Nem volt kérdés, ott van a négyes döntőben a Veszprém

VINCZE SZABOLCS (összefoglaló), VARGA ÁDÁM (percről percre)VINCZE SZABOLCS (összefoglaló), VARGA ÁDÁM (percről percre)
2022.05.18. 18:35
A Telekom Veszprém 37–35-re kikapott a dán Aalborg Handboldtól a férfi kézilabda BL-negyeddöntő második, idegenbeli mérkőzésén. A bakonyiak összesítésben öt góllal bizonyultak jobbnak a tavalyi döntősnél, s bejutottak a final fourba.
A Veszprém ott van a négyes döntőben (Fotó: MTI/Kovács Anikó) – A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTŐ, MÁSODIK MÉRKŐZÉS

AALBORG HANDBOLD (dán)
TELEKOM VESZPRÉM37–35 (20–21)
Aalborg, 5000
néző. V: Schulze, Tönnies (németek)
AALBORG: Aggerfors – BJÖRNSEN 9, Claar 3, Nielsen, Möllgaard 3, LAESÖ 7, JUUL 9 (3).Csere: Gade (kapus), Klöve 1, Antonsen 2, Hermansen 2, Termansen 1.Edző: Stefan Madsen
VESZPRÉM: Corrales – Gasper Marguc 5 (2), J. Omar 2, MAHÉ 6 (2), A. Nilsson 2, LAUGE 6, Strlek 4.Csere: Cupara (kapus), B. Blagotinsek 1, LIGETVÁRI 2, Nenadics 3, Sipos A., Manaszkov, Maqueda 2, Lékai 2.Edző: Momir Ilics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–3. 10. p.: 5–5. 14. p.: 7–10. 23. p.: 11–14. 25. p.: 15–15. 28. p.: 18–18. 36. p: 24–24. 42. p.: 26–29. 50. p.: 32–30. 54. p.: 34–31. 58. p.: 36–33.
Kiállítások:
6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 6/4
Továbbjutott:
a Veszprém, 71–66-os összesítéssel
Stefan Madsen: – Csalódottak vagyunk, de tudtuk, hogy nehéz este vár ránk. Büszke vagyok a játékosaimra, mert úgy játszottak, mint az őrültek, és sikerült végül megnyerniük a meccset.
Momir Ilics: – Örülök a játékosaim teljesítményének, mert nem egészen egy éve dolgozunk együtt, de ott leszünk a négyes döntőben. Azért is boldog vagyok, mert bemutatkozó, fiatal edzőként sikerült ezt elérni. Negyvenöt percig elégedett voltam azzal, amit láttam, a hiányérzetünk azért lehet, mert utána pihentünk... Mindent összevetve elégedett vagyok mindazzal, amit eddig Veszprémben elértünk.

Balkezes átlövő nélkül kezdte a Telekom Veszprém elleni Bajnokok Ligája-negyeddöntő visszavágóját a Aalborg. Míg a dán Martin Larsen már hosszabb ideje sérüléssel bajlódik, hasonló okok miatt a hazaiak végül nem nevezték a friss Európa-bajnok svéd Lukas Sandellt sem, így Stefan Madsen együttese egyetlen klasszikus jobbátlövővel, a 18 éves, saját nevelésű Christian Termansennel vágott neki a négyes döntőbe jutásról határozó összecsapásnak – egyébként az irányító Felix Claar kezdett a poszton.

Kicsit csalóka volt, hogy a telt házas Gigantium csak úgy világított a pirostól, ugyanis mindkét együttes szurkolói ilyen színű mezt viseltek. Az Aalborg lendületesen, az Építők keményen védekezve, türelmesen és legalább két fokkal higgadtabban kezdett, az első tíz perc után csak azért volt még döntetlen az állás, mert Kentin Mahé egy percen belül kétszer is a hazai blokkba lőtt. És azért, mert az Aalborg támadásban a hét a hat elleni játékot erőltette, amit a Veszprém remekül kihasznált, annyira, hogy az első negyedóra végére három góllal elszakadt.

A dánok nem sokkal később újabb veszteséget szenvedtek, egy ütközés után a földön maradt a beálló Jesper Nielsen. Egy törülközőt az arcához szorítva hagyta el a pályát az orvossal a nyomában, eközben Aron Pálmarson egykedvűen üldögélt a kispadon. Egyedül a szélsők termeltek rendesen, Buster Juul és Kristian Björnsen együtt tizenkétszer vette be Rodrigo Corrales kapuját az első harminc percben. A spanyol kapus fontos pillanatokban hárított, de az első félidőben esett 41 gól jól mutatja, hogy akárcsak az első meccs, a visszavágó sem a kapusoké volt – ám talán fontosabb, hogy az állás a szünetre egy góllal az Építők felé billent.

Akárcsak az első játékrészben, a másodikban is rengeteg múlt a gyors visszarendeződésen, mert a hazaiak ott próbálták gyorsítani a játékot, ahol csak lehet. Minden egyes kapott gól után rohantak a középkezdést elvégezni, és azt követően is erőltették az emberelőnyös játékot, amikor sorra kapták belőle az üres kapus gólokat. Azt, mondjuk, nem lehetett érteni, hogy a szervezők időnként miért keverték be a Benny Hill Show-ból jól ismert Yakety Sax című zenét, mert a meccs és a hangulat inkább feszült volt, mint vicces.

A második félidő felénél a falból kirobbanó 201 centis Ligetvári Patrik szélsőket megszégyenítő sprint után szerzett indításgólt (!), ami után már hárommal ment a Veszprém. De gyorsan felzárkóztak a hazaiak, és döntetlenről kezdődött az utolsó negyedóra; a 30–30-as állás pedig azt jelentette, hogy az Aalborgnak már nyolc góllal kellett (volna) nyernie a továbbjutáshoz. A dánok szurkolása jobbára kimerült a tapsolásban, akkor viszont felálltak, amikor Simon Gade dupla védése után kettővel vezettek – csakhogy a kedélyeket gyorsan lehűtötte a ziccert védő Vladimir Cupara.

A hazaiak nyomása nem enyhült, az utolsó öt percre egészen a félpályáig kijöttek védekezni, ám Gasper Marguc és főleg Andreas Nilsson góljánál, két perccel a vége előtt már a nézők is érezték, hogy a továbbjutás elúszott, és sokan a lefújás előtt elindultak hazafelé. Az Aalborg végül 37–35-re nyert, és vigaszul annyi maradt neki, hogy hazai pályán veretlenül zárta a BL-szezont. A Telekom Veszprém taktikus játékkal története során hetedszer jutott be a kölni négyes döntőbe, és a játékosok percekig ugrálva ünnepeltek a vendégszektor előtt a csapattal tartó mintegy száz veszprémi szurkolóval.

Vége! Ott van a kölni final fourban a Veszprém!

60. perc:Laesö gólja nyitja az utolsó percet. Mahé megint betalált hetesből. 37–35

59. perc: Nilsson szép támadás végén lő gólt. 36–34

58. perc:Marguc pontot tett a halovány dán továbbjutási remények végére. Claar talál be. 36–33

57. perc: Hermansen pattint a veszprémi kapuba. Újabb Gade-bravúr, de Lauge labdát szerez!. 35–32

56. perc: Rendkívül fontos gól Mahétól. 34–32

55. perc: Gade nagyon belejött, Lékai eszén járt túl. Möllgaard elemi erővel lő a kapuba. 34–31

54. perc: Hibáznak a dánok, oldalról jöhet a Veszprém.

53. perc: Nilsson nem tudják szabályosan megállítani. Jöhet az újabb hetes. Mahé áll oda, s megtörte a veszprémi gólcsendet. Möllgaard gyorsan válaszol. 33–31

52. perc: Időt kér a Veszprém.

51. perc: Gade Nenadics hetesét védi, a kipattanó is a kapusé. A túloldalon Cupara is bemutat egy bravúrt.

50. perc: Nenadics lövését védi a dánok kapusa. Varázslatos kínai után ismét Björnsen. 32–30

49. perc: Lékai kap kétperces büntetést. Cupara bravúrral védi Laesö átlövését.

48. perc: Megszerzi a vezetést az Aalborg, Björnsen ziccerből talált be. 31–30

47. perc: Maqueda-bomba, öt perc után szerez újra gólt a Veszprém. Möllgaard gyorsan válaszol. 30–30

46. perc: Juulegyenlít hétméteresből. 29–29

45. perc: Marguc ziccerét is védi Gade.

44. perc: Laesö kilencről, talpról lő gólt. 28–29

43. perc: Hermansen marad üresen a beálló posztján, nem is hibázik. 27–29

42. perc:Rasmus Lauge és Ligetvári is gólt lő, közte három. Időt is kérnek a dánok. 26–29

41. perc: Lékai jó cserének bizonyult, ismét eredményes. 26–27

40. perc: Cupara is véd egy hétméterest, de a kipattanót belövi Juul.26–26

39. perc: Hétméterest kap a Veszprém is. Gade védi Marguc próbálkozását.

38. perc: Strlek nem hibázik ziccerben. Juul Cupara lábai között dobja be a hetest. 25–26

37. perc:Lékai test mellett tüzel kapura, újra vezet a Veszprém. 24–25

36. perc: Björnsen egyenlít, a norvég szélső a dánok egyik legjobbja a mérkőzésen. 24–24

35. perc: Laesö brutálisan nagy gólt lő, remekel az átlövő. 23–24

34. perc: Claar bombáz hatalmas gólt, de Lauge hamar az üres kapuba lő. 22–24

33. perc: Hosszú támadás, majd Marguc-gól. 21–23

32. perc: Megvan Cupara első védése, ezzel már utolérte a két dán kapust ebben a statisztikai mutatóban.

31. perc: Elkezdődött a második félidő. Antonsen góljával indul ez a játékrész. A Veszprém kapujában Cupara váltotta Corralest, Lékai is a pályán. Lauge válaszol Antonsen találatára. 21–22

A Veszprém nyolcgólos előnyről kezdi a második félidőt. A játék képe alapján nincs veszélyben a továbbjutása.

30. perc:Nenadics lövése a kapuban. Termansen még a végén gólt lő. 20–21

29. perc: A hazai kapusok nem sok labdát fognak, Strlek labdáját sem sikerült. 19–20

28. perc: Potyognak a gólok. Antonsen sem akar lemaradni a társaktól ebben a tekintetben. Nenadics és Björnsen is betalál. 19–19

27. perc: Emberelőnyben az Aalborg, Manaszkov pihenhet két percig. Juullövi be a hétméterest. Lauge veri meg lábbal honfitársát, Möllgaardot, és szerez gólt. 17–18

26. perc:Laesö második óriási bombája ellen is tehetetlen volt Corrales. Nilsson első gólja is megvan. 16–17

25. perc:Björnsen egyenlít, Lauge hámozza át magát a védőkőn, és lő gólt. 15–16

24. perc: Blagotinsek kiállítása miatt emberhátrányban a Veszprém. Mahé azonban rést talál a dán falon, de Laesö egyből válaszol. 14–15

23. perc: Nenadics passzából Marguc szerez gólt, de Björnsen hamar válaszol. A norvég másodpercek múlva növeli találatai számát. Momir Ilics időt kér. 13–14

22. perc: Maqueda beáll, s első lövéséből betalál. 11–13

21. perc: Mahé lő szerencsés gólt, majd megint Juul. 11–12

20. perc: Manaszkov váltja Strleket a bal szélen. Juulhozza közelebb a csapatát, Sipos kétperces büntetést kap. 10–11

19. perc: Jó védekezés után Strlek kap labdát, újra kettővel megy a Veszprém. Björnsen ziccerét védi Corrales. 9–11

18. perc: A fiatal Klöve megszerzi második gólját a BL jelenlegi kiírásában. Jó hír, Andreas Nilsson újra a pályán. 9–10

17. perc: Nenadics lő felé ziccerben. A labdaszerzésnél ütközött Jesper Nielsennel, aki vérző szájjal hagyta el a pályát.

16. perc:Juulhamar betalál az időkérés után. Megvan a harmadik hazai kétperces büntetés, ezúttal Laesö ülhet le. 8–10

15. perc: Strlek a második ziccerét már belövi. Összesítésben tíz gól a bakonyiak előnye. Időt kér a házigazda. 7–10

14. perc: Ligetvári az üres kapuba lő remek védekezés után. 7–9

13. perc: Nilsson harcol ki hetest, de megsérült a válla, így elhagyta a pályát. Möllgaard kap kétperces büntetést, Marguc belövi a hétméterest. 7–8

12. perc: Gyönyörű támadás végén ismét Laesö. 7–7

11. perc:Laesö pókhálózza ki a felső sarkot, Lauge pedig az üres kapuba lő a középkezdés után. 6–7

10. perc: Ismét a norvég szélső lő gólt, újra egyenlő. Jahja jól játszik, megint gólt szerez. 5–6

9. perc:Björnsen robog végig a pályán, s nem hibázik. 4–5

8. perc: Lauge indítja Jahját, aki betalál. 3–5

7. perc:Juulegyenlít, erre Nenadics válaszol. 3–4

Az Aalborg izlandi sztárja, Aron Pálmarsson kisebb sérülés miatt lehet, hogy nem tud pályára lépni.

6. perc: Strlek bombáz a lécre a szélről emberelőnyben.

5. perc: Claar kap kétperces büntetést, miután visszahúzza a beállót.

4. perc: Blagotinsek kap sárga lapot. Claar szerez gólt egy hosszú támadás végén. 2–3

3. perc: Megvan Corrales első védése, majd hétméterest kap a Veszprém. Marguc nem hibázik. 1–3

2. perc:Blagotinsek lövi a második veszprémi gólt. 1–2

1. perc: Lauge, Mahé, Jahja belső hármassal kezd a Veszprém. Mahé szerzi meg a vezetést, Juulegyből válaszol. 1–1

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!
Fehér mezben a Veszprém, pirosban az Aalborg.

ELŐZMÉNYEK

Az első mérkőzésen: Telekom Veszprém–Aalborg Handbold 36–29 (17–16)

„Kényelmesnek tűnik a hétgólos előny, és nem akarok hazudni, még a Bajnokok Ligájában is annak számít, de egyáltalán nem vagyunk tőle eltelve, mert önmagában nem elég a továbbjutáshoz – mondta a Nemzeti Sportnak Kentin Mahé, a veszprémiek francia irányítója. – Sőt, éppen hogy figyelmeztető jel, nehogy elkényelmesedjünk! Úgy kell hozzáállnunk, hogy meg kell nyernünk a visszavágót is, hatvan percig nyomni kell. Ez az egyetlen opció, ha nem így vágunk bele, a saját dolgunkat nehezítjük meg.”

„A gárdák most valamivel jobban ismerik egymást, mint az első meccs előtt, mert a veszprémi találkozó után alaposan elemeztük őket, és nyilván ők is minket – fogalmazott az olimpiai bajnok francia játékos. – De még ha ezt nem is nézném, akkor is teljesen más meccset várok, sokkal feszültebbet és keményebbet, mint a múlt heti volt. Egyrészt mert a dánok hazai pályán játszanak, ami már önmagában előny, másrészt mert most nagy rajtuk a nyomás, ezért biztosan nekünk fognak esni, hogy ledolgozzák a hátrányt. Nekik meg ez az egyetlen esélyük. Mi is nagyon gyors kézilabdát játszunk, ahogy ők is, és ha nem figyelünk és hagyjuk, hogy sorozatban három-négy gyors gólt szerezzenek, máris bajban lehetünk. Az ilyen helyzetet el kell kerülnünk, vagy idejében reagálnunk rá.”

TÖBB SÉRÜLT AZ AALBORGNÁL

A jobbátlövő Martin Larsen és az irányító Sebastian Henneberg régóta nem bevethető sérülés miatt, rajtuk kívül a beállóBenjamin Jakobsent sem lehetett látni a keddi tréningen, míg a jobbátlövő Lukas Sandell és a balszélső Sebastian Barthold csak könnyített edzést végezhetett. Ráadásul a balátlövő Andreas Holst április 25-én, a Fredericia elleni meccsen eltörte az orrát, így még nem vehetett részt a csapat gyakorlásán – számolt be róla a helyi Nordjyske Stiftstidendenapilap.

„Jelenleg azért küzdünk, hogy a pályán lehessenek a játékosaink. Jakobsen nem edzett, és szerdán sem játszhat. Barthold sem lesz ott, Sandell pedig továbbra is sérüléssel küzd, ezért kímélnünk kell. Elképzelhetetlen, hogy játsszon” – vallotta meg az Aalborg vezetőedzője, Stefan Madsen.

Ugyanakkor a Mors-Thy elleni bajnokit kihagyó Henrik Möllgaard parkettára léphet.

Dán sajtóhírek szerint minden jegy elkelt a mérkőzésre, így a Sparekassen Danmark Aréna lelátóján 5000 néző szurkol majd.