Pályakerékpáros-vb: Lovassy Krisztián 20. lett omniumban

MTI MTIMTI MTI
2020.02.29. 21:48
Szalontay Sándor a 32 között búcsúzott sprintben a Berlinben zajló pályakerékpáros világbajnokság szombati versenynapján.

A 29 éves magyar kerékpáros a kvalifikációban a 18. legjobb időt érte el, de a 32 között 96 ezredmásodperccel kikapott az ausztrál Sam Webstertől, így búcsúzott.

Lovassy Krisztián omniumban szerepelt, és 20. lett, a számot a 2017-es világbajnok, tavaly ezüstérmes francia Benjamin Thomas nyerte. Lovassy scratch-ben utolsó lett két kör hátránnyal a 24 fős mezőnyben, a tempóversenyt a 18. helyen zárta, míg a kieséses futamban a 22. pozíciót szerezte meg.

A női egyéni üldözéses versenyben már a kvalifikációban hatalmas világcsúcsot tekert a későbbi győztes amerikai Chloe Dygert, aki ezt követően a fináléban még tovább javította saját korábbi eredményét. Az új rekord 3:16.937 perc, a korábbit 2018 óta ugyancsak Dygert tartotta 3:20.060 perccel.
Madisonban megvédte címét a holland Kirsten Wild, Amy Pieters kettős, míg a női 500 méteres időfutamban a német Lea Sophie Friedrich bizonyult a leggyorsabbnak.