Nyögvenyelős meccsen győzte le a Zagrebet a Veszprém a BL-ben

2022.11.24. 20:30
Fordulatos mérkőzésen, jobb hajrájának köszönhetően győzte le 32–28-ra a horvát PPD Zagrebet hazai pályán a Telekom Veszprém a férfi kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának 7. fordulójában. A bakonyiak a 22. percben Andreas Nilsson góljával megszerezték tízezredik góljukat a sorozatban, s jelenleg 10 023-nál járnak.
Andreas Nilsson szerezte a Veszprém 10 000. gólját a Bajnokok Ligájában
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Dömötör Csaba)
Andreas Nilsson szerezte a Veszprém 10 000. gólját a Bajnokok Ligájában A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Dömötör Csaba)

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
A-CSOPORT, 7. FORDULÓ
TELEKOM VESZPRÉM–PPD ZAGREB (horvát) 32–28 (16–15)

Veszprém,
Veszprém Aréna, 4625 néző. V: Erdogan, Özdeniz (törökök)
VESZPRÉM: Cupara – GASPER MARGUC 5 (2), J. OMAR 5, Mahé 1, Pesmalbek 2, Lauge, Strlek 2. Csere: Nenadics 6, NILSSON 3, Lauge, Ligetvári, Ilic Z. 1, Ed-Dera 3, Sipos 2, Vajlupau 2, Elísson. Edző: Momir Ilics
ZAGREB: SLAVIC – Kraljevic 2, Klarica 1, MUSA 5, GOJUN 2, Srna 1, Gyibirov 3. Csere: Panjtar (kapus), Dodics 3, Leimeter 3, Grahovac 3, Cupic 2 (2), Kavcic 2, Cavar 1, Sirotic. Edző: Slavko Goluza
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–1. 18. p.: 6–7. 27. p.: 15–12. 33. p.: 16–17. 44. p.: 24–21. 47.p.: 24–24. 53. p.: 29–25. 54. p.: 29–27
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/2, ill. 3/2
Momir Ilics:
– Tudtuk, hogy mindig nehéz a Zagreb ellen játszani, ezúttal is nagy harc folyt a pályán. Az első félidőben sok helyzetet hagytunk ki, nem játszottunk hibátlanul, többen is kiestek a játékból, de sikerült nyernünk. Köszönjük a szurkolók segítségét!
Slavko Goluza:
– Büszke vagyok a játékosaimra, remek mérkőzést játszottunk a nagyon erős Veszprémmel. Az ötvenedik percig jól kézilabdáztunk, az utolsó tíz percben viszont nem tudtunk mit kezdeni a hazaiak öt egyes védekezésével. Megtiszteltetés Momir Ilics és csapata ellen kézilabdázni, kiváló volt a hangulat a csarnokban. Megható volt, ahogyan a szurkolók fogadtak, pedig rég volt, amikor itt játszottam. A szívem a Zagrebé, de egy része a Veszprémért dobog.

Több mint öt percig nem kapott gólt a Telekom Veszprém férfi kézilabdacsapata a PPD Zagreb elleni, hazai Bajnokok Ligája-csoportmeccsen, ez azonban nem jelentette azt, hogy hamar megnyugtató előnyt tudott volna kialakítani. Pedig sokáig olyan érzésünk lehetett, mintha Momir Ilics együttese lenne lépéselőnyben, de a játékosok sokat hibáztak, csikorogva működött a középső védekezés, és mivel az Építők nem tudott élni a lehetőségeivel, magára húzta a remekül védekező horvátokat.

Azért történtek látványos akciók a pályán, túl hosszú indítás végén Manuel Strlek esett át a reklámtáblán, de volt ideje feltápászkodni és visszakocogni Vladimir Cupara bravúrjának köszönhetően, majd Tyimur Gyibirov passzolt maga mögé, a válla fölött a beállónak, ám a hazaiak szerb kapusa ezúttal is hárított. Eközben csapata hat percig nem szerzett gólt, és volt némi riadalom jobbátlövőposzton is, miután előbb Jahja Omar lövőkezét vitték el, majd Gyibirov rántotta vissza látványosan Ilic Zoran bal karját, amiért örülhetett, hogy megúszta kétperces kiállítással, és nem kapott azonnal piros lapot.

Andreas Nilsson szerezte a meccs kilencedik hazai gólját, amely egyben a Veszprém 10 000. Bajnokok Ligája-találata volt, így a magyar együttes belépett az eddig a Barca és a THW Kiel alkotta elitklubba. A hibák azonban megmaradtak, a horvátok egyre lelkesebben jöttek előre, és olykor mintha jobban kontrollálták volna a meccset. A szünet után is tartották magukat, hiába mentek el a hazaiak akár három góllal, percek alatt ledolgozták a hátrányt.

Nyolc perccel a vége előtt az addig három hetest is hibázó bakonyiak előtt megint lehetőség adódott lezárni az összecsapást, de Mikita Vajlupau előbb egy százszázalékos ziccert lőtt közvetlen közelről mellé, majd Kentin Mahé állíttatta ki magát végleg, így izgalmas hajrá következhetett. Azonban az utolsó percekre öt-egyes védekezésre váltó Veszprémnek szerencséje is volt, mert Cuparában kritikus pillanatokban akadtak el lövések, a másik oldalon pedig piros lap miatt kiesett a védelem egyik oszlopa, Nikola Grahovac, így másfél perccel a vége előtt Jahja Omar góljával eldőlt a két pont sorsa. A Veszprém 32–28-ra nyert, visszaelőzte a PSG-t, így újra a BL-csoportja élére ugrott.

TOVÁBBI EREDMÉNYEK
Dinamo Bucuresti (román)–Wisla Plock (lengyel) 32–27 (15–14)

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: ed-Dera révén négy közte! Ez is a vége! TELEKOM VESZPRÉM–PPD ZAGREB 32–28

60. perc: Momir Ilics is kikérte utolsó idejét.

60. perc: remek passz után Musa vette be a hazai kaput. 31–28

59. perc: eladott Dodics-labda után Jahja lőtt az üres kapuba! Ez így megvan! 31–27

58. perc: szép játékvégén Jahja betörésével: 30–27.

58. perc: Grahovac is piros lapot kapott Nenadiccsal szemben elkövetett szabálytalansága miatt.

57. perc: Cupara-védés Klarica lövése után!

56. perc: nem tudja szabályos góllal befejezni támadását a Zagreb, de a túloldalon Nenadics is rontott.

56. perc: Goluza kikérte harmadik idejét is.

55. perc: Nenadics próbált betörni sikertelenül, de a Veszprémnél maradt a labda, amit végül elvettek passzívnál túl sok passz miatt.

55. perc: Laugét kellett ápolni Leimeter faultja után.

54. perc: Cupic értékesítette a megítélt hétméterest.29–27

54. perc: Mahé rántotta le ellenfelét két percért és piros lapért.

53. perc: újabb gyors horvát támadást fejezett be góllal Grahovac. 29–26

53. perc: Cupara védte Dodics lövését! Pesmalbek révén pedig már négy közte! 29–25

52. perc: újabb technikai hiba a horvátoknál, de hiába a gyors veszprémi támadás, Vajlupau ziccerben nem talált kaput, mellélőtt.

51. perc: Lauge lövése a kapusról Pesmalbek elé pattant, aki beugorva nem hibázott. 28–25

50. perc: Kavcic viszont gyorsan válaszolt. 27–25

49. perc: nem tudja lövéssel zárni hosszú támadását a Zagreb, de kiegészül.Kentin Mahé viszont így is eredményes! Megint három közte! 27–24

48. perc: Jahja szép betörés után pattint a horvát kapuba. 26–24

48. perc: Kavcic rossz lövése utánNenadics buktatásáért Klaricát állították ki.

47. perc: Vajlupau a jobbszélről! 25–24

47. perc: Nenadics rontott lövése után nem tudja megtörni ellenfelét a Veszprém és Grahovac megint egyenlíteni tud. 24–24

45. perc: üres kapura Klarica csökkenti a különbséget. Megint egy közte. 24–23

44. perc: Dodics a jobbszélről használja ki a horvát emberelőnyt. 24–22

44. perc: Sipos Adrián dobot ippont ellenfelén, két percért.

44. perc: Jahja átlövéséből először vezet hárommal a házigazda! 24–21

43. perc: Kavcic hibája után nem tud ellépni hárommal a Veszprém, mert Jahja is rontott, de Cupara védett!

43. perc: időt kért a PPD Zagreb.

42. perc: harmadszor már sikerül ellépnie két góllal a Veszprémnek, Nilsson a gólszerző. 23–21

42. perc: ezúttal is labdát szerzett a Veszprém, de most Jahja rontott és a kapufára lőtt.

41. perc: veszprémi labdaszerzés után Nenadics lőtt a horvát kapusba egy ziccert...

40. perc: Nenadics még „faulttal együtt” is betalált, hatodik gólja! 22–21

39. perc: Leimeter újabb nagy góllal jelentkezett. 21–21

39. perc: Sipos egymás után második gólját szerezte. 21–20

39. perc: Dodics találta meg a rést a veszprémi védelmen. 20–20

38. perc: ed-Dera szórta el a labdát, de nem tudja kihasználni ezt a Zagreb, ráadásul Sipos Adrián labdaszerzése után üres kapura eredményes. 20–19

37. perc: Gojunt másodszor küldték le két percre.

36. perc: horvát hétméterest értékesít Ivan Cupic. 19–19

36. perc: ami büntetőből nem ment, akcióból, a jobbszélről összejött Vajlupaunak. 19–18

34. perc: Srna lövését nem tudja kivédekezni a Veszprém, de a túloldalon újabb hetest harcolt ki Nenadics. Már csak értékesíteni kellene. De Vajlupau is hibázott a büntetővonalról. 18–18

34. perc: Nenadics használta ki az emberelőnyt. Megint a Veszprém vezet! 18–17

33. perc: Musa révén emberhátrányban fordítanak is a horvátok, de ed-Dera válaszolt. 17–17

32. perc: Marguc után Elísson is hetest hibázott. Gojunt viszont leküldték két percre.

31. perc: Leimeter góljával megint egyenlítenek a horvátok. 16–16

31. perc: folytatódott a mérkőzés! A Zagreb vezeti az első támadást.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Musa gólja zárta a félidőt. TELEKOM VESZPRÉM–PPD ZAGREB 16–15

30. perc: Nenadics betörése után 16–14! Ez volt a szerb negyedik gólja!

29. perc: Marguc harmadik hetesét viszont nem tudja értékesíteni. Marad a 15–14.

28. perc: Kavcic átlövésgóljával tartja magát a Zagreb. 15–14

27. perc: Marguc második hetesét is értékesíti. 15–13

27. perc: Gyibirovhoz játszották le a horvátok a balszélre és kilőtte a hosszút. 14–13

26. perc: Slavko Goluza is időt kért.

26. perc: beleront támadásába a Zagreb, majd ed-Dera játszotta meg a beállót, Andreas Nilssont, aki hat méterről nem hibázott. 14–12

25. perc: Zeljko Musa lövését viszont ezúttal nem tudta védeni Cupara, de Nenadics is eredményes volt a túloldalon. 13–12

25. perc: Marguc a jobbszélről ugrott be és lőtt a horvát kapuba! Megint a Veszprém vezet! 12–11

24. perc: Cupara megint védte Gyibirov lövését.

24. perc: előbb Nenadics, majd Nilsson sem tud egyenlíteni, de a túloldalon Musa is hibázott. Aztán a gyors ellentámadásból ed-Dera már egyenlített. 11–11

23. perc: Momir Ilics időt kért.

23. perc: Grahovac egyenlített, majd Gyibirov visszavette a vezetést a Zagrebnek. 10–11

22. perc: Nenadics nagy lendülettel érkezve bombázott a horvát kapuba. 10–9

22. perc: Andreas Nilsson szerzi a Veszprém történetének tízezredik gólját a Bajnokok Ligájában! 9–9

21. perc: Cavar a balszélről pattintott a veszprémi kapu jobb oldalába. 8–9

20. perc: Dodics talpról lőtt a veszprémi kapura, amire Ilic válaszolt. 8–8

19. perc: Strlek használja ki az emberelőnyt szélről. 7–7

19. perc: Gyibirov rántotta le Zoran Ilicet nagyon csúnyán, két percet érően.

18. perc: két rontott veszprémi támadás után rohan a Zagreb, előbb Kraljevic egyenlített, majd Gojun megfordította az állást. 6–7

17. perc: Leimeter Csaba óriási átlövésgóllal jelentkezett, a bal felső sarokba lőtt! 6–5

16. perc: csak megvan Nenadics első gólja 200. veszprémi mérkőzésén! 6–4

16. perc: Jahjával szemben csúnyán szabálytalankodot Kraljevic, akit le is küldtek a játékvezetők két percre.

15. perc: újabb eladott veszprémi labdát ezúttal kihasznált a Zagreb, Gojun góljával 5–4.

15. perc: Lauge és Grahovac után Nenadics is hibázott.

13. perc: 200. veszprémi mérkőzésén még nincs meg Petar Nenadics első gólja, újabb lövést rontott.

12. perc: Jahja hibázott lövést.

11. perc: újabb betörés után Dodics már eredményes. 5–3

11. perc: a horvátoktól Leimeter Csaba betörése nem jó.

10. perc: Ligetvári Patrik kapta a mérkőzés első kétperces kiállítását.

10. perc: Marguc már harmadik gólját szerzi! 5–2

9. perc: Rasmus Lauge nem tudja megszerezni első gólját – egyelőre.

9. perc: Cupara ismét védéssel jelentkezett, ezúttal Dodics kísérletét hárította a Veszprém szerb kapusa.

7. perc: Gyibirov révén 3–2, de Strlek is betalált. 4–2

7. perc: Musa szerezte az első horvát gólt, de a Veszprém Jahja révén tartja a kétgólos különbséget. 3–1

5. perc: Cupara védése után Mahé szórta el a labdát, de a horvátok sem tudtak gyorsan fordulni.

5. perc: Margucnak volt sok helye a jobbszélen és nem hibázott. 2–0

4. perc: Gyibirov próbált cunderezni, sikertelenül. A túloldalon viszont Mahé is elrontotta lövését.

3. perc: Strlek lőtt a balszélről az oldalhálóba, de akadályozták és hetest harcolt ki, amit Marguc értékesített. 1–0

2. perc: a Zagreb viszont gyorsan eladja a labdát.

2. perc: hosszú lefolyású veszprémi támadással kezdődik a találkozó, végül nem jó Rasmus Lauge lövése.

1. perc: elkezdődött a mérkőzés! A Veszprém szokásos piros szerelésben, a Zagreb fehér mezben és nadrágban lép pályára. A bakonyiak kezdenek támadással, a horvátok védekezéssel.

ELŐZMÉNYEK

Háromhetes szünet után folytatja Bajnokok Ligája-szereplését a Telekom Veszprém, amely huszadszor csap össze a horvát PPD Zagrebbel. A Leimeter Csabát is soraikban tudó horvátoktól a nyáron hatan távoztak a nyáron, míg négyen érkeztek, többek között a Vardar Szkopjétől szerezték meg a klasszis orosz szélsőt, Tyimur Gyibirovot. Az együttes a horvát bajnokságban ugyan veretlen, s mind a tíz mérkőzését megnyerte, de a BL-ben eddig nem tudott maradandót alkotni, s eddigi hat mérkőzésükön csupán három pontot szereztek, a Portót otthon 29–23-ra győzték le, míg a lengyel Plockkal 26–26-os döntetlent játszottak a horvát fővárosban, ellenben a román Dinamo Bucuresti-től, a francia PSG-től, a dán GOG-tól és a német Magdeburgtól vereséget szenvedtek.

A háromhetes BL-szünetet pedig ki is használták Zágrábban és edzőt váltottak, ráadásul egy korábbi veszprémit, a 2003–2004-es idényben a bakonyiakat erősítő Slavko Goluzát nevezték ki a csapat élére.
A Veszprém és a Zagreb huszadszor találkozik egymással, az eddigi 19-ből 18-at az „Építők” nyert, egyet a horvátok. A két csapat legutóbbi két találkozója a SEHA-liga elmúlt két döntője volt. Idén szeptemberben a Veszprém 32–30-ra nyert, míg tavaly döntetlent hozó rendes játékidő után hétméteresekkel győzött a magyar csapat. A PPD egyetlen Veszprém elleni győzelméig 2016-ig kell visszamenni, amikor ugyancsak a SEHA-ligában múlta felül a Veszprémet a Zagreb.

„Volt egy kisebb szünetünk most a Bajnokok Ligájában és ez idő alatt a Zagreb együttesénél történt egy változás. Új edzőjük lett Slavko Goluza személyében. Ezért is óvatosnak kell lennünk. Három hónappal ezelőtt játszottunk a Zagreb ellen a SEHA-liga döntőjében. Akkor nagyon jól kézilabdáztak és a félidőben hat góllal vezettek ellenünk. A BL-ben viszont szerintem nem teljesítenek olyan jól, mint ahogy szeretnének. Azonban továbbra is értik és tudják, hogyan kell kézilabdázni. Ebből kifolyólag is egy nagyon nehéz mérkőzésre számítok. Védekezésben feltétlen javulnunk kell. A legutóbbi bajnoki mérkőzésünkön 50 gólt lőttünk, ami nagyszerű, viszont 40-et kaptunk. Ez nagyon sok, szóval kell még dolgoznunk a védekezésünkön” – fogalmazott Momir Ilics, a Telekom Veszprém vezetőedzője a klub honlapján.

„A Zágráb elleni mérkőzéseink nagyon nehezek lesznek, azt szerintem nem is kell hangsúlyoznom, hogy mennyire fontos számunkra ez a négy pont. Egy nagyon jó csapatról beszélünk, amelynek játékában benne van a minőség. Egyre jobbak és jobbak mostanában, edzőt is cseréltek nemrég, és mindig nehéz egy olyan csapat ellen, akik edzőcsere után játszanak. Nekünk magunkkal kell foglalkoznunk, a saját játékunkra kell koncentrálnunk, jobban kell játszanunk ellenük, mint tettük azt a SEHA-Liga döntőben. Persze mi is egy teljesen más csapat vagyunk, mint amit akkor mutattunk. Azt gondolom sokkal jobban játszunk már, mint akkor. Két győzelmet várok, még akkor is, ha a Zágráb egy elképesztően jó csapat, mi jobb formában vagyunk most!” – mondta a Veszprém szerb kapusa, Vladimir Cupara.

A bakonyiak a PPD Zagreb ellen szerezhetik meg 10.000. góljukat a Bajnokok Ligájában.

KÖSZÖNTJÜK OLVASÓINKAT A TELEKOM VESZPRÉM–PPD ZAGREB FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA-MÉRKŐZÉS ÉLŐ KÖZVETÍTÉSÉBEN!