Nehezen, de megvan az első szegedi siker a Vardar szkopjei otthonában!

2021.02.14. 17:55
Bánhidi Bencéék először nyertek Szkopjéban (Fotó: MTI)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligájában a Mol-Pick Szeged történelme során először tudott nyerni BL-meccsen a Vardar Szkopje othonában: korábbi öt, rendre vereséggel végződő látogatása után most kétgólos győzelmet aratott a Tisza-parti csapat Észak-Macedóniában.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA,
CSOPORTKÖR, 14. FORDULÓ
A-CSOPORT

VARDAR 1961 (északmacedón)–MOL-PICK SZEGED 26–28 (15–13)
Szkopje, zárt kapuk mögött. Vezette:
Zotin, Volodkov (oroszok)
VARDAR:
Risztovszki 1 – Georgievszki, Sztojlov 2, Vekic, Kalaras 2, Dissinger 2, GYIBIROV 6. Csere: Cantegrel (kapus), Cupic 3 (1), JOTIC 6, WALCAK 4, Szevaljevics. Edző: Sztevcse Alusovszki
SZEGED: Mikler – B. RADIVOJEVICS 6 (3), KASPÁREK 5, Bombac 3, BÁNHIDI 6, Mackovsek, J. Källman 1. Csere: ALILOVIC (kapus), Gaber 1, J. Canellas 2, Bodó 3, Sostaric 1, M. Stranovsky. Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 9. perc: 2–5. 12. p.: 4–7. 15. p.: 7–7. 19. p.: 9–10. 24. p.: 12–12. 28. p.: 15–12. 36. p: 18–15. 39. p.: 20–17. 44. p.: 20–20. 47. p.: 21–22. 50. p.: 23–23. 58. p.: 25–27.
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 3/3
Sztevcse Alusovszki:
– A vereség ellenére elégedett vagyok a csapatom teljesítményével. Azért kaptunk ki, mert fontos pillanatokban rontottunk ziccereket, büntetőket. Meccsről meccsre jobbak vagyunk, ám a Szeged megbüntette a hibáinkat. Ellenfelünk, mint minden évben, most is azért harcol, hogy bejusson a kölni négyes döntőbe.
Juan Carlos Pastor: – Nem játszottunk jól, de küzdöttünk, hajtottunk. Az első félidőben nem tudtuk mit kezdeni ellenfelünk beállójátékával. A fordulópont az volt, amikor változtattunk a védekezésünkön, s ezzel egy időben támadásban is növeltük a tempót. Nagyon fontos két pontot szereztünk, de ennél jobb teljesítmény kell a jövőben.

A Vardar Szkopje otthonában Bajnokok Ligája-meccset még soha nem tudott nyerni a Szeged, ám ezúttal úgy kezdődött a találkozó, hogy komoly lehetőségük lehet a vendégeknek a történelmi győzelem megszerzésére.

Remekül védekezett az első percekben Juan Carlos Pastor csapata, s az első percek után Dean Bombac jó passzai után Stanislav Kasparek és Bogdan Radivojevics góljaival sikerült három góllal meglépni. Hiába azonban a 7–4-es szegedi vezetés a 12. percben, alig három perc múlva már 7–7-et mutatott az eredményjelző. Az első félidő második felében Bánhidi Bence viszonylag hamar begyűjtötte a második kétperces kiállítását, ami meghatározta a szegediek védekezését, miközben a hazaiaknál az örökifjú Tyimur Gyibirov góljaival ellépett hárommal a Vardar, a szünetben 15–12-es hazai vezetést mutatott az eredményjelző.

A második félidő elején többször is támadhatott a négygólos vezetésért a hazai brigád, de végül a játékrész közepére a szegediek nemcsak eltüntették az hátrányukat, de egyenlítettek is (20–20), majd hamar a vezetést is átvették, s az utolsó percekre már nem is engedték ki a kezükből. Az utolsó tíz percben Bánhidi Bence találatai ellensúlyozták a hazaiaknál a hajrában sorozatban négy gólt vágó lengyel Patryk Walczak teljesítményét, miközben a csereként beszálló Mirko Alilovic védéseire is szükség volt az előny megtartásához, s végül kétgólos, 28–26-os szegedi vezetésnél szólalt meg a rendes játékidő leteltét jelző dudaszó, amely azt is jelezte, hogy a Szeged történelme során első alkalommal tudott BL-meccset nyerni a Vardar otthonában.

A Szeged jövő héten csütörtökön találkozik legközelebb az északmacedónokkal, akkor a Vardar érkezik a Tisza partjára.

8. Vardar Szkopje (északmacedón)7115186–199–13 3

Köszönjük a figyelmet, hamarosan jövünk az összefoglalóval!

60. perc: Az utolsó hazai támadás nem jó. VÉGE! Megvan az első szegedi győzelem a Vardar otthonában!

60. perc: „Ricsi, jatek!” – ez a mondás Pastor edzőtől az időkérés során. Bánhidit lerántják középen, de ő ettől függetlenül is bedobja, 26–28! Ráádásul Dissinger kap még egy két percest.

60. perc: Bombac harcolt ki szabaddobást. Nincs még passzív. Még egy szegedi szabad, de ekkor már passzív a jelzés, még öt passz. Szegedi időkérés.

59. perc: Jotics passza után Kalarash szépít, 26–27.

58. perc: Gyibirov nem hiányzott, Kasparek mellett harcolt ki hetest. Cupic… MELLÉ LŐTTE! Bombac passza után Bánhidi emberrel együtt is befordul és belövi! 25–27!

57. perc: Bodó lövése a kapufán csattan Risztovszki hevenyészett közreműködésével…

56. perc: Cupic lövését Alilovic üti fölé, a kétgólos vezetésért támadhat a Szeged.

55. perc: Dissinger rossz lövése Alilovicé. Sostaric a szélről ellövi, Risztovszki a gólvonalon megfogja a labdát, de hetest fújnak a bírók. Radivojevics, belövi! 25–26.

54. perc: Canellas most ront, Risztovszki védi a talpról megküldött lövését.

53. perc: Sztojlov harcolt ki hetest, Cupic bevágta, 25–25.

52. perc: Kaspárek! Jó tíz méterről felugorva megvárja, amíg a francia kapus elindul, aztán az ellenkező irányba bezúdítja. 25–24.

51. perc: Dissinger pattintott lövése nem jó, de szabaddobás, a figura a végén megint Walczakra jön ki, üresen kapja, nem ront, zsinórban a negyedik gólja a lengyelnek. 24–24.

50. perc: Cupic nagy bejátszása után Walczak középről nem rontja el, 23–23. Canellas nagy góllal válaszol, 23–24!

49. perc: Bánhidi harcol ki hetest! Radivojevics be is dobja, 22–23!

48. perc: Jotic remek gólpasszal véteti észre magát, Walczak egyenlít, Kasparek viszont ront, Cantegrel szép védéssel mutatkozik be. 22–22.

47. perc: Canellas góljával újra a Szeged vezet! 21–22!

46. perc: Canellas szabálytalansága után hetest kapnak a hazaiak, a bírók kiküldik Sostaricot, Alilovic meg kivédi a hetest!

46. perc: Canellas hurcolta sokáig a labdát, majd a balszélről középre passzolt Gabernek, ő meg bevágta a ziccert, 21 egál.

45. perc: Gaber jó blokkjáról kipattan, de aztán Walczak kap jól labdát középen Jotictól, 21–20

44. perc:Passzívat fújnak a bírók, vagy Gyibirov ellépi, mindegy, szegedi támadás. Källman a szélről be is vágja, egál újra, 20–20!

43. perc: Bombac teszi le a szélre Sostaricnak, nem is ront, egy a különbség! 20–19!

42. perc: Kaspárek elcsúszik, a fejét eltalálja Bánhidi térde, leküldik ápolásra.

41. perc: Megint hosszan támadnak a hazaiak, végül Georgievszki lő kapufát.

40. perc: Kaspárek lövése nem jó, Risztovszki védi, de a túloldalon Alilovic is bemutat egy védést! Aztán Bánhidi meglövi negyedik találatát, 20–18.

40. perc: Jotic… Kikeverdik a jobb szélre valahogy, lő egyet onnan is, 20–17

39. perc: Alilovic jön Mikler helyére a kapuba. Canellas köténypassza Bodónak jó, nem is hibázza el a ziccert. 19–17.

38. perc: Megint Jotic, már az ötödik gólja, 19–16.

37. perc: Bodó! Szétnyílik előtte a védelem, középről, kilencről lő szép gólt, 18–16.

36. perc: Hosszú hazai támadás, már passzívat jeleznek az orosz bírók. amikor Jotic lő, Mikler belekap, és becsorog… 18–15.

35. perc: Mikler védi Dissinger lövését, aztán a kipattanót Walczak teszi a kapufára.

34. perc: A hazai támadás Dissinger belemenésén hal el, a magyar meg Kaspárek kapufán csattanó lövésén.

33. perc: Sztojlov gólja után Bombac találja meg Bánhidit a falban, 17–15.

32. perc: Bodó! Remekül kapja a labdát beállóban, befordul, szépít, ráadásul kiharcol egy kétpercest, Vekic mehet pihenni. 16–14.

31. perc: A Vardar kezdi a második félidőt. Mikler maradt a kapuban. Jotic köszön be neki gyorsan. 16–13.

30. perc: Hazai időkérés az utolsó perc kezdetén, miután több hibát is vétenek. Mikler véd még egyet a végén, majd Stranovsky lövése sem jó, marad a 15–13 a félidei eredmény.

28. perc: Az első félidő utolsó percei a Vardaré, miután Kalaras, Risztovszki és Gyibirov góljaival ellép 15–12-re Utána viszont Gyibirov ziccerét védi Mikler bravúrral, és Bodó köszön be gyorsan, 15–13.

25. perc: Bánhidi ugyan egyenlít az időkérés után, azt követően viszont átveszik a kezdeményest a hazaiak és ugyan Kaspárek szép megmozdulással 12–12-re módosítja az állást Cupic lövése után.

21. perc: Gyibirov góljával 11–10-re átvette a vezetést a Vardar, gyorsan időt is kér a Szeged.

18. perc: Fej fej mellett haladnak a felek, Bombac góljára Jotic, Radivojevics találatára Gyibirov válaszol, 9–9!

15. perc:Gyibirov gólja után Radivojevics ront egy lövést, majd Dissinger bemutat valami egészen parádés megoldást: a levegőben kapja a labdát, majd hét méterről a háta mögött áthúzva pattint Mikler kapujába. Szegedi oldalról Mackovsek lövése nem jó, a túloldalon viszont Jotic egyenlít, 7–7.

12. perc: Kasparek újabb két góljára Gyibirov reagál mind a kétszer, 4–7!

10. perc: A szegediek szép fokozatosan megléptek, Bombac passza után Radivojevics vágott be egygyors indítást, aztán Kasparek cunderezett egy nagyot, hamar elhúzott három góllal a Szeged, 5–2-re.

6. perc: Mikler első védése után marad a hazaiaknál a labda, végül Sztojlov egyenlít, 2–2.

5. perc: Csupics egyenlít, utána viszont Bombac talál be, 1–2.

4. perc: Bánhidi kap sárgát, a szegedi falról újabb lövés jön le.

3. perc: Megvan az első gól, Radivojevics a jobb szélről volt eredményes, 0–1.

2. perc: Passzív támadással kezdenek a hazaiak, remekül védekezett a Szeged!

1. perc: A Szeged kezdett, Mackovsek nem túl jó lövése könnyű préda volt Risztovszkinak.

Köszöntjük olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés!