Megszakadt a sorozat, kikapott a Mol-Pick Szeged

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2021.02.25. 18:40
A férfi kézi Bajnokok Ligájában a Mol-Pick Szeged 30–26-ra kikapott odahaza a Kielcétől.
Nem ment a Szegednek, ki is kapott (Fotó: Árvai Károly) – A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

SZEGED:
MIKLER – Radivojevics 4 (2), J. Canellas 3, GABER 5, Henigman, J. Källman, Bombac 2
Csere: Alilovic (kapus), Zsitnyikov 2, Ifj. Rosta M. 2, Bodó 2, M. Stranovsky 1, Kaspárek 1, SOSTARIC 4 (3)
Edző: Juan Carlos Pastor
KIELCE: A. WOLFF – Moryto 3 (2), B. Vujovics, A. DUJSHEBAEV 8, KARALEK 5, Karacic 4, Olejniczak 3
Csere: D. Dujshebaev, Tournat 3, SICKO 4, T. Gebala
Edző: Talant Dujsebajev
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–1. 8. p.: 3–4. 12. p.: 6–5. 19. p.: 7–9. 24. p.: 10–11. 28. p.: 13–12. 33. p.: 16–14. 38. p.: 16–17. 43. p.: 20–20. 51. p.: 22–25. 57. p.: 24–28
Kiálíltások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 3/2
Juan Carlos Pastor:
– Nehéz a mérkőzésről, a kézilabdáról beszélni, amikor ilyen szomorú híreket kapunk Alfredo Quintanáról… Nagyon sok erőt, kitartást kívánok a családjának és a Portónak! Ami pedig a meccset illeti, sokáig döntetlen volt, ám egy emberelőnyös helyzetből jól jött ki a Kielce, amely több góllal elhúzott, ezt az előnyt aztán nem engedte ki a kezéből, főleg spanyol játékosai remekeltek. Támadásban sokkal több dinamika kell!
Talant Dujsebajev:
– Nagyon fontos volt számunkra, hogy legyőzzük a Szegedet, mert a Breszt és a PSG ellen is kifejezetten rosszul játszottunk, ezért végre jó szájízzel mehetünk haza. Ellenfelünknek van a világ legjobb edzője, aki nagyon sokat tett a sportágért, Spanyolországban és világszerte – ezért köszönettel tartozom neki.

Juan Carlos Pastor alakulata egymás után negyedszer is győzni akart a Bajnokok Ligájában, pontosabban három győzelem közben kiderült, hogy az elmaradt Elverum–Szeged párharcot nem lehet bepótolni a norvégiai szigorítások miatt február 17-ig, így a két pontot 10–0-s gólkülönbséggel a csongrádiak javára írták.

Ugyan minden csapat továbbjut a csoportokból, de a Kielce nagyon felpaprikázva érkezett a Tisza-partiakhoz, ugyanis Párizsban a 2016-os BL-győztes megalázó vereséget szenvedett a minap.

A korábbi magyar szövetségi kapitány, Talant Dujsebajev gárdája ennek megfelelően nagyon lelkesen vetette magát ebbe a mérkőzésre, és ugyan pár alapembere nem villogott ezúttal sem, de egy-két góllal sokáig vezetni tudott. A szünetre már 14–14-gyel mehettek a felek, Mikler Roland jó formája ugyanis szép lassan csak átragadt a társakra, akik főleg a támadásban teljesítettek rendre a képességük alatt.

A sérült Bánhidi Bence, Luka Stepancic, Borut Mackovsek trió nagyon hiányzott elöl, de Dean Bombacnak nagyon ment egykori csapata ellen, és Matej Gaber, Rosta Miklós és Bogdan Radivojevics is ügyeskedett. Néhány elképesztő hiba ellenére is tartotta a lépést a Szeged a bombagólokkal sokkoló Kielcével, egyszerűen egyik csapat sem tudott ellépni a másiktól.

Hanem a hajrá felé közeledve egy pár perces szegedi miniösszeomlást gólokkal használt ki a pályán lévő két Dujshebaev,Daniel és az ihletett formában játszó, szintén spanyol állampolgár Alex,és innentől kezdve már nem érte utol magát a Szeged. Hát még a Kielcét...

Igaz, ennyire rossz támadójátékkal, ennyi „ki nem kényszerített” hibával a Kielcénél sokkal gyengébb csapatot is nehéz lenne megverni – Stanislav Kasparek zseniális cunderezés után ziccerek sorát rontotta el, Martin Stranovsky „csak” három nagy helyzetet hagyott kihasználatlanul, de mindig kulcspillanatokban.26–30

A B-csoport mai mérkőzésein
HBC Nantes (francia)–THW Kiel (német) 24–24
HC Motor Zaporizzsja (ukrán)–Aalborg Handbold (dán) 27–29
PD Zagreb (horvát)–Telekom Veszprém – élőben az NSO-n!

8. PPD Zagreb (horvát)1212311–391–800

60. PERC ITT A VÉGE, 30–26-RA NYERT A KIELCE!

59. perc Tournat egy pimasz tekerésre vállalkozik középről, de Canellas is belendül.

58. perc Stranovsky még egy ziccert kihagy...

57. perc De Stranovsky szélről ziccert ront, Karacic átlövése már inkább minőségi. Canellasban még él a tűz, átlövésből gól. 25–28.

56. perc Hazai időkérés még.

55. perc Bodó elkapkod egy támadást, azt hitte, lőni kell, de volt még három passz. Pastor kiabál vele, de hiába, Tournat befordul Henigman mellől. El is dőlt szerintünk.

53. perc Sicko ziccert ront, de Zsitnyikov betalál a hatos elől! Ám A. Dujsebajevvel nem bírni...

52. perc Ki más, mint Gaber rántja ki a csapatot a gödörből, Zsitnyikov passza után ziccerezve felugrásból. 23–25!

51. perc Hazai időkérés.

51. perc A. Dujsebajev akkor is gólt lő, ha Gaber hatalmasat lök rajta! 22–25!

51. perc Bombac és Bodó lövése is rossz.

50. perc Karalev passzát A. Dujsebajev a bal sarokba vágja beugrásból, 22–24.

49. perc Időkérés a vendégektől.

Kasparek: egy gól, öt lövés.

48. perc Kiáll az A. Dujsebajevet ellökő Källman. A sértett aztán szerencsés gólt lő átlövésből!

47. perc Sicko a lécre lő ismét, majd Henigman blokkol nagyot. Sicko ziccerét fogja Mikler, de a kipattanó a lengyeleké!

46. perc Gaber dettó, Canellas passza üresen találta őt, 22–22.

44. perc Canellas megvillan, jobbal a bal felsőbe lő alig felugorva. D. Dujsebajev kiáll, Karalek nagy góllal sokkol.

43. perc Sicko átlövése zseniális! Sajnos. Kasparek sokadik rontása elöl, de Mikler nagyot véd!

42. perc De csak amíg A. Dujsebajev be nem mutat egy remek testcselt és egy beugrásos gólt. Bodó azonnal válaszol hasonlóképpen.

41. perc Sostarictól elvesznek egy kínai figurás gólt, de aztán labdát szerez, ziccerezése remek. 19–19

40. perc Fogja is Moryto lövését, de a kipattanó a lengyelé, be is szórja. 18–19!

40. perc Henigman elkapja Karalovot, hetes és két perc. Jogos ez is, sajnos. Jó Alilovic a kapuba.

39. perc Sostaric a bal alsót választja most.

38. perc A. Dujsebajev megvillan, nem kellett volna, Rosta ellenben kiharcol egy hetest.

38. perc Sostaric ballal a jobb felsőbe lő, egyenlő.

38. perc Bombac beadását Gaber a kapuba lövi, estében, de hetes és két perc Olejniczaknak. Aki nagyot kapott az eleső Gaber könyökétől.

37. perc Kasparek elszórakozza, Sicko páros lábbal felugorva lő kilencről a jobb alsóba!

36. perc Källman is belép, pedig védett Mikler, hetes. Moryto elküldi jobbra Miklert, és a léc alá talál. 16 egyenlő.

33. perc Kasparek fölé lő szép figura után, Sicko a földről lő Kasperek mellől bal felsőbe hétről. Bombac is a földről lő, véd Wolff, majd Vujovic átlövése Mikleré. Vujovic: 5 lövésből 0 gól!

32. perc Hetes Gaber ellen belülvédekezésért, Sostaric ballal a bal alsóba lő, kis tánc után. 16–14

31. perc Bombac bejátszása remek Gabernek, 15–14. Karacic kihagyja a helyzetét.

31. PERC FOLYTATJUK!

A kubai származású Quintana szerepelt a 2020-as Európa-bajnokságon, ő kezdett a portugálok kapujában a mieink elleni utolsó középdöntős mérkőzésen, s a portugálok által 34–26-ra megnyert mérkőzésen csapata egyik legjobbja volt. A 32 éves kapus az idén januárban, Egyiptomban rendezett világbajnokságon is tagja volt a portugál válogatottnak.

A Primeira Hora csütörtökön azzal egészítette ki a hírt, hogy Portugáliában már a legrosszabbtól tartanak, ezért megszervezték, hogy Quintana édesanyja elutazhasson a fiához.

A lap beszámolója szerint félő, hogy a kapus agyhalott. A beszámolók szerint legalább 50 percig maradt oxigén nélkül az agya. A napvilágra került információkat a játékost kezelő kórház ugyanakkor nem erősítette meg.

Alfredo Quintana a Porto hétfői edzésén lett rosszul, majd – a beszámolók szerint – állapotának stabilizálása után a portói Szent János Kórházba szállították. Az RTP Sport szerdán arról írt, a portugál válogatott kapus az intenzív osztályon fekszik, és az orvosok mesterséges kómában tartják.

Portugál sajtóhírek szerint csoda kellene Quintana életének megmentéséhez (Fotó: Getty Images)

Csodával érne fel, ha sikerülne megmenteni a Porto kézilabdakapusának, Alfredo Quintanának az életét – írja a helyi Primeira Hora című lap. A hét elején, edzés közben szívrohamot kapott játékos állapotáról hivatalosan nem közöl semmit a kórház, ahol ápolják, ugyanakkor portugál sajtóhírek szerint csupán a gépek tartják életben, az agya jó 50 percig maradt oxigén nélkül, s minden jel szerint agyhalott. Kubai édesanyja a legrosszabbra készülve már el is utazott Portugáliába – teszi hozzá az újság.

Sokan a Mol-Pick Szeged történetének legjobb balátlövőjeként emlékeznek rá, másoknak a Veszprém elleni parázs rangadók ugranak be róla, van, akinek szokatlan hosszú pályafutása ragadt meg az emlékezetében. Bajusz Sándort mi most egy új oldaláról mutatjuk meg az NSO Tv-ben: a Sportkrém fotózásának kedvéért csikóst csináltunk a korábbi kiváló kézilabdázóból. Videónkban egyébként beszél arról, mennyire volt kemény játékos a pályán, igaz-e, hogy csak a nagy meccseken játszott jól, szóba kerül a Carlos Pérezzel való ütésváltása, de azt is elárulja, mivel foglalkozik a civil életben.

30. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ, 14–14!

30. perc Bodó betörése szép, de Olejniczak megismétli. Tíz másodperc, Kasparek lövését fogja Wolff.

30. perc Hatalmas hiba Radivojevicstől és Kasparektől, Sicko a hatosig gyalogolhat, be sem kell ugrani, lazán a jobb alsóba lő.

29. perc Karacic ziccerét fogja Mikler.

28. perc Sicko átlövése fölé, Kasparek cunderezése jobbról ballal nem remek. MERT ZSENIÁLIS! 13–12!

26. perc Karacic lövése a kapufán csattan. Canellas passza rossz, Rosta bevetődik, Canellas passza most jobb balra, Stranovsky meg szélről eredményes is. 12–12

25. perc Radivojevics nem rontja el, a BL-ben sorozatban a 12. hetesét értékesíti.

25. perc
Bodó betör szépen, Karalek ellöki, két perc és hetes!

25. perc Lemegy a kapus, Karalek lövése meg be. 10–12

24. perc Időkérés a vendégeknél.

23. perc Kasparek nem figyel, nem lő, de Radivojevics szélről a jobb sarokba csavarintja ballal a labdát.

22. perc Bombac remek bejátszását Rosta a jobb felsőbe tekeri Wolff mellett, szép. De Tournat befordulása is... 9–11

21. perc A. Dujsebajev lövését védi térddel Mikler, bedobás, kiegészül a Kielce. És Olejniczak szélről zseniális gólt lő Mikler jobb füle mellett. 8–10

21. perc Karacic ellépi, Mikler így is fogja, Canellas passzát szélről Stranovky a kapusba pazarolja!

20. perc Kettő perc Gebalának. Rosta: nagy gól Wolffnak. Megy le a kapus, kockáztat a Kielce.

18. perc Zsitnyikov lövése rossz, Mikler véd, de Zsitnyikov ellöki a beállós, bevetődő Tournat-t. Moryto a jobb alsóba lő. 7–9

17. perc
Bodó kap egy sárga lapot, majd nem figyel, D. Dujsebajev góllal használja ki, edzője meg kiabálhat a magyar játékosra.

16. perc Radivojevics nem cifrázza, ballal a bal alsóba. 7–7

15. perc Karacic átlövése gól, hiába reklamál lépést Källman. Bodó ziccerénél hatalmasat véd Wolff, Mikler hasonlóképpen tesz. Bombac megindul, hetes, de csak hetes.

13. perc D. Dujsebajev végigszaladhat a pályán Zsitnyikov rossz lövése után, egyenlő.

12. perc Gaber megharcol D. Dujsebajevvel, gól a befordulás jutalma. Mikler meg védi a jobb sarok előtt Karalev közelijét!

10. perc Henigmann a védekezésben jobb ma, sárga lap az akarat egyik jele. De most, mint kés a vajban, Karacic betörhet. 5–5

8. perc Karalek ismét bevetődhet, a védekezés után a támadás is rossz, szerencsére szélről a lécre lő Moryto. Zsitnyikov megkezdi a búcsúzkodást, október után eredményes ismét a BL-ben! Vujovics lövése Mikleré, Bombac remek testcsel után ziccerezhet, 5–4!

7. perc Bombac megindul, remek a betörés utáni dobás is, 3–3! Bombac játszott anno két évet a lengyel csapatban.

6. perc Mikler védi Vujovics lövését, de elalszik a védelem, köszöni szépen a bevetődő Karalek. Vujovics a védekezésben javít, sárga lap, egyelőre.

5. perc Bombac passzát a kapusba pazarolja szélről Radivojevics.

4. perc Rossz hazai lövés, Olejniczak ziccerezhet szép A. Dujsebajev-passzból. 2–2

3. perc Kontra, Radivojevics megoldja, aztán megvillan a kis Dujsebajev, Karalek betörése jó. Zsitnyikov a jobb alsó mellé lő a kilencesről, de szabaddobás.

2. perc Jó hazai sánccal, Gabertől. Folytatódik góllal. Gabertől! 1–0

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak kék csíkos mezben és kék nadrágban, a vendégek sárga mezben és kék nadrágban.

Megemlékezés Zlatko Saracevicről.

Podcast Bánhidi Bencével ITT.

Legutóbb a férfi kézi Bajnokok Ligájában a házigazda Mol-Pick Szeged izgalmas mérkőzésen 34–33-ra megverte a Vardar Szkopjét.

Mackovsek is lesérült.

A csongrádiak leginkább a védekezésükkel lehetnek elégedetlenek, ugyanis a legutóbbi négy tétmeccsükön 122 gólt kaptak (átlagban 30.5), ez az „engedékenység” pedig nem volt jellemző eddig. Ráadásul továbbra sem számíthatnak az ujjsérüléssel bajlódó beállóra, Bánhidi Bencére és az Achilles-ín-problémával küszködő horvát jobbátlövőre, Luka Stepancicra.

Juan Carlos Pastor alakulata egymás után háromszor nyert a BL-ben, amire hosszú ideje nem volt példa. A Tisza-partiak ellenfele ezúttal a sorozat 2016-os győztese, a jelenlegi listavezető lengyel Kielce lesz, amely története egyik legnagyobb vereségét szenvedte el kedden: a korábbi magyar szövetségi kapitány, Talant Dujsebajev gárdája mindössze 10 gólra volt képes a PSG vendégeként az első félidőben, s hiába lőtt hattal többet a szünet után, a vége 37–26 lett a franciáknak. A Kielce így sebzett vadként érkezik az Újszegedi Sportcsarnokba, ahol 2014-ben és 2016-ban is nyerni tudott.

Miután az európai szövetség úgy döntött, hogy mind a 16 csapat továbbjut a kieséses szakaszba, a hátralevő csoportmérkőzéseknek gyakorlatilag nincs különösebb tétjük a férfi Bajnokok Ligájában. Ráadásul az sem valószínű, hogy a lengyel Kielcén kívül a többiek mind le tudják játszani a szükséges 14 meccset az A-jelű nyolcasban, így több meccs sorsa is a zöld asztal mellett dől el – köztük az elmaradt Elverum–Szeged párharcé. A norvégiai szigorítások miatt február 17-ig nem tudott pályára lépni a Máthé Dominikot foglalkoztató északi együttes, így a két pontot 10–0-s gólkülönbséggel a csongrádiak javára írják.

A balátlövő Szita Zoltánt is foglalkoztató Wisla Plock másik irányítója, a szintén spanyol Niko Mindegia régebben szintén játszott Szegeden.

A Szegeden balátlövőként szereplő Zsitnyikovra irányítóként számít a lengyel csapat vezetőedzője, Javier Sabaté – aki korábban a Telekom Veszprémet és a magyar válogatottat is irányította –, mivel honfitársa, a spanyol Álvaro Ruiz Sánchez távozik az idény végén.

A TVP Sport című lengyel portál csütörtöki beszámolója felidézi, hogy a 31 éves Zsitnyikov 2015 és 2017 között több mint 250 gólt szerzett a lengyel együttes színeiben, majd Szegedre igazolt, ahol bajnoki címet és Magyar Kupát is nyert. Szerződése a mostani idény után lejár a magyar klubnál. A Wisla Plock ajánlatát már elfogadta, és néhány napon belül aláírja új megállapodását.

Az orosz válogatott Dmitrij Zsitnyikov négy év után távozik a Mol-Pick Szeged férfi kézilabdacsapatától, és visszatér a lengyel Orlen Wisla Plockhoz – közölte a Magyar Távirati Iroda lengyel sajtóhírekre alapozva.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A SZEGED–KIELCE MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!