Mol-Pick Szeged: győzelem a BL-ben, fontos góllal a legvégén

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2020.12.09. 18:35
Remekül kezdett a magyar csapat (Fotó: Délmagyarország/Kuklis István)
A férfi kézi BL-ben a Mol-Pick Szeged hazai pályán 30–27-re nyert a Meskov Breszt ellen. Korábban idegenben a magyar csapat két góllal kapott ki a Breszttől, így az egymás elleni összevetésben jobb lesz a fehéroroszoknál – ha ennek jelentősége lesz pontegyenlőség esetén.

KÉZILABDA
FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
10. FORDULÓ
A-CSOPORT
MOL-PICK SZEGED–MESKOV BRESZT (fehérorosz) 30–27 (18–13)
Szeged,
zárt kapuk mögött. Vezette: K. Gasmi, R. Gasmi (franciák)
SZEGED: MIKLER – B. RADIVOJEVICS 5 (1), Kaspárek 1, BOMBAC 3, BÁNHIDI 11, Bodó 3, Mackovsek 1. Csere: Alilovic (kapus), Henigman, J. Källman 3, Gaber 1, J. Canellas 2. Edző: Juan Carlos Pastor
BRESZT: Pesic – Baranov, PANIC 7, V. Vranjes 2, Sumak 1, Jurinok 1, Skube 2. Csere: Obranovic1, Malus 1, SKURINSZKIJ 4, Razgor 4 (1), Paczkowski, Vajlupov 1, Szelvjasjuk 3. Edző: Raúl Alonso
Az eredmény alakulása. 4. perc.: 4–3. 7. p.: 7–4. 13. p.: 10–6. 18. p.: 11–9. 22. p.: 15–10. 26. p.: 17–12. 32. p.: 19–14. 39. p.: 20–17. 43. p.: 23–18. 47. p.: 24–20. 53. p.: 27–23. 57. p.: 29–24
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 3/1
Juan Carlos Pastor: –
Mindenki igyekezett tudása legjavát nyújtani, és a cserepadról beszállók is hozzátettek a játékhoz. Külön kiemelném Matej Gabert, aki kevés edzés után, sérülten is vállalta a játékot. Az utolsó másodpercekben szerzett gól sokat nyomhat még a latban, ugyanis Bresztben kettővel kikaptunk, úgyhogy az összevetésben egygólos előnyünk van.
Raúl Alonso: – Az első félidőben sok technikai hibát vétettünk, amit jól játszó ellenfelünk könyörtelenül kihasznált. A szünet után felzárkóztunk, egyenlítenünk azonban azért nem sikerült, mert a kritikus pillanatokban rossz döntéseket hoztunk. A vereség ellenére büszke vagyok a játékosaimra, akik végig jó felfogásban játszottak.

Több hiányzója ellenére is arra készült a Szeged, hogy a viszontagságos BL-évétől győzelemmel búcsúzzon, visszavágva az idegenbeli kétgólos vereségért a bresztieknek, és visszavágva a finoman szólva is udvariatlan és sportszerűtlen fogadtatásért (a fehéroroszok eltitkolták, hogy több játékosuk is koronavírusosan lépett pályára).

Parádésan kezdett a hazai csapat, és így is folytatta, és ugyan a védekezés ezúttal nem volt olyan „patent”, mint a Flensburg otthonában, de a támadójáték klasszisokkal eredményesebb volt: hol Bánhidi Bence, hol Bodó Richárd, hol Dean Bombac vette a hátára a csapatot, Mikler Roland pedig jó ütemben törte meg szokásos bravúrjaival a bresztiek lendületét.

A fordulás után is megmaradt a négy-öt gólos különbség, amikor kicsit feljebb jött a Breszt, a cserekapus Mirko Alilovic hetest védett. A volt szegediek közül Vladimir Vranjes jó közepesen teljesített, Stas Skubének nem ment – a csaknem kétméteres bosnyák Marko Paniccsal ellenben meggyűlt a szegediek baja, és Simon Razgor is fontos gólokat szerzett.

De Bánhidi és Bogdan Radivojevics tarthatatlan volt, így nem volt kérdés, hogy nyernek-e a hazaiak, csak az, hogy meglesz-e a háromgólos, az egymás elleni összevetésben nagyon fontos győzelem: Bodó passzából Bánhidi két másodperccel a vége előtt állította be az áhított háromgólos különbséget!

Jöhetett az önfeledt ünneplés, megszenvedték már ezt a sikert Juan Carlos Pastorék.

Hazai pályán húsz mérkőzés óta veretlen a BL-ben a Szeged.

8. PPD Zagreb (horvát)66144–194–500
Aki tud, az tud… (Bánhidi Bence, fotó: Délmagyarország/Kuklis István)

60. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS, 30–27!

59. perc Bánhidi Bodó passzát két másodperccel a vége előtt bedobja!

59. perc Hazai időkérés, nyilván, 13 másodperc van vissza!

59. perc Canellas lába leért lövés előtt, nem ér a gólja! Kapus nélkül a vendégek! Panic bal keze elsül, ejnye. 29–27!

58. perc Szelvaszjuk éppen rosszkor lendül bele, már csak három gól a hazai előny...

56. perc Canellas harcos, gól a jutalom, fontos találat. Gasparek labdaszerzése után Mackovsek mai első gólja is legalább ennyire fontos, 29–24!

55. perc Hazai időkérés.

54. perc Bombacnak kettő perc szabálytalan labdatartásért...Vailupau bedobja, szoros lesz a vége!

54. perc Radivojevics ziccert ront, a vendégmester kap egy sárga lapot reklamálásért. És a labda szegedieké.

53. perc Breszti időkérés. Lejön a kapusuk. Szelvaszjuk ziccere góllal igazolja a taktikát. 27–23!

51. perc Malus kiharcol egy hetest, Pastor dühöng. Razgor jön, jobbal... átejti a kapust. Rutin az rutin, 26–22. De csak amíg Bánhidi meg nem villan, 10/10!

48. perc Vladimir Vranjes átlövése gól, de Canellasé sem különb! 26–21

46. perc Alilovic kivédi jobb lábbal Vailupau balkezes hetesét! Mikler is tombol örömében, csapatszellem. Radivojics beugrása most is tökéletes, ötből öt. 25–20!

44. perc Bodó ront, Malus nem, két gólra feljöttek az észtek. Jő Alilovic a hazai kapuba, Bánhidi Sumak mellől befordul, 24–20!

43. perc Időkérés a vendégektől. Panic hallgat az edzőjére, Mikler nagyon mérges, 23–19.

43. perc Bánhidi a szaggatottról jobbal felvarázsolja a labdát a bal felső sarokba, 23–18.

42. perc Obranovics lő szerencsés gólt, ő maga is csodálkozott picit, hogy ez a labda elkocogott a hálóig.

40. perc De Radivojevics is megmutatja, hogy ért ehhez a műfajhoz, Bánhidi és Mackovsek jól védekezett aztán. Panicnak sem minden papsajt, kihagyja, Radivijevics a jobb szélről ismét eredményes, 22–17.

39. perc Panic szélről is eredményes, ötgólos a bosnyák, előtte Källman ziccerből a lécre lőtt. 20–17.

37. perc Panic ezt már nem hibázza el nyolc méterről, Bombacot ellöki Skube, de ő sérül bele, Gasparek a kapufára lő. Panic meg kilencről a jobb felsőbe...

35. perc Bombacot lerántják, nincs két perc, Bánhidi lefordulása után jobbal a kapus hóna alatt a bal sarokba lő. 20–14

33. perc Micsoda jelenet, Vranjes lövése után Mikler már bosszankodik, de a labda kifelé jön a gólvonalról! A lécről pattant oda.

31. perc Mikler-védéssel és Razgor-góllal. Bánhidi sem viccel, hat lövésből hat gól. Jól kifőzte ezt is! 19–14

31. PERC FOLYTATJUK!

Főzünk és beszélgetünk. Az utóbbi években a mentális és fizikai felkészülés egyik alappillére lett a megfelelő étrend kiválasztása és betartása. A Nemzeti Sport és a Príma legújabb sorozatában utánajárunk, hogy Magyarország élsportolói milyen táplálkozási szokásokat követnek a versenyszezonban és azon kívül. A sorozat utolsó részben Bánhidi Bence, a Szeged magyar válogatott kézilabdázója volt a vendégünk.

A Brest legjobb itteni eredménye is egy kétgólos vereség, két góllal nyert a hétvégén a Szeged a Veszprém KKFT ellen, és jelenleg a második helyen áll, egy vereséggel és hét győzelemmel.

30. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

29. perc Gaber szépen védekezik, még egy támadás a végére. Időkérés után, nyilván. Mackovsek elrontja a ziccerét szélről. 18–13!

29. perc Bombacnak fel sem kell ugornia egy nagy gólhoz, a nyár óta nem láttuk ilyen jó formában a légióst!

28. perc Skurinszkij átlövése is halálosan pontos, 17–13.

26. perc Skurinszkij kilencről a kapufára lő, aztán rontanak, ám lejárt a kiállítás.

24. perc Razgor Mikler feje fölött lő gólt, aztán nem győz elnézést kérni, a Mackovsek indította Bodó szép bepassza után Gaber az egekbe emelkedve eredményes. 17–12

22. perc Bombac most Källmannak ad remek passzt, gólpasszt, Skurinszkij átlövése azonban most is nagyon pontos, Radivojevics Sumak lökése ellenére is eredményes. Nem is lökött, ütött, két perc. 16–11

21. perc Bodónak az emberhátrány sem hátrány, bombagóllal sokkolja az ellenfelet, 14–10.

20. perc Mikler-bravúr után hetes, Baranov ballal a bal oldali kapufára lő!

20. perc Bodó jelentkezik újabb szép átlövéssel, Skurinszkij nagyot kap Henigmantól, két perc ez is.

18. perc Már csak egyemberes a hátrány, Källman azonban eladja. Skube elrontja, Canellas szereli, Källman ziccerezése nyugodt, higgadt. De sajnos Vranjesé is.

17. perc Két perc Bánhidinek is, jogos ez is, előtte kétszer is naggyá tették a vendégkapust Bombacék. Razgor gólt lő a jobb szélről, már 11–9.

16. perc Jogos a két perc Mackovseknek. Szerencsés Skurinszkij-góllal 11–8.

15. perc Bodó ejtéses passzát Bánhidi jobbal balra vízszintesen eldőlve is a jobb sarokba vágja jobbal nyolcról.

14. perc Mikler nem viccel, a volt veszprémi és tatabányai Vranjes keményen védekezik, Bodó az előbbi léc után most a léc fölé lő, Skurinszkij köszöni szépen, beugrik, bedodja jobbal. 10–7

13. perc Källman eredményes lerohanásból, breszti időkérés.10–6

12. perc Bánhidi lövése harmatos, de hetes belülvédekezését, Radivojevics megolda, 9–6!

10. perc A közel 50 napja visszatérő Källman kap sárga lapot, Skube talpról meglepi aztán Miklert. Bombac az előbbi remek passz után könnyedén ront most,

9. perc Skube szép passzát Sumak beugorva a jobb sarokba dobja. Bánhidi befordul, nincs ellene menekvés, négy lövésből négy gól, Sumak megúszott egy kiállítást most... Sumak mozdulattal lerántotta a gólszerzőt, de 8–5.

8. perc Mikler ziccert fog, Kasparek ziccert ront.

7. perc Megvan az első Mikler-védés, a kapufa is segít, Bánhidi nem rontja el a ziccerét: 7–4!

6. perc Skube, a volt szegedi két percet kap. Pastor elküldte őt, most bizonyítana. Bánhidi beszórja Kasparek szélről érkező csodapasszát.

4. perc Támadóhiba, Bombac passza nem a legjobb, Bánhidi felszedi, felporszívózza, bedobja, de sajnos rossz ismét a szegedi védekezés, Panic köszöni szépen. 5–4

2. perc Gyors gólváltás, Skube és Kasparek, Bodó a földről is eredményes, 3–2. Sajnos Panic ballal a szaggatott vonalról is eredményes, Bombac átlövése ismét egyszerű és zseniális. 4–3!

1. perc Szép Bombac-átlövéssel, kőkemény Bánhidi-védekezéssel, az ellenfél meze bánja. Jurinov gólját meg sajnos a haza háló. 1–1

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak kékben, a vendégek fehér mezben és piros nadrágban.

Az első meccset a fehéroroszok 26–24-re nyerték, de három szegedi meccsükön mindig kikaptak bresztiek!

„Visszavágunk – nyilatkozta csapata honlapján a csodakapus Mikler Roland. – Alaposan kielemeztük a Breszt játékát, én is felkészültem minden játékosból. Ha mindent úgy csinálunk, ahogy a Mister kéri, akkor nem lehet kérdés, hogy megnyerjük a meccset. Nagy szükség lesz a sok-sok jó teljesítményre, mert számunkra fontos, hogy újabb két ponttal gazdagodjunk.”

A szegediek hajnali öt órakor érkeztek haza pénteken, vasárnap viszont már ismét pályára léptek a Veszprémi KKFT ellen, majd három nappal később jön a fehérorosz Meskov Breszt, amellyel lezárul ez a viszontagságos BL-év.

„Még mindig van hat-hét hiányzónk, akiknek a pótlását egyre nehezebb megoldani, hosszú távon pedig nagyon fárasztó is – folytatta Bánhidi, aki koronavírusos fertőzés miatt két hónapot volt kénytelen kihagyni. – Sajnos távolról nemigen vagyunk veszélyesek, Bodó Ricsi olyan helyzetekből talál be, amelyek nincsenek kidolgozva – ezen változtatnunk kell, és mentálisan is előre kell lépnünk. Csapatkapitányként Pastorral együtt próbálom összerántani a csapatot, mert el kell hinnünk, hogy ennyien is képesek vagyunk legyőzni olyan ellenfelet, mint a Flensburg.”

Bánhidi különös figyelmet kapott a flensburgiaktól, akik láthatóan felkészültek a magyarok beálló játékára, ezért sokszor ketten-hárman lógtak a nyakán – Joan Canellas passzából mégis a forduló legszebb gólját szerezte. A hazaiak egyébként rendkívül zártan védekeztek, a hatos falból nem volt kilépő emberük, emiatt nem sikerült széthúzni őket. És még az osztrák játékvezetőkkel is meg kellett küzdeni a mieinknek, akik a Magnus Röd elé belépő Nik Henigmannak könnyűszerrel felmutatott piros lapon kívül többször a Szeged kárára tévedtek. A 207 centis, 126 kilós játékos úgy véli, nem a nyomás lett nagyobb rajtuk az újabb vesztes meccset követően, hanem a csalódottság.

„Taktikailag jól felkészültünk a Flensburgra, inkább a kivitelezéssel akadt gond – mondta a Nemzeti Sportnak a Mol-Pick Szeged beállója, aki négy gólt szerzett a németországi találkozón. – Sok ziccert hibáztunk, nem tartottuk magunkat a megbeszéltekhez, ráadásul az eddigiekhez képest mentálisan is romlott a teljesítményünk, hiszen semmi újat nem kaptunk az ellenféltől, csak amit a videón láttunk. Jólesett volna mindenkinek, ha két ponttal térünk haza, nagy löketet adhatott volna, de ez van: két vereséggel a hátunk mögött folytatjuk. Ennek ellenére vagyunk annyira profi játékosok, hogy ezt a helyzetet is tudjuk kezelni.”

A Szegednek ezért most időre lenne szüksége, csakhogy ezzel a luxussal nem gazdálkodhat. Eképpen történhetett meg, hogy a múlt heti BL-sikert követően az NB I-ben nagy pofont kaptak a csongrádiak a Csurgótól hazai pályán, mindössze 48 órával azután, hogy ugyanott az Elverumot legyőzték – két nap alatt képtelenek voltak regenerálódni. A csapatkapitány Bánhidi Bence szerint a fáradtság, fásultság mellett koncentrációs problémák is jelentkeztek a társaságnál.

A most csütörtöki fiaskó talán kevésbé volt fájó, mint a februári, akkor ugyanis odalett a csoportmásodik hely, s azzal a BL-négyes döntő, amiről oly hosszú ideje álmodoznak a Tisza-parton. Hogy ebben az idényben mire lehet képes a csongrádi alakulat, senki sem tudja, maguk a játékosok sem, akiknek nagy része hiába esett át a koronavírus-fertőzésen, még mindig van, akit nem ért el a betegség, azaz a kockázat továbbra is fennáll, hogy újra – immár ötödször – megakad a munka.

Azzal, hogy a Szeged 26–24-es vereséget szenvedett a Flensburg otthonában, eldőlt, az idegenbeli mérkőzéseket tekintve nyeretlenül zárja a 2020-as naptári évet a Bajnokok Ligájában. A Pastor-csapat legutóbb tavaly novemberben szerzett két pontot a Celje otthonában, azóta hatszor kapott ki vendégként, kétszer a Flens-Arenában.

Bánhidi Bence szerint taktikailag hiába készült fel a Flensburgra a Szeged, a kivitelezéssel gondjai voltak, ráadásul mentálisan is romlott a teljesítménye.

Ellenben nem sikerült a bravúr a Flensburg ellen.

Az október 1-jéről elhalasztott Mol-Pick Szeged–Vardar Szkopje találkozót december 22-én 20.45-től pótolják – erről a szegedi klub hivatalos honlapja is beszámolt.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A MOL-PICK SZEGED–BRESZT KÉZILABDA-MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!