Férfi kézi EHF: csurgói kiesés utolsó másodperces góllal

2017.10.14. 21:02
A Csurgói KK tíz góllal kikapott a horvát RK Dubrava otthonában a férfi kézilabda EHF-kupa-selejtező második fordulójának szombati visszavágóján, így kiesett.
A VOLT VESZPRÉMI BABRÁLT KI A CSURGÓVAL
A hihetetlen végjátékot hozó zágrábi meccsen váltottunk néhány szót az olimpiai (2004) és világbajnok (2003) Vlado Solával, a Dubrava edzőjével, aki a Veszprém világklasszis kapusa volt.
„Karrierem végén 2008-ig még két évig védtem Zágrábban – mondta lapunknak a 48 éves edző. – Ezután a klubnál maradtam, majd 2011-ben a moszkvai Zvenyigorod női csapatához szerződtem kapusedzőnek Zdravko Zovko segítőjeként. Két év múlva katari ajánlatot kaptam, és Dohából az idén tértem haza a válogatotthoz.”
Ez azért fontos, mert egykori sikeredzője, Lino Cervar kapitány mellett dolgozhat azon, hogy a januári horvátországi Eb-n sikeres lehessen Horvátország.
A betliző Csurgó ellen továbbjutó amatőr gárdáját nem főállásban dirigálja, de láttuk, nagyon jól végzi munkáját. A szünet után érthetetlenül leblokkoló Csurgót az utolsó pillanatban lőtt góllal búcsúztatta a Dubrava.

FÉRFI KÉZILABDA EHF-KUPA
2. SELEJTEZŐKÖR, VISSZAVÁGÓ

RK DUBRAVA (horvát)–CSURGÓI KK 36–26 (14–12)
Zágráb, 800 néző. V: Dan, Faran (izraeliek)
DUBRAVA: D. Gravohac – Vida 3, BUNETA 6 (3), Maricic 5, RADOS 6, Medic 2, KELEMEN 4. Csere: GODEC 6, Ples, Volar 4, Suker, Vinkovic, Sutalo, Samardzic, M. Grahovac, N. Grahovac. Edző: Vlado Sola
CSURGÓ: Balogh T. – Vasics 5, Oliveira, Ferreira 1, Hanusz 5, Mikita J. 1, Szeitl 2. Csere: Bartucz (kapus), Vasvári, Varjú 1, Jerebie 3, Radjenovics 2, Tóth A. 1, Gazdag, Cehte 5, Géczi. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–0. 12. p.: 7–4. 20. p.: 8–7. 42. p.: 26–17. 54. p.: 33–23. 60. p.: 35–26
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. –
Továbbjutott: a Dubrava, 60–59-es összesítéssel
Vlado Sola:
– Egyetemistáimon nem volt nyomás, a Csurgó volt az egyértelmű esélyes. Csak álmodtam, hogy tízzel nyerünk, de sikerült. Pedig túl korán vezettünk nyolccal-kilenccel, félő volt, hogy a végét nem bírjuk. A szerencse is mellettünk volt az utolsó pillanatban.
Sótonyi László: – Azt mondtam az első meccs után, hogy a visszavágóra is maximálisan fel kell készülünk. Így tettünk, mégis kiestünk, mert játékosaimnak nincs nemzetközi tapasztalatuk, nem úgy mentek bele a meccsbe, ahogy kértem és vártam. A védekezésünk nem állt össze, a kapusoknak sem volt jó napjuk.

A somogyiak megnyugtatónak tűnő, kilencgólos előnnyel utaztak a zágrábi visszavágóra, amelyet a hazaiak kezdtek jobban (3–0). A Csurgó a félidő hajrájában egyenlített (11–11), de a szünetben ismét kétgólos hátrányban volt (14–12).

A második felvonást remekül, 6–0-s sorozattal indította a rendkívül gyors kézilabdát játszó Dubrava, és a folytatásban ledolgozta összesítésbeli hátrányát (26–17). Nem törtek meg a csurgóiak, háromszor találtak be egymás után, de a horvátok hasonlóképpen válaszoltak (29–20).

A hajrában már tíz is volt a két együttes között, de az utolsó időkérésnél, öt másodperccel a vége előtt – idegenben lőtt több góllal – a vendégek álltak továbbjutásra. A zágrábiak újabb gyors akció végén látványos góllal zárták a meccset, így nagy bravúrral továbbjutottak (36–26).