Férfi kézi BL: a Montpellier legyőzte Máthé Dominikékat is

M. D.M. D.
2021.11.17. 22:06
Gilberto Duarte öt gólt dobott Máthé Dominikék ellen (Fotó: Montpellier Handball)
Máthé Dominik csapata, az Elverum 37–30-ra kikapott hazai pályán a Montpellier-től a férfi kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának hetedik fordulójában. Leimeter Csaba együttese, a PPD Zagreb 30–30-as döntetlenre végzett a Meskov Breszttel.

Az Elverum három-, a Montpellier négymeccses győzelmi szériával a háta mögött várhatta az európai szövetség (EHF) által „a hét meccsének” titulált találkozót a Bajnokok Ligájában.

A csoport élén álló francia gárda a bajnokságban már koránt sincs ilyen jó formában, ott ugyanis kilenc forduló után kilenc ponttal csak a nyolcadik helyet foglalja el – nem úgy az Elverum, amely tíz mérkőzés után hibátlan teljesítménnyel vezeti a norvég élvonal tabelláját.

Az első félidőben nem sok minden valósulhatott meg abból, amit Máthéék elterveztek, a Montpellier-nek ugyanis szinte minden támadásából gól született – az EHF beszámolója szerint Emil Kheri Imsgard és Thorsten Fries, a norvég csapat két kapusa egyetlen védést sem mutatott be az első harminc percben.

A fordulás után a vendégek hamar megduplázták előnyüket, a 42. percben már tízzel vezettek (19–29). Még az 57. percben is megvolt a tízgólos különbség a két csapat között, Máthééknak a végjátékban sikerült picit kozmetikázniuk az eredményen, de a pontszerzésre a gyenge védekezésük miatt esélyük sem volt (30–37).

Az Elverum legeredményesebb játékosának épp a magyar válogatott átlövő bizonyult, aki 11 próbálkozásából hét gólt szerzett. A franciáknál négyen is eljutottak legalább öt találatig, Hugo Descat kilenc góllal zárt.

Jövő szerdán Franciaországban újra megmérkőzik egymással a két együttes.

Leimeter Csaba csapata, a PPD Zagreb 30–30-as döntetlent játszott idegenben a Meskov Breszttel, így mindkét gárda nyeretlen maradt. A magyar légiós kétszer lőtt kapura, de egyik kísérletéből sem született gól.

A B-csoportban a Flensburg 37–30-ra legyőzte otthon a Dinamo Bucuresti-et, ezzel elkönyvelte egymást követő második (hazai) sikerét.