Férfi kézi BL: az Aalborg a PSG-t legyőzve jutott be a döntőbe

V. Á.V. Á.
2021.06.12. 16:50
Mikkel Hansen hat gólja sem volt elég a PSG győzelméhez (Fotó: AFP)
Hiába vezetett a második félidőben öt góllal is a francia Paris Saint-Germain a férfi kézilabda Bajnokok Ligája kölni final fourjának elődöntőjében, vereséget szenvedett a dán Aalborg ellen.

Az első félidőt 15–13-ra nyerte meg a PSG a férfi kézilabda BL elődöntőjében, a második felvonás 37. percében pedig már ötgólos volt a francia sztárcsapat előnye (20–15). Az Aalborg azonban nem omlott össze, a 48. percben egyenlített (24–24). Ezt követően a vezetést is átvették a dánok, az utolsó öt percre 29–29-es eredménnyel fordultak a csapatok. Ezután az Aalborg egymás után kétszer betalált, s ez a különbség ki is tartott a lefújásig.

Az Aalborg története során először jutott be a BL döntőjébe, a PSG-nek 2017 óta nem jön össze az újabb finálé.