Megvan a Szeged 100. BL-győzelme!

2021.02.11. 18:40
Megvan a Szeged 100. BL-győzelme! (Fotó: Török Attila) – <a href="https://www.nemzetisport.hu/kezilabda/ferfi-kezi-bl-mol-pick-szeged-fc-porto-2809851" target="_blank"><strong>A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!</strong></a><br />
A Szeged megszerezte a 100. győzelmét a férfi kézi Bajnokok Ligájában, a Tisza-partiak 35–31-re verték meg az FC Portót.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
A-CSOPORT, 11. FORDULÓ
MOL-PICK SZEGED
FC PORTO (portugál) 35–31 (18–12)
Szeged, zárt kapuk mögött. Vezette:Horácek, Novotny (csehek)
SZEGED:ALILOVIC – Sostaric1,KASPÁREK6,BOMBAC4,BÁNHIDI6,Bodó1,J. KÄLLMAN7. Csere:Gaber, Mackovsek3,J. Canellas1,M. Stranovsky, B. RADIVOJEVICS6 (4). Edző:Juan Carlos Pastor
PORTO:Mitrevszki – A. Rodrigues4 (4),Silva De Borges3,Salina Amador, ITURIZZA3,André Gomes1,Branquinho2. Csere:QUINTANA (kapus)1,Martins Soares3,SILVA SOUSA6,SPÄTH3,Alves1,Magalhaes3,L. Fernandes1. Edző:Magnus Andersson
Az eredmény alakulása. 4. perc:2–1.8. p.:5–3.13. p.:8–4.18. p.:11–7.23. p.:13–9.27. p.:15–10.36. p.:20–14.40. p.:23–18.46. p.:25–22.51. p.:29–24.57. p.:33–29
Kiállítások:6, ill. 2 perc
Hétméteresek:4/4, ill. 5/4
Juan Carlos Pastor: –
Nagyon jól kezdtünk: a védekezésünk kitűnő volt, lerohanásból könnyű gólokat szereztünk. Hiába ismerjük a Porto hét a hat elleni játékát, mindig nehéz ellene védekezni, a legtöbbször mi adtunk esélyt a felzárkózásra. Örülök, hogy végig megőriztük az előnyünket, ám sajnálom, hogy nem tudtunk hat góllal nyerni, ami jól jött volna az összevetésben.
Magnus Andersson: –
Megérdemelten nyert ellenfelünk. Az első félidőben több tiszteletet vártam volna a csapatomtól, a játékosaim nem igazán tudtak mit kezdeni Bánhidi Bencével. A szünet után már megmutattuk igazi arcunkat, de amikor közelebb kerülhettünk volna, hibáztunk. A Szegednek szerintem nagy esélye van, hogy bejusson a kölni négyes döntőbe.

További eredmény
Meskov Breszt–Kielce 35–30
(15–11)

Egy nagyon fáradt, szinte kétnaponta mérkőző FC Porto látogatott a nem éppen csúcsformában játszó, de erre a mérkőzésre magát nagyon felszívó Szegedhez. Félig-meddig nyugodtan, ugyanis minden csapat továbbjut a csoportokból a koronavírus miatti halasztások miatt.

Mirko Alilovic kapus bravúrjai alapozták meg a magyar csapat remek kezdését, Dean Bombac mellett Bodó Richárd és Bánhidi Bence is remekül játszott, Jonas Källman időről időre megrázta magát, majd a „szokásos” gödörben Borut Mackovsek és Stanislav Kaspárek is megrázta magát.

Meglepetés Bresztben
A játéknap másik A-csoportos mérkőzésén a Meskov Breszt hazai pályán 35–30-ra legyőzte a listavezető Kielcét. A fehéroroszok a szünetben már néggyel vezettek, végül öt góllal nyerték meg a mérkőzést. A Meskov Breszt és a mérkőzés legeredményesebb játékosa Stas Skube volt hét góllal.

A szünetre hatgólos előnyt harcolt ki a Szeged, a szünet utáni első negyedórában ebből négyet meg is őrzött, amikor jött a „félidős mélypont”. Nem volt nagy gond a támadásokkal, de hétfős portugál támadásoknál nem mindig állt a helyzet magaslatán a magyar csapat védelme. A hajrára fordulva ismét megbabonázta a portugálokat Alilovic, Mackovsek és Bombac mellett Bogdan Radivojevics is fontos gólokat dobott.

Az utolsó percekre fordulva két üres kapus góllal jelezte a Szeged, hogy kezd ráérezni a „túlerős” portugál támadásokra, és innen már nem is adta ki a kezéből a kezdeményezést, majd a végső sikert sem.

Ezzel megszerezte a 100. győzelmét a Szeged a Bajnokok Ligájában!

Némi szépséghiba, hogy idegenben a Portótól hat góllal kapott ki a magyar csapat.

8. Vardar Szkopje (északmacedón)6114160–171–113

60. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

60. perc Bombac ziccert ront, Quintana meg gólt lő. 35–31!

60. perc És Areia… 35–30.

60. perc Hetes és két perc, Källman.

59. perc Kasparek jobbra emel, Radivojevics szélről a kapu túlsó felső sarkába lő.

58. perc Portói időkérés.

57. perc Martins átlövése ismét pontos azonban. Bánhidit ellökik, hetes, belülvédekezés is volt, Radivojevics mehet lőni... aztán örülni a társakhoz.

56. perc Kasparek lövése Quintanáé. Canellas a földől eredményes egy harmatos, de pontos lövéssel. 33–28!

55. perc Bombac passza rossz, Branquinho cunderes góllal válaszol.

55. perc Kasparek a lécre lő, Alilovic meg kikapja lábbal a bal alsó elől Branquinho ziccerét. Most dőlt el, érzésünk szerint.

54. perc Spath szélről szétlövi a kaput, megy ma a beállónak. A portugálok átállnak nyitott védekezésre.

53. perc Källman ismét üres kapus gólt lő. 32–26! Andersson mester kap egy sárgát, majd kér... időt.

53. perc Radivojevics a bal felsőbe lő. Nemes egyszerűséggel.

52. perc Gyors gól, Branquinho, Bánhidi kiharcol egy hetest a másik oldalon.

51. perc De R. Silva is jó formában... és most már Kasparek is! Jó a portugál támadás, gól is, Alilovic azonnal indít, Källman azonnal eredményes üres kapura.

50. perc Magalhaes csodapasszát Spath beugorva a bal felsőbe szórja, ami szép, az szép. Mert ez az, Bombac betör két védő közé, futtából a kapus lába között talál a kapuba.

48. perc Újabb Alilovic-bravúr, Bombac-betörés, máris 27–22! Portói időkérés.

47. perc Ez igen, Alilovic ziccert fog, Bombac okosan, higgadtan indít, Källman meg bevágja.

46. perc Alves ledarálja Bánhidit, csodamód tovább, Iturriza köszöni szépen. Hazai időkérés, Mackovsek ziccert ront kissé balról felugrásból.

45. perc Bombac csak sima felugrásból eredményes... Fernandes ziccerezése is szép azonban.

44. perc Mackovsek lövését kimatematikázta Quintana kapus, Martins jobbal a földről lő a léc alá 9-ről! 24–20!

42. perc Källmannak két perc fülesosztásért. Jogos. Magalhaes büntet is rögtön.

41. perc Bánhidi kap egy taslit, hetes ez is. Radivojevics is teker egyet! 4/4!

41. perc Dr. Areira ismét rendel a hetesegyetemen.

40. perc Lendületben, csodatámadás után Radivojevics eredményes ballal a jobb szélről, Bombac passza után. De sajnos Martins azonnal kiharcol egy hetes, nem megy a Szegednek a 6 a 7 elleni játék.

38. perc Alves is ziccerezhet Canellas újabb bakija után. Kasparek azonban szinte a földről is eredményes a szaggatottról.

38. perc Canellas gólt lövet szinte Magelhaesszel... 21–16!

37. perc Kasparek felugrik a sztratoszférába, de sajnos R. Silva átlövései is aranyat érnek, 5/5.

35. perc
Alilovic elkap egy átlövést, Kasparek nem siet, gól is az átlövés után.

34. perc Bánhidi megindul négy ember ellen, csoda, hogy még él... Majd ismét befordul, hetes! Radivojevics nem cifrázza, 19–13.

33. perc Fernandes szélről lő, Alilovic véd, Kasparek ismét elkapkodja a lövést, szerencsére Fernandes gólja közben a vonalra lépett.

32. perc Kasparek elkapkodja, kapuscsere volt a portugáloknál, Quintana a pályán.

31. perc Magalhaes-kapufával, két rossz hazai támadással, R. Silva bevetődésével. 18–13

31. PERC FOLYTATJUK!

A két csapat korábban csak egyszer találkozott egymással: tavaly októberben, Portóban 25–19-re nyert a tíz fővel elutazó Szeged ellen.

A Portónak 8, a Szegednek 4 pontja van a csoportban, a Porto idegenben csak egy pontot szerzett, a Vardar ellen.

30. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! 18–12!

30. perc Pont fél perc van vissza, hazai támadás... Lesz az időkérés után. KASPAREK KICENTIZI, ZSENIÁLIS LÖVŐCSEL, minimális felugrással maxibomba a bal sarokban.

30. perc Bánhidi elvetődik jobbra nyolcról a védője mellett, oldalra vetődős gól, R. Silva meg talpról eredményes.

29. perc Spath megy, mint a terminátor, hetes, jogos, Areia ismét fül mögé csavarint!

28. perc Kasparek: remekvédekezés után gól átlövésből, hat ide.

26. perc Gaber lepattan Iturrizáról, Cenallas remek passza után Bánhidi is befordul! 15–10!

25. perc Sostaric mit hagy ki?! Ziccert. 13–9 Mackovsek ziccert ront, Bánhidi labdát csen, a légiós így már eredményes. Megy ez? Megy ez!

23. perc Martins passza remek, de Alilovic elkapja Alves beugrása után a labdát.

20. perc Egészen Mackovsek ziccerezéséig. Silva harmadszor is eredményes, de Bodó passzából Bombac ziccerezhet, gólra gól.

20. perc Silva a sánc felől, Martins a földről eredményes. 11–8

17. perc Iturriza középről, Källman szélről eredményes. Portói időkérés.

15. perc Iturriza kiharcol egy hetest, Areia a léc alá tekerinti. Bánhidi remek bevetődéssel válaszol, mágikus Bodó-passzból.

14. perc R. Silva átlövése ismét jó, Källman a beállós posztból eredményes Bodó mesteri passzával, 9–5!

13. perc Kemény hazai védekezés, de Areiával ketten is összemosolynak, Silva átlövésből eredményes aztán. Bodó dettó.

11. perc Gomes kiharcol egy hetest, Gaber ellen, de Alilovic kivédi Areia hetesét!

11. perc Alilovic véd, Bombac indít, Källmann üres kapuzik, 7–3!

10. perc Kasparek annak ellenére lő gólt 9 méterről, hogy Iturriza megtépi, két perc!

9. perc Bánhidi odacsap Gomesnek, csak sárga lap. Silva ellépi.

8. perc
Iturriza máris mezt akar cserlni Bodóval, sárga lap a mezletépésért, Bánhidi meg a jobb szélről eredményes, a túlsó felsőbe!

6. perc Bodó passzából Källmann eredményes szélről, megy ez! Ó, Gomes újabb mázlis gólt lő, Källman meg nem figyel elöl. Gomes lövését Alilovic a kapufára tolja. 4–3

5. perc R. Silva átlövésből eredményes, Bánhidi betörésből, ismét Bombac-assziszt, 3–2.

4. perc Bánhidi azonnal válaszol Bombac passza után, két elalvó védő között bevetődött. 2–1

3. perc Gaber lábbal érinti a labdát, sárga lap. Silva meg szerencsés, megpattanó lövésből egyenlít.

3. perc Ó, IGEN, BOMBAC, BODÓ, BEVETŐDIK... FELADJA KÍNAIRA A TÚLOLDALRA SOSTARICNAK, EGY NULLA!

2. perc Szép Mitrevszki-védéssel, majd Alilovic is bemutat egy bravúrt. Bodó a kapust találja el, de szabaddobás. Az előtt ő és Gomes hibázott.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Lassan kezdünk, addig is itt egy doktori podcast.

MIKLER Roland a Szeged kapusa. „Félre kell tennünk, hogy sok helyről jöttünk vissza a klubhoz, meg kevés időnk volt felkészülni, mert egymás után jönnek a meccsek – nincs mese, meg kell nyerni őket! A Portót remek, egyben kellemetlen csapatnak tartom, amely nagyon precízen játssza a hét a hat elleni játékot – utóbbira természetesen felkészültünk. Remélem, a védelem és a kapus közötti összhang most meglesz, az önbizalmunkhoz ugyanis nagyban hozzájárul, milyen teljesítményt nyújtunk hátul. Együtt kell kikecmeregnünk ebből a helyzetből.”

Azt eddig is tudtuk, hogy a Picket „taccsra” vágta a pandémia, más céljuk ezért nem is lehet, mint túlélni az idényt – ehhez dobott most mentőövet az EHF. Az első hatba kerüléshez már amúgy sem lett volna elég otthon nyerni a meccseket, idegenbeli bravúrok is kellettek volna – de amíg sem Norvégiába, sem Németországba nem lehet beutazni, addig számolgatni sem kell... Mondjuk, azután, hogy az összes csapat továbbjut, már nem is érdemes...

A portugál válogatott magját adó Portót ugyanis atletikus játékosok alkotják, akik szeretik az első perctől diktálni az iramot. Az ellenfél hét a hat elleni játékára minden bizonnyal felkészíti övéit Juan Carlos Pastor mester, aki veszprémi kollégájához hasonlóan leginkább a védekezéssel volt elégedetlen az elmúlt hetekben. Ráadásul az egyéves kihagyásból visszatérő horvát Luka Stepancic játéka újfent kérdéses, márpedig a jó formában lévő jobbátlövőre nagy szüksége lenne a Szegednek.

Szegeden sem rózsás a helyzet, miután a csapat 2017. december 2. után kapott ki ismét hazai pályán a BL-ben. A csongrádiak szombaton a szünetet követően nem tudták megközelíteni első félidei játékukat, az egyiptomi világbajnokság óta gyomorproblémákkal küszködő s a betegsége óta öt kilót fogyó, de a vb legjobbjának így is megválasztott Mikkel Hansen vezetésével 32–29-re nyert a francia PSG, amely négy pontra növelte előnyét a Tisza-partiakkal szemben, akikre csütörtökön újabb kellemetlen ellenfél vár.

A legutóbbi tíz tétmérkőzéséből ötöt elveszítő Telekom Veszprém biztató első félidő után meglehetősen simán, 37–30-ra kikapott a Barca otthonában kedden, amivel nemcsak kiszállt a csoportelsőségért folytatott küzdelemből, de a még egyenes ágon negyeddöntőt érő második helyét is elveszítette. Utóbbi persze csak részben igaz, az európai szövetség szerdai döntése értelmében ugyanis mind a 16 csapat továbbjut a kieséses szakaszba... A lebonyolítási rendszer azért változik, mert a koronavírus-járvány miatt elmaradt mérkőzések új időpontját több esetben továbbra sem sikerült kijelölni, emiatt keresztbejátszás lesz, azaz a csoportelsők a másik nyolcas utolsó helyezettjével mérkőznek.

A Telekom Veszprém és a hároméves hazai veretlenségét elveszítő Szeged SEM ENGEDHET(NE) MEG EGY BOTLÁST – mégis mindkettő továbbjutott a BL egyenes kieséses szakaszába.

A Mol-Pick Szeged 32–29-re kikapott odahaza a PSG-től a férfi kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjában.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A SZEGED–FC PORTO MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!