Férfi kézi: egygólos vereséget szenvedett a B-válogatott

2014.12.29. 22:46
A magyar B-válogatott a Csehország elleni döntetlen után a második napon is helytállt, ám egy góllal kikapott Szlovákiától a Karácsony-kupán.

Pocsékul kezdte második mérkőzését a visegrádi országok hagyományos tornáján Szlovákia ellen a magyar B-válogatott Katowicében, de remekül küzdve nemcsak kiegyenlített, hanem meg is fordította az állást, és az utolsó percben a Csehország elleni döntetlenhez hasonlóan közel volt a győzelemhez.

Az érdekesen, eltolt zavaróval és kilépésekkel védekező szlovákok ellen bejött a szerkezeti átalakítás irányítóban és átlövőben, Simon Bence és Lele Ákos hatékonyan zilálta szét a védelmet. A végjátékot azonban nem bírta a magyar csapat, hetest rontott, és védekezésben buta hibákat követett el.

A B-válogatottunk kedden a házigazda, világbajnoki résztvevő Lengyelország ellen zárja a tornát, de Lele játéka kérdéses: a Csurgó átlövőjének talpsérülése kiújult a hétfői mérkőzésen, az utolsó tíz percben nem játszott.

FÉRFI KÉZILABDA KARÁCSONY-KUPA
2. FORDULÓ
SZLOVÁKIA–MAGYARORSZÁG B 27–26
(13–13)
Katowice, 1200 néző. V: Leszczynski, Piechota (lengyelek)
SZLOVÁKIA: Paul, Zernovic – Slaninka 4, B. Sivák, Adamcík, Kovácech 6, M. Briatka 1, M. Volentics 4, Kysel 1, Takác, P. Masica 1, J. Hanták, Pekár, Kucharik 3, L. Duris 5, Zechmeister 2. Szövetségi kapitány: Heister Zoltán
MAGYARORSZÁG B: Herjeczki – Gebhardt 2, Marczinkó 3, Morva, Debreczeni 1, BALI 5, Velky P. Csere: Pallag (kapus), Németh L. 1, Simon B. 3, BORSOS 2, Országh, Oláh T., PORDÁN 2, LELE Á. 7. Szövetségi edző: Juhász István
Az eredmény alakulása. 6. p.: 2–0. 16. p.: 8–2. 23. p.: 9–9. 25. p.: 9–12. 36. p.: 14–17. 41. p.: 17–19. 46. p.: 19–20. 51. p.: 23–21. 59. p.: 25–16
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 7/5
Heister Zoltán:
– Kiválóan kezdtünk, aztán mintha elvágtak volna valamit. Hibáztunk, labdákat ajándékoztunk az ellenfélnek, idegesek lettünk, és így kezdtük a második félidőt is. Ám a végén jól védekeztünk, és okos döntéseket hoztunk.
Juhász István: – Rosszul indítottuk a meccset, de egy kis átalakítás után sikerült fordítanunk. A küzdéssel és a harcossággal ezúttal sem volt gond, a játék minőségében viszont nem tudtuk azt hozni, amit a csehek ellen. Sok játékos még sohasem játszott két nap alatt két ilyen hőfokú találkozót. A kiélezett végjátékból az a csapat jött ki jobban, amelyik kevesebbet hibázott.