Férfi kézi EHF-kupa: a Csurgó szinte eldöntötte párharcát

2017.10.07. 17:19
A férfi kézilabda EHF-kupa második selejtezőkörében a Csurgó hazai pályán 33–24-re legyőzte a horvát bronzérmes RK Dubravát a párharc első felvonásán. A magyar csapat a második félidőben irányította a játékot, az egy hét múlva esedékes zágrábi visszavágót így gyakorlatilag formalitássá tette.

FÉRFI KÉZILABDA EHF-KUPA
2. SELEJTEZŐKÖR, 1. FORDULÓ

CSURGÓI KK–RK DUBRAVA 33–24 (15–14)
Csurgó, 800 néző. V: Alijev, Agakisijev (azeriek)
CSURGÓ: BALOGH T. – VASICS 6 (3), Oliveira 3, FERREIRA 3, Hanusz 3, MIKITA J.5, Szeitl. Csere: Bartucz (kapus), Vasvári, Varjú, Jerebie 1, Radjenovic 2, Tóth A., Gazdag 2, CEHTE 6 , Géczi 2. Edző: Sótonyi László
DUBRAVA: Gravohac D. – Vida 2, BUNETA 7, Maricic 3, Rados 1, MEDIC 4, Kelemen 3 (1). Csere: Godec (kapus) – Ples 1, Volar 1, Suker 1, Vinkovic, Sutalo, Samardzic, Grahovac M. 1, Grahovac N. Edző: Vlado Sola
Az eredmény alakulása. 8. perc: 3–2. 13. p.: 5–7. 18. p.: 7–8. 22. p.: 11–10. 26. p.: 14–13. 33. p.: 17–14. 38. p.: 20–15. 43. p.: 24–17. 47. p.: 26–17. 50. p: 28–18. 56. p.: 33–22.
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 1/1
Sótonyi László: –
Az első húsz percbeli teljesítményünkkel elégedetlen voltam, ekkor a vendégek fiatal játékosai nagy tempót diktáltak. A szünetben nem gondoltam, hogy a végére ilyen nagy lesz a különbség. A visszavágóra is maximálisan felkészülünk, mert a továbbjutás két mérkőzés alapján dől el.
Vlado Sola: – Az első félidőben próbáltunk mindent elkövetni, de a mi csapatunk nagy része - a vendégekkel ellentétben - diákokból áll. A második játékrészben a hazaiak olyat produkáltak, amelyre számítottunk is, így teljesen megérdemelten nyertek.FÉRFI KÉZILABDA EHF-KUPA