Pályakerékpáros-vb: Filutás Viktor országos csúccsal 17.

MTI MTIMTI MTI
2019.10.19. 22:24
Filutás Viktor országos csúccsal 17. helyen zárt az egyéni üldözéses versenyszámban a hollandiai Apeldoornban zajló pályakerékpáros Európa-bajnokságon szombaton.

Filutás a selejtezőben tekert 4:26.645 perces időt, és mint klubja, a BVSC közösségi oldala emlékeztetett: az előző, 4:33:610 perces rekordot is ő tartotta. Rajthoz állt a pontversenyben is, ott 15. lett.

Borissza Johanna Kitti a pontversenyben volt érdekelt szombaton, és 18. lett a 21 résztvevő közül. Az olasz Maria Confalonieri megvédte címét.

Keirinben – amelyben motoros felvezetéssel érik el a versenyzők az utolsó köröket, és sprinttel döntik el a helyezéseket – Szalontay Sándor az első körben ötödik lett hétfős futamában, a vigaszágon pedig harmadikként zárt az öt versenyzőt felvonultató futamban, így nem jutott a legjobb 12 közé.