Hazai győzelemmel búcsúzott a Szeged a BL-től

VINCZE SZABOLCS (összefoglaló), VARGA ÁDÁM (percről percre)VINCZE SZABOLCS (összefoglaló), VARGA ÁDÁM (percről percre)
2022.04.07. 18:38
A Pick Szeged 36–35-re legyőzte a SG Flensburg-Handewittet a férfi kézilabda Bajnokok Ligája legjobb nyolc csapata közé jutásért rendezett párharc visszavágóján, de 60–57-es összesítéssel a német csapat jutott tovább.
Nem jutott nyolc közé a Szeged (Fotó: Török Attila) – A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

FÉRFI KÉZILABDA

BAJNOKOK LIGÁJA
A NEGYEDDÖNTŐBE JUTÁSÉRT, VISSZAVÁGÓ

PICK SZEGED–SG FLENSBURG-HANDEWITT (német) 36–35 (17–18)
Szeged, Pick Aréna, 7300 néző. Vezette: Brunner, Salah (svájciak)
SZEGED: Alilovic – Sostaric 3, FRIMMEL 6, GABER 5, Mackovsek 2, Bodó 3, Bombac 2.Csere: MIKLER (kapus), Tönnesen 3, ROSTA M. 4, Martins 1, Blonz, Henigman, Garciandia 3, B. Radivojevics 4 (3). Edző: Juan Carlos Pastor
FELNSBURG: Buric – Svan 2, EINARSSON 5, GOTTFRIDSSON 7, GOLLA 6, Mensah 3, WANNE 9 (4).Csere: Möller (kapus), Hald, Johannessen 3.Edző: Maik Machulla
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–2. 6. p.: 1–4. 10. p.: 3–6. 15. p.: 7–9. 18. p.: 10–10. 21. p.: 11–13. 27. p.: 16–15. 31. p.: 19–18. 35. p.: 20–20. 39. p.: 22–23. 43. p.: 26–24. 47. p.: 28–27. 50. p.: 30–29. 52. p.: 33–30. 57. p.: 33–33. 59. p.: 35–33
Kiállítások: 2, ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 5/4
Továbbjutott: a Flensburg-Handewitt, 60–57 összesítéssel

Alig öt perc alatt hárommal nőtt a Pick Szeged négygólos hátránya a Flensburg ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe jutásért vívott párharc visszavágóján. Amelyre a várakozásoknak megfelelően nem tért vissza deréksérüléséből a beálló Bánhidi Bence, aki a telt házas Pick Aréna lelátóján ült, így nélküle kellett volna megfordítani a párharcot.

Ezt a gyorsan összeszedett hátrányt az első tíz percben nem sikerült ledolgozni, bár abból, hogy a német együttesbe a csütörtöki mérkőzésre visszatért Lasse Svan és Emil Jakobsen, már lehetett tudni, hogy Juan Carlos Pastor csapatának még annál is nehezebb dolga lesz, mint az első találkozón. Pláne úgy, hogy a vendégek az első negyedórában tíz gólt szereztek, ami jelezte, hogy a hazaiak védelme sem működött olajozottan.

Erre, amikor úgy látszott, semmi sem akar összejönni, Bodó Richárd vezetésével percek alatt egyenlített a Szeged, igaz, fordítani nem sikerült, mert a Flensburg rendre villámgyorsan válaszolt a hazai gólokra. A Mirko Alilovic helyére beálló Mikler Roland három elképesztő bravúrjának, közte egy hetes hárításának köszönhetően három perccel a szünet előtt ugyan a Szeged át tudta venni a vezetést, de a sovány előnyt nem sikerült megtartania, így egygólos német vezetéssel mehettek szünetre a csapatok.

Ez azt jelentette, hogy a hazaiaknak nagyon erős második játékrészre lett volna szüksége a továbbjutás kiharcolásához. A szegediek tizenkét lövést hagytak ki az első félidőben, ami harminc perc alatt nagyon sok. Pastor valószínűleg valami hasonlót mondhatott a játékosainak az öltözőben, mert érezhetően rákapcsoltak, de mivel ugyanez elmondható volt a vendégekről is, a meccs kiegyenlített lett, és egyre kevésbé lehetett érezni, hogy a Szeged öt góllal meg tudná nyerni ezt a találkozót – pláne, hogy csak húsz perce maradt rá.

Magasabb fokozatra kellett volna kapcsolni, ami nem sikerült: bár két-három góllal el tudtak lépni, a vendéglátók a kritikus hajrá időszakában hat percig nem szereztek gólt; egymás után Matej Gaber és Dean Bombac is kihagyott egy-egy helyzetet, Bodó pedig egymaga összesen nyolcat a meccsen. A védekezés agresszivitásáról sok mindent elárult, hogy 55 percet mindkét csapatnak csupán egyetlen kétperces kiállítással sikerült lehoznia.

És mikor a három perccel a vége előtt az izlandi jobbszélső, Teitur Örn Einarsson újra egyenlített, a továbbjutás sorsa eldőlt, csak a győzelem megszerzése maradhatott a szegediek célja. Ez utóbbi sikerült, de ebben nem leltek vigaszt a hazai játékosok, akik az utolsó támadásnál már csak csalódottan sétáltak. A vége egygólos szegedi győzelem lett, de az igazi győztes a Flensburg volt, amely a Barcával találkozik a májusi negyeddöntőben.

BODÓ RICHÁRD ÉS JUAN CARLOS PASTOR A MÉRKŐZÉS UTÁN

Véget ért a mérkőzés, a Szeged 36–35-re nyert, de a Flensburg jutott a legjobb nyolc közé, ahol a Barcelona lesz az ellenfele.

2. FÉLIDŐ

60. perc: Garciandia növeli újra az előnyt. Golla is betalál. 36–35

59. perc: Radivojevics szerez gólt, kettővel megy a Szeged. Gottfridsson azonban hetedszer is eredményes. 35–34

58. perc: Rosta góljával vezet a Szeged. 34–33

57. perc: Bodó lövése arcon találja Möllert, földön a dán kapus. Maik Machulla időt kér. Einarsson gólt lő, vélhetően eldőlt a továbbjutás. 33–33

56. perc: Gaber ront ziccerben, de egyébként is a vonalra lépett. Hétméterest kapnak a vendégek. Wanne érkezik, és értékesíti a hetest. 33–32

55. perc: Lassítja a játékot a Flensburg, a bíró nem veszik el a labdát.

54. perc: Bombac lövése is a kapu fölé száll.

53. perc: Bodó ezúttal fölé tüzel. Labdát szerez a Szeged, de rossz az indítás.

52. perc: Közte 3!. Frimmel robog végig a pályán, s lő gólt. Wanne is eredményes. 33–31

51. perc: Möller érkezik a németek kapujába. Johannessen talál be, Mackovsek szintén. 32–30

50. perc: Bodó óriási gólt lő, Buric mozdulni sem tudott rá. 31–29

49. perc: Sostaric fut be a beálló helyére, s lövi be a ziccert, de Svan gyorsan válaszol. 30–29

48. perc: Gottfridsson hátára vette a Flensburgot, átlövésből eredményes a svéd irányító. 29–28

47. perc: Rosta kap nagy labdát, nem hibázik a beálló. 29–27

46. perc: Mikler fogja Einarsson átlövését. Bombac lő gólt. Gottfridssont nem tudják feltartóztatni. Kikéri a második idejét Juan Carlos Pastor. 28–27

45. perc: Pech, Golla majdnem elveszti a labdát, de végül betalál. 27–26

44. perc: Einarsson hozza közelebb a Flensit. Hétméterest kap a Szeged. Csak a szokásos, Radivojevics-gól. 27–25

43. perc: Közte kettő! Gaber öt lövésből ötször talált be a meccsen. 26–24

42. perc: Újabb szlovén találat, ezúttal Sostaric. Időt kér a Flensburg. Mikler védi Mensah lövését. 25–24

41. perc: Gaber is jól játszik, egyenlít a beálló. 24–24

40. perc: Újabb szegedi hetes, Möller érkezik a vendégcsapat kapujába, de Radivojevicsnek ez sem jelent akadályt. Mensah eredményes a túloldalon. 23–24

39. perc: Golla nem tud hibázni, megint a kapuba dobja a labdát. 22–23

38. perc: Gottfridsson negyedszer eredményes. Garciandia harcol ki hétméterest, Radivojevics be is lövi. 22–22

37. perc: Einarsson talál be ziccerből. Bodó lövése találja el Buricot, ápolni kell a kapust. 21–21

36. perc: Garciandia elkapta a fonalat, újra eredményes. 21–20

35. perc:Golla fordul be, belülvédekezés miatt hetest kap a Flensi. Wanne nem hibázik. 20–20

34. perc: Garciandia találatával újra vezet a Szeged. 20–19

33. perc: Golla kapufára lő, de a kipattanót Wanna szedi össze, újra egyenlő. 19–19

32. perc: Frimmel szerez labdát, s lő az üres kapuba. 19–18

31. perc: Elkezdődött a második félidő, Frimmel talál be. 18–18

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Mensah Larsen Mikler lábai alatt pattintja be a labdát. Félidőben vezet a Flensburg, összesítésben már ötgólos a Szeged hátránya. A második félidőben legalább hat góllal kéne verni a németeket a hazaiaknak a továbbjutáshoz... 17–18

29. perc: Pazar Mackovsek-passz, Gaber egyenlít. Haldot állítják ki két percre. 17–17

28. perc: Wanne ziccerből már túljár Mikler eszén. 16–17

27. perc: Vezet a Szeged! Sostaric iratkozik fel a góllövők közé. Gottfridsson egalizál. 16–16

26 perc: Johannessen a második gólját szerzi, Martins is eredményes. Rosta kap kétperces büntetést. Mikler védi Wanne hetesét.

25. perc: Időt kérnek a németek. Mikler bravúrral véd, a túloldalon pedig Buric, majd megint Mikler. Remekelnek a kapusok. Mackovsek távolról lő gólt. 14–14

24. perc: Martins szerez labdát, de Buric emberfeletti bravúrral hárítja a ziccerét.

23. perc: Mackovsek Buric feje fölött bombáz a kapuba. 13–14

22. perc: Mackovsek átadása után Rosta talál be, de Mensah Larsen azonnal válaszol. 12–14

21. perc: Mikler váltja Alilovicot a szegediek kapujában.

20. perc: Gottfridsson villámgyorsan válaszol. Buric védi Rosta próbálkozását. Megint Gottfridsson eredményes. Időt kér Juan Carlos Pastor. 11–13

19. perc: Golla szakítja meg a németek rossz sorozatát, Tönnesen egyenlít. 11–11

18. perc: Bodó egyenlít, szétesett a Flensi az elmúlt pár percben. 10–10

17. perc: Megint az osztrák, közte egy. 9–10

16. perc: Frimmel góljával zárkózik a Szeged. 8–10

15. perc: Tönnesen újra beköszön. A túloldalon Einarsson eredményes. 7–10

14. perc: Bodó-rakéta a felső sarokba, de Einarsson is gólt szerez 6–9

13. perc: Tönnesen és Wanne gólváltásával kezdődik a 13. perc. 5–8

12. perc: Gottfriddson lő mellé ziccerben.

11. perc: Varázslatos Bombac passz Gabernek, ott az újabb hazai gól. Johannessen másodpercek múlva betalál. 4–7

10. perc: Bombac veri meg a védőjét, majd gólt szerez. Svan gyorsan válaszol. 3–6

9. perc: Ismét Wanne végzi el a hétméterest, s ismét betalál. 2–5

8. perc: Alilovic véd egy átlövést,majd Bombac lépéshibája után újra a németek jönnek.

7. perc: Gaber labdája talál utat a hálóba. 2–4

6. perc: Frimmel szerzi az első szegedi találatot, majd Wanne értékesít egy hétméterest. 1–4

5. perc: Golla megszerzi a második gólját. 0–3

4. perc: Újabb hosszú német akció – nem sieti el a támadásokat a Flensi.

3. perc: Alilovic véd egy hosszú német támadás után.

2. perc: Bodó bombáz a kapufára, a túloldalon Golla betalál. 0–2

1. perc: A fehér mezben játszó Flensburg kezdte a mérkőzést. Wanne szerzi a találkozó első gólját. 0–1

Köszöntjük olvasóinkat!

A sérüléssel bajlódó Bánhidi Bence ezúttal sincs ott a szegediek meccskeretében.

ELŐZMÉNYEK

Az első mérkőzésen 25–21-re győzött hazai pályán a Flensburg.

Nehéz, de nem megoldhatatlan feladat előtt áll a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata, amely a német Flensburgot fogadja a Bajnokok Ligájában, a legjobb nyolc közé jutásért vívott párbaj visszavágóján. Az első meccset hazai pályán szenzációs védekezéssel 25–21-re megnyerték a németek, úgy, hogy ebben a BL-idényben eddig egyedül a bukaresti csoportmeccsen kaptak kevesebb gólt, akkor húszat.

Ez a négygólos győzelem azonban korántsem volt lehengerlő, a Szeged viszont sokat hibázott, nem ment neki a játék, már negyedóra után végleg kiállították a balátlövő Bodó Richárdot, ezzel egy időben Matej Gaber megkapta a második kétperces kiállítását is, így Juan Carlos Pastornak kétszer is meg kellett gondolnia, mikor küldi be legközelebb. Hiányzott a gárda legjobbja, a derékpanaszok miatt otthon maradó válogatott beálló, Bánhidi Bence, aki valószínűleg a csütörtöki visszavágón sem lesz ott a keretben. Bár hivatalos információ még nincs, de erre enged következtetni az a tény, hogy kimaradt a válogatott keretből is – ettől persze még összedrótozhatják csütörtökre, ami kockázatos még akkor is, ha Bánhidi már a jelenlétével is segíthet a csapaton.

Bár többször is lett volna rá lehetőségük, a koronavírus miatt a Tisza-partiak 2011 óta eddig csak háromszor fogadták a Flensburgot, amellyel mindháromszor szoros mérkőzést játszottak, de csak egyszer tudták legyőzni. Legutóbb, 2019 szeptemberében 24–24-es döntetlent játszottak egymással a BL-csoportkörben, viszont ne feledjük, hogy egyik meccset sem az új, nyolcezres Pick Arénában rendezték.

„Már nagyon várom, hogy ilyen fontos meccset játszhassunk egy új csarnokban, sok nézővel – mondta a visszavágóról a vendégek világbajnok dán kapusa, Kevin Möller. – Különleges találkozót várok, egész idényben az ilyen meccsekre készülünk. Mindent beleadunk Szegeden, hogy megtartsuk az első találkozón szerzett előnyt, és a negyeddöntőbe jussunk.”

Ha már a sérültek: kérdés, mennyire lesz egészséges a vendégek legnagyobb ásza, a svéd irányító Jim Gottfridsson, aki az első meccsen kisebb sérülést szedett össze, ezért többnyire pihentette a Flensburg edzője, Maik Machulla. A statisztikák sem segítenek eligazodni, a Szeged ugyanis eddig csak egyszer kapott ki otthon az idényben, a norvég Elverumtól, a Flensburg viszont az elmúlt tíz évadban mindig továbbjutott, ha megnyerte a párbaj hazai mérkőzését.

Mindent összevetve a Szegednek Bánhidi nélkül is jó esélye van a győzelemre, és a négygólos hátrány ledolgozása sem lehetetlen, ha nem követ el olyan elemi hibákat, mint az első találkozón. Ráadásul nem mindennapi erősítést kap a visszavágón, legendás csapatkapitánya, a svéd Jonas Källman is ott szurkol majd egykori csapatának a Pick Arénában.