Telekom Veszprém: a zágrábi győzelemmel biztos a második hely

2021.02.25. 20:40
Ismét megverte a Veszprém a zágrábiak (Fotó: Dömötör Csaba - ARCHÍV)
A férfi kézi Bajnokok Ligájában a Telekom Veszprémnek 35–28-ra nyert a PPD Zagreb otthonában, így már biztosan a csoport második helyén végez.

KÉZILABDA
FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
13. FORDULÓ
B-CSOPORT
PPD Zagreb (horvát)–Telekom Veszprém 28–35 (11–17)
Zágráb, zárt kapuk mögött. V.:
Mandak, Rudinsky (szlovákok)
ZAGREB:
Jandric – Matanovic 1, LEIMETER 5, Mrakovcic, Buric 1, Hrstic 3, Mandic
Csere: Risztanovics (kapus), Laljek 1, Obradovics 2, Klarica 2, PERIC 5 (1), Vistorop 3, Cavar 2 (1), Stojnic 2, Grahovac 1
Edző: Ivica Obrvan
VESZPRÉM: Cupara – Siskarjov, MAQUEDA 4, B. Blagotinsek, Borozan 2, A. NILSSON 6, Strlek 3
Csere: MAHÉ 6 (3), TÖNNESEN 3, Marguc 3, MORAES 4, Markussen 1, Nenadics 2, Manaszkov 1
Edző: David Davis
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–4. 18. p.: 7–11. 24. p.: 8–15. 35. p.: 15–20. 43.p.: 20–26. 51. p.: 23–32. 58. p.: 28–34
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/2 ill. 3/3
Ivica Obrvan: – Európa egyik legjobb csapatától nem szégyen kikapni. A játékosaim fáradtak voltak, a nantes-i utazás sokat kivett belőlük. A második félidőben ugyan jobban játszottunk, ennek ellenére tovább tart a rossz formánk. Elsősorban a horvát bajnokságban kell visszaszereznünk az önbizalmunkat.
David Davis: – Elégedett vagyok a játékosaim hozzáállásával, és főleg a támadójátékunkkal, sikerült megtalálnunk a megfelelő pozíciókat elöl. Sajnos mindig vannak hiányzóink, ezért folyamatosan változtatni kell a csapaton. A Nantes–Kiel mérkőzés végeredményétől függetlenül szerettük volna bebiztosítani a második helyünket a csoportban, sikerült.

Az egyre jobb formában lévő Telekom Veszprém a csoportutolsó, sőt a BL-szezonban pontot sem szerző PPD Zagreb otthonába látogatott, ráadásul azzal a tudattal, hogy ha nyer, akkor biztosan csoportmásodik lesz, még akkor is, ha a címvédő német THW Kiel már egyszer sem botlik meg az öt hátralévő meccsén.

A mérkőzés előtt megemlékeztek a múlt vasárnap tragikus hirtelenséggel elhunyt Zlatko Saracevicről, aki mindkét klubban játszott.

A papírformának megfelelően az egész első félidőben magabiztosan játszva, sok gólt dobva kézilabdázott a magyar csapat, amelyben fenomenális játékot nyújtott Kentin Mahé. A hatgólos előny(11–17)hamar elkezdett olvadni azonban a második félidőben, feljavult a hazaiaknál Leimeter Csaba játéka, Filip Peric pedig szórta a nagyon szép gólokat – de feljavult a karmesteri pálcát megkapó Petar Nenadics, Vladimir Cupara ismét hozta a bravúrokat, Jorge Maqueda és Andreas Nilsson meg szorgalmasan termelte a gólokat.

Nenadics a hajrára fordulva szépen osztogatta a gólpasszokat Rogerio Moraesnek, ezzel el is dőlt a mérkőzés, így felszabadultan játszva szép gólokkal szórakoztatták a tv-nézőket a pályán lévők.28–35

Az A-csoport mai mérkőzésein
Flensburg (német)–Paris SG (francia) 28–27
Mol-Pick Szeged–Lomza Vive Kielce (lengyel) 26–30 (14–14)

8. Elverum Handball (norvég)11218327–365–385

60. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

60. perc Marguc önzetlen, Nenadics góllal búcsúzik a meccstől, ziccerből.

59. perc Cupara fogja Peric ziccerét, elkapkodja a kontrát Marguc, majd Peric cunderezik, Manaszkovnak meg két perc a lökésért.

58. perc Potya hetes a hazaiaknak, Cavar a jobb alsóba csavar. 27–34

57. perc Moraesnek két perc, de legalább a gólt visszavonták.

56. perc Vistorop ziccerét fogja Cupara! Obradovics meg orron vágja Moraest.

55. perc Manaszkov tíz méterről dob gólt! 25–34 Klarica betöréses gólja sem csúnya éppen...

54. perc Tönnesen átlövése végleg eldönt minden fontos kérdést ma. Krstic ütemtelen lövése meglepi Cuparát.

52. perc Eladott labda, Marguc viszi végig, Markussen a kapufára lő, Peric meg ziccert ront, de Vistorop betörése kifogástalan.

51. perc És Moraes ismét egyedül ugorhat a kapu felé, "mesternégyes". Jön is a hazai időkérés. 23–31

49. perc Nenadics átlövése rossz. De aztán a passza Moraesnek sokkal jobb, 23–29. És ismét meg egy assziszt Nenadicstól a beállónak, 23–30.

48. perc Nenadics most megtalálja a beállóst, Moraes a jobb alsó sarokba dobja a labdát a hatosról.

47. perc Nenadicsot szerelik, szabálytalanul, de Leimeter ziccerezhet. Bevágja.

46. perc Ej, de nagy gól Leimetertől! Kilencről a jobb felsőbe, felugrásból!

45. perc Nilssont ellöki Leimeter, hétméteres! Mahé a bal alsóba tekerinti. 21–27

44. perc Cupara ziccert a lécre tol, Borozan meg végigfuthat, nem is rontja el. 20–26! De Obradovic átlövései is élményszámba mennek.

43. perc Maqueda kilencről is átlövi a sáncot! Sőt gól is...

42. perc Cupara első védése a szünet után, Vistorop bánja.

41. perc Cavar és Nilsson eredményes beállóból, alakul Nenadics formája is.

40. perc Stojnicnak kettő perc, állon verte Nenadicsot. Nilsson hamar kihasználja. 19–23

39. perc Maqueda formája is alakul, Nilsson helyet teremt neki, ő meg ballal hétről a bal alsóba lő.

39. perc De Hrstic dettó... 18–21

38. perc Maqueda szélről ismét betör, és nem is rontja el.

37. perc Peric és Stojnic lő gólt közelről egy Nenadics-kapufa előtt és után. Utóbbi Leimeter passzából.

36. perc Nenadics emel Nilsson elé, aki nem ront közelről, majd nem figyel Borozan, Vistorop meg a jobb alsóba lő. Cupara nem erre számított, majd Maqueda lövése a léc tetejét éri. De a spanyol labdát szerez, Borozannak passzol, aki a hatosig gyalogolhat. 15–20!

34. perc Leimeter kiharcol egy hetest Nilsson mellett, Peric lazán a bal alsóba tekeri a labdát, a kapus lába között.

33. perc Meglepi Cuparát földről Stojnic, Maqueda rossz passza Nenadics elé csorog, hatról jobbal a bal sarokba lő! 13–18

31. perc Az új karmester, Nenadics passza rossz, Peric köszöni szépen, végigviszi. Nanadics átlövése is rossz aztán.

31. PERC FOLYTATJUK!

A kubai származású Quintana szerepelt a 2020-as Európa-bajnokságon, ő kezdett a portugálok kapujában a mieink elleni utolsó középdöntős mérkőzésen, s a portugálok által 34–26-ra megnyert mérkőzésen csapata egyik legjobbja volt. A 32 éves kapus az idén januárban, Egyiptomban rendezett világbajnokságon is tagja volt a portugál válogatottnak.

A Primeira Hora csütörtökön azzal egészítette ki a hírt, hogy Portugáliában már a legrosszabbtól tartanak, ezért megszervezték, hogy Quintana édesanyja elutazhasson a fiához.

A lap beszámolója szerint félő, hogy a kapus agyhalott. A beszámolók szerint legalább 50 percig maradt oxigén nélkül az agya. A napvilágra került információkat a játékost kezelő kórház ugyanakkor nem erősítette meg.

Alfredo Quintana a Porto hétfői edzésén lett rosszul, majd – a beszámolók szerint – állapotának stabilizálása után a portói Szent János Kórházba szállították. Az RTP Sport szerdán arról írt, a portugál válogatott kapus az intenzív osztályon fekszik, és az orvosok mesterséges kómában tartják.

Portugál sajtóhírek szerint csoda kellene Quintana életének megmentéséhez (Fotó: Getty Images)

Csodával érne fel, ha sikerülne megmenteni a Porto kézilabdakapusának, Alfredo Quintanának az életét – írja a helyi Primeira Hora című lap. A hét elején, edzés közben szívrohamot kapott játékos állapotáról hivatalosan nem közöl semmit a kórház, ahol ápolják, ugyanakkor portugál sajtóhírek szerint csupán a gépek tartják életben, az agya jó 50 percig maradt oxigén nélkül, s minden jel szerint agyhalott. Kubai édesanyja a legrosszabbra készülve már el is utazott Portugáliába – teszi hozzá az újság.

A férfi kézi Bajnokok Ligájában a Mol-Pick Szeged 30–26-ra kikapott odahaza a Kielcétől.

30. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! 11–17!

30. perc Kapkodás itt és ott, Matkovic köszöni, kapura mehet. 11–16, mert előtte eredményes volt Klarica is. Mahé betörése sem rossz aztán!

28. perc Tönnesen betör Mahé labdájával, és pontosan céloz. 9–16

28. perc Peric lendületben, ellöki Strleket, két perc...

27. perc Mahé átlövésből eredményes majdnem, de véd a kapus. Peric szélről eredményes, az első BL-gólja.

26. perc Hazai időkérés.

25. perc Remek védekezés után Marguc értékesíti szélről Mahé passzát. Cupara nagyon jó ma is! 8–15

23. perc Jó bejátszás, nem is ront a beállós Buric.Mandic összehoz egy hetest, Mahé bevágja. 8–14

23. perc Strlek szélről jobbal a lécre lő. 7–13

22. perc Markussen tör be eredményesen, Moraes ellenben beugrásból találja telibe a kapust. Cupara nagy védése után jöhet egy hat nullás minisorozat.

20. perc Tönnesen hatalmas átlövéssel válaszol. 7–12

20. perc Sima belemenésre hazai hetes... De Cupra kivédi Matanovic lövését!

18. perc Marguc is ellép egy labdaszerzés után. Hazai időkérés.

17. perc Strlek lép meg egy blokkolt lövés után, nem ront ziccerben. 7–10

16. perc Mahé lövése a kapufáról a gólvonal mögé csorog, a kapus melléüt. Kell egy kis szerencse is néha.

15. perc Mahé újabb passzával Nilsson ugorhat be ismét, kitalálják. De Laljek átlövése legalább ilyen jó a másik oldalon, 7–8.

14. perc Hopp, Obradovics eszméletlen nagy gólt lő átlövésből.

13. perc Leimetert blokkolják, kontra, Siskarjov ezt is eltolja!

12. perc Cupara ismét szépen véd, Mahé emeléses passzát Strlek szélről a túlsó alsóba cunderezi, balról. 5–7!

10. perc Leimeter jobbról ballal futtából nagyon szép gólt dob, ütemtelenül, a kapust meglepve. Borozan meg visszaadja a gólpasszt Mahének, pattogósan a jobb alsóba nyolcról, lusta stílusú felugrással. 5–6

9. perc Hrstic betörése után Mahé remek passzát bedobja a vonal elől Nilsson.

8. perc Mahé keze nem is remeg meg, 3–4.

7. perc Leimeter két rossz lövéssel nyitott ma, most meg két perc neki, Maqueda ellökéséért.

7. perc Azonban szinte azonnal egyenlít Leimeter Csaba.

6. perc Grahovac kap jó labdát, Maqueda nem ér oda, beugrik a hatosról. Mint a másik oldalon Strlek, 2–3! Utóbbi egykori zágrábi játékos.

5. perc Cupara szépen véd, Borozan támadása rossz, aztán Siskarjov ront hatalmas ziccerben...

4. perc Mahé emel szépen középre Nilssonnak, aki a vonalról jobbal szépen a jobb felsőbe lő. 1–2

3. perc
Hrstic egyenlít így, Maqueda második átlövése pontatlan.

2. perc Maqueda átlövése már sokkal jobb, szép támadás után. 0–1!

1. perc Borozan ellöki a beállót, hetes és sárga, de kihagyja azt Mandic.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta kékben, a magyar csapat fehér mezben és fekete nadrágban.

Rövid idő alatt legendává vált, nemcsak csapattársai, hanem a szurkolók is imádták, hatása a pályán és azon kívül is óriási volt. A Nemzeti Sport egykori ellenfeleit, csapattársait, edzőit és barátait kérdezte, hogyan emlékeznek Zlatko Saracevicre.

A horvát Zlatko Saracevic a magyar kézilabda-szeretők számára nem csak arról marad emlékezetes, hogy kora egyik legjobb jobbátlövőjeként nyert olimpiát a horvátokkal (1996), világbajnokságot a jugoszlávokkal (1986) és egy rakás egyéb érmet a világversenyeken mindkét ország színeiben. A sors ugyanis 2000 és 2002 között Veszprémbe irányította, ahol a Fotex játékosaként két bajnokságot és egy Magyar Kupát nyert, a Bajnokok Ligájában és az EHF-kupában is ezüstérmet szerzett.

Vasárnap este tragikus hirtelenséggel, 59 éves korában elhunyt Zlatko Saracevic, az egykori veszprémi legenda, aki 2018 óta a Podravka Koprivnica női kézilabdacsapatának edzői posztját töltötte be. Egykori veszprémi csapattársait, edzőit és barátait kértük, elevenítsék fel emlékeiket a „Papáról”.

A férfi kézilabda Bajnokok Ligájában legutóbb a Telekom Veszprém 34–30-ra nyert az ukrán Motor Zaporizzsja ellen, amelyet tehát oda-vissza legyőzött a csoportkörben.

A győzelmek útjára újra rátaláló Telekom Veszprémnek viszont jóval könnyebb dolga lehet a horvát Fővárosban, ahol a csoportutolsó, a BL-szezonban pontot sem szerző PPD Zagreb fogadja csütörtökön. Ivica Obrvan együttese mind a tizenkét mérkőzését elveszítette a B-csoportban, Veszprémben 12 góllal maradt alul, hazai pályán átlagban 5.7 góllal szerzett kevesebbet az ellenfélnél.

Ez a találkozó annyiban fontos lehet David Davis csapatának, hogy ha az utolsó két fordulóban a Zagreb és a Nantes elleni összecsapás legalább egyikét megnyeri, biztos csoportmásodik, akkor is, ha a címvédő német THW Kiel mind az öt hátralévő meccsén győz.

A csütörtöki párharc ugyanakkor emlékezés is lesz, a múlt vasárnap tragikus hirtelenséggel elhunyt Zlatko Saracevic ugyanis mindkét klubban játszott 1997 és 2002 között, sőt bajnokságot és kupát is nyert, valamint mindkét együttest bevezette a Bajnokok Ligája döntőjébe.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A ZAGREB–VESZPRÉM MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!