Pályakerékpáros Eb: Archibald 15. aranya, holland világcsúcs női csapatsprintben

K. T. I.K. T. I.
2021.10.05. 20:49
Katie Archibald a 15. Eb-címét szerezte (Fotó: AFP)
Katie Archibald pályafutása 15. kontinensbajnoki aranyérmét nyerte a grencheni pályakerékpáros Európa-bajnokság keddi nyitó napján, amelyen a hollandok világcsúcsot tekertek női csapatsprintben – tudósított a Magyar Távirati Iroda.

A 27 esztendős brit kiválóság scratch-ben diadalmaskodott, amelyben Borissza Johanna a 17. helyen ért célba a 19 fős mezőnyben – írta az MTI.

A férfiak kieséses versenyében a 22 éves Orosz Gergő két riválist megelőzve a 20. lett, a számot a tavaly bronzérmes orosz Szergej Rosztovcev nyerte meg.

A csapat sprintversenyben mindkét nemben holland siker született: a nőknél 46.551 másodperces új világcsúccsal, a férfiaknál a fináléban háromszori rajtot követően diadalmaskodott a világ és olimpiai bajnok hármas.