Férfi kézi: a spanyolok nyerték meg az U18-as Eb-t is

K. Zs.K. Zs.
2022.08.14. 20:02
Spanyol taktikai megbeszélés a vasárnapi döntőn (Fotó: RFE Balonmano Twitter)
Spanyolország 34–32-re legyőzte Svédországot a férfi kézilabda U18-as Európa-bajnokság vasárnapi döntőjében, és története során másodszor a korosztály kontinensbajnoka lett. Mint korábban beszámoltunk róla, a mieink a negyedik helyen végeztek, miután 29–22-re elveszítették az ugyancsak Podgoricában megrendezett, németek elleni bronzmérkőzést.

Jól kezdtek a spanyolok a vasárnapi döntőben, négy góllal is elhúztak (8–4, 9–5), de a svédek fordítottak, 14–12-re már ők vezettek, a szünetben is náluk volt az előny, sőt a fordulás után is ők jártak előrébb egy-egy góllal.

23–22-es vezetésüket követően azonban három spanyol gól következett, és 25–25 után már végig az ibériaiaknak kedvezett az állás – volt hogy három, volt, hogy négy góllal „mentek”, végül 34–32-re nyertek. Igaz, ehhez kellett az is, hogy 33–32-nél a kapusuk, Álvaro Pérez kétszer is nagyot védjen.

A spanyolok – akik mind a hét mérkőzésüket megnyerték az Eb-n, a csoportkörben a svédeket is felülmúlták már egyszer (40–33) – 1994 után nyerték meg ismét a korosztály kontinensbajnokságát.

Érdekesség, hogy a spanyolok néhány hete az U20-as Európa-bajnokság aranyérmét is elvitték.

FÉRFI KÉZILABDA U18-AS EURÓPA-BAJNOKSÁG (Podgorica)