A Veszprém hazai pályán a Barca skalpját is megszerezte!

R. Gy.R. Gy.
2021.09.29. 18:29
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 3. fordulójában a Veszprém a címvédő Barcelonát fogadta, és remek játékkal egy góllal legyőzte. Az első félidőben szerzett négygólos előny a szünet után hátrányba fordult, de a végjáték a magyar csapaté lett.
Újabb nagy győzelmet aratott a Veszprém (Fotó: Szabó Miklós)
A GALÉRIÁÉRT KATTINTSON A KÉPRE!
Újabb nagy győzelmet aratott a Veszprém (Fotó: Szabó Miklós) A GALÉRIÁÉRT KATTINTSON A KÉPRE!

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ
B-CSOPORT

TELEKOM VESZPRÉM–BARCA (spanyol) 29–28 (16–12)
Veszprém Aréna,
5100 néző. Vezette: Horacek, Novotny (csehek).
VESZPRÉM: CORRALES – GASPER MARGUC 8 (4), J. Omar 3, B. Blagotinsek 1, LIGETVÁRI 3, Sipos, Strlek 2. Csere: Cupara (kapus), A. Nilsson 1, Mahé, LAUGE 3, Maqueda 1, NENADICS 5, Manaszkov 2, Lékai. Edző: Momir Ilics
BARCA: PÉREZ DE VARGAS 1 – Janc 2, MEM 4, Makuc, Fabregas 4, LANGARO 5, Á. Fernández 2. Csere: Maciel (kapus), Thiagus Petrus, A. Pujol, A. Gómez 5 (1), B. Soler, I. Parera, M. RICHARDSON 5, Frade, Zein. Edző: Carlos Ortega
Az eredmény alakulása. 5. perc: 0–0. 7. p.: 3–2. 12. p.: 4–5. 19. p.: 9–7. 24. p.: 11–11. 28. p.: 15–12. 35. p.: 18–14. 42. p.: 21–20. 47. p.: 23–23. 52. p.: 24–26. 55. p.: 27–26.
Kiállítások: 12, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 4/4, ill. 2/1
Momir Ilics:
– Nagy küzdelemre kényszerített minket a Barcelona, de elégedett voltam a látottakkal, ebben az idényben talán most nyújtottuk a legjobb teljesítményt. A fordulást követően volt több technikai hibánk, amit a jövőben ki kell javítanunk, de összességében örülök a sikernek.
Carlos Ortega:
– Hihetetlenül kemény összecsapás volt, az első félidő inkább a védekezésről szólt, a támadójátékunk ugyanis nem működött. A második játékrészben visszakapaszkodtunk, az utolsó percekhez közeledve már elég jól álltunk, de Veszprémben soha nem lehet egy meccset lefutottnak tekinteni, az utolsó gólnál elkövetett pedig hibánk sokba került.

A PSG elleni hazai siker, majd a Kielce elleni idegenbeli vereség után cseppet sem vágyott ellenfél, a BL címvédője, a Barca érkezett Veszprémbe, méghozzá Antonio Carlos Ortega vezetésével, aki korábban éveken át volt a magyar csapat edzője. A közönség meleg fogadtatásban részesítette a spanyol edzőt.

A csapatát viszont már nem annyira, hiszen az első félidő az Építőkről szólt. Az első negyedóra hektikusabb játéka után a magyar csapat fokozatosan átvette a meccs irányítását, és jó védekezéssel tartotta egygólos előnyét. A csapatok nem jeleskedtek támadásban, de ez senkit sem érdekelt, amíg tartott a hazai vezetés.

A Barca kiváló lövői, Dika Mem és Melvyn Richardson nem találták a fonalat ebben az időszakban, viszont a félidő hajrájában a veszprémieknek nagyon kijött a lépés, és a jól védő Rodrigo Corrales vezérletével négygólos előnnyel vonultak pihenőre (16–12).

Corrales parádézott (Fotó: Szabó Miklós)

A második félidőben felszívta magát a Barca, fokozatosan visszajött a Veszprém nyakára, még úgy is, hogy a 38. percben már öt góllal vezettek a hazaiak. De elhúzniuk nem sikerült, sőt a kiválóan játszó Fabregas és Mem vezérletével a 48. percben már a Barcánál volt az előny. 23–24

A hajrában megtörni látszott a Veszprém, amikor kétgólos előnyre tettek szert a vendégek, ekkor azonban következett a rendkívüli izgalmakat hozó végjáték. Előbb a hazaiak egyenlítettek, és bár még három perccel a vége előtt visszavette a vezetést a vendégcsapat, a hajrá már az Építőké volt. Előbb Dejan Manaszkov egyenlített, majd Rasmus Lauge egyéni akcióból a vezetést is megszerezte. Az utolsó két percben egyik csapat sem tudta bevenni a másik kapuját, a nagyszerű formában védő Corrales (19 védés, 43 százalék) lehúzta a rolót, ráadásul Mem időn túli szabaddobását is kifogta, így az egész veszprémi csapat a kapussal együtt ünnepelt a kapuban.

Volt miért, hiszen a Barca a 2019–2020-as BL-döntő óta (akkor a Kiel nyert) nem kapott ki a legjobbak vetélkedésében. Most megszakadt ez a sorozatuk, a Veszprémnek pedig a csoportkör első felében most már csak könnyebb ellenfelek jönnek. 29–28

LÉKAI: MÉG AZT IS ELBÍRTUK, HOGY ÉN IS PÁLYÁRA LÉPTEM

TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEK
Motor Zaporizzsja (ukrán)–Kielce (lengyel) 25–26
(13–14)
Flensburg (német)–PSG (francia) 27–27 (14–13)

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, a Veszprém legyőzte a Barcelonát! 29–28

60. perc: Az időn túli szabaddobást Mem majdnem belőtte... A blokkon megpattanó labdát végül Corrales kifogta!

60. perc: Passzívig játszott a Veszprém, majd a veszprémiek elgázolták Richardsont egy időn túli szabaddobásért...

60. perc: 34 másodperccel a vége előtt időt kért a Veszprém.

59. perc: Középen próbálkoztak a spanyolok, hátha Fabregast szabadon hagyják a veszprémiek, majd mivel ez nem következett be, Mem előtte, de Corrales elcsípte a labdát.

58. perc: Barcelonai időkérés.

58. perc: Ölte az időt támadásban a Barca, végül aztán elvették tőlük passzív miatt. Lauge felismerte, hogy nem figyelnek rá, végigvitte, és egyéni akcióból belőtte. 29–28

57. perc: Mahé passzából Manaszkov kiválóan tekert a kapuba. 28–28

57. perc: Nenadics rossz passza után Pérez de Vargas elcsípte a labdát, és az üres kapuba dobta. 27–28

57. perc: Thiagus-Petrus nyomta le Nenadicsot, kapott egy kétperces büntetést. Utána egy kis kakaskodás következett, de aztán lenyugodtak a kedélyek.

56. perc: Az utolsó pillanatig támadott a Barca, végül Jahja két perce és hetest érően állította meg Fabregast. A hetest Gómez persze belőtte a jobb felsőbe. 27–27

55. perc: 5098 néző figyeli a helyszínen az eseményeket.

55. perc: Corrales védte Mem pörgetését, indult a Veszprém, és Jahja az üresen hagyott kapuba lőtt. 27–26

55. perc: Barcelonai időkérés.

54. perc: Két beállóval próbálkozott a Veszprém, és sikeresen tette, mert Blagotinsek belőtte. 26–26

53. perc: Nagyszerű Corrales-védés után Richardsont küldték ki a másik oldalon két percre.

52. perc: Nenadics irgalmatlanul gyorsan lőtt gólt betörésből. 25–26

52. perc: Corrales nagy védéssel tartotta meccsben a Veszprémet, de Manaszkov labdát vesztett, Gómez bevágta. 24–26

51. perc: Hiába került nagy helyzetbe Nenadics, elrontotta, kellett volna az egyenlítés, de nagyon.

50. perc: Richardson ha elengedi... akkor nehéz menteni. Ezúttal a jobb alsóba lőtt. 24–25

49. perc: Manaszkov első kapura lövése mindjárt gólt hozott, egyedül hagyták, ő meg belőtte. 24–24

48. perc: Maqueda lövése a kapusról ment mellé, a másik oldalon viszont hiába védteCorrales Fernández lövését, a kipattanót Gómez már bevágta. 23–24

48. perc: Zein lőtt fölé, utána némi üggyel-bajjal tartotta meg a labdát a Veszprém,

47. perc: Maqueda hiába lőtt gólt, előtte már ellépte...

46. perc: Megint rossz passz, Mem megverte Lékait, majd a kapu bal oldalába lőtt. 23–23

46. perc: Újabb eladott labda a veszprémiektől, Mem pedig belőtte a helyzetet. 23–22

45. perc: Mem remek lövése csak akkor vált láthatóvá, amikor a labda a bal felsőbe vágódott. 23–21

44. perc:Langaro lövését könnyen védte Corrales. Jött előre a Veszprém, Maquedát megállították, de aztán Ligetvári felemelkedett, és a jobb alsóba zúdított. 23–20

43. perc: Heteshez jutott a Veszprém, Marguc pedig ezt is belőtte, ezúttal a jobb alsóba. 22–20

43. perc: Veszprémi időkérés.

42. perc: Eladott labda után jöttek a barcelonaiak, Gómezhez jutott a jobb szélen, aki ügyesen belőtte. 21–20

42. perc: Jó összjáték végén megint Fabregas maradt egyedül, és megint belőtte. 21–19

41. perc: Jahja és Blagotinsek széthúzta a védelmet, Nenadics megtalálta az üres helyet, és belőtte. 21–18

40. perc: Elolvadt a nagy előny, a létszámfölényt kihasználva Fabregas talált a jobb alsóba. 20–18

40. perc: Újabb eladott labdával indított a Barca, a kapujából kilépő Corralesnek a lába hozzáért a labdához, újabb kiállítás.

39. perc: Nem hagyja magát a Barca, viszonylag rövid idő alatt lőtt gólt a legjobbjuk, Langaro, aztán egy eladott labdából Fabregas lőtt az üres kapuba, kihasználva, hogy Corrales lement inni... 20–17

38. perc: Megint labdát szerzett a Veszprém, Marguc indult remekül, és kíméletlenül belőtte a helyzetét. 20–15

37. perc: Mem lövését védte Corrales, de visszapattant a labda a Barcához. Nenadics labdát szerzett, rohatnt előre, passzolt Jahjának, aki belőtte. 19–15

37. perc: Nenadics óriási lövését hihetetlen bravúrral védte Pérez de Vargas.

36. perc: Nem elég, hogy pillanatok alatt gólt szerzett a Barca Richardson révén, Sipos még kapott is egy két percet. És még örülhetett, hogy csak azt... 18–15

35. perc: Emberhátrányban hosszasan támadostt a Veszprém, ráadásul Nenadics hetest harcolt ki Jahja nagy passzából. A hetest Marguc a kapu közepébe pattintotta. 18–14

34. perc: Nagyon kijátszották a barrcelonaiak, Fabregas maradt egyedül a hatoson, és a kapuval szemben könnyű gólt szerzett. 17–14

34. perc: Blagotinsek előbb támadásban szabálytalankodott Memmel, aztán a másik oldalon ugyancsak ő szabálytalankodott, ráadásul ugyancsak Memmel, másodszor két percet érően.

33. perc: Mem kapott a bokájához, de aztán rendbejött. Folytatódott a Barca támadása, és Langaro lövése a blokkon megpattanva jutott a kapuba. 17–13

32. perc: Sokáig támadott hasztalan a Veszprém, majd egy gyönyörű gólt szerzett Lauge, méghozzá kínaiból. 17–12

31. perc: Elkezdődött a második félidő.

Blagotinsek (pirosban) a támadásból és a védekezésből is kivette a részét (Fotó: Szabó Miklós)

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, vezet a Veszprém. 16–12

30. perc: Az utolsó támadást Nenadics lőtte el, Pérez de Vargas könnyen védett.

30. perc: Veszprémi időkérés. Óriási a hangulat a csarnokban.

30. perc: Fernández belépett, úgy lőtt gólt, nem érvényes.

30. perc: Mem találta el a lécet, a veszprémi támadásból pedig Lauge talpról lőtte ki a bal alsót. 16–12

29. perc: Sokáig támadott a Barca, de Corrales nagyot védett. Indult Marguc, de csak a kapufát találta el...

27. perc: Langaro lövését bravúrosan védte Corrales, a másik oldalon Blagotinsek harcolt ki hetest. A hetest Marguc a léc alá vágta. 15–12

27. perc: Óriási támadás végén lőtt a jobbról befutó Marguc újabb gólt. 14–12

26. perc: Pillanatok alatt belőtték, és nem is kellett hozzá nagyon erőlködni. Richardson tört be a védőfalba, és lőtt a jobb alsóba. 13–12

26. perc: Barcelonai időkérés.

26. perc: Nem sikerült a barcelonai támadás, a másik oldalon viszont annál inkább. Nenadics ugrott fel vagy tíz méterről, és lőtt a bal alsóba. 13–11

25. perc: Nenadics egyéni akciója hozott gólt, váratlanul megtalálta a kis helyet a kapus és a kapufa között. 12–11

24. perc: Nagyon gyorsan egyenlített a Barca, Richardson úgy lőtte be, hogy lökte őt Ligetvári. A magyar játékost ki is küldték két percre. 11–11

24. perc: Mindkét oldalon parádéztak a kapusok, aztán Maqueda betörésből lőtt vezető gólt. 11–10

22. perc: Mem ezúttal már pontosabban célzott, és nagyon bevágta. 10–10

21. perc: Marguc szabadult meg az őrzőjétől, és jó összpontosítással lőtt a bal alsóba. 10–9

20. perc: Újabb eladott veszprémi labda után sokáig támadtak a barcelonaiak, és végül Richardson bombázott a bal alsóba. 9–9

19. perc: Mem célozta meg a kapu bal oldalát, Corrales viszont bravúrral védte. A Veszprém eladta a labdát, így került ziccerbe Fernández, aki be is lőtte. 9–8

19. perc: Lauge szerzett labdát, Strlek robogott, mint a mozdony, és ügyesen belőtte a ziccert. 9–7

18. perc: Már jelezte a passzívot a bírópáros, amikor Nenadics remek átlövéssel szerzett gólt. 8–7

17. perc: Eddig tartott a veszprémi emberelőny... Blagotinsek húzta meg Langarót ezért a két percért. Hetes is... A hetest Corrales előbb kivédte, majd a kipattanót Aleix Gómezmár bevágta. 7–7

17. perc: Nenadics találta fejbe Pérez de Vargast. Folytatódott a veszprémi támadás, már-már veszni látszott a labda, Nilsson mégis összeszedte, de Freude kétpercest érően szabálytalankodott vele. A hetest Marguc a bal felsőbe pattintotta. 7–6

16. perc: Langaro lövése nem tűnt különösebben erősnek, Corrales keze mellett mégis besuttyant a hálóba. 6–6

15. perc: Lauge adott jó passzt Nilssonnak, aki kibrusztolta magának a helyzetet, és ha már így adódott, be is lőtte a bal alsóba. 6–5

14. perc:Richardson lövését Corrales elvetődve védte.

13. perc: Mem eladta a labdát, Jahja maradt teljesen egyedül, és Nenadics passzát szépen belőtte. 5–5

12. perc: Ligetvári a szaggatottról felugorva lőtt a jobb felsőbe. Szép gól volt. 4–5

12. perc: Langaro lövőcselére elugrott a veszprémi fal, majd könnyen lőtt a kapuba. 3–5

11. perc: Jahja nagyon megnézte a jobb felsőt, de csak a lécet találta el.

9. perc: Lékai könnyelmű passzát megint elfogták a barcelonaiak, megint Janc indult, és megint belőtte... 3–4

8. perc: Corrales védte remekül Mem lövését, a másik oldalon pedig Ligetvárit állították meg szabálytalanul. Lékai lőtt utána a jobb felső irányába, de a kapus védett. Azonnal indult Janc, és bevágta a ziccert. 3–3

7. perc: Ligetvári tört be két védő közé, és szépen lőtt a kapu jobb oldalába. 3–2

6. perc: Corrales előbb kivédte Mem lövését, de a kipattanó is franciához pattant, aki másodszorra már belőtte. 2–2

6. perc: Elrontotta a támadását a Barca, Strlek gyorsan indult, és biztos kézzel váltotta gólra a ziccerét. 2–1

5. perc: Nem sokáig tartott a spanyol előny, Marguc lőtt gólt a hatosról. 1–1

5. perc: Makuc passzával Fernández fordult be, de csak szabaddobást kapott a Barca. Langaróról pattant le egy védő, ő pedig a bal alsóba lőtt. 0–1

4. perc: Passzívig játszott a Veszprém, Lékai passzát viszont Jahja kiejtette a kezéből.

3. perc: Makuc gondolta úgy, hogy ellőheti, a lehetőség meg is volt, de a kaput semt alálta el.

2. perc: Gyorsan elszórt barcelonai lövés után a Veszprémnél is rossz passzal indult a meccs.

1. perc: Elkezdődött a találkozó. A Veszprém piros-feketében, a Barca tiszta halványlilában játszik.

Nem felejtették el Ortegát a veszprémi szurkolók (Fotó: Szabó Miklós)

A Barca-játékosok bemutatásánál a volt szegedi, Thiagus Petrus kapott egy ilyenkor szokásos füttyszót a hazai közönségtől, a többieket megtapsolták. Carlos Ortegát óriási üdvrivalgás fogadta. „Ortega, Ortega" skandálták – nem felejtették el.

Szeretettel köszöntjük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdődik a Veszprém–Barcelona rangadó a Veszprém Arenában. A lelátón ott ülnek a Győri Audi ETO női kézilabdázói, valamint Siklósi Gergely olimpiai ezüstérmes vívó is.

ELŐZMÉNYEK

A Barcelona edzőjeként tér vissza Veszprémbe a katalánokkal játékosként hatszoros BL-győztesAntonio Carlos Ortega, aki 2012 és 2015 között a Veszprém edzőjeként dolgozott. A vele készült interjúból idézünk:

– A távozása után is követte a Veszprém mérkőzéseit?
– Az első évben szinte csak az eredményekre figyeltem, mert nehezemre esett végignézni a meccseket, noha a munkám része, hogy képben legyek a nemzetközi mezőnnyel. A közelmúltban hallottam egy interjút Momir Iliccsel, a riporter magyarul kérdezett, és engem is meglepett, hogy nagyjából értettem, ami elhangzott. A két kisebbik gyerekem elég jól megtanult magyarul, ám azóta eltelt hat év, így biztos kellene nekik idő, hogy visszajöjjön a nyelvtudás.

– Látta már játékosként is a potenciált Ilicsben és Gulyás Péterben, hogy egy napon edző lesz belőlük?
– Mindketten olyan pozícióban vannak, amely illik hozzájuk. Gulyás mindig pozitív személyiség volt, remekül tudja segíteni a vezetőedző munkáját. Ilicsen az első pillanattól kezdve láttam, hogy egyszer vezetőedző szeretne lenni, folyamatosan kérdezgetett, elkérte azokat a videós elemzéseket, amelyeken dolgoztunk. A Veszprém továbbra is arra törekszik, hogy rendkívül masszív hatos falat húzzon fel a kapuja elé, ugyanakkor világosan látszik, hogy a játékosok többet futnak, labdaszerzésből vagy kapott gól után is gyorsan végigviszik a támadást. Hozzánk hasonlóan szerintem még vannak nehézségei felállt fal ellen, de ez teljesen normális egy új szakmai stáb esetében, amely szeretné a saját elképzelését megvalósítani.

– Milyen érzésekkel tér vissza a Veszprém Arénába?
– A mai napig bánom, hogy a menesztésemet követően nem tudtam elbúcsúzni a szurkolóktól. Biztos vagyok benne, hogy még évek távlatából is örömmel fogadnak a csarnokban. Ezzel együtt a szerdai meccs nem Carlos Ortega, hanem a két csapat körül forog, amely a BL egyik legjobban várt rangadóját játssza. Kemény összecsapásra számítok, a Veszprém továbbra is nagyon veszélyes ellenfél hazai közönség előtt, a szurkolók bele tudják hajszolni a győzelembe. Telt ház lesz, magas szinten kell teljesítenünk, ha nyerni szeretnénk – márpedig egyértelműen ez a célunk.