Császárék kis híján borsot törtek a Veszprém orra alá

ILKU MIKLÓSILKU MIKLÓS
2017.03.02. 19:54
A veszprémiek megizzadtak a két pontért Svájcban (Fotó: facebook.com/kadettensh)
A Telekom Veszprém 28–27-re nyert a Kadetten Schaffhausen otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában, ami azt jelenti, hogy negyediknél rosszabb helyen nem végezhet az A-csoportban. A svájci csapatban Császár Gábor hat gólt lőtt, a végén időn túli szabaddobásból kis híján egyenlített.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
A-CSOPORT, 13. FORDULÓ

KADETTEN SCHAFFHAUSEN (svájci)–TELEKOM VESZPRÉM 27–28 (15–16)
Schaffhausen, 3300
néző. V: A. Konjicanin, D. Konjicanin (bosnyákok)
SCHAFFHAUSEN: Kindle – Richwien 2, Küttel 2, Császár 6, Meister 4, MAROS 8, Pendic 4 (1). Csere: MARINOVIC (kapus), Graubner, Delhees, Brännberger 1, Markovic
VESZPRÉM: Alilovic – GAJIC 5 (3), A. Nilsson 3, Nagy L. 2, Schuch, Terzic, Ugalde 2. Csere: MIKLER (kapus), Ch. Rodríguez 4, ILICS 5 (2), Blagotinsek 3, Kopljar 1, Iváncsik G. 1, Lékai 1, Ligetvári, Gulyás P. 1
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–4. 14. p.: 5–8. 19. p.: 9–11. 22. p.: 11–14. 27. p.: 14–14. 32. p: 17–16. 36. p.: 17–18. 46. p.: 22–21. 50. p.: 24–22. 54. p.: 25–25. 55. p.: 25–27. 59. p.: 27–27
Kiállítások: 10, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 6/5
Peter Kukucka:
– Tudtuk, hogy futtatni, fárasztani kell az idősödő veszprémieket, különben nem lehet esélyünk. Ez be is vált, csak sajnos a sérülések miatt nem voltak friss cseréink, így nyolc játékossal nem bírtuk a hajrát. Mégis volt esélyünk a győzelemre, de rontottunk, és Mikler nagyon jól védett.
Xavier Sabaté: – Szerencse és hatalmas küzdés kellett a győzelemhez, mert sérült és beteg játékosaink nagyon hiányoztak. Nagyon hasznosan játszott Gulyás és Blagotinsek, a védekezésünk viszont nehezen állt össze.

Sok hiányzóval (Aron Pálmarsson, Ivan Sliskovic, Ancsin Gábor, Gasper Marguc, Renato Sulic) vágott neki a svájci túrának a Telekom Veszprém, amely az utóbbi időben jó idegenbeli formát mutatva (győzelem a Silkeborg és a Kiel otthonában is), bizakodva várhatta a sereghajtó elleni találkozót. A harmadik hely megőrzéséhez pedig elengedhetetlen minden pont. Ennek megfelelően már az elején magához ragadta a kezdeményezést a magyar bajnok.

Andreas Nilsson és Nagy László lőtte a gólokat az egyik oldalon, a másikon pedig egy magyar légiós, Császár Gábor villogott. A válogatott irányító tartotta meccsben a Schaffhausent, az első félidőben szerzett hat góljával és gólpasszaival csapata legjobbja volt. A magyar kapuban Mirko Alilovic nem igazán találkozott a labdával, a hajrára beálló Mikler Roland új impulzust hozott, többek között Császár egyik hetesét is kivédte. Momir Ilics és Chema Rodríguez is többször betalált, ennek ellenére a szünetben csak eggyel vezetett a Veszprém. (15–16)

A fordulás után két gyors góllal megfordította a meccset a Schaffhausen, majd jött az újabb fordulat, a Veszprém visszavette az előnyt. Innentől fej-fej mellett haladtak a csapatok, mindkét oldalon kiállítások nehezítették az előrehaladást. Ráadásul a két kapus, Mikler és Nikola Marinovic is elkapta a fonalat, így kevesebb gól született a második játékrészben. Az első 30 percben remeklő Császár a folytatásra visszaesett, nem is tudott a kapuba találni, két hetest is kihagyott. Ugyanúgy, ahogy a Veszprém kulcsembere, Nagy László is visszafogottabb teljesítményt nyújtott támadásban – védekezésben viszont oroszlánrészt vállalt a svájciak megfékezésében.

A félidő derekán magához ragadta a kezdeményezést a Schaffhausen: míg a Veszprém kapufákig, sáncolt lövésekig jutott, a házigazda többek között a pazarul lövő Luka Maros vezérletével tartani tudta előnyét. Egészen az 53. percig, amikor egy 3–0-s rohammal a magyar bajnok újra megszerezte a vezetést – és ki sem engedte már a kezéből. Maros révén ugyan még kiegyenlített a Schaffhausen a hajrában, Momir Ilics azonban egy kiváló átlövéssel előnyhöz juttatta a Veszprémet, sőt, beállította a 28–27-es végeredményt is.

A Veszprém győzelmével nagy lépést tett a harmadik hely megszerzése felé, az utolsó csoportkörben rangadót vív a Flensburggal hazai pályán.

2. FÉLIDŐ

60. perc: Xavi Sabaté kikéri utolsó idejét. GÓÓL! Ilics középről átlövi a falat és a jobb alsóba helyez. Hihetetlen izgalmak, időntúli szabaddobást kap a Schaffhausen. Császár végzi el, ki más?! Rezeg a háló, de fölülről. VÉGE!27–28
59. perc: Maros középről ragaszt nagy gólt a jobb felsőbe, Mikler mozdulni sem tud a lövésre. 27–27
58. perc: Nagy László átlövését kiüti Marinovic. Gyors kontra a svájciaktól, Pendic pedig a bal szélről a rövid felsőbe rakétáz. A Veszprém még nem rendeződik vissza, ezt használja ki a Schaffhausen. Chema lövése két kapufát is érint, de nem pattan be...
57. perc: Chema ellépi, elveszik a labdát a Veszprémtől. Császár megpróbál egy gyors indítást, de pontatlanul, Brannberger nem tudja átvenni a passzt.
56. perc: MÉG EGY! Brannberger kap parádés bejátszást, de Mikler ezt a ziccert is védi. Lélektanilag nagyon fontos pillanatok ezek.
55. perc: BRAVÚR! Richwien ugrik be a jobb szélről, de Mikler betakarja, parádés védés. GÓÓÓL! Ugalde gyors gólt szerez a túloldalon, nincs ideje visszarendeződni a Schaffhausennek, ezt használja ki a Veszprém. Időt is kér a Schaffhausen.25–27
54. perc: Richwien megy be két védő között és lő a rövid felsőbe. NA DE! Villámgyorsan jön a válasz, Blagotinsek ellentmondást nem tűrően talál be. 25–26
53. perc: FORDÍT A VESZPRÉM! Császárt lesáncolja Blagotinsek, a gyors indítással pedig Iváncsik Gergő roboghat, a szélső a jobb felsőbe bombázza a ziccert. 24–25
52. perc: NAGY VÉDÉS! Császár nem tud gólt lőni a második félidőben, Mikler állja útját az újabb lövésének. Gajic közben kiharcol egy hetest, Pendic lecsapja a hatost és beáll elé szabálytalanul. GÓÓÓL! Maga a sértett, Gajic bepattintja a büntetőt, egál. 24–24
51. perc: AZ IGEN! Gulyás bődületes gólt ragaszt a jobb felsőbe, soha rosszabbkor! 24–23
50. perc: BAJ VAN! Ilics bejátszását leolvassa Pendic, végigviszi és bevágja, már kettővel vezet a Schaffhausen. KIÁLLÍTÁS! Brannberger odaüt Chemának, jogos a két perc. A spanyol irányítónak három támadást ki kell hagynia, mivel ápolják.24–22
49. perc: EZ SINCS BENT! Nagy László remekül átjássza a védelmet, de ziccerét Marinovic fölé tolja.
48. perc: Császár átlövésébe belesáncolnak a vendégek, Mikler pedig kitornázza. Marinovic is véd a túloldalon, Nagy László nem tud túljárni az eszén. Gyors támadás a Schaffhausentől, Brannberger pedig gólra váltja ziccerét. 23–22
47. perc: Azonnal egyenlít a Veszprém, Blagotinsek harcosan szerez gólt. 22–22
46. perc: Brannberger is kiharcol egy hetest a másik oldalon. Császár két kihagyott büntető után Pendicnek hagyja. Aki be is lövi, kitempózza Miklert és átemeli. 22–21
45. perc: Nagy László akciózik egyedül, összehoz egy hétméterest. GÓÓL! Gajic az eldőlő Marinovic mellett a kapu bal oldalába pattint, pazar mozdulat. 21–21
44. perc: Keményen védekezik a Schaffhausen, a játékvezetők felteszik a kezüket. Ilics lövését sáncolják, sarokdobás. GÓÓL! Chema talpról kilövi a bal felsőt, szép találat. Egyből visszaveszi a vezetést a házigazda, Maros precízen tüzel a jobb alsóba. 21–20
43. perc: Lékai középre tartó lövését fogja Marinovic. Megszerzi a vezetést a Schaffhausen közben a túloldalon, Pendic a bal szélről eredményes. Lékait közben ápolni kell, három támadásra le kell mennie. Időt kér Sabaté.20–19
42. perc: Időt kérnek a hazaiak. Gyorsan eldurrantja Maros a kis szünet után, de nem talál kaput.
41. perc: ILYET... Császár rossz keresztpasszába belenyúl Iváncsik, ezzel helyzetet teremt Küttelnek, aki köszöni szépen, él a lehetőséggel és a jobb alsóba helyez. Egyből jön a válasz, felocsúdni sincs ideje a Kadettennek, Lékai eredményes középről. 19–19
40. perc: Császár most megtorpan, középre lő, elég gyengén, Mikler simán véd. Blagotinsek remek helyzetfelismeréssel emel kapura, de kapufa tövéről kifelé pattan a labda.
39. perc: Nagy Lászlót lesáncolják, fordulhat a Schaffhausen, de legalább újra teljes létszámban a pályán a Veszprém.
38. perc: Ilics közbelő talpról, de kapufáról kipattan a labda. Egyenlít a Kadetten, Császár bejátszásából Meister szerez gólt emberelőnyben. 18–18
37. perc: Kiegészül a Schaffhausen, de már hátrányban. KÉT PERC! Nilssonnak kell lemennie most, a hazaiak pedig hetest kapnak. KIMARAD! Császár a második hétméteresét rontja el, keresztlécet lő.
36. perc: Passzívnál Maros lövését védi Mikler, majd Császár próbálkozását is hatástalanítja. Kellenek az ilyen bravúrok. FORDÍT A VESZPRÉM! Blagotinsek talál be a túloldalon, először a mérkőzésen. 17–18
35. perc: GÓÓL! Gajic kegyetlenül bevarrja a hetest. 17–17
34. perc: Küttel bal alsóba tartó lövését hárítja Mikler Roland. KIÁLLÍTÁS! Meister kap két percet Nilssonról, ráadásul hetes a vendégeknek.
33. perc: Nilsson harcol ki hétméterest. NINCS GÓL!Marinovic kivédi Ilics büntetőjét, de a kipattanó a veszprémieké. ILYEN NINCS... Ilics lövését kispárgázza Marinovic, a kipattanót Nilsson szedi össze, de a beálló szinte kettétöri a lécet.
32. perc: Újabb balul elsült támadás, Nagy Lászlót sáncolják a hazaiak. Passzívnál elsül Maros keze, a bal oldalról lövi ki a hosszú alsót, a mérkőzésen másodszor vezet a Schaffhausen. 17–16
31. perc: FOLYTATÁS! A Veszprém támad először, támadó szabálytalanságot fújnak Nilsson ellen. A túloldalon pedig egyenlítenek a hazaiak Küttel révén. 16–16

1. FÉLIDŐ

30. perc: BENT VAN! Nagy László középről visszaforgatja a jobb szélre Gajicnak, aki Marinovic lábai között veszi be a kaput. Kiegészül a Schaffhausen, még fél perc az első félidőből. Maros elhajlásból lő a jobb alsóba. SZÜNET!15–16
29. perc: Maros hetest harcol ki. NINCS GÓL! Mikler fölé tolja Császár hétméteresét, a svájciak irányítója a bal felsőt célozza, de a magyar kapus olvassa.
28. perc: GÓL ÉS KÉT PERC! Chema tör be középen harcosan és lő a hálóba, ráadásul Küttelt kiküldik róla. 14–15
27. perc: Nagy László középről a bal oldali kapufa mellé durrant. EGYENLŐ! Császár révén egalizál a házigazda. 14–14
26. perc: Jól védekezik a Veszprém, de passzívnál Maros talpról a hálóba bombáz Nilsson mellett, Alilovic lábai között. Jön Mikler a vendégek kapujába.13–14
25. perc: Passzívnál Ilics fölé durrant, de megtámasztják, még marad pár passza a Veszprémnek. Másodszorra is Ilics vállalkozik, de most lesáncolják, fordulhat a Schaffhausen,
24. perc: Chema bejátszása nem jó Nilssonnak, leszedik előle a labdát. A gyors indítás végén Brannberger kapufát lő, de marad a labda a hazaiaknál. Császár bejátszása eljut Meisterhez, aki gólra váltja a ziccert. KIÁLLÍTÁS! Schuch hátulról átkarolja a gólszerzőt lövés közben, ráadásul a hatoson belül, vitathatatlan a két perc.
23. perc: BRAVÚR! Császár talpról a jobb felsőt veszi célba, de Alilovic kitornázza.
22. perc: Meisterhez eljut a labda középen, a beálló gólra is váltja a ziccert. Időt kér Sabaté. Nilssont sem tudja tartani a svájci együttes, Ilics lövése után leszedi a kipattanót és közelről a hálóba pofozza.11–14
21. perc: Nem tud mit kezdeni Császárral a Veszprém, egy lefordulás után a jobb oldalról kilövi a hosszú alsót – úgy, hogy közben a fél veszprémi védelmet elküldi a másik irányba. GÓÓL! A Nagy Lászlót váltó Marko Kopljar talál be középről, Marinovic hozzáér, de hiába.10–13
20. perc: Császár hozza ziccerbe Meistert, a fiatal beálló pedig Alilovic lábai között pattint a hálóba. Egyből jön a válasz, Chema talál be megint. 9–12
19. perc: Eladott labdák mindkét oldalon, támadhat a Veszprém újra. MEGINT HÁROM KÖZTE! Chema Rodríguez szép egyéni akcióját gól koronázza. 8–11
18. perc: Ilics ontja a gólokat, Chemától kap remek zárást és pattint a hálóba. GÓL! Egyből jön a válasz, Császár talpról, középről pókhálózza ki a bal felsőt. 8–10
17. perc: Ilics viszont nem ront, akcióból is betalál, újra három közte. Időt kér a Schaffhausen. Maros harmadik gólját lövi, elemi erővel zúdít a jobb alsóba.7–9
16. perc: Helyette szépít a házigazda, Maros eredményes. Közben Nilsson ellen fújnak a túloldalon, ez a támadás gyorsan elmegy. Pendic ziccert hibázik, csúnyán fölé durrant.6–8
15. perc: Terzic fennmarad támadásra, lövését azonban védi Kindle. Marad a labda a magyar csapatnál. Chema a hálóba lő, de szabálytalan zárást fújnak korábban.
14. perc: Remek veszprémi figura, Nagy László hozza ziccerbe a jobb szélen Gajicot, aki kilövi a hosszút. Kiegészül a Schaffhausen. Rossz bejátszás Brannberger felé, kontrázhat a Veszprém.5–8
13. perc: Alilovic mutat be egy védést emberelőnyben.
12. perc: Belemenés Nilsson ellen, aki ráadásul a vonalon áll. Luka Maros szépít. HETES ÉS KÉT PERC! Nilsson harcolja ki. Ilics ezt is bedobja, ezúttal egy lövőcsel után a jobb alsóba.5–7
11. perc: Hanyag eleganciával emel a hálóba Ilics, klasszis hetes. Schuch kap sárgát védekezésben kétkezes lökésért.4–6

10. perc: Szerencsés gólt lő Császár, gyakorlatilag meccsben tartja a Schaffhausent, a kapufáról Alilovic lábára, majd onnan a hálóba pattan a labda. Belemenés mindkét oldalon, majd a nagy rohanás végén Nilsson harcol ki egy hetest Meisterrel szemben. Jön Ilics.4–5
9. perc: Védés mindkét oldalon, a kapusok nagyjából először most találkoznak a labdával.
8. perc: BOMBAGÓL! Nagy László középről, elemi erővel tüzel a kapus „szemei közé”. 3–5
7. perc: Küttel talpról rakétáz a bal alsóba, Alilovic tehetetlen. 3–4
6. perc: Sok faulttal, keményen védekezik a Veszprém. Császár kapufát lő, Alilovic megszerzi a labdát. Chemától kap jó zárást Ugalde a bal szélen, a szélső a bal alsóba helyez. 2–4
5. perc: Nagy védekezésben besárgul. MICSODA GÓL! Császár másodszor eredményes, elhajlásból lő a kapu közepébe Alilovic lábai között. Nilsson sem akar lemaradni, ő is másodszor talál be ma.2–3
4. perc: VEZET A VESZPRÉM! Ilicstől kap jó zárást Nagy László, aki középről visszahúzza a bal alsóba, megtréfálva a kapust. 1–2
3. perc: EGÁL! Nilssonhoz most eljut a bejátszás, harcosan megtartja a labdát és bebombázza a ziccert. SŐT! KIÁLLÍTÁS! Küttelt le is küldik két percre Nilssonról.1–1
2. perc: Rossz bejátszás Chemától, nem jut el a labda Nilssonhoz. Lépéshiba a túloldalon, fordulhat a Veszprém.
1. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS! A hazaiak támadnak először, Alilovic vldi a vendégek kapuját. GÓL! Császár Gábor találatával vezet a Schaffhausen, talpról pattint a kapu bal oldalába a magyar irányító. 1–0

A Veszprém fehérben, a Schaffhausen narancssárga-feketében lép pályára. A boszniai Konjicanin-testvérek, Amar és Dino fújják a sípot.

A Veszprémnél továbbra sem bevethető Aron Pálmarsson és Ivan Sliskovic, de nincs a keretben Ancsin Gábor, Renato Sulic és Gasper Marguc sem.

A két csapat őszi, veszprémi találkozóján négygólos hazai győzelem született: 32–28. A svájci Schaffhausen még sosem győzte le a Veszprémet (eddig ötször találkoztak), ráadásul a Sabaté-csapat legutóbbi két idegenbeli BL-meccsét egyaránt behúzta (Silkeborg, Kiel), így pozitív előjelek mutatkoznak Nagy Lászlóéknak.

A Schaffhausen már biztosan nem juthat tovább a nyolcaddöntőbe, így Császár Gáborék a becsületpontokért küzdenek. A magyar irányító nem is akárhogyan: 71 góljával a második helyen álló a Bajnokok Ligája góllövőlistáján. A Veszprém számára a tét nem kicsi: a magyar bajnok a harmadik helyet szerezné meg a Flensburg és a Kiel előtt – ha sikerül, a nyolcaddöntőben és adott esetben a negyeddöntőben is hazai pályán zárhatná a párharcát a magyar csapat.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat a Schaffhausen–Veszprém férfi kézi BL-csoportmeccs élő tudósításában. Tartsanak velünk az előttünk álló másfél órában!