprém, 1000 néző. V: I. Covalciuc, A. Covalciuc (moldávok).
VESZPRÉM: BALOGH T. – SZMETÁN P. 5, Ludmán 2, GÁL 4, Szrnka 2, Stranigg 1, ÉLES B. 9 (3). Csere: Miklós (kapus), Molnár B., PULAY 6, Hári 1, Bugyáki. Edző: Konkoly Csaba
PRESOV: Chupryna – Fech, IVANOVICS 6, Davidovic 1, Kaszatkin 3, RÁBEK 8 (2), LÓPEZ GARCÍA 4. Csere: Colodeti (kapus), Carapkin 3, Hernández 1, Urban 2, Fenár, Radcenko. Edző: Marek Gernat
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–3. 10. p.: 4–8. 15. p.: 5–10. 20. p.: 10–11. 25. p.: 10–15. 38. p.: 18–17. 49. p.: 24–23. 56. p.: 29–26
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2
Konkoly Csaba:
– Az első félidőben statikusan, kicsit kapkodóan játszottunk, túlzottan is bizonyítani akartunk, hiszen éreztük, hogy fogható az ellenfél. Főként a támadásainkkal, a játékszervezésünkkel akadtak gondjaink, ezt a szünetben megbeszéltünk. A folytatásban türelmesebb és eredményesebb lett a játékunk, igazoltuk, hogy igenis jó csapatunk van. Ehhez persze szükség volt a remek védőmunkánkra és Balogh Tibor pazar védéseire is. Remélem, hogy ez a siker jót tesz az önbizalmunknak, amit győzelmünk jelentőségét nem túlértékelve, már hétvégén a Budai Farkasok ellen tudunk kamatoztatni.

(14–18)
Riz Levente Sport- és Rendezvényközpont, 1100 néző. V: Boricsics, Markovics (szerbek)
FTC: GYŐRI K. – Bujdosó 4 (3), Balogh Zs. 3 (1), DEBRECZENI 5, J. Mikita, Nagy Bence 4, Lékai. Csere: Borbély Á. (kapus), Kovacsics 4, BOGNÁR A. 7, Füzi 2, Prainer 1, Török Á., Imre, CSÖRGŐ 3. Edző: Pásztor István
VALUR: GUSTAVSSON – I. Stefansson 3, A. ÓSKARSSON 5 (1), B. ÓSKARSSON 8, Gislason 3, Juliosson, VALENCIA 10. Csere: Hostert 1, Baldursson 1, Pálsson 2, Jónsson. Edző: Bjarni Óskarsson
Az eredmény alakulása. 6. p.: 4–3. 13. p.: 8–5. 18. p.: 11–9. 25. p.: 12–11. 26. p.: 12–15. 34. p.: 14–21. 41. p: 19–26. 48. p.: 24–29. 53. p.: 29–30. 56. p.: 30–32.
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 4/1
Pásztor István:
– Nehéz első félidő után úgy tűnt, a fiúk megfogadták, amit mondtam nekik a szünetben. Úgy jöttek ki a folytatásra, hogy elhitték, jó, amit csinálnak. Külön öröm, hogy Bognár Alex szórta a gólokat, Győri Kristóf pedig kamatoztatta, hogy nem ismeri annyira a mezőny, ezért dinamikusan tudott védeni. A második játékrészben nagyon jól összeállt a védekezésünk, bár voltak kisebb problémáink, de fantasztikus döntetlent értünk el.

(14–15)
Hard, 700 néző. V: Baumgart, Wild (németek).
ALPLA HC HARD: Doknic – PREDRAGOVIC 6, Stevanovic 2, Sztojanovics 1, SCHNABL 8, HORVÁTH 4, RASCHLE 8. Csere: Maier, Schmid, Wüstner 1, Mischi, Schwärzler, Edionwe, Schweighofer, Rúnarsson, Sgonc. Edző: Hannes Jón Jónsson
BALATONFÜRED: Tóth Mihály – BRANDT 4, Németh B., Szűcs B. 1, Dénes J., SZRETENOVICS 7, ÁG 4. Csere: ANDÓ (kapus), Kemény, Varga M. 2, SZMETÁN M. 3, GOSZTOVICS 9 (6). Edző: György László
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–3. 11. p.: 7–6. 15. p.: 8–8. 18. p.: 8–10. 23. p.: 11–10. 25. p.: 11–12. 29. p.: 13–14. 34. p.: 18–17. 39. p.: 20–21. 45. p.: 22–25. 51. p.: 26–26. 55. p.: 27–28. 58. p.: 29–29.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 1/0, ill. 7/6
Hannes Jón Jónsson:
– Mindvégig óriási küzdelem zajlott a pályán, s úgy érzem, hogy igazságos döntetlen született.
György László: – Jelen helyzetünkben ez az idegenbeli pontszerzés győzelemmel ér fel. Hatalmasat küzdöttek a srácok, s megérdemelten szereztük meg első pontunkat.