Döntetlent játszott odahaza a Veszprém a Magdeburggal

2022.10.27. 18:35
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának 5. fordulójában a Telekom Veszprém elképesztő hajrá után 35–35-öt játszott odahaza a Magdeburggal.
Feszült volt a veszprémi mérkőzés végjátéka
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Földi Imre)
Feszült volt a veszprémi mérkőzés végjátéka A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Földi Imre)

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 5. FORDULÓ
A-CSOPORT
TELEKOM VESZPRÉM–SC MAGDEBURG 35–35 (16–16)

Veszprém Aréna, 5011 néző. V: Pavicsevics, Raznatovics (montenegróiak)
VESZPRÉM: Corrales – Vajlupaj, Jahja 6, PECHMALBEC 4, Ligetvári, LAUGE 8, Elísson 1.Csere: Cupara (kapus), EL-DERAA 4, NILSSON 5, Nenadics 3, Ilics Z., Sipos 1, Gasper Marguc, Strlek 3.Edző: Momir Ilics
MAGDEBURG: PORTNER – Hornke 2, MAGNUSSON 8 (2), KRISTJANSSON 7, Jensen 3, Weber, MERTENS 7.Csere: Bezjak 1, O'Sullivan 1, Weber 3, Pettersson 2, Meister 1, Smits, Damgaard. Edző: Bennet Wiegert
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–2. 6. p.: 3–3. 12. p.: 6–5. 20. p.: 11–12. 29. p.: 15–15. 35. p.: 20–20. 44. p.: 28–25. 52. p.: 30–30. 56. p.: 33–32
Kiállítások: 14, ill. 2 perc
Hétméteresek: 1/0, ill. 2/2
Momir Ilics: – Rendkívül küzdelmes, kemény összecsapás volt, rengeteg futással. Nagyot küzdöttünk, és dicséret illeti ellenfelünket is, hiszen vasárnap még a Super Globe döntőjében szerepelt Szaúd-Arábiában, és keveset tudott készülni. Sok helyzetet hagytunk ki, illetve Portner kiválóan teljesített a vendégek kapujában.
Bennet Wiegert: – Nagyon kemény meccs volt, mindkét csapat óriási tempót diktált. Mindkét együttesnek megvolt a lehetősége a sikerre, igazságos a döntetlen. Azt hiszem, elégedettek lehetünk az egy ponttal, hiszen a Veszprém Arénában rendkívül nehéz pontot szerezni. A szurkolók fantasztikus hangulatot teremtettek, nem könnyű itt játszani.

Nem igazán fogta meg a Telekom Veszprém férfi kézilabdacsapatát, hogy Magdeburg-gólokkal kezdődött a két együttes összecsapása a Bajnokok Ligája ötödik fordulójában. A 12. percben átvette a vezetést, a dán balátlövő, az idényben remek formában játszó Rasmus Lauge háromszor is beköszönt a svájci Nikola Portner kapujába, akit öt perccel később a jobbátlövő helyén betörő Petar Nenadics óriási erővel dobott fejbe, mire megkapta a jogosan járó kétperces büntetését.

Egy perc múlva kettős emberhátrányba került Momir Ilics együttese, miután Laugét is kiállították, mert fejbe vágta ellenfelét, a Magdeburg pedig élt a lehetőséggel, és 7–2-es rohammal visszavette a vezetést, miközben a veszprémiek az időkérés ellenére sem tudták újra felvenni a fonalat, Jahja Omar például hetest rontott, pedig nagyon kellett volna a gól a Veszprémnek.

A hazai szurkolók folyamatos buzdítása újra feltüzelte az Építőket, a Magdeburg pedig Vladimir Cupara beállása után hat percig nem tudott gólt szerezni, így a pontatlan és sokat hibázó csapatok döntetlennel zárták az igencsak mozgalmas első félidőt. A szünet után folytatódott az adok-kapok, ami nemcsak gólokban mutatkozott meg, hanem például abban is, ahogy a keményen védekező Lauge kétszer is látványos dobással vitte padlóra az izlandi jobbátlövőt, Ómar Ingi Magnússont, ami a játékvezetőknek is tetszhetett, mert pontozni ugyan nem pontozták, de a dán játékos egyikért sem kapott büntetést.

A játék hullámzó, az állás pedig döntetlen körüli maradt, Manuel Strlek, Jahja Omar és Dragan Pesmalbek úgy lődözte a labdákat az ellenfél kapusába, mintha Ilics külön ezt kérte volna tőlük a szünetben, Lauge nélkül pedig sokszor nyikorogtak a Veszprém támadásai. A meccs végére sajnos teljesen kicsúszott az irányítás a montenegrói bírók keze közül, a végjátékban összevissza és nem is feltétlenül tisztességesen fújtak, amivel még a mindig profi módon viselkedő Laugét is felhúzták, és a meccs végén biztonsági őröknek kellett körbeállniuk a pályát a népharag miatt. Bár döntetlen lett a meccs vége, a hazai szurkolók felállva tapsolták és éltették a Veszprémet.35–35

8. FC Porto (portugál)55127–156–290

60. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! Ilics mester dühöng a bírók orra előtt. A közönség tüntet. 35–35

60. perc Nem rontja el a Veszprém, Jahja időntúli szabaddobása a sorfalé. Marad a döntetlen.

A hazai közönségen nem fog múlni, ahogyan halljuk...

60. perc Hazai időkérés. Szűk húsz másodperc van vissza, lehet még nyerni, és simán ki is kapni ennyi idő alatt ilyen emberhátrányban.

60. perc Mertens a bal szélről a rövid sarokba lő, egyenlő.

Ilics érdeklődik, elmagyarázzák neki, háromszor két perc már ez.

60. PERC NEM IGAZ, LAUGÉNEK KETTŐ PERC. És reklamálásért plusz kettő. Nem oszt... De piros lap is.

59. perc Jahja remek passzát Nilsson beállóból a bal sarokba szórja jobbal, félmagasan. 35–34.

59. perc Weber átlövésből nagyon pontosan a bal alsóba lő átlövésből, kilencről. Egyenlő.

58. perc Pechmalbecnek két perc birkózásért. Pont két perc van vissza...

57. perc
Weber keresztpassza után Corrales lába között eredményes Kristjanssen. Beugrásból. Lauge meg a falig megy, és bal sarokba talál hétről. 34–33

56. perc Lauge passzából el-Deraa estében is a bal felsőbe lő hatról, középről. 33–32!

Nenadics lemegy.

55. perc De Kristjansson betör Jahja és Nilsson közé, villámléptű.

55. perc El-Deraa betörése válaszol Mertens betörésére.

53. perc Magnusson a kapufára lő, Nenadics a bal alsóba... lépéshiba.

Penovác Károly/Veszprém Megyei Napló

52. perc Túljátssza azonban a Veszprém. Nenadics lövését blokkolják.

52. perc Hazai időkérés.

52. perc Mertens zseniális cunderrel sokkolja Corralest a bal szélről...

50. perc Nenadicsnál belemenés, elismeri ő is, Kristjansson gólt lő... de belefújnak. Lépéshiba. Nem, szabaddobás.

50. perc Magnusson ballal a jobb sarokba lő, cselezgetés nélkül. 30–29!

49. perc Jahja felugrásból szétforgácsolja a lécet, Kristjanssen ismét átfut a hazai falon. Szokása ma. Strlek elé pattan a labda, jobbal a jobb alsóba lő a hatos elől. Pechmalbec lök, hetes, jogos.

48. perc Nenadics összekapja magát, a legjobbkor, láb egy németnél a támadáskor.

48. perc Nilssonnál támadóhiba, Petterson csodása pörget jobbról ballal a rövid sarokba. 28–27!

47. perc Meister beállóban a labdával, a labda a kapu közepében, pedig Cupara is beleért.

46. perc Norvég időkérés. Ó, dehogy norvég, német. Nagyfeszültségű mérkőzés. Izgalom a köbön.

45. perc Gigászi Cupara-bravúr itt... és Porter-bravúr ott. Strlek ziccert rontott.

44. perc Nagy rohanás, Lauge passzát beállóból a bal alsóba vetődi Pechmalbec!

43. perc Kristjansen könnyű passzt ront, Strlek ziccerezhet... ezt nem rontja el! 27–25! És újabb rossz német támadás, nagyon kellett.

42. perc Jahja passzol, Nenadics elzár, Nilsson a bal felsőbe lő, majd másodpercek alatt válaszol Magnusson. Nilsson ismét betalál, fantomkétpercel-Deraának...

41. perc Nenadics megvillan végre, Cupara meg jókor fog ziccert! A legjobbkor.

40. perc Jahja passza jó, Marguc szélről a kapusba lő.

38. perc Magnusson itt, Lauge ott tör be a hatosig. Magnusson duplázni tud, ismét vezetnek a németek. Lauge helyett Nenadics a pályán.

37. perc Rohan a Veszprém, Mertens pörget, Petterson emel, Porter fogja aztán Pechmalbec ziccerét... Jahja ziccerezhet Lauge jó védekezése után, ezzel már 22–22!

36. perc Cupara kitolja a bal sarok előtt Kristjansen átlövését, a bevetődő Pechmalbec a bal alsóba pöccint egy lecsorgó labdát.

35. perc Jahja fut be a falba, a lövés is jó, Cupara védi Magnusson átlövését... Strlek ziccerét meg a parádézó Porter.

34. perc Magnusson és Jahja gólváltása után Mertens eredményes a bal szélről. 19–20!

33. perc Pechmalbec ziccerezhet Lauge labdaszerzése után. Kristjansson átlövése, majd betörése is jó, Jahja ziccerét eélri a bal sarok előtt Porter!

31. perc Szép Lauge-átlövésgóllal. 17–16.

31. PERC FOLYTATJUK!

Telt ház, 5011 néző. Minden jegy elkelt.

Forrás: eurohandball.com

A Magdeburg 3-szor nyert a 4 forduló alatt.

30. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

30. perc Kristjansson zseniálisan sunyi gólt lő Sipos dereka mellett – Nenadics passzából Nilsson lő jobbal a bal felsőbe beállóból! 16–16!

29. perc Majd elöl irgalmatlan nagy kapufát lő! Marguc meg eladja a kipattanót, érthetetlen módon.

28. perc Jahja doktor úr szakrendelést tart védekezésből.

27. perc Smits ziccerből a jobb sarok mellé lő, Lauge jobbal szétlövi hétről a bal felsőt! Egyenlő!

27. perc Jahja labdát szerez, Nenadics Sipos elé passzol, bent is van!

25. perc Nenadics elszórakozza a támadást, túlhúzza a támadást a Magdeburg, Jahja passzát beállóból a léc alá szórja bevetődve Nilsson. Csodaszép tekerés: 13–15!

25. perc Cupara a kapufára tolja Meister hétméteres lövését! Nenadicsot megtépik bevetődés közben, szabaddobás...

24. perc Porter kirúgja Jahja hetesét a jobb sarok elől.

24. perc Lauge jól védekezik, Nenadics kiharcol egy hetest, és két perc Jensennek!

23. perc Porter fogja Nilsson ziccerét, Cupara órisáit ment Smits beugráskor... kontra, Vajlupaj a lécre lő.

23. perc Magyar időkérés. Cupara a pályán. Corrales 22 százalékkal védett.

23. perc Hornke pörget a jobb sarokba a hatosról Jahja hibája után.

22. perc Rossz védekezés, Jensen beállóból lő gólt. 12–14

A Veszprém azon két csapat egyike, amely 4 forduló alatt 4 győzelmet aratott a BL-ben.

22. perc Időkérés a vendégektől!

21. perc Nenadicsnak nem megy, elejti a labdát. Weber rossz passza Magnusson elé pattan, aki ziccerből lő a bal felsőbe – miként a másik oldalon Nenadics! 12–13

19. perc Vajlupaj ziccerét fogja Porter, Mertens átszalad a falon. Fej mellett pörget a kapuba. Csak súrolta a kapus szakállát a labda.

18. perc Ami szép, az szép: kínai figurás gólt Hornkétől.

18. perc Kristjansson bátran betör, egyenlő. Lauge hasonló stílusban válaszol. És Lauge kiáll, Bezjak rájátszott azért erre a vállat ért ütésre.

17. perc Nenadics beáll, és elrontja elöl, Ilics mellett betör Weber. Nenadicsnak két perc, fejen lőtte a kapust. Jogos, hiába tüntet a közönség. 10–9.

16. perc Jahja a háta mögött ad passzt Pechmalbecnek, aki befordul... ismét csapnivaló védekezés, O'Sullivan köszöni szépen.

15. perc FÉRFIMUNKA! El-Deraát ütik, rángatják, de végigmegy, sajnos Mertens azonnal válaszol a bal szélről Jahja mellől.

14. perc Jahja mesteri átlövésből lő gólt... üres kapura válaszol Bezjak.

12. perc Jó védekezés után gyors támadás, Elisson nem is ront ziccerből. De hamar gólt lő a hatosról Meister, 7–5.

12. perc Pechmalbec kap két percet lerántásért.

12. perc Webert blokkolják, Lauge felugrik, lökik is, de így is a jobb sarokba talál. Egy kétperces büntetés is járt volna... De a lényeg: vezet a Veszprém.

10. perc Jahja közelről a kapusba lő... de Corrales kikapja a jobb sarok elől Bezjak közelijét a másik kapu előtt.Türelmes támadás végén Lauge lő a bal alsóba a hatosról. 5–5

8. perc Mertens ziccere Corralesé! Pechmalbec ziccert ront, a másik oldalon Jensen nem teszi meg ezt a szívességet.

7. perc Magnusson megismétli Jahja tettét... de Jahja is! Parádés gólváltás, felugrások nélkül is megy ez. 4–4

Jön a kórus a lelátóról: Piszkáld ki, piszkáld ki belőőőőle...

6. perc Jahja ballal irgalmatlan nagy gólt dob nyolcról futtából a jobb alsóba!

5. perc Bezjak betolja a kapusig Pechmalbecet. Corrales védi Weber átlövését! 2–3

4. perc Corrales védi Mertens cunderezését, Eldaeraa egyedül marad beállóban elöl, 1–1. De Weber azonnal válaszol betörésből... Lauge dettó!

3. perc El-Deraa átlövése Portner kapusé.

2. perc Pechmalbecnél belemenés, Magnusson átlövésből eredményes.

1. perc A heteskirály Magnusson kiharcol egy hetest, vallal a jobb sarokba húzza Corrales mellett. 0–1!

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS.

A magyar csapat tiszta pirosban, a vendégek piros-fehér-zöld mezben s fehér nadrágban.

Ligetvári szerint a németek ugyan kikaptak a BL-ben a PSG-től, de a többi mérkőzésen nagyszerűen játszottak, a Super Globe-on pedig megmutatták, mire képesek igazán, mikor a döntőben már hat góllal is vezettek a Barca ellen, és meg is nyerték a klubvilágbajnokságnak beillő tornát. A Veszprém viszont igyekszik addig folytatni a veretlenségi sorozatát, ameddig csak lehet, példának pedig ott állhat előtte a Barca, amely a 2020–2021-es BL-idényben valamennyi, szám szerint mind a húsz mérkőzését megnyerte.

„Nehéz meccsre számítok csütörtökön, Magdeburgban az elmúlt három évben nagyon erős együttest raktak össze, amely egy kicsit más stílusban játszik, mint a Bundesliga-csapatok általában. A távoli lövéseket és a gyors játékot ötvözik a szélsőjátékkal, valamint sok egy-egy elleni párharcot vállalnak, amiből igen hatékonyan szereznek gólt. Gyorsan rendeződnek vissza, amire nekünk is figyelni kell, mert a támadásaink után már rajtunk is lesznek” – tette hozzá a 26 éves játékos, aki szerint különösen figyelni kell az izlandi jobbátlövőre, Ómar Ingi Magnússonra, aki kulcsszerepet játszik a Magdeburg támadásaiban, ő a csapat egyik leggólerősebb játékosa.

A védelemben fontos szerepet játszó Ligetvári kiemelte, hogy Dragan Pechmalbec érkezésével erősödött a gárda hátul, és mivel nem kell cserélniük a védekezés és a támadás között, a játékuk is felgyorsult, a lerohanásaik hatékonyabbak lettek. Pechmalbec más stílusú védő, mint elődje, Blaz Blagotinsek volt, de hamar összeszokott a többiekkel, és nemcsak gördülékenyebb lett a hátsó alakzat, de kompaktabb is. A védők a hatos fal mellett az öt-egyes nyitott védekezést is biztosan tudják alkalmazni, ilyenkor általában Pechmalbec vagy Jehja ed-Dera lép ki a falból. Persze így is előfordul, hogy sok gólt kapnak, de Ligetvári szerint a szabályváltozás miatt mesterségesen felpörgetett modern kézilabdában még jó kapusteljesítmény és védelem mellett is simán előfordul, hogy harminc fölött kap egy csapat, mert a nagyobb tempó több akcióval is jár.

„Nagyon fontos volt nekünk ez a siker, mert otthon veszítettük el a legutóbbi bajnoki döntőt ellenük, már csak emiatt is motiváltabban álltunk hozzá – mondta a Nemzeti Sportnak Ligetvári Patrik, az Építők válogatott balátlövője. – Tudtuk, hogy a Szeged most nincs annyira jó formában, de ez számunkra még veszélyesebbé tette, mert a játékosai nyilván össze akarták szedni magukat, hogy egy bajnoki győzelemmel másszanak ki a gödörből. Jól is játszottak, visszajöttek nyolc gólról, mi pedig sok helyzetet kihagytunk, de mindenképpen jó előjel ez a siker a Magdeburg elleni meccsünk előtt.”

A két gárda vívta egyébként a húsz évvel ezelőtti, akkor még kétmeccses BL-döntőt. Bennet Wiegert csapata nem szerepel rosszul ebben az idényben sem, a német bajnokságban eddig csak a Flensburgtól kapott ki hét győzelem mellett, a BL-ben pedig csak a PSG ellen szenvedett vereséget (22–29), a román Dinamo Bucuresti-et (30–28), a horvát RK Zagrebet (35–25) és a lengyel Wisla Plockot (33–27) is legyőzte. A németek ráadásul szereztek egy nagy skalpot is a hétvégén, megvédték címüket a Super Globe-on, az egy évvel ezelőtti kiíráshoz hasonlóan a Barcát győzték le a döntőben, ezúttal hosszabbításban 41–39-re. Az évadban még hibátlan Telekom Veszprém is fontos győzelmen van túl, múlt szombaton a nagy rivális Pick Szegedet múlta felül 31–26-ra.

A Veszprém a Szegedet, a Magdeburg a Barcát győzte le a múlt héten, így mindketten egy nagy skalp megszerzésével hangoltak a csütörtöki, egymás elleni Bajnokok Ligája-csoportmeccsükre. A CSOPORT MÁSODIK LEGNEHEZEBB ELLENFELE vár a Telekom Veszprém férfi kézilabdacsapatára a Bajnokok Ligája csütörtöki csoport meccsén, a német Magdeburggal csap össze a Veszprém Arénában – a Bundesliga elmúlt idényének győztese papíron legalábbis annak számít.

Apró lépést tett a hazai dominancia visszaszerzése felé a jó formában lévő Telekom Veszprém, amely 31–26-ra megverte odahaza a bajnoki címvédő Pick Szegedet.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A VESZPRÉM–MAGDEBURG MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!