A Flensburg győzött a Kielce otthonában, ezzel megnyerte csoportját (Fotó: Getty Images – archív)

 

Az A-csoportban gyenge első félidőt követően hiába támadt fel a második játékrészre az északmacedón Vardar Szkopje, kikapott a fehérorosz Meskov Breszttől, ezzel eldőlt, hogy a 7. helyen zár, így a nyolcaddöntőben a Telekom Veszprém ellen léphet pályára.

A csoportgyőzelemért csapott össze a lengyel Kielce és a német Flensburg. A schleswig-holsteini csapat szorosan, de nyerni tudott, így a harmadikról az első helyre ugrott előre.

Máthé Dominik négy alkalommal is betalált, csapata, a norvég Elverum viszont kikapott a portugál Portótól, amely így megelőzte a Mol-Pick Szegedet. A magyar csapat ezzel a 6. helyen zárja a csoportkör küzdelmeit

A B-csoport utolsó mérkőzésén a német THW Kiel a találkozót szinte végig kézben tartva, hat góllal nyert a mérkőzésen két találatot jegyző Leimeter Csaba együttese, a horvát PPD Zagreb ellen, így ellenfelük a nyolcaddöntőben a Mol-Pick Szeged lesz.

KÉZILABDA
FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
14. FORDULÓ
A-CSOPORT
Elverum (norvég)–
FC Porto Sofarma (portugál) 31–38 (11–16)
Kielce (lengyel)–Flensburg (német) 28–31 (17–19)
Vardar (északmacedón)–Meskov Breszt (fehérorosz) 32–36 (12–20)

PSG–Szeged 10–0 – megállapított eredmény

AZ A-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
 1. Flensburg (német) 14 10 1 3 341–336 +5  21
 2. Paris SG (francia) 14 9 1 4 388–327 +61  19
 3. Kielce (lengyel) 14 9 1 4 442–414 +28  19
 4. Meskov Breszt (fehérorosz) 14 7 1 6 383–380 +3  15
 5. FC Porto Sofarma (portugál) 14 5 2 7 361–362 –1  12
 6. MOL-PICK SZEGED 14 6 8 318–329 –11  12
 7. Vardar Szkopje (északmacedón) 14 3 3 8 335–350 –15  9
 8. Elverum Handball (norvég) 14 2 1 11 387–457 –70  5


B-CSOPORT
THW Kiel (német)–PPD Zagreb (horvát) 36–30 (23–15)
Aalborg (dán)–Celje (szlovén) 0–10 – megállapított eredmény

A B-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
 1. Barcelona (spanyol) 14 14 505–412 +93  28
 2. TELEKOM VESZPRÉM 14 9 2 3 443–392 +51  20
 3. THW Kiel (német) 14 7 2 5 394–378 +16  16
 4. Aalborg Handbold (dán) 14 7 7 397–411 –14  14
 5. HC Motor Zaporizzsja (ukrán) 14 7 7 389–411 –22  14
 6. HBC Nantes (francia) 14 5 2 7 388–378 +10  12
 7. Celje PL (szlovén) 14 4 10 372–413 –41  8
 8. PPD Zagreb (horvát) 14 14 369–462 –93  0

 

A NYOLCADDÖNTŐ PÁROSÍTÁSA
Flensburg (német)–PPD Zagreb (horvát)
Celje PL (szlovén)–Paris SG (francia)
HBC Nantes (francia)–Kielce (lengyel)
HC Motor Zaporizzsja (ukrán)–Meskov Breszt (fehérorosz)
FC Porto Sofarma (portugál)–Aalborg Handbold (dán)
MOL-PICK SZEGED–THW Kiel (német)
Vardar Szkopje (északmacedón)–TELEKOM VESZPRÉM
Elverum Handball (norvég)–Barcelona (spanyol)

A párharcok első mérkőzéseit március 31-én és április 1-én, a visszavágókat egy héttel később rendezik.

A NEGYEDDÖNTŐ PÁROSÍTÁSA
HC Motor Zaporizzsja/Meskov Breszt–Elverum Handball/Barcelona
FC Porto Sofarma/Aalborg Handbold–Flensburg/PPD Zagreb
HBC Nantes/Kielce–Vardar Szkopje/TELEKOM VESZPRÉM
MOL-PICK SZEGED/THW Kiel–Celje PL/Paris SG