Esélyt sem adott az ETO a Debrecennek

2010.02.10. 19:57
Amorim és társai ellen nem volt ellenszer (Fotó: Czagány Balázs)
Legfeljebb tíz percig volt izgalmas a magyar női kézilabda-bajnokság szerdai rangadója: az első helyezett Győri Audi ETO KC hazai pályán esélyt sem adott a szörnyű formában lévő, második DVSC-Korvexnek.

A debreceniek helyzetét már a meccs előtt rontotta, hogy válogatott jobbszélsőjük, Juhász Gabriella combsérülése (amelyet a múlt heti podgoricai KEK-mérkőzésen szedett össze) nem jött rendbe, így a térdműtét után lábadozó Mörtel Renáta mellett őt sem vethette be Bakó Botond. A másik oldalon az ugyancsak megműtött Tomori Zsuzsanna és Szegedi Orsolya hiányzott.

Jól kezdett a DVSC, ám hiába vezetett öt perc után 3–2-re az addig bátran, agresszíven játszó vendégcsapat, támadásban néhány rontás, valamint Pálinger Katalin két bravúrja, és az ezeket követő lassú visszarendeződés megbosszulta magát: a remek lerohanásgólokat szerző Vérten Orsolya vezetésével egy 5–0-s sorozatot hozott össze a Győr, és máris 7–3-mal náluk volt az előny.

Mindkét csapat sokat hibázott a félidő második felében, kiestek a labdák a kezekből, nem sikerültek a passzok, de az ETO játékában ahhoz épp elég fantázia volt, hogy tovább növelje előnyét.

A 15–9-es félidő után aztán néhány perc alatt a döntő csapást is bevitte a Győr, egy pillanat alatt elmentek 20–10-re, és ezzel teljesen megtörték a DVSC-t. A Loki-játékosok küzdöttek, próbálkoztak, de a bátorságuk, a szenvedélyük és a hitük is elhagyta őket. A már a szombati, a Larvik elleni BL-csatára tartalékoló ETO cseresora is gond nélkül növelte egyre jobban az előnyt, és ha plusz tizenötnél nem vesz vissza a tempóból a hazai együttes, még súlyosabb vereséget mérhetett volna a Debrecenre.

A vége így is csúnya lett: 35–23-re nyert az ETO, amely így elégedetten – és egyáltalán nem kifacsarva – utazhat Larvikba, míg a debrecenieknek minimum újjá kéne születniük, hogy legyen esélyük a vasárnapi, Podgorica elleni KEK-visszavágón, amelyet mínusz nyolcról kezdenek.

Fehérváron a meccs elején fej-fej mellett haladt az Alcoa és az FTC, de az első öt perc után a házigazdák lendületbe jöttek, és el is húztak 7–3-ra. Az előnyt elég magabiztosan tartotta a Fehérvár (bár 12–10-re feljött a Fradi egyszer), de 15–10 után leblokkoltak a hazaiak, a fővárosi zöld-fehérek pedig Dajka két hetesével és Kenyeres góljával felzárkóztak kettőre (15–13).

A második félidőt jól kezdte az FTC és egyenlített is, sőt, 18–18 után már át is vette a vezetést. Bernataviciute őrzésével meggyűlt a baja a vendégeknek, a fehérváriak pedig nem akartak leszakadni, mindig visszakapaszkodtak a Fradi egy- vagy kétgólos előnyéről. A hajrá nagy izgalmakat tartogatott: Dajka döntő fontosságú hetest hibázott, Tilinger Tamara vezérletével pedig fordított az Alcoa. Harminc másodperccel a vége előtt Dajka, a mezőny legeredményesebbje egyéni akcióból egyenlített (29–29), de időkérés után erre is volt válasz: Azari Fruzsina betalált a szélről, így minimális különbségű sikert ünnepelhettek a hazai nézők.

NŐI KÉZILABDA NB I
ALAPSZAKASZ, 17. FORDULÓ
GYŐRI AUDI ETO KC–DVSC–KORVEX 35–23 (15–9)
Győr, 1800 néző. V: Andorka, Hucker
AUDI ETO: PÁLINGER – Mraviková 2, BRADEANU 3, Görbicz 1, Spiridon 2, Amorim 2, VÉRTEN 5. Cs: Víg (kapus), Hornyák Á. 2, Mayer 4, ORBÁN ADRIENN 6, KOVACSICS 4 (2), Szölösi 1, Deáki 3. Edző: Konkoly Csaba
DVSC: Triffa – Csáki 3, Bogdanovics 3 (1), Lovric 2, Szabó V. 3, BULATH 6 (2), Kazai 3. Cs: Kiss É. (kapus), Bognár, Borbás 3, Hornyák D., Slakta. Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása. 4. p.: 2–2. 10. p.: 7–3. 20. p.: 10–6. 27. p.: 14–8. 36. p.: 20–10. 48. p.: 30–15
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 5/3
Konkoly Csaba: – Sikerült kellően ráhangolódnunk a mérkőzésre, játékban akadnak még finomítani valók, de ha a hétvégén ezt folytatjuk, akkor sikeres lesz norvégiai utunk.
Bakó Botond: – Ismét bebizonyosodott, hogy csibészség, önbizalom, hit és akarat nélkül nem lehet kézilabdázni.

ALCOA–FKC–FTC–RIGHTPHONE 30–29 (15–13)
Székesfehérvár, 1000 néző. V: Nagy F., Túróczy
ALCOA: SZIKORA – Azari 2, Becséri, TILINGER 9 (4), HORVÁTH B. 5, Bernataviciute 4, VINCZE M. 7. Cs: Trimmel (kapus), Bízik 1, Németh K. 1, Kuhinkó 1, Rádl. Edző: Mihály Attila
FTC: Pastrovics – Zsigmond F., Trufán 2, Szamoránszky A. 1, Szucsánszki 4 (1), DAJKA 12 (6), Szádvári. Cs: BALOGH B. 3, Németh Cs., Berta 1, KENYERES 6. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 5. p.: 3–2. 12. p.: 7–3. 19. p.: 11–6. 24. p.: 13–10. 28. p.: 15–11. 32. p.: 15–15. 39. p.: 18–19. 46. p.: 22–22. 52. p.: 23–25. 56. p.: 27–27
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 9/7
Mihály Attila: – Bár voltak hibáink, kicsit el is fáradtunk, ám fegyelmezetten és kellő alázattal játszottunk. Úgy gondolom, ezzel magasra állítottuk magunknak a mércét.
Elek Gábor: – Húsz kihagyott ziccerrel nem lehet mérkőzést nyerni, egyértelműen a támadójátékunk pontatlanságának köszönhetjük a vereségünket.

1. Győri Audi ETO KC 17 17 587–392 +195  34
2. DVSC-Korvex 17 13 4 536–446 +90  26
3. Békéscsabai ENK SE 16 11 2 3 459–354 +105  24
4. Váci NKSE 16 11 1 4 570–420 +150  23
5. FTC-RightPhone 17 8 2 7 516–481 +35  18
6. Alcoa Fehérvár KC 17 8 9 474–475 –1  16
7. Siófok KC 16 7 9 476–497 –21  14
8. Veszprém Barabás KC 16 6 1 9 424–510 –86  13