Corrales parádézott, négygólos veszprémi siker a Bajnokok Ligájában

V. Sz. (összefoglaló), B. Á. (percről percre)V. Sz. (összefoglaló), B. Á. (percről percre)
2020.09.16. 20:35
Rodrigo Corrales csodás formában védett a Nantes otthonában (Fotó: Szabó Miklós)
A Telekom Veszprém megkezdte szereplését a férfi kézilabda Bajnokok Ligája új kiírásában, a bakonyiak a franca HBC Nantes-hoz látogattak, és távoztak 28–24-es győzelemmel többek között Rodrigo Corrales fantasztikus teljesítményének köszönhetően.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ

B-CSOPORT
HBC NANTES (francia)–TELEKOM VESZPRÉM 24–28 (10–11)
Nantes, 5000
néző. V: Schulze, Tönnies (németek)
NANTES: E. Nielsen – Augustinussen 3, Gurbindo 1, Pechmalbec 1, Feliho, Briet 3, Rivera 4 (1). Csere: Dumoulin (kapus), Ovnicek, Minne, K. LAZAROV 5 (2), FIGUERAS 5, Damatrin, Milics, Monar 2. Edző: Alberto Entrerríos
VESZPRÉM: CORRALES – Siskarjov, Maqueda 1, Nenadics 1, A. NILSSON 5, BOROZAN 4, Srtlek 1. Csere: Cupara (kapus), B. Blagotinsek, J. Omar 3, LÉKAI 4, Lauge, GASPER MARGUC 3 (1), Moraes 1, MANASZKOV 5. Edző: David Davis
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–1. 7. p.: 3–4. 13. p.: 5–4. 21. p.: 7–9. 35. p.: 14–13. 39. p.: 15–18. 44. p.: 17–21. 49. p.: 20–22. 53. p.: 20–26
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 2/1

Története során először csapott össze egymással az európai kupában a Telekom Veszprém és a Nantes férfi kézilabdacsapata. A magyar együttes azért is nézett jó előjelekkel a Bajnokok Ligája első fordulójának összecsapása elé, mert miközben négy győztes bajnokin túl van, a franciák még nem játszottak tétmeccset a szezonban, sőt, a koronavírus-járvány miatt edzőmeccset se nagyon. Ráadásul míg a magyarok erősödtek a csonka szezon után, a franciák inkább gyengültek.

Bár már a kezdőtempó is erős volt a találkozón, és egymást követték a helyzetek minkét oldalon, a gólok nem potyogtak. A technikai hibák viszont igen, az első negyedórában mindössze tízszer zörgött a háló a két oldalon, egyrészt mert a két kapus brillírozott, Rodrigo Corrales hatszor, Emil Nielsen pedig háromszor védett bravúrral, másrészt a védelem is remekül zárt mindkét oldalon, a két csapat látványosan nem talált fogást egymáson.

Nem volt szép a játék, de ha fizikailag nem is volt különbség a két gárda között, mentálisan biztos, a lövéspontosságban ugyanis a vendégek nyerték meg a csatát az első játékrészben, méghozzá nem is kis különbséggel (ötvenöt százalék a veszprémi, negyvenhárom a Nantes-i oldalon), vagyis a Veszprém kevesebbet lőtt, de többet talált, mégis csak egygólos előnnyel ment a félidei szünetre (11–10).

A második játékrészt sem kezdte jobb játékkal a Veszprém, de az első, nyögvenyelős öt perc után produkált egy 5–1-s periódust, ami ezen a meccsen már jelentősnek volt nevezhető, gyors egymásutánban Andreas Nilsson, Gasper Marguc, Jahja Omar és a remekül játszó Lékai Máté és Vuko Borozan is betalált, aminek köszönhetően már három góllal is vezetett az egyre bátrabban játszó Veszprém, amely tíz perc leforgása alatt nyolc gólt lőtt. Sikerült kihasználni a hazaiak figyelmének lanyhulását, de a kérdés az volt, David Davis csapata képes lesz-e tartani, esetleg növelni ezt a háromgólos előnyt.

Corrales továbbra is kritikus pillanatokban védett, ami önbizalmat adott elöl, így végül csak megtalálták a fogást a franciákon, és miközben a védelem fegyelmezett maradt, egyre több labdaeladás után tudta lerohanásgólt szerezni. A vendéggárda ötgólos előnnyel fordult az utolsó tíz percre, de a győzelem nem forgott veszélyben, például Dejan Manaszkovnak köszönhetően, aki a második félidőben beállva hat kísérletből öt gólt szerzett.

De hiába volt tíz gólszerzője is a Veszprémnek, a győzelem kulcsa akkor is Corrales volt, aki a hatvan perc alatt tizenhét védést mutatott be, és harminchat százalékos hatékonysággal védett. A vége 28–24 lett, a Veszprém türelmes, higgadt játékkal, megérdemelten nyert.

Korábban
Celje (szlovén)–Aalborg Handbold (dán) 29–31 (16–15)
Csütörtök
18.45: Motor Zaporizzsja (ukrán)–Barca (spanyol) (Tv: Sport1)
18.45: PPD Zagreb (horvát)–THW Kiel (német)

MÁSODIK FÉLIDŐ

VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!
60. PERC: Monar újabb gólja zárja a meccset, néggyel nyer végül a Veszprém. 24–28
60. PERC:
Monar szépített, a Veszprém majdnem kettétöri a kapufát. 23–28
59. PERC: Nilssont megint sikerül megjátszani, ezt be kellett lőni. 22–28
58. PERC:
Óriási átlövésgól, itt Corrales is tehetetlen volt. 22–27
57. PERC:
Marguc a rövid sarokba vágja a labdát, sajnos csak az oldalhálóba.
57. PERC:
Brietnél lépéshiba, Borozan lövését blokkolták.
56. PERC:
Borozant támasztották meg, két perc ez is. Nilsson szabálytalanul zárt, a Nantes-é a labda.
55. PERC:
Lassan nincsenek szavak Corrales teljesítményére, megint ziccert fog!
55. PERC:
Megint Manaszkov, újabb óriási labdát kapott, és jól várt ki. 21–27
54. PERC:
Moraes fogta meg az ellenfele állát, két percre lemegy. Figueras töri meg a francia gólcsendet. 21–26
54. PERC: Manaszkov
ismét, már haz közte. 20–26
53. PERC: A blokkon lelassul a labda, Corralesé a labda, Manaszkové a gól, kezd eldőlni a meccs. Francia időkérés. 20–25
52. PERC:
Nilsson estében a kapusba lőtt, Corrales – mondani sem kell – óriásit véd.
51. PERC:
Lékait vágták arcon, nincs ítélet...
50. PERC: Marguc mehet ziccerben, négyre növeli az előnyt. 20–24
49. PERC: Briet
hozza közelebb a Nantes-ot, Nilsson válaszol egy újabb tetszetős Lékai-villanás után. 20–23
48. PERC:
Lauge lövését védi Dumoulin, de heteshez jut a Veszprém. Marguc tökéletes hetest végez el. 19–22
47. PERC:
Manaszkov éles szögből kapu mellé pörget, de Corrales ismét nagyot véd.
46. PERC: Ismté Figueras, remek bejátszást kapott, kicsalták a védőket. 19–21
45. PERC: Figueras
válaszol. 18–21
45. PERC: Manaszkov talál be, Lékai pazar bejátszása után, felgyorsult a Veszprém játéka. 17–21
44. PERC:
Minne nem tudja kihasználni a veszprémi hibát, kapu mellé pattint.
43. PERC:
Lékai adja el a labdát, a nagy bombát Corrales védi, Jahja pedig él a ziccerrel. 17–20
42. PERC: Lazarov
lő pokolian nagy gólt. 17–19
42. PERC:
Corrales megint elképesztő védést mutat be, de marad a franciáknál a labda.
41. PERC: Lékai
kapott jó labdát a bal szélen, el is helyezi a labdát a hosszúba. 16–19
40. PERC: Borozan
rákontráz, beindult a Veszprém! Rivera szépít. 16–18
39. PERC: Jahja! Óriási gólt ragasztott átlövésből a franciák kapujába. 15–17
38. PERC:
Nilsson védekezett jól Lazarovval szemben, de Briet lövése utat talált a jobb alsóba. 15–16
37. PERC:
Corrales véd megint, Lékaié a kipattanó, Margucé a gól, remek perióduson van túl a Veszprém! Jön a francia időkérés. 14–16
36. PERC: Kapus nélkül támad a Nantes, Corrales óriásit véd, Lékai pedig nem hibázza el az üres kaput. 14–15
35. PERC: Nilsson harcolt ki emberelőnyt, majd belövi a helyzetét egy okos bejátszás után. 14–14
34. PERC: Rivera
pattintja be a ziccert, vezet a Nantes. 14–13
33. PERC: Manaszkov
szépen a szélről ismét előnyhöz jutatja a magyar együttest, de Augustinussen sem marad el. 13–13
32. PERC: Jahja kap két percet, nem sokkal később hetest a Nantes. Ismét Lazarov nyeri a Cupara elleni párbajt. 12–12
31. PERC: Lazarov klasszis mozdulattal egyenlít, Jahja révén rögtön válaszol a Veszprém. 11–12
31. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

ELSŐ FÉLIDŐ

30. PERC: Nenadics lövésével zárul az első félidő, egygólos veszprémi vezetés a szünetben.
30. PERC: Hazai hetes, Lazarov túljár Cupara eszén. 10–11
30. PERC: Moraes mehet ziccerben, nem is hibázza el. 9–11
28. PERC: Ott az első Nenadics-gól, nagy lendületből bombázott a kapuba. Nyolcperces veszprémi gólcsend tört meg. 9–10
26. PERC:
Marguc harcolt ki hetest, Nenadics fölépattint. Semmi sem jön ma össze a szerbnek...
25. PERC: Nielsen is ziccert fog, a bejátszás sikerül, egyenlít a Nantes. 9–9
24. PERC:
Ezt már nem lehet elhibázni, a dán góljával feljönnek egy gólra a franciák. 8–9
23. PERC: Lazarov lövése után Corrales védett egyet, majd egy még nagyobbat, de a második kipattanó a franciáké. Augustinussen szerencsére megteszi azt a szívességet, hogy hibázik.
22. PERC: Moraesnél láttak mezhúzást, ez is két perc.
21. PERC: Lékai villant, kettő közte. 7–9
21. PERC:
Magyar labdaszerzás, sikerült jól kijönni az emberhátrányból. Bónusznak Nilsson kiharcol egy kétperces kiálíltást.
20. PERC: Nehezen, de sikerül középre bejátszani, Nilsson nem hibázik. 7–8
19. PERC: Gyors játék, ott is az egyenlítés, szép háromszög volt. 7–7
19. PERC: Lékai-kapufa, Corrales véd, de Blagotinsek a levegőben lökött, két perc pihenő a jutalma.
18. PERC: Kisebb kihagyás a veszpérmi védelemben, Augustinussent játsszák meg beállóban, és ott is a gól. 6–7
17. PERC: Jön is a francia időkérés, négy perce nem láttunk hazai gólt.
17. PERC: Corrales védése után támadót fújtak Strlek ellen. A következőt már belövi a horvát. 5–7
16. PERC: Lékai
is betalál, Nielsen lábai között. 5–6
15. PERC:
Francia kapufa, eladott veszprémi labda, majd újabb Corrales-bravúr. Kapkodós a játék.
14. PERC: Corrales nagyon fontos ziccert fog, Maqueda pedig az alsóba vágta a labdát a túloldalt. 5–5
13. PERC: Siskarjov a jobb szélről megint a kapufát találta el.
12. PERC: Lékai a pályán, de ő is elpasszolja magát, Lazarov pedig büntet. 5–4
12. PERC: Támadó fault a franciáknál, David Davis időt kér.
11. PERC: Corrales sokadik védése, de Nielsen sem marad el, lábbal parádésan hárít.
10. PERC: Ismét a szerb adta el, cserét is kér...
9. PERC: Briet az első hazai kiállított, Nenadics passzába belenyúltak, a sokadik hibája ez alig tíz perc alatt.
8. PERC: A kínai figura nem jött be, a francia ellentámadásra viszont nem volt ellenszer. 4–4
8. PERC: Újabb hetes a franciáknak... Rivera a kapu fölé ejti.
7. PERC:Borozan egyelőre megfoghatatlan, harmadik góljával először vezet a Veszprém. 3–4
5. PERC: Hetesből nem hibáznak a franciák, Borozan második gólja a válasz. 3–3
4. PERC: Két lépés után Gurbindo lőtt a jobb alsóba, de Nilsson azonnal egyenlít. 2–2
3. PERC: Maqueda lökte meg ellenfelét lövés közben, két percre lemegy a spanyol.
2. PERC: Kontrát fújtak a veszprémi kapu előtt, szépen kijátszott akció végén Borozan vágta a labdát a bal felsőbe. 1–1
1. PERC: Eladott labda a Veszprém részéről, Nenadics hibázott, a franciáké az első gól. 1–0
1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Sötét mezben a franciák, fehérben a Veszprém.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a HBC Nantes–Telekom Veszprém férfi kézilabda Bajnokok Ligája-mérkőzés online tudósításában. Hamarosan kezdünk, tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

A Telekom Veszprémnek tehát csak a BL-győzelem elfogadható, ezzel már Davis mester sem óvatoskodik, a spanyol tréner kerek perec kijelentette, a cél a trófea megszerzése.

Ezek nagyon jó előjelek, és az extra motiváció is megvan, mivel az Építők már ötször bejutott a final fourba, sőt négyszer a fináléba is, de mindannyiszor lecsúszott az aranyról. Ami egyébként rekord a sorozatban, még ha nem is szívderítő...

Ráadásul továbbra is a klubnál játszik a védő Blaz Blagotinsek és a jobbszélső Manuel Strlek, a kispadon pedig ott ül David Davis, ők mindhárman bekerültek az előző évad All Star-csapatába.

A bakonyi gárda nemhogy nem lett gyengébb az előző idényhez képest, még erősödött is, hiszen érkezett a csapathoz a világbajnok dán balátlövő, Nikolaj Markussen, a kétszeres Bajnokok Ligája-győztes orosz jobbszélső, Danyiil Siskarjov, a két spanyol Európa-bajnok, a jobbátlövő Jorge Maqueda és a kapus Rodrigo Corrales, valamint visszatért a magyar válogatott balátlövő, Ligetvári Patrik.

A fogaskerekek viszont már most is akadoznak, bár a Telekom Veszprém elutazott Nantes-ba, hogy szerdán pályára lépjen Franciaországban az első fordulóban, kedden hivatalossá vált, hogy a másik BL-csapatunk, a Mol-Pick Szeged nem tudja fogadni első ellenfelét, a Paris Saint-Germaint, miután öt játékosa is megfertőződött koronavírussal. A csapatnak hetekre karanténba kell vonulnia, ami óriási érvágás.

Először és remélhetőleg utoljára fordul elő az európai férfi kézilabda történetében, hogy úgy kezdődik el egy Bajnokok Ligája-idény, hogy az előző még be sem fejeződött. Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) ugyanis nagyon elkötelezett, és úgy döntött, a december 28-i hétvégén megrendezi az előző kiírás koronavírus-járvány miatt elhalasztott négyes döntőjét Kölnben, amelyben a Telekom Veszprém is szerepet kap.