Elmaradt a váci bravúr az FTC ellen

2013.01.09. 20:26
A Ferencváros 27–25-re győzött a Vác vendégeként a női kézilabda NB I 12. fordulójának rangadóján. A BSE megszerezte első pontját, a Fehérvár újabb bravúrt ért el idegenben, a Győr 12, az Érd pedig 20 góllal nyert, míg a Siófok három góllal volt jobb a Kiskunhalasnál.

VÁC–FERENCVÁROSVÁC–FERENCVÁROS

Szádvári Krisztina nem ünnepelhetett pontszerzést
korábbi csapata ellen (Fotó: Szabó Miklós)
Szádvári Krisztina nem ünnepelhetett pontszerzést korábbi csapata ellen (Fotó: Szabó Miklós)

A Ferencváros kifejezetten gyengén kezdte a legutóbbi két bajnokiját, ennek ellenére az Érd és a Békéscsaba ellen is győzni tudott. Ezúttal rossz zöld-fehér rajtról szó sem volt, az első hazai gólt egy korábbi népligeti kedvenc, Szádvári Krisztina szerezte, 0–4-nél, a 9. percben.

Ezzel kezdetét vette egy hullámvasutazás: a 13. percben 5–4-re már a Vác vezetett, ezután újra négygólos előnyt szerzett a Fradi, 11–10-re fordítottak a hazaiak, a szünetben viszont már a vendégek vezettek 14–11-re.

A fordulás után Tápai Szabina és Szádvári jó játékával tartotta magát a sérülés miatt Klivinyi Kingát nélkülöző váci együttes, Alena Abramovics azonban egyre inkább belelendült, védéseivel nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a 37. percben először vezessen öt góllal a Ferencváros. Ekkor Gulyás István időkéréssel próbálta meg felrázni csapatát, de nem nagyon járt sikerrel, a vendégek az önmagához viszonyítva gyenge napot kifogó Tomori Zsuzsannát pihentetve még jobban elhúztak.

Nyolc perccel a vége előtt talán már el is hitték, hogy megnyerték a meccset, a Vác viszont a kapuban Triffa Ágnest váltó Bíró Blanka bravúrjaira alapozva két gólra felzárkózott. Ennél többre azonban nem futotta erejükből, a Ferencváros így 27–25-re nyert.

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN TÖRTÉNT

A Fehérvár az Érden aratott bravúros győzelme után újabb értékes pontokat szerzett idegenben. A norvég Pal Oldrup Jensen által irányított csapat ezúttal a Békéscsabát verte meg, amely a Ferencváros elleni mérkőzéséhez hasonlóan ismét a második félidőt szúrta el.

A dunaújvárosi fiatalok remekül tartották magukat Győrben, negyedórával a vége előtt még bőven tízen belül voltak. Az ETO aztán a hajrát megnyomta, és 12 gólosra tornázta fel a különbséget.

Ami az érdiekben benne maradt a Fehérvár ellen, az ma kijött, ezt pedig a DVSC bánta, amely súlyos, húszgólos vereségbe szaladt bele.

Az idény egyik meglepetéscsapata, a Kiskunhalas Siófokra látogatott, ahol 14–13-as félidő után 32–29-re kikapott.

Szoros első félidőt követően a második játékrészben a Veszprém négy góllal elhúzott a BSE-től a Népfürdő utcában, az utolsó 17 percben azonban csak két gólt lőttek Róth Kálmán tanítványai, a hazaiak ezt kihasználva megszerezték első pontjukat a bajnokságban.

NŐI KÉZILABDA NB I
12. FORDULÓ
VÁCI NKSE–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 25−27 (11−14)
Vác, 800 néző. Vezette: Kékés Cs., Kékes P.
VÁC: Triffa – Niksic, Mayer 4, Fülöp A. 2, FARKAS V. 3, TÁPAI SZ. 5 (1), Szondi. Csere: Bíró B., Juhász E. (kapusok), Kamper 3, SZÁDVÁRI 5, Barján 2, Virág, Ertl 1. Edző: Gulyás István
FERENCVÁROS: Pastrovics – Kovacsicz 2, Tomori 1, Szucsánszki 3, SZAMORÁNSKY P. 5, PENA 7 (2), VÉRTEN 5. Csere: ABRAMOVICS (kapus), Cifra, Szekerczés 3, Deáki 1, Such, Dajka. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 8. p.: 0−4. 13. p.: 5−4. 19. p.: 6−10. 24. p.: 11−10. 37. p.: 14−19. 45. p.: 17−23. 53. p.: 21−27. 58. p.: 25−27
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 2/2
GULYÁS ISTVÁN, a Vác edzője: – Csalódott vagyok az eredmény miatt, több volt ebben a meccsben. Ha bátrabban kezdünk, akár nyerhettünk is volna.
GYŐRI AUDI ETO–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ 34–22 (19–14)
Győr, 1100 néző. V: Heim, Jolántai
GYŐR: Lunde Haraldsen – Orbán 2, TERVEL 5, Kovacsics 6 (5), Löke 5, Hornyák D. 3, KORSÓS 4. Cs: Herr O. (kapus), RADICSEVICS 7 (1), Szepesi 2, Sirián. Edző: Ambros Martín
DUNAÚJVÁROS: Pisák – Bognár Bódi 4, Sánta, Takács D. 2, Gáspár, FERLING 9 (2), Berta 1. Cs: Csapó (kapus), Gera, Takács F. 3, Vadász, Rádl 1, Kővári 1, Kemény 1. Edző: Mátéfi Eszter
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–2. 15. p.: 8–5. 21. p.: 11–8. 27. p.: 17–13. 38. p.: 23–16. 47. p.: 26–20. 55. p.: 32–22
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 4/2
Ambros Martín: – A jövő érdekében ezúttal sokat forgattam a csapatot, de a közönségünk miatt ennél jobban kell és tudunk is jobban játszani.
Mátéfi Eszter: – Játszottunk egy jó mérkőzést, ha még bátrabbak a lányaim, akkor szorosabb eredményt is elérhettünk volna.
BUDAPEST SE–VESZPRÉM BARABÁS DUNA TAKARÉK KC 23–23 (11–12)
Népfürdő utca, 300 néző. V: Baranyi, Szloska
BSE: SCHNECK R. – Baross 2, Schneck D., KOPECZ 2, Borbás 2, PETROVSZKI 5 (1), Rózsa 2. Cs: Hegyesi (kapus), PÁCZ, FEKETE B. 8, Tamás K. 1, Csuka 1. Edző: Papp György
VESZPRÉM: PÁSZTOR – Kokas 1, TÓTH E. 5, PLANÉTA 6, Takács B. 3, Tóth G. 3 (1), Schatzl 1. Cs: Víg (kapus), Bárány 1, Pelczéder 2, Hosszu 1. Edző: Róth Kálmán
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 2/1
Papp György: – Megtört a jég, nagyon fontos volt, hogy pontot szerezzünk, sőt a mérkőzés egyes szakaszaiban győzelmi esélyeink is voltak.
Róth Kálmán: – Tovább tart a vesszőfutásunk, egyre jobban hiányoznak sérült játékosaink.
BUDAPEST BANK-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–FEHÉRVÁR KC 24–25 (16–13)
Békéscsaba, 1000 néző. Vezette: Dobrovits, Tájok
BÉKÉSCSABA: VERESS – Hajduch 2, NIKOLAJENKO 8 (3), Szögi, TÓTH K. 4, Hanczvikkel, Kelemen. Cs.: Sipeki (kapus), GLUSICA 9, Gávai, Csáki 1, Walfisch, Dombi. Edző: Ökrös Csaba
FEHÉRVÁR: Szikora – AZARI 4, Horváth B. 3, EMBEROVICS 3, TRISCSUK 7 (3), Vaszari 3, Tilinger 2. Cs.: TRIMMEL (kapus), Siti E. 3. Edző: Pal Oldrup Jensen
Az eredmény alakulása: 5. p.: 4–2, 11. p.: 5–5, 16, p.: 8–5, 22. p.: 10–9, 25. p.: 13–10, 28. p.: 16–12, 37. p.: 16–14, 43. p.: 16–17, 50. p.: 17–21, 57. p.: 22–22, 59. p.: 24–23.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 5/3, ill. 3/3.
Ökrös Csaba: – A második félidőben elhúzott a Fehérvár, ezután még felálltunk, de a széleken nem tudtuk kihasználni a helyzeteket.
Pal Oldrup Jensen: – Láttuk a Békéscsaba Ferencváros elleni teljesítményét, ezért tudtuk, hogy nehéz dolgunk lesz. A második játékrészben feljavult a védekezésünk, ennek köszönhetjük győzelmünket.
ÉTV-ÉRDI VSE–DVSC-FÓRUM 36–16 (15–7)
Érd, 300 néző. V: Hargitai I G., Markó G.
ÉRD: OGUNTOYE – Török 2, Kovács Anna 5, Wolf 4 (2), Vukcsevics 4, Szekeres 3, Balog 2 (1). Cs: Gridnyeva (kapus), Elez 4, VINCZE M. 4, Koren 4, Bognár 3, Kovács G. 1. Edző: Szabó Edina
DEBRECEN: Lajtos – Varsányi 2 (1), Herr 2, Som 1, DAKOS 4, SISKA 4, Szilágyi 1. Cs: Makai (kapus), Bohus-Karnik 1, Vörös 1, Slatka, Karnik. Edző: Bíró Imre
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–0. 9. p.: 2–2. 12. p.: 5–2. 21. p.: 11–5. 28. p.: 14–6. 37. p.: 19–9. 46. p.: 26–12. 54. p.: 31–16
Kiállítások: 4, ill. 16 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 1/1
Szabó Edina: – Nagyon fontos két pontot szereztünk, gratulálok a csapatnak.
Bíró Imre: – Értékelhetetlen a mérkőzés. Az utolsó percekben játszottunk csak megfelelő sebességen.
SIÓFOK KC-GALERIUS FÜRDŐ–KISKUNHALAS NKSE 32–29 (14–13)
Siófok, 200 néző. Vezette: Horváth P., Marton B.
Siófok: KISS É. – VARGA N. 4, Németh Cs. 1, SERIC 2, SZALAI B. 6, BOGDANOVICS 11 (2), Erdősi 4. Cs.: Futaki (kapus), Léránt 3, Szabadfi 1. Szakmai igazgató: Kiss Szilárd
Kiskunhalas: PETHŐ – Sterbik, Szamoránsky A. 4, Drávai 4 (1), Valovics 2, Takács B. 3 (1), Fehér V. 1. Cs. : Scholtz (kapus), BARNA É. 5, VARGA D. 5 (2), Fauszt 2, Földes K. 2, Tápai A. 1, Borkowska, Selmeci. Edző: Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása: 6. perc: 1–3, 13. perc: 5–5, 17. perc: 8–7, 22. perc: 10–8, 26. perc: 12–10, 35. perc: 17–14, 40. perc: 20–16, 47. perc: 21–20, 51. perc: 26–22, 58. perc: 31–27
Kiállítások: 12 perc illetve 4 perc
Hétméteresek: 2/2 illetve 4/4
Kiss Szilárd: – Nagyon fontos két pontot szereztünk, de további nagyon fontos pontok kellenek még a megnyugváshoz. Rettentően akarta a csapat ezt a sikert, a Budapest SE elleni győzelem után egyértelműen erre készültünk, s végül sikerült is elérnünk a célunkat.
Golovin Vlagyimir: – Kiváló közönség áll a házigazdák mögött, velük közösen ellenfelünk mindent megtett a két pontért, amelyet be is gyűjtöttek, ehhez pedig gratulálok nekik. Bármennyire is tizenöt ponttal rendelkezünk, ez nem jelent semmit, hiszen a két kiemelkedő csapaton kívül bárki legyőzhet bárkit, mindig az aktuális napi forma dönt. Fájó ez a vereség, de tovább kell lépnünk.
1. Győri Audi ETO KC 12 12 398–251 +147 24
2. FTC Rail Cargo 12 10 1 1 403–324 +79 21
3. Váci NKSE 12 8 1 3 340–299 +41 17
4. ÉTV-Érdi VSE 12 7 1 4 337–303 +34 15
5. Kiskunhalas NKSE 12 7 1 4 325–327 –2 15
6. Veszprém Barabás KC 12 6 1 5 292–323 –31 13
7. Alcoa Fehérvár KC 12 6 6 305–311 –6 12
8. Siófok KC 12 4 8 338–362 –24 8