Egy év után megint legyőzhetjük az ukránokat

2010.11.28. 10:59
Tunézia után az ukránokkal küzd meg a magyar csapat (Fotó: Török Attila)
A magyar női kézilabda-válogatott Tunézia legyőzése után Ukrajnával csap össze (12.55, tv: RTL Klub), és a mieink az egy évvel ezelőtti siker után ismét legyőzhetik a szomszédos ország nemzeti csapatát.

A magyar válogatott nagyon simán, 36–22-re megverte Tunéziát szombaton. A hét gólig jutó Kovacsicz Mónika a meccs után elmondta, élvezte a meccset, csak egy kicsit fájt az Achillese.

„Élveztem a meccset, és jól is ment a játék, bár az Achillesem fáj egy kicsit – ezért is voltam kevesebbet a pályán. Remek indításokat kaptam Pálinger Katitól, csak gólra kellett váltanom azokat. Remélem, ez így lesz az Európa-bajnokságon is" – mondta Kovacsicz.

AZ UKRÁNOK EREDMÉNYEI
Olimpia (egy részvétel): 3. (2004)
Világbajnokság (hét részvétel): 4. (2003), 9. (1995), 10. (2005), 13. (1999, 2007), 17. (2009), 18. (2001)
Európa bajnokság (nyolc részvétel): 2. (2000), 6. (2004), 7. (1998), 9. (1996), 10. (2008), 11. (1994), 12. (2002), 13. (2006)

A mieink mai ellenfele az ukrán válogatott, amellyel eddig 20 mérkőzést játszott a magyar csapat. A mieink ebből tizenötször nyertek, négyet elveszítettek és egy döntetlen értek el. Az első tétmérkőzést – amely Eb-selejtező volt – 1993. június 13-án Kijevben játszottuk, és ellenfelünk nyert 25–21-re.

Két felkészülési találkozót 1964-ben is játszottak a csapatok, amikor Ukrajna még szovjet tagköztársaság volt. Akkor az első összecsapáson 8–8 volt az eredmény, a másik találkozón az ukránok nyertek 9–6-ra (ezek nem számítanak bele az örökmérlegbe).

A két válogatott legfontosabb mérkőzését 2000. december 17-én Bukarestben az Eb döntőjében vívta, és hosszabbítás után 32–30-ra nyert Mocsai Lajos csapata, és így Európa-bajnok lett.

Ellenfelünk hét világbajnokságon szerepelt. A legjobb eredménye a 2003-ban Horvátországban elért negyedik hely, míg 2009-ben Kínában a 17. helyet szerezte meg. Egy olimpián vett részt: 2004-ben, az athéni játékokon bronzérmes lett.

A két csapat legutóbb tavaly november 20-án Pápán a Pannon-kupán találkozott, azon a tornán lányaink 15–10-es félidő után 28–27-re győztek.

2009. november 20. Pápa 28–27

Összesen: 20 mérkőzés, 15 magyar győzelem, 1 döntetlen, 4 vereség, gólkülönbség: 553–466