Terepkerékpár: Vas Kata Blanka 5. a vk-sorozat 4. versenyén

2021.01.04. 16:47
Vas Kata Blanka rendre bizonyítja tehetségét (Fotó: Katona Tibor/Zalai Hírlap)
Vas Kata Blanka ötödik lett a terepkerékpárosok világkupa-sorozatának negyedik állomásán.

A nemzetközi szövetség (UCI) honlapja szerint a hollandiai Hulstban rendezett viadalon Vas, aki múlt héten két versenyt is nyert Belgiumban, két perc lemaradással ért célba. Ötödik helyével tartja első pozícióját az U23-asok rangsorában a 19 éves magyar bajnok, a vk-sorozat összesített rangsorában pedig változatlanul negyedik. A sorozat ötödik, záró fordulójára január 24-én a belgiumi Overijsében kerül sor.

Vas három szakágban is a legjobbak közé tartozik az U23-asok között, tavaly a terepkerékpár mellett hegyikerékpárban is vb-ezüstérmes volt a korosztályban. A felnőttmezőnyben is rendre bizonyít, az országúti mezőnyversenyben és hegyikerékpárban is ő a felnőtt magyar bajnok.

A szakág viadalait néhány kilométer hosszú körpályákon rendezik, a versenyzők földutakon, füves területeken és aszfalton haladnak különböző mesterséges és látványos akadályokon keresztül.