Férfi kézi BL: Iváncsik(!) védésénél csak Sterbiké volt nagyobb

2016.03.28. 11:30
Dean Bombac gyönyörű gólja a héten a negyedik helyre volt elég az EHF Tv-nél (Fotó: AFP)
Kialakult a negyeddöntő mezőnye a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában, miután a múlt héten lejátszották a nyolcaddöntő visszavágóit. Az EFH Tv ebből a körből is kiválogatta az öt kedvenc gólját és védését – az összeállításokban ezúttal is több magyar érdekeltségű jelenet látható.

Mint ismert, az MVM Veszprém az idegenbeli siker (29–24) után otthon (41–28) is legyőzte a Motor Zaporizzsját, így kettős győzelemmel (70–52) jutott be a legjobb nyolc közé, a Mol-Pick Szegednek azonban ez nem jött össze, miután a négygólos hazai siker (33–29) után hét góllal kikapott a THW Kieltől (29–36, összesítésben 62–65).

A HÉT 5 LEGSZEBB VÉDÉSE

A legszebb védéseknél az egész dobogót kibérelték a magyar érdekeltségű esetek. A harmadik helyet Niklas Landin, a Kiel kapusa szerezte meg, aki a szegedi Niko Mindegía ziccerét hárította, a második a vészkapus Iváncsik Gergő hárítása lett a Motor Zaporizzsja elleni meccsen, az első pedig Sterbik Árpád szenzációs bravúrja, amelynek köszönhetően továbbjutott a Vardar Szkopje.

A legszebb védéseket itt nézheti meg!

Iváncsik Gergő védése

A HÉT 5 LEGSZEBB GÓLJA

Ahogyan a védéseknél, úgy a gólszerzőknél is akad egy kakukktojás, Rodrigo Corrales kapusként került fel a lista aljára egész pályás találatának köszönhetően. A szegedi Dean Bombac test mellől eleresztett köténygólja éppenhogy lemaradt a dobogóról, amelyre cunder, hát mögötti és dupla kínai találat fért fel ezúttal.

A legszebb gólokat ide kattintva tekintheti meg!