Pályakerékpáros Eb: Lovassy 14. helye a pontversenyben

MTI/R. P.MTI/R. P.
2021.10.06. 22:28
Lovassy Krisztián 14. lett (Fotó: Szabó Miklós)
A franciák két aranyérmet nyertek a grencheni pályakerékpáros Európa-bajnokság szerdai versenynapján.

Elsőként a férfi pontversenyben Benjamin Thomas diadalmaskodott, majd a női kieséses versenyben Valentine Fortin győzött. Előbbi számban Lovassy Krisztián bejutott a húszfős döntőbe, s ott 14. lett, míg utóbbiban László Tamara a 15. pozícióban zárt.

A férfi egy kilométeres időfutam kettős holland sikert hozott, ugyanis a 2018-as világbajnok Jeffrey Hoogland a vb-címvédő honfitársát, Sam Ligtlee-t előzte meg. Ebben a számban Szalontay Sándor a 15. időt érte el.

Az üldözéses csapatversenyben a nőknél az olimpiai bajnok német négyes, míg a férfiaknál a világbajnok dán kvartett bizonyult a leggyorsabbnak.