Mint jég a határt, úgy elverte a Veszprém a Dinamo Bucuresti-et

VINCZE SZABOLCS (összefoglaló), HARMATH ÁKOS (percről percre)VINCZE SZABOLCS (összefoglaló), HARMATH ÁKOS (percről percre)
2021.12.02. 18:41
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 9. fordulójában a Telekom Veszprém hazai pályán alaposan visszavágott az október végén a bukaresti Dinamo otthonában elszenvedett vereségért: Lékai Mátéék 15 góllal, 47–32-re múlták felül a Bucuresti-et.
Lékai kiválóan irányította a veszprémi támadásokat (Fotók: Török Attila)
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!
Lékai kiválóan irányította a veszprémi támadásokat (Fotók: Török Attila) A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 9. FORDULÓ
B-CSOPORT

TELEKOM VESZPRÉM–DINAMO BUCURESTI (román) 47–32 (22–15)
Veszprém, 4300
néző. V: Hansen, Madsen (dánok)
VESZPRÉM: Corrales – LÉKAI 4, J. OMAR 8, Sipos, B. BLAGOTINSEK 4, Lauge 2, Mahé 2 (1). Csere: CUPARA 1 (kapus), LIGETVÁRI 5, MAQUEDA 6, A. NILSSON 4, Strlek 4, Gasper Marguc 3, Lukács P. 1, Ilic Z. 1, Dörnyei 2. Edző: Momir Ilics
DINAMO: Gedban – Ghionea 4 (3), Gurbindo 1, Bizau 4, Sorhaindo 4, Nantes 5, Negru. Csere: Heidarirad (kapus), Humet 7, Mamduh 2, A. Pascual 2, Militaru, Kairi 1, Racotea 2, Dissinger, Aluini. Edző: Xavier Pascual
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–2. 5. p.: 3–4. 11. p.: 10–6. 15. p.: 11–10. 22. p.: 16–12. 33. p.: 24–15. 36. p.: 26–16. 46. p.: 36–20. 54. p.: 43–26
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 3/3
Momir Ilics:
– Az első húsz perccel nem voltam elégedett, főleg védekezésben. Ezután jól alakultak a dolgok, sokat futottunk, remek teljesítményt nyújtottunk, gratulálok a csapatnak. Fontos meccsek állnak még idén előttünk, így kell folytassuk szereplésünket.
Xavier Pascual: – Nagyon erős volt ma a Veszprém, támadásban és védekezésben egyaránt. Az első 20 percben mi is jók voltunk, aztán jött néhány buta hiba, és a hazaiak elléptek. Az első félidőt követően még nem volt behozhatatlan a hátrány, a szünet után azonban még többet hibáztunk. Bármivel próbálkoztunk nem működött, rendkívül gyengén játszottunk, ez nem volt Bajnokok Ligája szintű teljesítmény tőlünk.

Rossz hír előzte meg a Telekom Veszprém férfi kézilabdacsapatának hazai Bajnokok Ligája-csoportmeccsét a Dinamo Bucuresti ellen, súlyos combizom-sérülést szenvedett a hazaiak remek formában lévő szerb irányítója, Petar Nenadics, aki idén már nem is léphet pályára. Ez azonban semmit sem változtatott azon, hogy a hazaiaknak csak a győzelem volt elfogadható az utolsó idei hazai BL-meccsen a Veszprém Arénában.

A vendégek, akárcsak Bukarestben, ezúttal is hosszú támadásokkal próbálták megfogni az ellenfelet, most kevesebb sikerrel, Momir Ilics együttese már az első tíz percben négygólos előnyt harcolt ki. Jahja Omar az első félidőben hat lövésből öt gólt szerzett, volt, hogy szó szerint a nyakán lógó védővel együtt talált be, majd a kapunak háttal állva adott egy gyönyörű gólpasszt Andreas Nilssonnak.

A hazai védelem olajozottan és hatékonyan működött, megvolt az összhang Sipos Adrián, Blaz Blagotinsek és Ligetvári Patrik között. Az egyik vendégtámadásnál a román válogatott Dan Racotea húzta le a mezt Siposról, aki maga elé tartott kezekkel mutatta a bíróknak, hogy nincs rajta a trikója, pedig nem magától bújt ki belőle. Aztán nem sokkal később úgy küldték ki két percre, hogy méterekre állt a lövőtől, értetlenül kérdezte, mégis miért neki kell leülnie, pedig nem az a reklamálós típus. Választ nem kapott, helyette öt perc múlva kapott még egy kiállítást.

De a szerepéből egy percre sem kieső, a kisebb hullámvölgyeket is átvészelő Építők hétgólos előnnyel vonult a szünetre, és ekkor már látszott, hogy itt aztán minden támadásnál passzolgathat bírói kézfeltartásig a bukaresti csapat, a két pont Veszprémben marad. A második játékrész ötödik percében, tízgólos hazai vezetésnél, a szurkolók hangos rászámolása után valószínűleg érezte ezt a vendégcsapat is, amelynek játékosain sokszor látszott, hogy inkább már a hotelben lennének.

Dörnyei Borisz eddig hibátlan a BL-ben: két lövés, két gól! (Fotó: Török Attila)

A hazaiak megerőltetés nélkül növelték tovább az előnyüket, a jó védekezésnek és a villámgyors fordulásoknak köszönhetően Manuel Strlek például hét perc leforgása alatt négy indításgólt szerzett úgy, hogy további kettőt a kapusba püfölt.

A hazaiak kedvük szerint találtak be, a remek formában játszó Ligetvári ötször bombázott a hálóba, Jorge Maqueda hatszor, Blagotinsek kétszer vette be az üres kaput a saját térfeléről, de a kapus, Vladimir Cupara is feliratkozott a gólszerzők közé egy egész pályás találattal. Sőt, Dörnyei Borisz is megszerezte első BL-gólját az első BL-lövéséből, majd nem sokkal később a másodikat is.

A hajrában csak az volt a kérdés, meglesz-e a húszgólos különbség. Nos, nem lett meg, maradt a tizenöt, a Veszprém könnyedén megőrizte a B-csoport második helyét. A magyar együttes egy hét múlva, december 9-én Flensburgban lép pályára, az lesz az utolsó Bajnokok Ligája-meccse 2021-ben. 47–32

A csoport másik két mérkőzésén:
PSG (francia)–Kielce (lengyel) 32–27 (16–14)
Barca (spanyol)–FC Porto (portugál) 38–31 (20–13)

8. Dinamo Bucuresti (román)927260–302–424

60. perc: Vége, a Veszprém kiváló teljesítménnyel legyőzte a Dinamót.

60. perc: Humet állítja be a végeredményt a dudaszó pillanatában, 47–32.

59. perc: Strlek és Humet hibája után Nilsson is lő még egyet Lukács fantasztikus passza után beállóból, 47–31.

58. perc: Nem lesz közte húsz, Ghionea csökkenti 15-re a különbséget Ligetvári labdaeladása után.

57. perc: Sipos kerül ziccerbe, kimarad, Heidarirad védte.

56. perc: Humet góljára Lukács passzából Dörnyei válaszol a szélről, 46–30!

55. perc: Kairi gólja után Nantes is betalál, aztán Ligetvári átlövésből eredményes, 45–29.

54. perc: Lesz-e közte húsz? Blagotinsek újabb üres kapus gólja után 44–27.

53. perc: Ilics Zorán is betalál! 42–26! Ligetvári blokkolja Aluinit, aztán bevágja a 43. veszprémi gólt, amire Nantes válaszol.

53. perc: Sorhaindo kalimpál be egy labdát Cupara kapujába a hatosról, Nantes meg rálép ziccerben a vonalra.

52. perc: Dissinger kap két percet. Strlek meg ront egy lövést, a szélről a kapufára ejt. Nantes két emberrel együtt is betalál, majd Lukács válaszol egy bitang nagy góllal, 41–25.

51. perc: Dörnyei hoz össze egy hetest, Ghionea belövi. 40–24.

50. perc: Cupara védése után remekül indítja Dörnyeit, aki az üres kapuba betalálva szerzi meg első BL-gólját! 40–23.

49. perc: Sorhaindo góljára Ligetvári válaszol egy ágyúlövéssel, s közben Dörnyei Borisz, és Lukács Péter is a pályán. 39–23.

48. perc: Megismételném: Humat találatára Blagotinsek felel egy üres kapussal, 38–22.

47. perc: Ligetvári is dob egy üres kapus gólt a saját hatosáról, aztán Humet találatára Blagotinsek is vág egy üres kapust, 37–21.

46. perc: Cupara kapus is feliratkozik a gólszerzők közé: hét a hat ellen támadtak a románok, a kapus védte Dissinger rossz lövését és beívelt az üres kapuba a labdát... 35–20.

45. perc: Bukaresti időkérés.

45. perc: A spanyol hatodik góljához nem kell a kapus lába, simán beágyúzza a ziccert, 34–20.

44. perc: Maqueda ötödik gólja becsorog a kapus lábáról, 33–20.

43. perc: Humet szépítése után Lékai veszít labdát, 32–20.

42. perc: Ghionea kapott labdát a jobb szélen, lövése a kapufát találta el. Maquedáé nem, Cupara védése után lövi szét a román kaput, 32–19.

41. perc: Veszprémi gála, román időkérés.

40. perc: Pascual találatára a kiállítását letöltő Jahja váltja gólra, aztán Strlek lop labdát és lő egy újabb gólt, 31–19.

39. perc: Lékai sokadik gólpassza, Strlek most a szélről talál be, aztán Nantes találja el Cuparát, majd Strlek indítását Marguc váltja gólra, 29–18.

38. perc: Strlek harmadszor robog végig egy indítással, de most védi a ziccert Heidarirad. Jahja meg nagyjából mindenkit felborít a hatosa előtt, ki is meg két percre, Nantes gyorsan farag a különbségből. 27–18.

37. perc: Mamduh beállós góljára Jahja villámgyorsan válaszol, 27–17.

36. perc: Nantes labdaeladása után Strlek robog, a veszprémi közönség meg számol, tízig. 26–16.

35. perc: Mamduh könyökkel torkon támasztja Blagotinseket, elmarad a két perc...

34. perc: Strleknek még nincs gólja: Gurbindo labdaeladása után gyors indításvégén eredményes a horvát, 25–16.

33. perc: Jahja újra a pályán, Lékai neki is ad egy gólpasszt, Bizau válaszol, 24–16.

32. perc: A második félidőben Cupara védi a veszprémi kaput – Mamduh lövését védi. A túloldalon Heidarirad is védéssel mutatkozik be.

31. perc: Folytatjuk, Lékai pazar gólpasszával indul a második félidő, Marguc váltotta gólra. 23–15.

30. perc: Maqueda állítja be a félidei eredményt – pontosabban szétlövi a bal felsőt, 22–15.

30. perc: Bukaresti kapufa után veszprémi időkérés, fél perc van hátra.

30. perc: Humet elszálló lövése után Maqueda egyedüli oldja meg, remek gól, közte hat, 21–15.

29. perc: Parádés veszprémi akció végén Nilsson beállóból ejti át a kapust, 20–15.

28. perc: Remek veszprémi védekezés, passz Dinamo-támadás, végül azonban Humet megtöri a vendégek gólcsendjét, 19–15.

27. perc: Bukaresti időkérés – joggal.

26. perc: Lukács remek passza után Mahé talál be a szélről, 19–14.

25. perc: „Támadóhibát” fújnak Mamduhnál, színészkedésért zavarják ki két percre. A Veszprémnél pályán Lukács Péter az előnynél. Ligetvári meg óriási gólt lő emberelőnyből. 18–14!

25. perc: Corrales véd nagyot, de belül védekezésért hetes a Dinamónak. Ghionea belövi, 16–14. Lékai lő lécet, de hetest kap, Mahé belövi! 17–14.

24. perc: Megint Sipos kap két percet... Ő sem érti, miért...

23. perc: Gurbindo lövi a 13. bukaresti gólt. 15–13. Aztán Mahé lő kapufát...

22. perc: Maqueda! Jobbról, okosan, 15–12. Sőt, Nilsson kap remek passzt Lékaitól beállóban,négy közte! 16–12.

21. perc: Racotea lövése bepattan Corrales kezéről, 14–12.

20. perc: Ghionea védekezés közben orrba nyomta Laugét, nincs hetes, de van Lékai-gól! 14–11.

19. perc: Sipost most kizavarják két percre, aztán Corrales védi Kairi ziccerét!

18. perc: Sipos szerez labdát, indítja Lékait, nem is rontja el a ziccert.13–11.

17. perc: Jó védekezés, Siposról kerül az alapvonalon túlra a labda.

16. perc: Maqueda harcol ki hetest, de kimarad, Marguc lövését védte Gedban.

15. perc: Mamdouh beállóból talál be. 12–11.

14. perc: Racotea szépít, aztán viszont Jahja ziccert vált gólra, de ütközik Gedban kapussal, és nem tudja folytatni... 12–10.

13. perc: Blagotinsek eladja, Pascual betalál az üres kapuba, 11–9.

12. perc: Kapusteljesítményről nem beszélhetünk egyik oldalon sem, Jahja talál be ismét, aztán Siposon csinálnak hetest. Ghionea be is lövi, 11–8.

11. perc: Nem vacakolnak a csapatok, Bizau folytatja a gólgyártást, 10–7.

10. perc: Nantes pocsék passza után Lauge, aztán egy rossz vendégakció után Lékai talál be, négy közte, 10–6.

9. perc: Jahja eddig remek, már a harmadik gólját lövi. 8–6.

8. perc: Bizau csökkenti a különbséget, majd Humet lövését védi Corrales. 7–6.

7. perc: Corrales védése után Marguc és Jahja is eredményes, majd Humet góljára Lékai válaszol, 7–5.

6. perc: Lékait viszik földre, aztán Jahja adja el, majd Bizau lő mellé.

5. perc: Lékai kezéből kicsúszik a labda, Bizau meg a saját térfeléről bedobja az üres kapuba. Nilsson gyorsan egyenlít. 4–4.

4. perc: Jahja távolról, 3–2. Blagotinseket szórják két percre, mert túl kemény volt Sorhaindóval, miközben ő egyenlített, 3–3.

3. perc: Lauge kap jó labdát Lékaitól, nem is hibázik, de a románok egy kínaival egyenlítenek, Nantes volt az. 2–2.

2. perc: Jahja passza után Blagotinsek szerez vezetést nagy birkózás után. Sorhaindo gyorsan egyenlít, 1–1.

1. perc: A bukarestieké az első támadás. Corrales védi a veszprémi kaput.Sipos és Blagotinsek védekezik jól Sorhaindóval szemben, aztán Corrales védi Nantes lövését.

A csapatok már a pályán, a vendégek fehér mezben, a veszprémiek pirosban lesznek.

Köszöntjük olvasóinkat! Hamarosan kezdődik a mérkőzés!

ELŐZMÉNYEK

Az első már sikerült egy héttel ezelőtt, most elérkezett az ideje, hogy a Telekom Veszprém férfi kézilabdacsapata másodszor is visszavágjon a Bajnokok Ligájában. Momir Ilics csapata Bukarestben és Zaporizzsjában is elkerülhető, egyúttal szűk, kétgólos vereségbe szaladt bele, és a csoportkör végén az a négy elhullajtott pont rengeteg fog számítani.

Azóta a bakonyiak a Motor ellen már javítottak, és csütörtökön a Dinamo Bucuresti ellen is itthon kell tartaniuk a két pontot. Főleg mert váratlan lélektani előnybe kerültek a nagynevű riválisok ellen, a Barca ugyanis túlságosan elbízta magát, és vereséget szenvedett otthon a Kielcétől, így a Veszprém a B-csoport második helyére ugrott, ami közvetlen továbbjutást jelent a negyeddöntőbe.

„Az elmúlt hetekben éreztük a nyomást a kinti vereségek miatt, de főképp azzal voltunk elfoglalva, hogy megtaláljuk és megbeszéljük, hol és mit rontottunk el – mondta a lapuknak Ligetvári Patrik, a Telekom Veszprém válogatott balátlövője. – Elsősorban a bukaresti meccset néztük vissza többször, amelyen jól kezdtünk, de aztán valami megváltozott a játékunkban, hibát hibára halmoztunk, és hiába jöttünk így is vissza, végül nem sikerült megfordítanunk a találkozót.”

A 25 éves játékos szerint az első összecsapáson a Dinamo legnagyobb erőssége az volt, hogy hosszú támadásokat vezetett, amely a védekező csapat részéről nagy koncentrációt igényel, hiszen a hazaiak szándékosan mindig csak a támadóidő végén próbálkoztak meg a gólszerzéssel, ami ugyan kiszámíthatóvá, de unalmassá és kicsit monotonná is teheti a játékot.

Bár Ligetvári szerint a védekezésük nem volt olyan rossz kint sem, a támadások végén a bukarestiek sokszor megtalálták és megragadták a lehetőséget, a másik oldalon pedig, ha a vendégek eladták a labdát vagy kihagyták a helyzetet, a románok lerohanásból szereztek gólokat. Jóformán ebből a kettőből éltek, ennek köszönhető, hogy le tudták győzni papíron erősebb ellenfelüket.

„Most már nagyon kell figyelnünk arra is, hogy jó helyen állunk a csoportban, amit meg is kell őrizni – tette hozzá Ligetvári. – Ezért különösen fontos a Dinamo elleni találkozó. Figyelni kell rá, hogy mi diktáljuk a tempót, végig fegyelmezettek maradjunk, amihez az kell, hogy csak magunkkal foglalkozzunk, ne hagyjuk magunkat kibillenteni. A Veszprém Arénában amúgy is minden meccset meg kell nyerni!”