Hiába parádézott Corrales, kikapott Németországban a Veszprém

2021.12.09. 18:35
Nem Corralesen múlott... (Fotó: AFP)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligájában 30–27-re kikapott a Flensburg otthonában a Veszprém.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 10. FORDULÓ
B-CSOPORT
SG FLENSBURG-HANDEWITT (német)–TELEKOM VESZPRÉM 30–27 (16–12)
Flensburg, 1500
néző. V: Mandak, Rudinsky (szlovákok)
FLENSBURG: BURIC – Svan Hansen 1, GOTTFRIDSSON 5, EINARSSON 4, GOLLA 6, MENSAH LARSEN 7, Jakobsen 3. Csere: Hald Jensen, Wanne 4 (4). Edző: Maik Machulla
VESZPRÉM: CORRALES – Lékai 4, Maqueda 2, Sipos, A. Nilsson 3, Lauge 1, Strlek 3. Csere: Cupara (kapus), GASPER MARGUC 6, Ligetvári 1, Jahja O. 3, MAHÉ 4 (1), Lukács P., B. Blagotinsek. Edző: Momir Ilics
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–4. 13. p.: 10–5. 25. p.: 15–10. 34. p.: 19–12. 40. p.: 21–18. 45. p.: 23–21. 55. p.: 26–25. 58. p.: 29–26
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/4, ill., 2/1
Maik Machulla:
– Nagyon kemény rivális a Veszprém, magas, erős játékosai nehéz feladat elé állítottak minket. Rengeteg problémával küzdünk, a sok sérült miatt mindössze hét mezőnyjátékos állt rendelkezésemre. Nagyon büszke és boldog vagyok, hiszen fontos csatát nyertünk meg Európa egyik élcsapata ellen. Ez a két pont nagyon fontos nekünk a Bajnokok Ligája-csoportban.
Momir Ilics: – Az első öt perc nem volt rossz, ám ami utána következett, azzal egyáltalán nem lehetek elégedett. Hozzáállásban és küzdeni tudásban jóval elmaradtunk ellenfelünktől. A második játékrész elején hétgólos hátrányba kerültünk, de szívósan küzdve visszakapaszkodtunk. Sajnos azonban a hajrában Buric megoldhatatlan feladat elé állított minket, és innen már nem volt visszaút.

Erőfelmérővel zárta az évet a Telekom Veszprém férfi kézilabdacsapata a Bajnokok Ligájában, a Flensburg-Handewitt otthonában lépett pályára a B-csoport tizedik fordulójában. Októberben, hazai pályán öt góllal bizonyult jobbnak Momir Ilics csapata, de azóta fontos játékosok tértek vissza a németekhez, és mintha kezdtek volna magukra találni az elmúlt időszakban. A Flensburg legutóbb 2008-ban tudott nyerni az Építők ellen, azóta a két gárda kilencszer találkozott egymással, két döntetlen mellett hétszer a Veszprém győzött.

Elég hektikusan kezdődött a meccs, Lékai Máté és Marguc góljaival már a második percben 3–1-re vezettek a vendégek, hogy aztán percek alatt 9–5-re fordítsanak a hazaiak, és már a tizenegyedik percben időt kelljen kérnie Ilicsnek. Fel kellett pörgetnie a hirtelen gödörbe került játékosait, és ehhez a szervezők nem is választhattak volna jobb zenét egy kis Metallicánál.

Ez valamelyest meg is tette a hatását, de sajnos jó hatással volt Benjamin Buricra, a németek kapusára is, aki az első húsz percben ötvenszázalékos hatékonysággal védett. Miközben a veszprémiek ötven százalékkal sem tudták értékesíteni a támadásaikat az első harminc percben, Rodrigo Corrales magára talált, és elsősorban neki, no meg Marguc négyből négy találatának köszönhetően csak négygólos német előnnyel mehettek pihenni a felek.

A szünetben a vendégeknek nem sikerült rendezniük a soraikat, a magyar védelem nem tudta tartani a német válogatott beállót, Johannes Gollát, aki öt perc alatt háromszor is betalált. Aztán az utolsó húsz percben visszajött a remény, éppen Golla kétperces kiállítása után a Veszprém visszatért a meccsbe, amikor már-már úgy látszott, minden elúszott. Egyrészt az utolsó negyedórára kicsit mintha elfáradtak volna a hazaiak, Corralesben pedig a legjobbkor akadtak el a lövések, és Jahja Omar is fontos gólokat szerzett.

Bár a lövéshatékonyság nem sokat javult, az utolsó öt percre mégis egy gólra zárkózott fel a Veszprém, a kérdés csak az volt, a hajrában is tartani tudja-e a tempót a németek utolsó nagy rohamával szemben. Sajnos nem tudta, Mads Larsen duplájára és Teitur Einarsson góljára nem érkezett válasz, és bár Golla labdalopását Jim Gottfridsson eladása kiegyenlítette, Marguc gólja az utolsó pillanatban már csak arra volt elég, hogy a Veszprém valamelyest szépítsen az eredményen. A vége 30–27 lett, a Flensburg tizenhárom év után tudta legyőzni a Telekom Veszprémet, amely így vereséggel búcsúzott a Bajnokok Ligájától 2021-ben.

„A Flensburg megérdemelte a győzelmet, a végén reménykedtünk, hogy meg tudjuk fordítani, volt is rá némi esélyünk, de Buric remekül védett, és mi sem voltunk elég pontosak. Nehéz a csoportunk, biztosan lesznek körbeverések, reméljük, megkapjuk még az esélyt” – fogalmazott Corrales, a vendégek 43-ból 15 lövést hárító kapusa. Most jön egy hosszabb pihenő a nemzetközi kupasorozatban, és a januári, budapesti Európa-bajnokság után februárban lépnek újra pályára a csapatok, amikor is a bakonyi gárda majd az FC Porto együttesét fogadja 16-án.

Forrás: ehf.com

60. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

60. perc
Corrales ad még egy gólpasszt a végére Margucnak. 30–27!

59. perc Einarsson felugrásból eredményes, majd Lékai eladja.

29. perc Mahé balra passzol Strleknek, aki bevetődik, jobbal nagyon a bal sarok mellé lő, félmagasan. 8 lövés, 3 gól.

28. perc Veszprémi időkérés. Ilics éppen úgy néz a végén, mint tegnap Xavi.

28. perc Larsen el is döntötte ezzel a szép betöréssel, ismét Sipos mellől eredményes. 29–26!

28. perc Larsen ismét egyedül marad, sokadszor már, Sipos támad, beállóból... a kapusba lő. FORDULÓPONT.

57. perc Lékai megvillan, soha jobbkor ma, 27–26!

56. perc Larsen megveri Sipost, és jobbal a bal felsőbe talál a hatosról.

56. perc Corrales... kitalálják, nagy védés, Mahé passzol jobbra, ziccer Strleknek, aki kihagyja!

55. perc Corrales újabb elképesztő védése, Einarsson ziccerénél, Mahé jobbra passzol Jahjának, aki szélről végre ereményes. 26–25!

54. perc Mahé betör egy dobócsel után, most szélre céloz.

53. percMahé lövése a lécen csattan, de hetes. De jobbal a kapus hasára dobja a hetest Mahé. Hát ez meg mi volt?!

53. perc Jó védekezés után időkérés, Ilicstől.Seven, six, Andreas! Ez lesz a figura 26–23-nál.

52. perc CORRALES! ZS.E.N.I. Tartja a lelket...

51. perc A védekezés jó, de Jahja átlövése nem. 6 lövés, 2 gól.

50. perc Buric kirúgja a füle mellől Lékai ziccerét, de Jahja ballal a bal felsőbe talál a földről, nyolcról, Haldnak meg két perc ráadásul. Ez most nagyon kellett. 26–23!

49. perc Larsen felugrásból vajpuha csukóval dob gólt, zseniális. Jahja átlövéséről ez nem mondható el...

48. perc Mahé emel balra Nilsonhoz, aki bevetődik, és szétlövi jobbal a hazai kapu bal felső sarkát! 24–22!

47. perc Jakobsen egyedül marad a bal szélen, öt másodperc volt még vissza az emberhátrányból.

46. perc Lauge átlövése kapuscsemege... 5 lövés, 1 gól.

45. perc Mahé kiáll, Einarssont lökte el a bal szélen.De Gottfridsson eladja!

44. perc Gottfridsson és Marguc eredményes, betörés és fifikás pörgetés.

42. perc Strleket ellökik, de nincs hetes. Sipos jól védekezik, passzol ügyesen, Mahé beugrik szinte a hazai kapuba. 22–20!

41. perc Nilsson Mahé passzával befordul, alakul...

A Flensburg 2008 óta nem verte meg a Veszprémet, azaz 9 meccs óta (két iksz, hét magyar siker). Az odavágót öt góllal a Veszprém nyerte.

41. perc Einarsson szélről eredményes most is, de Gollának kettő perc Jahja ellökéséért.

40. perc Hazai időkérés. Most mintha szomorkásabb lenne az Enter Sandman...

40. perc Corrales véd egy nagyot, Strlek ziccerezhet, és most is cunderezik.

39. perc Mahé a földről lő a jobb felső sarokba középről, nyolc méterről. 21–17!

38. perc Svan berepül szélről, mint egy hattyú, Strlek cunderezése zseniális. Maqueda és Corrales jól védekezik, kontra, Maqueda egyedül meg végig a pályán, a két vele szemben álló védő majdnem "eltörött" a nekikugró spanyol alatt.

36. perc Nilsson kiharcol egy hetest, szó szerint. Mahé jobbal a bal sarokba lő.

35. perc Lauge
végre betalál, Buricról bepattan a labda. 19–13. Addig, amíg a hatosról Larsen passzából be nem ugorhat Golla.7 lövés, 6 gól...

34. perc Két perc Blagotinseknek,
ez nem volt megérdemelt, Golla befordul aztán Sipos mellett, kezd elúszni lassan a hajó.

33. perc Strlek balról a kapusba lő ziccerből.

32. perc Jobbról meg Golla, 18–12.

31. perc Mahé átlövése a kapusé, könnyedén, Lauge sokadszor is elveszíti a labdát az ellenfél fala előtt. Közte a jobb szélről bevetődik, és ballal eredményes Einarsson.

31. PERC FOLYTATJUK!

A jeges német humor

Eközben Szegeden...

30. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

30. perc
Három nagy Corrales-védés közben egy pocsék Jahja-ziccerezés. 16–12!

29. perc Jahja és Larsen is labdát csen, majd egy-egy rossz támadás a két oldalon. Corrales véd még egyet, a hazai passzív játék végén.

28. perc Gottfridsson, ha nem is a csúcson, de a levegőben, bent is van.

26. perc Corrales és Blagotinsek remekel, ám Strlek ismét ziccert ront a bal szélről... A másik oldalról Marguc megmutatja, mi fán terem a beugrásos gól. 15–12!

25. perc Jakobsen kihasználja, hogy valaki nagyon rosszul lépett ki a falból, szélről ugorhatott be. Ligetvári bombáz a léc alá átlövésből. Kellett már nagyon.

24. perc
Blagotinsek doktor úr rendel már, Svan is észrevette a cserét... Szabaddobás.

24. perc Jahja zseniálisan emel maga mögé, Marguc bevetődhet, gyönyörű góllal 14–10.

23. perc Szegény embert... Lékai lövése megjárja a két kapufát is.

22. perc Golla
átbirkózza magát Jahján, a bal szélről bevetődve a túlsó sarokba dob, félmagasan. 14–9!

21. perc Elképesztő Corrales-védés után elképesztően rossz Strlek-ziccerezés...

20. perc Jahja
bal keze elsül, kilencről, felugrásból bomba a jobb alsóba, tízméteres labdavezetés után. Oldalra tört a fal előtt. 13–9!

20. perc Wanna visszatért a bal sarokhoz, Cupara majdnem elérte, de csak majdnem.

20. perc Laugének
két perc, ellökte a ziccerben bevetődő Gottfridssont.

19. perc
Buric 50 százalékát védte a lövéseknek eddig, most Lauge harmadik zicceréből nem lett gól. De jó védés ismét Corralestől, Lauge indít, Strlek ziccerből egy cunderrel idegesíti fel picit Buric kapust.

18. perc Wanne
két lóbálás után jobbal most a jobb felsőbe lő. 12–7, mínusz egy emberrel.

18. perc Gollát elllöki Ligetvári, két perc, jogos.

18. perc Hazai időkérés, folytatódik az Enter Sandman.

17. perc De kár érte, Corrales véd egy átlövést, Strlek kapura dob azonnal, de véd a villámgyorsan visszafutó Buric.

15. perc Idegesek lettek a hazaiak, potya passzt kap, és a saját hetese elől ereményes Lékai üres kapura.

14. perc Larsen, mint kés vajon... Jahja mezét megrántják, könnyed síppal két perc Jensennek. Lékai Jahja okos passzából bevetődhet, nem is rontja el.

13. perc Larsen a jobb szélről könnyedén dobhat gólt, előtte és utána abszolúte rossz veszprémi támadás... 10–5!

11. perc Szól a Metallica a helyszínen. Sajnos csak felvételről.

11. perc Nilson és Sipos között a földről lő kapura Gottfridson, a kapusról bepattan. Újabb pocsék magyar támadás, Jakobsen ziccerből eredményes. Maqueda nagyot esik a másik fal előtt, időkérés. 9–5!

10. perc Lauge ismét ziccert ront, pontosabban Buric is világklasszis kapus, mert kirúgja a labdát a jobb felső sarok elől! Gottfridson is szárnyal, előtte átlövésből eredményes.

9. perc Lékai kizárja Gollát, Maqueda középre tör, hétről jobbal a jobb alsóba talál. 6–5!

8. perc Maqueda átlövése a kapusé, kontra, Golla bevetődik, körülbelül egy méterről bombáza berepülve kapura, de véd Corrales. Lauge támadóhibája után Golla másodszor indul a hatosról légi útra, ezt nem rontja el.

7. perc Újabb ziccert fog Buric, kezd belejönni, Gottfridson eredményes bevetődésből Larsen oldalpassza után. De véget ér az emberhátrány.

6. perc Wanne nem rontja el. 4–4!

6. perc Lékainak két perc és hetes, a cunderezést fogta pedig a kapus.

5. perc Nilsson fordul be a beállóból, ez tudjuk, mit jelent, Maqueda nem figyel, de Corrales kirúgja a labdát a jobb alsó elől Gottfrisdon ziccerénél.

4. perc Nem sokáig, Lékai kétszer, Maqueda egyszer ront elöl, Golla és Einarsson meg bevetődhet.

3. perc Újra fog egy átlövést Corrales, Marguc egy az egyben mehet a kapusra: bent is van! 1–3!

1. perc Egy nagy Corrales-védéssel, majd Lékai és Marguc dob villámgyorsan gólt. Larsen a kettő közőtt betört a falba, és egalizált.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta kékben, a veszprémiek tiszta fehérben.

„Itthon érzem magam. Itt lakom nem messze, Várpalotán, és nagyon büszkévé tesz, hogy a saját országomban a saját nyelvemet beszélhetem. Gyerekkorom óta járok a Veszprém meccseire, mindig is erről álmodtam, hogy itt pályára léphessek, és minél meghatározóbb szerepet tölthessek be. Sokat fejlődtem az idei évadban, és ezt az utat szeretném folytatni”
– árulta el a 25 éves játékos.

A szerb klasszis 2018 januárja óta játszik Veszprémben. A veszprémi nevelésű Ligetvárit többször kölcsönadta a klub – Spanyolországban is légióskodott –, 2020-ban tért vissza újra az együtteshez.

„Boldog vagyok, folytathatjuk a megkezdett utunkat a csapattal, ez sokat jelent számomra. Mindenki tudja, milyen tervekkel jöttem ide, ahhoz, hogy elérjük ezeket, dolgozunk tovább. Képesek vagyunk rá, elérhetünk bármilyen célt, amit kitűzünk magunk elé” – mondta el a klub honlapján a 35 éves Nenadics, aki combsérülés miatt idén már nem léphet pályára.

A videóból kiderül, hogy az irányító-átlövő Nenadics 2023-ig, míg Ligetvári 2024-ig hosszabbított.

„A Telekom Veszprém öltözőjében járt ma a Mikulás, és ha már ott volt, ajándékokat is hozott” – írja a Veszprém Facebook-oldala.

„Nagyon nehéz meccsre számítok. Fontos lenne a győzelem, ha meg akarjuk őrizni második helyünket a csoportban, de a Flensburgnak is nagy szüksége van a pontokra, mivel többször botlott a közelmúltban. Lassan visszatérnek a játékosai, így egyre veszélyesebb lesz” – mondta az elutazás előtt a Telekom Veszprém szlovén jobbszélsője, Gasper Marguc.

Az eddig mutatott játék alapján úgy tűnik, következő ellenfelének, a Flensburgnak talán még a továbbjutásért is meg kell küzdenie, ugyanakkor az elmúlt időszakban kezd magára találni, így nem vehető alapul a két csapat októberi összecsapása, amikor a hazai pályán játszó veszprémiek 28–23-ra nyertek. A németek kerete azóta kiegészült a sérülésből és karanténból visszatérő norvég Göran Johannessen, svéd Jim Gottfridsson irányítópárossal, valamint a dán beállóval, Simon Halddal.

Újra formába lendült a Telekom Veszprém, amely az ukrán Motor Zaporizzsját és a román Dinamo Bucuresti-et is rendesen megszórta otthon, utóbbit tizenöt góllal.

A Bajnokok Ligája B-csoportjának második helyén álló Veszprémnek nem lesz könnyű dolga csütörtökön, pláne idegenben.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A FLENSBURG–VESZPRÉM KÉZILABDA-MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!