A Győr 12 góllal legyőzte a Ferencvárost

2011.01.30. 14:25
Bár a szünetig tartotta magát a Ferencváros a Győri Audi ETO KC otthonában, a harminc perc utáni kétgólos előnyét a második játékrészben tíz góllal megtoldotta a 16 forduló után százszázalékos címvédő, és végül 33–21-re legyőzte riválisát.

Amorim és az ETO a második félidőt 20–10-re megnyerte (Fotó: Korponai Tamás)

Az első gólt még a Ferencváros szerezte az ebédidei rangadón Zácsik Szandra átlövéséből, de öt perc után már úgy tűnt, a Győri Audi ETO, ahogy egy bajnokit sem, ezt a meccset sem bízza a véletlenre. 3–1 után viszont a fiatal szélső, Szádvári Krisztina két góljával egyenlített a Fradi, jelezve, a vendégek nem adják majd olcsón a bőrüket.

Szélről és indításból néhányszor eredményes tudott lenni a támadásban amúgy időnként elég tanácstalan Ferencváros, miközben a győriek a Bajnokok Ligája-tempónál valamivel lassabban, több hibával kézilabdáztak így aztán fej fej mellett haladtak a csapatok.

Az egyik oldalon Tomori Zsuzsanna és Zácsik hibázott el hétméterest, a másikon Görbicz Anita rontott rögtön kettőt is, de így is az ő jó ütemű betöréseivel és egy-egy jól eltalált átlövéssel tudott valamelyest meglépni a hazai csapat, miközben mindkét kapus, Katrine Lunde-Haraldsen és Alena Abramovics is remekelt.

A szünetben még csak 13–11-re vezetett az ETO, kisvártatva azonban – kihasználva Szucsánszki Zita véleményes kiállítását – néggyel ment a Győr, ami kicsit megrogyasztotta a hazaiakat. A második félidő első felében már BL-szinten játszottak Görbiczék, miközben a Fradi csak szenvedett, és csak 22–14 után talált valamelyest magára – akkor meg már mindegy volt.

A végén ugyan még megszórták magukat a felek (a Fradiban Kovacsicz Mónika talált be egymásután háromszor, a Győrben meg kis túlzással aki csak arra járt, gólt lőhetett), de izgalmakat inkább csupán az okozott, hogy Görbicz milyen zseniális testcselt vagy fej mögötti passzt talál ki a következő támadásra.

Az ötvenhetedik percben a mezőny legeredményesebbje, a kilencgólos Ana Gros hetesével alakult ki a tízgólos különbség (30–20), a vége pedig 33–21 lett, vagyis az ETO továbbra is százszázalékos a bajnokságban.

NŐI KÉZILABDA-BAJNOKSÁG
 16. FORDULÓ
GYŐRI AUDI ETO KC–FTC 33–21 (13–11)
Győr, 2000 néző. V: Horváth P., Marton
GYŐR: LUNDE – Mraviková 4, GROS 9 (3), GÖRBICZ 8 (1), Spiridon 1, Vérten 2, Bradeanu. Cs: PÁLINGER (kapus), Hornyák, AMORIM 5, Kovacsics A. 1, Orbán, Szölősi 2, Mayer. Edző: Konkoly Csaba
FTC: ABRAMOVICH – KOVACSICZ 7, Zácsik 3, Szamoránszky P. 1, Balogh B. 1, Tomori, SZÁDVÁRI 4. Cs: Pastrovics (kapus), Trufán, Szucsánszki 5 (2), Szamoránsky P. 1. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása: 5. p.: 3–1. 7. p.: 3–4. 12. p.: 7–5. 26. p.: 11–11. 28. p.: 13–11. 35. p.: 16–12. 39. p.: 19–13. 48. p.: 23–16. 52. p.: 2618. 58. p.: 30–20
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 5/2
Konkoly Csaba: – Kissé körülményesen kezdtük a mérkőzést, de aztán ritmust váltottunk, jól is játszottunk, jól is védekeztünk és sikerült fokozatosan szétmorzsolni ellenfelünket.
Elek Gábor: – A körülményekhez képest jól kezdtünk, egy időn át jól is teljesítettünk, de aztán a Győr ritmust váltott, BL-tempóban játszott, s ekkor már nem tudtunk velük lépést tartani.