Férfi kézi BL: Máthé Dominik csapata ismét nyert, a Barca ikszelt Portóban

CS. M.CS. M.
2021.10.28. 20:28
Ismét nyert az Elverum (Fotó: Twitter, @ehfcl)
A magyar válogatott Máthé Dominikot is foglalkoztató norvég Elverum Handball 30–27-re legyőzte idegenben a fehérorosz Meskov Bresztet a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének csütörtöki játéknapján. A Barcelona 33–33-as döntetlent játszott Portóban, míg a Flensburg 34–27-re nyert a Motor Zaporizzsja ellen.

Máthé Dominik csapata, a norvég Elverum legutóbb a Pick Szegedet győzte le 34–30-ra a Bajnokok Ligája csoportkörében, ezúttal a fehérorosz Meskov Breszt volt az áldozat idegenben.

A norvégok a szünetben hárommal vezettek, és ezt az előnyüket a második játékrészben megtartották. A magyar válogatott játékos négy gólig jutott.

A B-csoport esti mérkőzésein a Flensburg 34–27-re nyert a Motor Zaporizzsja ellen úgy, hogy már a szünetben is kettővel vezetett, míg a Barcelona meglepetésre háromgólos hátrányban volt a félidőben a Porto ellen. A katalánok a hajrában többször is kiegyenlítettek, utoljára az utolsó percben, az eredmény ezt követően pedig már nem változott (33–33).