Férfi kézi Eb: Dánia kiütötte Hollandiát, és elődöntős

V. Á.V. Á.
2022.01.24. 19:28
Gidsel 9 gólt lőtt a hollandoknak (Fotó: Szabó Miklós)
Dánia kiütéses győzelmet aratott (35–23) Hollandia felett a magyar–szlovák közös rendezésű férfi kézilabda Európa-bajnokság budapesti középdöntőjének 3. fordulójában.

Dánia az esélyeshez méltóan kezdett, hat perc után 6–3-ra vezetett a koronavírus miatt tartalékos Hollandia ellen. Túl sok izgalmat a következő percek sem tartogattak, Dánia könnyedén növelte előnyét (15–7, 19. perc). A vb-címvédő kilencgólos előnnyel mehetett a szünetre (21–12).

A hollandok legnagyobb sztárja, Luc Steins a kispadról nézte végig a találkozót, de a dánok több játékosa is pihenőt kapott, köztük a Veszprém csapatkapitánya, Rasmus Lauge.

A második félidő is hasonló mederben zajlott, mint az első. Dánia végül könnyed játékkal, simán győzte le ellenfelét, s biztosította helyét az elődöntőben. 35–23